96
  • ostoros
    #56
    Csak hogy amit mondasz, ez nem opció. Egy elképzelt jövővel riogatni mindenki tud. De a megvalósulása már kérdéses. Főleg, hogy igény sincs rá itthon.
    Részemről sem.
  • TokraFan
    #55
    A linkelt cikket (tényeket) is ovastad? Neked ez nyilván tetszik és támogatnád itthon is!
  • ostoros
    #54
    "A demokrácia soha nem tudott megvalósulni, jelenleg is egy korrupt, protekcionista rendszert üzemeltetnek" őőő, mi köze egymáshoz a demokráciának és a protekcionista gazdaság politikának?
    Ez pont úgy hangzott, mint egy amerikai politikus érve, "ha hagynak minket üzletelni, akkor demokratikusak, ha nem hagynak minket akkor pokolra valók."

    Ja, az meg, hogy nincs polgárosodás az oroszoknál... honnan szopsz ilyeneket? De komolyan, honnan?
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2019.11.13. 18:56:36
  • ostoros
    #53
    Jelcin papa ezerszer korruptabb volt, csak szólok. Viszont őt nem baszogatták, mert faszán verte széjjel az egész országot, tehát hasznos hülye volt.
  • ostoros
    #52
    Mert csak a jelen helyzet létezik, azelőtt nem volt semmi, igaz? Egyébként nem a haverom, a jobbikra szavaztam, de számomra a kisebbik rossz.
  • ostoros
    #51
    "Itt arról ment a diszkurzus, hogy politikai és kultúrális értelemben hova érdemesebb tartozni. Egyértelműen nem az oroszokhoz!"

    Nem, itt nem arról ment a vita, el vagy tévedve. Itt arról ment a vita, hogy te és társaid gyűlölködtök egy nép rovására.
    És mindezt teszitek fél információkra, illetve tudatlanságra alapozva... rosszabb esetben pedig szimpla propagandára alapozva.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2019.11.13. 18:27:32
  • TokraFan
    #50
    Egyebekben Ennyit erről.
  • TokraFan
    #49
    Az űrkutatás terén valóban fel tudtak mutatni valamit, bár már az sem ma volt. Az orosz tudósokat és mérnököket lehet, és van is miért tisztelni, de az ő számuk elenyésző és nem is erről volt szó! Itt arról ment a diszkurzus, hogy politikai és kultúrális értelemben hova érdemesebb tartozni. Egyértelműen nem az oroszokhoz!

    "Az orosz meg alapvetően védelmi jellegű"

