18
  • Sir Cryalot
    #18
    "Sztereo hangzás. És nem szabvány"

    Huhh. Pont úgy szabvány mint a multichannel. Pl 60fokos háromszöget ír elő. Tehát egy laptoppal már ott meg vagy lőve hogy adott távolságra nem tehető ki 60fokban.
    Hiába van a gép két szélén hangszóró ha nem ad ki 60at.

  • Sir Cryalot
    #17
    "Sztereo hangzás. És nem szabvány"

    Huhh. Pont úgy szabvány mint a multichannel. Pl 60fokos háromszöget ír elő. Tehát egy laptoppal már ott meg vagy lőve hogy adott távolságra nem tehető ki 60fokban.


  • Sir Cryalot
    #16
    "A hangstúdió a panelekkel meg az ülök a laptopom előtt valamit hallgatva az két teljesen külön világ"
    Nagy tévedés, erre setupra nagyon megfelel a zárt fejhallgató vagy iem, és az tud szimulálni sztereot (panelekkel!) az hogy eddig ilyen nincs, meg előz vele a sonytól kezdve sok mindenki, az már az apple donkihótizmusa, meg kína évtizede, meg nokia moment meg stb.
  • Sir Cryalot
    #15
    Cargo cult sztereo xD
  • M2 #14
    A hangstúdió a panelekkel meg az ülök a laptopom előtt valamit hallgatva az két teljesen külön világ. Egyetlen esetben összevethető a kettő: faszméregetés céljából.

    Az Apple megoldása biztosan nem olyan eredményt hoz majd, mint a hangstúdiókban. Nem is (lehet) a célja. Cél az, hogy jobban szóljon, mint eddig és ha sikerül, jobban szóljon, mint a konkurencia eszközei. Ennyi.
  • M2 #13
    Effekt = hatás, illetve esetünkben hangzás. Ez a rendes neve: Sztereo hangzás. És nem szabvány.

    Amit idéztél az nem faszméregetés, hanem szabványban a leírása annak, hogy miről is szól az adott szabvány. Kötelező elem.
  • Sir Cryalot
    #12
    Azért van teli minden valamirevaló studio panelekkel, mert a sztereó képet felborítja, szétkeni, elfojtja az ha a hang találkozik visszaverődésekkel hátsó oldalsó alsó felső irányból, és ha ezeknek nem diffúz jellege van akkor különösen.
    Sejtem hogy az apple valami nyalábolós cuccot akar megoldásként tálalni room treatment helyett csak kishitű vagyok, vállalom xD
  • Sir Cryalot
    #11
    Apple's patent for a 'Multi-listener stereo image array' describes a system where "multiple people can experience a stereo audio effect, regardless of where they are seated,

    <a faszmérgetés itt kezdődik
    Amikor a sztereo az szabvány helyett " effekt" amit a zapple vagy méltóztatik "előeffektezni " vagy nem.

    LOL.
  • M2 #10
    Mégis minek a diffúzorpanel?! Édesistenem! Vagy ez ilyen faszméregetés, amiben most nekem azt kellene írnom, hogy a minőségi zenehallgatás nem a dsp-nél kezdődik?
  • M2 #9
    A minőség is viszonylagos.
  • Sir Cryalot
    #8
    Már az is ügy lenne ha megmondaná a szoftver hova kell diffúzorpanelt vagy egyebet rakni (azon aztán lenne haszon xD zapplenek) hogy ne legyen akkora orbitális szopás a digitális igazítás, mert az.
  • Sir Cryalot
    #7
    Ezek a dsp dolgok jellemzően a tér adott pontján egy hallgatónál működnek és még az is szuper problémás , az apple célkozonsege azonban nem ez, hanem akinek soundbarje van meg pro fonja.
    Kár a minőséget idekeverni.
  • M2 #6
    Ez a rész, ami új náluk:
    "mikrofonok veszik fel a visszavert hangokat és a hangszóró teljesítményét ezután az adott tér akusztikai jellemzőihez igazítják"

    Tehát a hangszóró igazodik a környezetéhez, ezt azért 30 évvel ezelőtt aligha alkalmazták.

    Le kell ülni egy iPhone 11 Pro, egy MacBook vagy egy HomePod elé. Tényleg bámulatos, hogy mennyire jól szólnak és mennyire nem az eszköz irányából hallani a térhangzást.
  • Ellaberin
    #5
    Megint szabadalmaztatják a melegvizet, szokásuk szerint. Bejegyzik nekik és azután bőszen kiabálják majd, hogy ők forradalmasították a hangosítást. ;)
  • Tetsuo
    #4
    Bárcsak olyan minőségű lenne a hang, hogy ha Skype-on egyszerre beszél két ember az egyik, és két ember a másik oldalon, ahogy egy asztaltársaságnál előfordulhat, akkor is érthető legyen minden beszéd.
    Sajnos ettől nagyon messze van a rendszer.
  • NEXUS6
    #3
    Hát igen, lassan 30 éve, hogy először ilyesmiről hallottam, amikor a DSP-ket belerakták a HiFi cuccokba.
  • ostoros
    #2
    Most szabadalmaztatták a spanyol viaszt, ami másoknál eddig alap volt, vagy rosszul értem?
    Mondjuk eddig mindig ezt csinálták...
  • VolJin
    #1
    Eddig nem volt benne ilyen funkció?