17
The Long Drive
  • Ironman2
    #1
    A napokban figyeltem fel erre a játékra,mivel youtube-on egyre többen streamelik (jópárra fel is vagyok iratkozva).Első látásra azt hittem valami Half-Life,vagy GTA mod,mert eléggé régimódi a grafikája,aztán egyre jobban kezdett érdekelni,mert a fizikája viszont rendesen odavágott,és ez adja a játék lényegét is.
    Egy early acces játékról van szó,amit magyarok fejlesztenek,és már meg is vásárolható steamen.
    Alapból egy Skoda S100-al indulunk a saját házunk előtt,viszont eléggé le van amortizálva.
    Kezdetleg van pár dolog a házban,nagyon poénos az egész,nem is részletezem,majd aki spoilerezni akar az nézze meg a videókat,viszont a tárgyak kezelése nagyon összetett,nem elég felemelni,még némelyik tárggyal kombinálni is kell a levegőben,és nem mindegy mit csinálunk velük.Figyelni kell mindig az aktuális utasítás kiirását a két alsó sarokban,a megfelelő billentyű használatához vannak szabva.
    pl,ha kiszállunk a kocsiból,akkor ki kell nyitni az ajtót az E billentyű,és egér használatával,majd a földre kattintani,és megint az E betü hogy kiszálljunk belőle.
    Itt a kannáknak,és a benne lévő folyadékoknak is fizikája van,ha rosszul teszünk le egy kannát,akkor kifolyik belőle az üzemanyag,de csak akkor ha ki van nyitva a kupak.

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.12.27. 23:44:37
  • Ironman2
    #2
    Legnagyobb részt az autók menedzselése viszi majd el.Bármilyen egyszerű a grafika,(azért ultrára rakva nem is olyan rossz),itt azért elég jó kis szimulátor van kialakulóban.Ne feledjük korai megjelenésű még a játék.Az autók egyes alkatrészei amortizálódnak,rozsdásodnak,véresek lesznek ha ütközünk,és eltörnek.Külön a kerék felni,tárcsa,gumi,ajtók,motor,viztartály,olajtartály,csomagtartó tető,motorháztető,lökhárítók (első,és hátsó),kesztyűtartó,autórádió,kilóméteróra jelző..stb,ezek mind cserélhetőek,de fizikálisan kell őket beszenvedni a helyükre,némileg vicces szituációkat alkotva.
    Van kis sztori,ez már az elején kiderül,ha jobban körülnézünk a bázisunkon,ezt se lövöm le,ja és van shoti 200 lőszerrel is.Lényeg hogy utazni kel,és felderíteni a random generált világban,majd fejleszteni az autónkat.Azért sok meglepi van a játékban,de azt csak spoilerben irom le.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pl ha beirunk egy seed nevet pálya generáláskor,akkor kapunk egy teljes buszt,vagy pl van egy utánfutó is a játékban,rengeteg holmit lehet cipelni vele,láttam trabantot is már,de az a játék része simán ha jól tudom.

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.12.27. 23:55:34
  • Ironman2
    #3
    Na és itt a karácsonyi update hozzá,persze akit idegesít a sok gyilkos hóember,azok letölthetik a novemberi bétát is a játék adatlapjáról,a béták fülnél:



    STEAM oldala
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.12.28. 00:01:08
  • Ironman2
    #4
    A legújabb frissítésben meg a hóemberek hoznak ránk frászt,mivel ránkspawnolnak előbb-utóbb ha túl sokáig tevékenykedünk egy helyszínen.Nekem volt olyan hogy hirtelen 3-4 is eltorlaszolta a bejáratot ahova bementem pár perc után.Persze a shotival szét lehet őket lőni,de kétfajta van,és a sötét kalapos agresszív,az kinyír,meg követ minket az úton is néha. :)
    A piros kalaposok először tök ártatlannak tűnnek,de mégse,majd meglássátok!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.12.28. 01:18:47
  • Ironman2
    #5
    Egyébként a kifagyások már valamennyire javultak a téli patchben.
  • Ironman2
    #6
  • Tikal #7
    300k feliratkozo? Nem semmi. Egy percig bírtam hallgatni...
  • Ironman2
    #8
    Ő inkább Simses,meg Minecraftos
  • akyyy
    #9
    nekem egy másik magyar youtubost ajánlott fel , belenéztem de valahogy meg fogott a játék megvettem, röhej a két magyar rádió, az egyikbe azok az ezeréves faviccek :DD
  • Ironman2
    #10
    Én meg szépen meg is haltam menet közben,csak nem tudom miért? A fekete hóemberre tippelek,mert kétszer nekem támadt.Vagy lehet az autó döglött le,mert kifogyott belőle valami,aztán én haltam éhen,semmi infó nem volt róla,miért volt kampec.(vagy székrekedés,mert nem ürítettem,hehe,olyan is van a játékban,még pissenteni is lehet,ha vödörbe pisilsz,akkor kiirja mitlyen az összetevője) Felülnézetre váltott,aztán elsötétült a kép,majd kirakott a főmenübe.Ez a téli patch eléggé nyomasztó,de muszáj használni,mert sokat is javítottak benne az előző novemberi patch óta.Mondjuk még sok minden hiányzik belőle,de így is el lehet vele szórakozni.Néhol bosszantó a fizika miatti szerencsétlenkedés,de egy idő után már hozzá lehet szokni.A rádió kellett,mert elnyomja a hosszú monoton vezetést,de néha jobb körbefordulni,mert lehetnek elhagyatott viskók,házak beljebb is.Nekem már zsigulit adott be kezdésnek,nem skodát.Viszont ajtót nem találtam még rá,mert ami volt az másik autóra passzolt.
  • Ironman2
    #11
    Szép kis frissítés jött a napokban.