    Hogyne, persze...Arról híresek, hogy pusztán önmagukat védik...
    Összességében szellemileg és kutúrálisan is elmaradottak, masszív kisebbségi komplexussal terhelt, ám nagyhatalmi nosztalgiáról és vágyakról álmodozó lakossággal, akik mai napig az államtól és egy központi irányítástól várnak megoldást szinte mindenre, a polgárosodás minimális jelei nélkül.
    A demokrácia soha nem tudott megvalósulni, jelenleg is egy korrupt, protekcionista rendszert üzemeltetnek a populista vezetőjükkel az élen, a régi szovjet időkből visszamaradt életveszélyes beidegződésekkel (tagadnak, hazudnak, nem osztanak meg olyan információkat, melyek más országokra nézve is veszélyesek). A Chernobyl kapcsán látott magatartásuk mai napig nem változott oktányit sem. Elég mengézni, mi megy a Roszatom projectjei körül (számos komoly biztonsági aggály merült fel több esetben is), vagy akár csak azt, hogyan intézték az idén nyáron bekövetkezett Észak-Orosz nukleáris balesetet már megint!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.11.13. 13:03:04
  • defiant9
    #48
    Oroszországnak a Putyin érában sikerült a 150. hely fölé is kúsznia a korrupciós listán(175 ország közül, jelenleg 138.), Jelcin idejében 50 alól indultak. Az oligarcha elitnek ez persze jó, ezért felülreprezentáltak a luxusautók, az autokrata egyszemélyes irányítás ellensúlyok nélkül melegágya a korrupciónak, a lopásnak, nálunk is épp ez a helyzet.
  • Sidewinder
    #47
    Nem kötekedésből, de szövegértés? Annyit írtam,hogy egy darab nyugati METRÓkocsi sincs. Sőt szerelvényt írtam, de hát nehéz a magyar nyelv, sajnálom, hogy nem sikerült megérteni.Sehol nem írtam olyat,hogy Oroszországban kizárólag orosz autók futnának.A moszkvai metró viszont tény, ugyanis kizárólag Metrovagonmas gyártású szerelvények futnak az ottani metróban. Mivel az utcán igen meglepő mód nyitott szemmel jártam, így képzeld el,hogy láttam milyen autók vannak Moszkvában. Főként Kiák és rengeteg Lexusok.Meg mindenféle luxusmárkák. Bentley szalont is láttam. Sőt akkor először láttam Aurusokat is, mert ahogy feljöttem a metróból,pont arra jött az elnöki konvoj,rendőri felvezetéssel. Vidéken inkább az orosz gyártmányú kocsik voltak jellemzők. Azt sem írtam,hogy paradicsom lenne, csak messze nem akkora fos mint aminek például te be akarod állítani. Az egyebekről meg annyit, hogy Kína a mai napig tőlük vesz repülőgéphajtóműveket, még a kínai újgenerációs vadászgépekbe is, a kínai űrruhák az orosz ruhák másolatai, orosz segítséggel. Ahogy az űrhajó is egy régi Szojuz változat másolata, persze mai elektronikával. Az atomfegyverekről meg annyit, hogy azokat Oroszország még a legszarabb, tényleg trágyahalom 90-es években is fejlesztette. Mert tudták,hogy az a nagyhatalmi státuszuk garanciája. Az atomfegyvereknél a mennyiség erősen nem mindegy,és a minőség sem. Az oroszok tisztában vannak azzal, hogy fejlett atomfegyverek nélkül nem tudják megőrizni a stratégiai paritást. Repülőgéphordozót nem akarnak építeni, mert ahogy a védelmi miniszterük mondta, "nekünk nem repülőgéphordozó kell,hanem olyan fegyverrendszerek amivel a legkorszerűbb ellenséges repülőgéphordozókat elsüllyesztjük". El kéne olvasni talán a két ország katonai doktrínáját. Azokból lehet rájönni, hogy melyik miről szól, mert látom hogy nagyon okos vagy, hogy még azt is elmondod, hogy a saját szememmel mit láttam Oroszországban. Az amerikai a globális hegemóniáról szól,a mindenhova való erőkivetítésről az egész Földön. Az orosz meg alapvetően védelmi jellegű arról, magára Oroszországra és a FÁK térségére koncentrál, különös tekintettel közép-ázsiára.Ott kell erősnek lenni, ott kell megőrizni a vezető pozíciót,és kívül tartani az egyéb hatalmakat. Közép-Ázsia egyrészt migrációs útvonal Oroszország irányába, az exszovjet tagállamokból+Afganisztánból plusz a muszlim szélsőségesek és a drog is azon át jutnak be,Oroszországba. A muszlim szélsőséges terroristák vissza is, a külföldi kiképzés után. Az USA globális erőkivetítéséhez kell a repgép hordozó. Az orosz törekvésekhez nem,mert az Oroszország szűkebb környezetére koncentrál. Szíria ebbe nem tartozik szorosan bele, de alapvetően két dologról szól: egyrészt megőrizni az orosz befolyást a térségben, mert ott jelentős volt, másrészt meg arról, hogy jobb ott lebombázni a sok orosz állampolgárságú, vagy valamely FÁK állam állampolgárságát viselő muszlim terroristát, mintsem megvárni, hogy visszamenjen Oroszországba és ott robbantgasson.
    Ahhoz, pedig, hogy az általad linkelt videókhoz hasonlókat lássak élőben, nem kell külföldre utaznom
  • TokraFan
    #46
    Maga a paradicsom...Ja nem.
    Mindeközben a valóság! (egy darab nyugati kocsi sincs...ja ez sem, csak mindegyik suttyó abban teszi az agyát)
    Csak így hirtelen, de tele van vele a net meg a cső.

