14
  • NEXUS6
    #14
    Sok szempontból előremutató megoldás, rövidebb, kompaktabb fegyvert eredményez, úgy hogy a csőhossz még növekedhet is, a lőszermennyiség fogyásának kisebb a hatása a súlypont változásra, gyak célzásra, passzív részek, gyak váltámasz kisebb, az az súlycsökkenés érhető el.

    Mindezekkel szemben egyetlen negatív tényezőt találtam, hogy az elsütő billentyű távolabb van a zárszerkezettől, ami a szükséges egyéb alkatrészek miatt egy mechanikai késleltetést okoz a lövés kiváltásában. Nem tudom, szerintem ez is orvosolható lenne, precízebb, merevebb mechanikai alkatrészekkel.

    Igazából az látszik, hogy akár 50-70 éves konstrukciók modernizálgatása folyik. Az amcsik nagy kézifegyver csere projektjei 10 évente vagy törlésre kerültek, vagy csak a korábbi fegyverek modernizálását eredményezte. Ennél a fegyvernél végre látok valami elmozdulást, új lőszer, újszerű kialakítás, pedig ennél sokkal futurisztikusabb tervek, prototípusok voltak, akár 20-30 éve is.
  • Yagami
    #13
    Ja, aki még mindig itt tart agyilag, annak lehet. Édes istenem...
  • Archenemy
    #12
    Fú, ez akár percenként több ezer demokráciát is ki tud lőni, és felszerelhető szabadságvetővel is!
  • VolJin
    #11
    Talán a kidobott hüvely lehet zavaró...
  • HöfEE
    #10
    Tudja egyébként valaki ennek mi az oka? Mármint, hogy egyre jobban hanyagolják a bullpupot? Szerintem nagyon ergonómikus és praktikus is egyben. A2-es AUG volt már a kezeim között és tudtam kb mire számítsak de még így is meglepöen jó volt a balansz.
  • VolJin
    #9
    Az M249 az hevederes könnyű géppuska.
    Bulpuposban az hogyan működne?
  • Zoliz
    #8
    Citromsárgában vennék, mert az látszik is.
  • t_robert
    #7
    Szerintem ronda..... dexon salgó elemből készült golyószóró.... :)
  • NEXUS6
    #6
    YT-on vannak még videók. Érdekes megoldás, ez a bullpup úgy tűnt kimegy a divadból, pedig ugye hatalmas előnyt jelent a fegyver hosszát illetően.

    A lőszer meg végre valami újdonság. Az 5.56 és a 7.62 közötti 6.8-as kaliber. Ráadásul múanyag hüvelyben. Kisebb tömeg és esetleg más előnyök is.
  • Ellaberin
    #5
    Nem vitték túlzásba ezt a videót. Ellenben render spotnak is kevés.
  • gombabácsi
    #4
    fel lehet úgy is fogni hogy modernebb vasakkal védjük egymást.
  • esztyopa
    #3
    Hurrá! Modernebb vasakkal irthatjuk egymást ! Szép az élet...
  • coyote55
    #2
    Igazán informatív videó...
  • gombabácsi
    #1
    úúúú reméljük lesz a fortnite-ban, vagy mi most épp a divat, és lesznek szép festései, a 25 éves kisgyerekek venni fogják mint a cukrot