9
  • globint
    #9
    "kérdéses, hogy milyen állapotban lesznek addigra," vagyis 4-5 milliárd év múlva.
    Egyszerű, mint a faék.
    Vastag por és jég fogja borítani, és totál úgy fog kinézni, mint egy átlagos üstökös.
    Néha esetleg megnézi egy - egy civilzáció, mint egy üstököst, talán mintát is vesz a felszínéről, de a vastag porréteg alatt lapuló szondáról semmit sem fog sejteni.
  • Kissssss0 #8
    ezt szinte mindig eljátsszák itt az sg-n, ez így fog menni amíg él az oldal.
  • quatlander
    #7
    Még szerencse, hogy nem ment neki semminek útközben.
  • llax
    #6
    Nem ok nélkül bukkannak fel az újabb cikkek és még csak nem is ismétlések.
    A folyamat a termination shock elérésével kezdődött (V-1: 2004, V-2: 2007), egyszeri tájékoztatásokkal is min. 20-30 cikket generált volna, de a viták és a többszörös megerősítések miatt ez a szám lényegesen nagyobb lehet. További megerősítések még jöhetnek (a szondák élnek és mérnek), de azzal, hogy a Voyager-2 is kilépett a hélioszférából (heliopause elhagyása), újabb jelentős fejlemények már nem várhatók.

    Mintha csak a szondák élettartamát is erre tervezték volna. Az aktív idejükből nem sok van már.
  • NEXUS6
    #5
    :)
    Nem is vonom ezeket kétségbe. Csak egy-egy ilyen témájú cikk jó pár éve mindg felbukkan. :)
  • Sequoyah
    #4
    BTW, hol latod te a "naprendszer" szot?

    Ugy latom a cikk egesz sikeresen probalja helyesen hasznalni a tudomanyos fogalmakat, es NEM osszekeverni a naprendszer hatarat a csillagkozi ur hataraval, ami ket kulonbozo dolog...
    A naprendszert NEM hagyta el.
  • Sequoyah
    #3
    Szerintem mar volt iden ilyen cikk...

    De egyebkent csak az elso mondatot kell elolvasni hogy ertheto legyen, NEM arrol van szo hogy megint elhagyta volna. Hanem arrol hogy a mar korabban is megirt esemenyt most meg jobban megerositettek uj adatokkal
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2019.11.12. 16:30:58
  • gombabácsi
    #2
    meghódítottuk az üröt
  • NEXUS6
    #1
    Huh,megnyugodtam.
    Annyira féltem, hogy idén olyan cikk nélkül maradunk, amiben leírják, hogy valamelyik Volyager, vagy Pioneer elhagyta a Naprendszert.
    XD