    Trágyahalom!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.11.12. 23:06:09
  • TokraFan
    #45
    És ezzel mit szerettél volna mondani? Atomfegyverrel rendelkezik már elég sok ország, abban meg semmi új nincs, hogy atomcsapás esetén jó eséllyel vége mindennek. Ezt már a hidegháborúban is tudta mindenki, még az óvodások is. Azonban medvézni kár lenne, az oroszok már k*rva messze vannak a félelmetes medvétől! Azok az idők elmúltak. Ráadásul Kína már jóval nagyobb tényező, ha már farkast akarsz kiáltani és mindenképpen valamilyen félelmetes keleti vadállattal akarsz riogatni akitől be kéne szarni, akkor inkább azon a környéken keresgélj!
  • Sidewinder
    #44
    Én eddig kétszer jártam Oroszországban. A tapasztalatok röviden összefoglalva: Moszkva világváros, Budapestre pedig csak rámondják. Konkrétabban: tisztaság,hatalmas és gyönyörűen gondozott parkok, elektronikus tömegközlekedési jegy és bérletrendszer több mint 10 éve. Pontosan induló és érkező vonatok(pedig a vasút ott is állami) amik túlnyomó része patyolattiszta és kulturált. Egy koszos elektricskát ( az ottani hév) azért sikerült kifognom, amikor reggel a MAKSZ-2019 repülési és űrkutatási kiállításra indultam augusztus végén a Zsukovszkij légibázisra. Viszont az a szerelvény igen furcsán volt koszos, mert a hátsó vagonoktól előrefelé haladva egyre tisztább lett. A világ legszebb metróhálózata, csak azért érdemes lemenni egy állomásra, hogy gyönyörködjünk az építészetében. Moszkvában egyetlen darab nyugati gyártású metrószerelvény sincsen az újabbakban mégis van légkondi. 50 évestől a fél évesig mindenféle fut egy vonalon, de ott létezik karabantartás is, így a szerelvény korát leginkább a vagonban elhelyezett gyári tábláról lehet tudni, nem abból,hogy szét van rohadva,mert egy olyat sem láttam . A legújabb 1-2 éves szerelvényeken interaktív mozgótérképes rendszer is van az utasoknak. Beírod az induló állomásod nevét vagy elég csak a kezdőbetűjét. Utána kiválasztod a listából. Beírod ugyanígy az érkező állomást is. Ezután a rendszer a térképen berajzolja neked a leggyorsabb útvonalat,megírja,hol és hova szállj át. Nem csak orosz nyelven érhető el a rendszer hanem összesen hét nyelven. Az angol, német,francia, portugál, stb mellett van még vmi kínai is. Ezen kívül USB-s csatlakozók is vannak a metrókocsikban, ha éppen valakire ott jönne rá a telefontöltési inger.
    Az emberek: alapvetően kedvesek, normálisak, bár először kicsit bizalmatlanok. Viszont ha tudsz oroszul (nem kell full perfekt legyél,elég egy alap v közép szint) akkor már nyert ügyed van. Főleg, ha elmondod, hogy külföldi vagy, és ne haragudjanak, hogy nem tökéletes a nyelvtanod. Segítőkészek, elmondják mi merre van,mit érdemes megnézni.A tömegközlekedésben vannak saját gyártású elektromos buszaik(Kamaz) és saját,modern villamosaik is. Moszkvában utaztam életemben először monorail-el. Mert az is van. Akinek