    Better Performance
    majority of crashes fixed and CPU usage optimized
    Draw distance is Much bigger
    max is now 25km instead of 3km (and it runs better)
    but can only be set from the main menu
    New Road Generation
    it is more "natural" now, it turns and follows the terrain more dinamically
    New Terrain Generation
    there are no more endless valleys or cliffs
    it looks better
    has more clutter
    it's performance is better
    New Building Generation
    there are now buildings in the whole desert too (with loot)
    New Save System
    got much more stable
    you can have as many saves as you want and name them
    in the menu you have small screenshots for them
    things like airfresheners are now staying on the car
    New Fluid System
    manual pouring got more reliable
    you can now pee properly into the engine or coolant
    filling speed got faster
    New Camera modes
    Car chase view (3rd person view) got way better
    camera can be dropped now by holding C
    holding it down again the camera will look at the vehicle
    New car variations
    some of them have removeable rear seats
    Bus got more stable and detailed
    it now has:
    gauges
    floor panels
    engine and coolant
    Trailer got more stable
    but be careful when pausing the game while driving on high speeds!
    A few items have now condition
    radio
    binocular
    bbgun (the worse the condition the weaker it is)
    New Animal
    it is friendly
    Exploding things now make other exploding things explode also.
    (yeah)
    Added basic damage
    parts can fall off of the vehicle
    to install the wheels you have to remove the hubcap
    You can now focus with the binoculars
    New songs on the radio
    no copyright ofcourse, all original!
    Radio keeps playing in your inventory
    New Radio Content on almost all channels and a new German Station
    New filters
    Gray Scale
    Sepia
    New settings
    Antialiasing
    Anisotropic filtering
    And a few things got moved around and changed
    When paused, GPU usage is now very low
    Added sleep help text to a few places
    because a lot of players don't know that you can sleep by holding V
    And a few smaller things we forgot :D
  • Ironman2
    #12

    Alakulgat a játék,újabb nagy frissítés jött:


    Saves, Screenshots, Settings are now stored in the documents folder
    C:/Users/YourName/Documents/TheLongDrive/
    if you want to continue your old save, you have to move it there, previously they were stored in the data folder inside the game's install folder
    Added Paint Cans to paint cars
    Added Wire Brush to remove rust
    Added Sponge and Polisher Liquid to make your car shiny and to wash off blood
    (it no longer disappears after reloading the game)
    Added Compass
    Odometers now move smoothly instead of snapping
    Trip meter is now saved correctly
    Engine Cooling and Liquid pouring is now faster while sleeping
    The weight of your piss (inside you) is now simulated!
    (it affects your overall weight)
    Doors are now easier to open (you can look at the glass parts too while opening them)
    You can now tune things while zooming
    (like the radio)
    Fixed reflections on mounted car parts being black sometime
    (especially hubcaps)
    Fixed trunks and hoods having regular door opening sound
    Fixed an inventory bug
    Fixed save button disappearing
    Fixed a few collider issues on cars
    Fixed a collider issue when putting down stuff from right hand
    Fixed rear doors not spawning
    There are now news about the updates in the main menu
    Added A New Vehicle {-.-}
  • Ironman2
    #13
    A mentés máshol található már ahogy irták,át kell vinni a játék Thelongdrivedata mappájából a Save mappát az új helyre a dokumentumok/The Long Drive mappájába,és csak úgy lehet folytatni az előző mentést.
    Lehet pingálni kocsikat,és van egy új jármü,nem árulták el mi az.
  • Hexex86 #14
    Na már én is belekukucskáltam és megérte!
    The Long Drive | Kocsikázás a végtelenbe!
  • Ironman2
    #15
    Nahát! Jön a multiplayer is hamarosan,már dolgoznak rajta!



    Mekkora királyság lesz autóalkatrészeket cserélni,esetleg majd jármüveket is :) Csak találjuk meg egymást.
  • Hexex86 #16
    Patch megjelenés: Június 1.

    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.05.30. 17:47:04
  • Ironman2
    #17
    Ez már nagyon pihentagyú alkotás lett :)