21
  • zola2000
    #21
    "a manga jobb"
    Minden anime egy manga reklámja, lehet rájöttek ha az anime cenzúrázottabb a mangához képest, akkor többen veszik meg a mangát.
  • Wootan
    #20
    Nem azt mondtam, hogy nincs, hanem hogy felhígult a kínálat, ergo nehezebb találni minőségi cuccot, mint régen.

    Shingeki nekem inkább az elején tetszett, mikor még misztikusabb volt. A manga itt is jobb, az anime-t sajna eléggé cenzúrázták, így nem jön át annyira a horror része a dolognak.

    One punch man-t szeretem még (nem a hype miatt). A manga elég jól van megrajzolva.

    Bírtam még a Toriko-t, ami szintén inkább manga (kár hogy a vége össze lett csapva a kasza miatt), az anime az elején jobb volt, a végére totál elszarták.

    És hát ott van a Berserk, ami még most is fut, és lehet sose lesz vége :D

    Engem amúgy az idióta cenzúra kúr fel, ami már határ független. vicces, hogy egy 90es években készült sailor moon durvább, mint pl. az új dragonball super kula.
  • zola2000
    #19
    "az animek/mangák is mára teljesen felhígultak"

    Azért nem, manapság is vannak jók, elég megnézni pl a yakusuku no neverlandot, a shingeki no kyojint vagy épp a "tanya saga of evil"t mozifilmek közül pl a kimi no na wa és és tenki no ko lett jóféle ha az elmúlt 5 évből kell mondanom (az ookami no kodomo ame to yuki az kicsit régebbi)
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2020.02.11. 12:06:48
  • zola2000
    #18
    Dehogy megalapozott, egyszerűen kulturális különbség.

    Érdekes hogy japán büszke arra hogy nemzetközi szinten milyen sikeresek az animék, de ennek a nemezetközi sikernek 80%a Ázsia és csak alig valami nyugat...
    Bár valahogy ez is furcsa, tv-mozi pl nem ad animét (ázsiában igen japánon kívül is) viszont netfliexen-crunchyrollon elég gyakran toplistába kerülnek animék itt is, meg anime játékok is nyugaton is.
  • Wootan
    #17
    Ez egy érdekes dolog. A dragonball eredetileg manga (képregény) volt, amiből később anime (rajzfilm) készült. Az anime nem 100%ban fedi a mangát, sok helyen kibővítették (a Dragonball Kai verzió manga hűbb), viszont sokkal "gyerek barátabb" (értsd rengeteg cenzúrán ment át), de még így is bőven 16+os cucc. Toriyama-nak (ő a szerző) van egy egyéni stílusa, ami nem csak a rajztechnikájában jelenik meg. Ott van pl. a lentebb linkelt Dragon quest játék, amit szintén ő dizájnolt, és abban is benne van az egyik "védjegye" a pafu-pafu XD

    A történet elhúzása a stílus (shonen) velejárója. A dragonball a maga kb. 400 részével amúgy nem is sok. A one piece ha jól tudom (nem nézem) már jóval 800 epizód felett jár, de a Naruto is hosszabb azt hiszem.

    Ha akarsz komoly anime-t látni, nézd meg a Grave of the fireflies-t, garantálom, hogy nem fogsz nevetni.

    Egyébként meg mint minden, az animek/mangák is mára teljesen felhígultak. az igazi gyöngyszemek többnyire az ezredforduló előtt készültek. Az új dragonball super is kula a régiekhez képest.
  • ostoros
    #16
    Alapvetően úgy kell nézni a japán rajzfilmeket, hogy 85% szemétre való, 12% egész jó, és van 3% ami zseniális.
    Viszont azt a 3%-ot megtalálni nem könnyű. Ráadásul nem mindenki ért egyet hogy mi melyik kategória. :D
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2020.02.10. 19:23:44
  • zola2000
    #14
    Zseniális teknős egy perverz volt, ez a magyar szinkronos verzióban is egy kicsit kijön, de mivel az a cenzúrázott francia verzió tovább cenzúrázása volt, a feliratosban sokkal jobban átjön.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    "jobbat" mondok, még a pokemon eredeti verziójában is volt perverzkedés már az opening is azzal kezdi 0:14nél hogy "even up that girl's skirt"
    https://kissanime.ru/Anime/Pokemon-Sub

    amik persze a globális verzióból szépen eltűntek, plusz öt rész teljesen ki is lett vágva ... aztán jöttek a weebek akik lefordították az eredetit :)