meg arra van igénye az biciklizhet, elektromos rollerezhet. Moszkvában ami még nagyon tetszett az az állandó bulihangulat. Szinte minden metróállomásnál játszott valami zenekar, a hegedűsöktől, a rockegyüttesekig. És színvonalasak voltak. A Karib tenger kalózai főcímétől, az orosz rockzenéig mindenfélét hallottam arrafelé. Az utcai zenészek nem a Sanyi bebaszva egy harmonikával kategóriát képviselték, hanem nagyon komoly színvonalat. Gyakorlatilag felépítették, szponzorálták magukat, ki volt rakva a Vkontakte profiloldaluk nagyon sok esetben, vagy akár a bankszámlaszámuk is. És a kapott pénzből nem bebasztak, hanem nagyon komoly hangtechnikát vettek maguknak. Ahogy észrevettem a város sokkal inkább támogatja őket, mintsem,hogy akadályozná a tevékenységüket. Ez szimpatikus volt nekem, főleg úgy, hogy tényleg magas színvonalon zenéltek. Rengeteg turistának tetszett ez, rajtam kívül is.
    Vidék: Moszkván kívül csak az ország nyugati északnyugati részében jártam (Szmolenszki megye,Kalugai terület). Összességében ott is tisztaság van, az utak nem rosszabbak mint Magyarországon,az MKAD (Moszkvai elkerülő autópálya körgyűrű) pedig asztal sima, a kátyú ismeretlen fogalom az MKAD-n. Összesen 800km-et autóztam kint, utasként. Az ázsiai részen ettől persze simán lehetnek nagyon durván ócska utak, de amerre én jártam, nem találkoztam ilyennel. Ami fura volt az inkább az, hogy nagyon szeretik a hosszú egyeneseket. Az utakat tervező mérnökök. A sofőrök nem annyira. Utaztam olyan úton, ahol az útra való ráfordulásunk után 233km-el jött az első enyhe bal kanyar. A kilométer táblák szigorúan kint voltak minden egyes kilométernél. Gondolom ott jobban kordában tartják Rézműveséket, és nem hordják el a táblákat az út mellől. Kérdeztem is a sofőrt, hogy, hogyan bírja ki ezeket a hosszú egyeneseket. Azt mondta, hogy nagyon unalmasak, de azért vannak ott gyakorlatilag a semmi közepén is pihenőhelyek az út mellett,büfével, szálláslehetőséggel.
    Negatív tapasztalatom három volt: 1. a részben koszos elektricska 2. a szmolenszki megyében egy már délelőtt tízkor bebaszott árus,aki az első kiutazásom során engem és az utastársaimat is meg akart verni( akkor nem egyedül mentem, mint idén), mert zavarta,hogy "angolul" beszélgetünk a standja előtt. Megyarul beszéltünk egyébként. Igen cifra káromkodásokkal küldött minket a picsába,és már indult is meg felénk de a többiek ebből nem vettek észre semmit, lévén,hogy nem beszéltek oroszul. Még időben elhívtam őket onnan, úgyhogy nem elmaradt a bunyó szerencsére. A figura egyébként ránézésre szerintem korábban valamelyik orosz BV intézményben is lakhatott.
    3. Moszkvában a google nem a barátod. Engem vagy másfél km-re félrenavigált az úticélomtól, így inkább megkérdeztem egy moszkvait, hogy merre van amit keresek ( a MAKSZ-2019-re akartam jegyet venni). Szerencsére ő tudta.
  • TokraFan
    #43
    Te mit szívsz?
