11
  • morguldae
    #11
    Ez a hír kb. annyira igaz, mint hogy Magyarországon most jelenleg az állam szerint 390 ezer forint az átlagkereset!
  • lipovics
    #10
    Pontosan, és ha még olcsóbbak lennének a szoftverek és játékok, még kisebb lenne a kalózkodás mértéke.

    Rengeteg tanulmány bebizonyította már, hogy hiba üldözik a kalózkodást, nem lesz belőle több bevétel.

    A másik probléma a határon túli szolgáltatás, még az EU-n belül sem teljesen szabad.

    Példa: van HBO GO előfizetésem, magyar. Nem Magyarországon élek, ezért a szürke zónában mozgok, bármikor letilthatnak, hiába fizetem az 1800 Ft-os havi díjat.
    Normális?
    Ugyanezért nem tudom nézni sokszor a Telekom TV GO-t, időnként be kell jelentkeznem magyar IP-ről, erre is meg kell kérnem valakit időnként.

    Magyarul: még fizetni sem engednek a szolgáltatásért mindenféle jogi problémák miatt, amihez nekem semmi közöm. Attól, hogy nem Magyarországon élek még szívesen megnézném a magyar sorozatokat...
    Utoljára szerkesztette: lipovics, 2020.02.14. 14:31:16
  • end3
    #9
    +1 - És sajnos, éppen elég nagy ökrök húzzák manapság...
  • esztyopa
    #8
    Ha Guttenberg licencdijjat fizettetett volna minden nyomdagép,papír,kinyomtatott könyv után,akkor még mindig lovaskocsin járnánk,és *ökrök húznák* a világgazdaságot.
  • Ellaberin
    #7
    Gondolom itt seedelésekre vagy a streamelésekre gondolt a szakértő úr, mivel mind a zenei-, mind a film letöltése jogrendszerünkben legális. Azért fizetünk minden adathordozó után külön adót.

    A csökkenéshez meg az járult hozzá jelentősen, hogy egyáltalán legálisan is hozzá lehet jutni a tartalomhoz és nem csak a pofátlan lehúzás árán.

    Bár még a régió szerinti infantilis sugárzási és forgalmazási hozzáállás még mindig jelen van. De már itt is elkezdődött valami köszönhetően 1-2 cégnek, akik elkezdték feltörni ezt a bebetonozott kriptát. A régi kartellek most meg már roham léptekben el kezdtek fejleszteni.
    Utoljára szerkesztette: Ellaberin, 2020.02.05. 11:47:00
  • skiryo
    #6
    Steam, netflix, ps store, spotify, stb, stb... minden olcsó már és egyszerűbb mint a nem legális alternatíva. Persze, hogy visszaszorul.
  • gothmog
    #5
    „töltenek le illegálisan”
    le vagyok maradva, és már nincs úgy hogy a _letöltés_ magáncélra legális?
  • ostoros
    #4
    Értem én, csak ne figyelgessenek. Mindenkinek jobb úgy.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #3
    Hivatalosan közvélemény kutatásokra és legális letöltésmutatókra építenek. Gyakorlatban nagyobb torrentoldalakon meg tudják figyelni hányan seed-elmnek magyar IP-ről.

  • Zsoltee_a_bator
    #2
    Ez csak attol fugg, mit figyelnek es hogyan.
  • ostoros
    #1
    Már magát azt hogy egyáltalán nyilván tartják és monitorozzák is jogellenesnek minősíteném.