    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2020.02.09. 18:16:01
  • zola2000
    #12
    Na igen, ha jól látom itt még fű sincs. Aminek jó grafikája van hasonló stílusú játék, az a dragon quest 11.
  • Wootan
    #11
    Szerintem te nem a dragonball-t láttad ;)

    Egyébként volt sztorija. Nyilván nem seggszpíri mélységre kell gondolni, de elég jó sztorija volt, karakterfejlődésekkel, elég jó humorral, és mögöttes pozitív üzenetekkel (amiből sokan felszínesen csak annyit láttak, hogy cipóra verik egymást, meg perverzkednek, úgyhogy tíccsuk be).
  • wraithLord
    #9
    Úgy általában gondoltam a megnyirbálást, nem csak "családbarát szempontból". Le van egyszerűsítve benne a cselekmény, még az ikonikusabb jelenetek is. Persze lehet, hogy a gyerekek miatt, de a pörgősségen pont ezt értettem, hogy a gyerekek se unják el magukat.
  • Tinman #8
    Egyrészt nézd meg a FF XV-öt, másrészt a környezet nem volt ennyire durván elnagyolva. Ráadásul már nem 1984-et írunk, amikor elindult a sorozat.



    Ezt már meg se merem mutatni...


    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.03. 15:33:14
  • Prof William
    #7
    Mivel a sorozatban is kb pont ilyen volt a világ ezért ez szerintem nem baj. Egy anime alapú játéktól nem vár az ember hiper-realisztikus grafikát hanem sorozat sitlizáltabb egyszerűbb chell shaded világát.
  • Tinman #6
    A DBZ az ilyen és pont.

    A gond megint az értékelésben keresendő. Grafika 5 csillag, vagyis maximális, erre:



    A pofám leszakad. Ilyen fű, fa, hegy/domb talaj textúrázást utoljára valami PS2-es címben láttam, miközben a számítógépes grafika jelenleg itt tart:



    Megnézel egy 10 éves open world játékot maxon PC-n és az is szebb lesz, mint amire a szerző maximumot ad.
  • Wootan
    #5
    Nem a pörgősség miatt nyirbálták meg ennyire a sztorit, hanem hogy gyerek kompatibilis lehessen.

    Amennyit láttam belőle, ott kb. hiányzott minden véresebb/brutálisabb rész. Pl. a Raditz harcban Piccolonak leszakad az egyik karja, a játékból ez kompletten kimaradt.
  • Bal0924
    #4
    A játék jó, Mintha a sorozatot néztem volna újra,
    - Kicsit másképpen, néhány jelenetben máshogyan történt mint a sorozatban..

    Nincs meg a játék, Nem tudnék játszani vele, de nézni nagyon jó volt.

    @Montanosz " normális játékot ajánlott volna"
    Mi neked a normális játék? sok van.
  • wraithLord
    #3
    Hát azért a sztori hagy némi kívánnivalót maga után. Csak nagy vonalakban követi a DBZ cselekményét, ami érthető, mert pörgősebb akar lenni. (Ehhez képest a párbeszédek elég lassúak.) Viszont néhol elmarad a szükséges dráma, ami miatt jó volt gyerekként az adott jelenet... Pl. Goku első átváltozása Super Saiyanné egyáltalán nem volt epikus, csak megtörtént, és kész. Ez persze betudható annak is, hogy már ezerszer láttuk, minek cifrázni, de azért na... :D

    Emellett az események sokszor elég bénán vannak ábrázolva, pl. azért, mert a játék nem ábrázolhat "brutalitást", nem lehet véres, mint az eredeti DBZ, de még annyira se, mint a cenzurázott verzió, Kai stb. Pl. a játék nemhogy vért nem ábrázol, még azt sem, ha felnyársalják a karaktert (Piccolo energianyalábja Raditzot meg Gokut, Frieza szarva Krillint, Android 20 keze Yamchát... most így elsőre ezek jutnak eszembe).

    Szerintem ez a játék a leginkább arra jó, hogy "megnézzük" a DBZ-t mai grafikával. De arra nagyon. Az igazi játék itt is a harc, a többi csak körítés vagy töltelék, ami vagy jó/érdekes, vagy nem, de a DBZ sztori a lehető legjobb körítés egy DB játéknak. :D
  • Montanosz
    #2
    borzasztó grafika, valami beteg lelkű embereknek csinálták, inkább valami normális játékot ajánlott volna a teszt iroja, annyira mély már a sg színvonala hogy retardáltakra szorulnak?
  • nortu30
    #1
    Ízlések és pofonok. Nekem pl. hányingerem van ezektől a figuráktól.