  • TokraFan
    #42
    A magyar média kvázi a haverod kezében van, egyszemélyi kézivezérléssel. Miről beszélsz?
  • Sidewinder
    #41
    Ha olyan komoly balhé lenne, hogy a két nagy összecsap (Oroszország és az USA) az előbb utóbb atomháborúval zárulna és az oroszok eltörölnék a földről az USA-t, még úgy befejezésként. Ajánlatos elolvasni az Oroszországi Föderáció Katonai Stratégiája című dokumentumot. Nyilvánosan elérhető. Ha egy háború során Oroszország állami léte veszélybe kerül, akkor önvédelemből atomfegyvert alkalmazhat a támadó ország vagy országok ellen. A dokumentum kétféle támadó országtípust sorol fel,amely ellen bevethető az atomfegyver: 1. Nukleáris fegyverekkel rendelkező ország/országok. 2. Olyan országok amelyek nem rendelkeznek saját nukleáris fegyverrel, de van nukleáris fegyverrel rendelkező szövetségesük. Ez pedig gyakorlatilag szinte bármely országra ráhúzható definició. Szóval csak óvatosan :) Plusz egy bónusz: Putyin elnököt megkérdezték egyszer, hogy amennyiben megcáfolhatatlan értesülést kapna arról, hogy az USA vagy valamelyik nyugati atomhatalom nukleáris csapást indítana Oroszország ellen,akkor mit tenne. 1.Megvárná, hogy a töltetek becsapódnak, és megpróbálná a béke érdekében, a veszteségeket lenyelve valahogy felvenni a kapcsolatot a támadó ország vezetésével. Vagy tömeges válaszcsapást indítana a támadó félre. Tudván azt, hogy abba az egész világ belepusztulhat. Az elnök válasza annyi volt, hogy: "nincs szükség olyan világra amiben nem létezik Oroszország. " Egy másik,hasonló kérdésre adott válasza annyi volt, hogy: "mi (értsd az oroszok) meghalnánk elsőnek, ők meg beledöglenének a válaszcsapásunkba,és a pokolra kerülnének". Szóval csak óvatosan. A medve nem játék, még akkor sem ha igazából cári sas.
  • ostoros
    #40
    Ha komoly balhé lenne, vehetnénk is elő a kőbaltákat, már ha életben maradnánk.
  • Kelta
    #39
    ja ez mind szép, de ha komoly balhé lenne, eltörölnék őket a picsába putyinostul
    és ezt ő is tudja,
  • NEXUS6
    #38
    Ja, az oroszok szépen modernizálták az atomcsapásmérő/nukleáris elrettentő képességüket. Szal még évtizedekig szuperhatalomként kell velük számolni. Közben az amcsik fejleszthetik az ICBM elhárító képességüket, csak épp a russzkik legújabban a tenger alól támadnak.
    Lehet, hogy nem képesek bármikor a világ bármelyik max regionális méretű középhatalmát, olyan Lengyelország nagyságig hagyományos erőkkel visszabombázni a középkorba, mint az USA, de viszonylag közeli területeken már képesek hatékonyan fellépni. Lásd Szíria, ahol gyak az egész nyugati/török/szaudi stb. ármánykodással szemben életben tartották a kormányzatot, majd hatékonyan segítettek az ISIS felszámolásában (akikkel szemben a nyugat kb annyit tett, hogy hagyta hogy az állampolgárai oda szökdössenek, elkezdte befogadni a rengeteg menekültet, a törökök meg megvették az általuk kitermelt olajat).

    Ezenkívül még mijük is van az oroszoknak?
    Ja rengeteg olajuk, gázuk, világszínvonalú nukleáris technológiájuk, amivel jelentős befolyást gyakorolnak ezekre a területekre. Gyak hatékony gazdasági hadviselést képesek folytatni az érdekszférájukba került országokat illetően.
    Ja és szintén és vannak még világszinvonalú kiber-erői is, amire a legjobb bizonyíték ugye az USA jelenlegi elnöke! ;)

    Szerintem lehet szidni az ellenfelet, erkölcsileg el is lehet ítélni, egyet nem szabad: lebecsülni!
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2019.11.12. 19:31:40
  • ostoros
    #37
    Na, jó, menjetek a bús pinába. :D
  • ostoros
    #36
    Ki nem szarja le, te személyesen kit utálsz? A magyar médiáról beszéltem.
  • TokraFan
    #35
    "Oroszok olcsóbbak mint a nyugat."

    Egyrészt nem, másrészt jóval szarabb is!

    "Putyin meg férfi nem Merkelcica."

    És ennek mi köze bármihez?
  • Zoliz
    #34
    Oroszok olcsóbbak mint a nyugat. Putyin meg férfi nem Merkelcica.
  • TokraFan
    #33
    "Gy. F. tárgyal Putykóval? Minden rendben"

    Már megint fantáziálsz. Pont így utáltam a g*ci gyurcsányt is, amiért ezt csinálta (mondjuk enélkül is utáltam mint a sz*rt).
    Az egész "rendszer"(módszer)váltásban az volt a legjobb, hogy ezek elkotródtak innen és úgy tűnt, végre a nyugat felé orientálódunk a suttyó kelet helyett...Aztán tessék...megint orosz függésbe taszítanak minket hazaárulók.
  • VolJin
    #32
    Az oroszokat azért nem tartom sokra, mert műveletlen alkoholisták, akik kurva nagyra tartják magukat a SZU múltja miatt, és azt képzelik, hogy nekik a világ jár, mert erre hivatott a nemzetük, közben csak egy ostoba szolganép. Hogy Putyin a vezetőjük, ennek csak a következménye.
  • VolJin
    #31
    Szerintem a világbanknak nem tartoztunk.

    államkötvényekkel az intézményi és magánbefektetőknek, meg a Nemzetközi Valutaalapnak (IMF)...
  • VolJin
    #30
    Más tárgyalni vele és más mesterként tekinteni rá.
    Amúgy meg mióta balos dolog Putyint annak látni, ami?
    Amikor a baloldal tárgyalt vele, addig fideszéknél ment a moszkovitázás, most hogy Orbán mentorként tekint rá, egyből faszagyerek lett Putyinból?
  • VolJin
    #29
    Meg az is tény, hogy az amerikaiak kész lettek az atombombával, és az amerikaiak minimál veszteségekkel nyertek folyamatosan. érintetlen hátországgal bevehetetlen brit szigetekkel, afrikai harcálláspontokkal, atomerővel megtörték volna a németeket.
    Szóval az nem oroszoknak kell hálásnak lenni, hogy Németország egynegyedét sikerült elfoglalniuk, mert az volt a dolguk a háborúban.
    Az viszont a mocskuk, hogy utána nem mentek haza, hanem szétrohasztottak mindent.
  • VolJin
    #28
    Napjainkban az oroszok hivatkoznak területszerző háborúknál a külhoni kisebbségeikre.
    De nem én vontam párhuzamot, hanem más, amire értetlenkedtél, és elmagyaráztam neked, hogy mire is gondolt a költő...
  • Csaba161
    #27
    Ki adta el Magyarországot az oroszoknak???

    orbán! Jó pénzért a többszörösen túlárazott Paks II-vel.

    Ki adósította el az országot?

    orbán, aki 20 évre több adosságot halmozott fel Putyinnál Paks II miatt, mint előtte amennyivel tartoztunk a világbanknak.

    TE MIRŐL BESZÉLSZ???????
  • ostoros
    #26
    Nem tudom miről beszélsz, de biztos úgy van. Na és akkor ezek szerint minden orosz Putyin? Vagy mi a faszom?

    Észre vettem ám, hogy az oroszok azóta lettek baloldali körökben a mumus, mióta O.V. ennyire jóba van vele. Előtte az oroszok a baloldali médiában fasza gyerekek voltak. Gy. F. tárgyal Putykóval? Minden rendben, semmi látnivaló kérem. Orbánnak a LEGELSŐ látogatása után ment az okádás, meg a putyin pincsije és jobb dolgok.

    És persze minden orosz egy szemét, mert hogy egy KGB tiszt a vezetőjük, de bezzeg senki nem hánytorgatja fel, hogy Bush papa meg CIA igazgató volt.
  • ostoros
    #25
    Mintha mondtam volna az ellenkezőjét. NEm, nem mondtam.
  • Csaba161
    #24
    Nem tudom, minek örülsz, Putyin - mint régi jó KGB tiszt - éppen most próbálja összetákolni újra Szovjetuniót...
  • Csaba161
    #23
    Hát ha szerinted egy volt KGB tiszt, mint Putyin, az a nemes lélek, aki megsimította a buksijukat a keze alá adott "rendszer ellenségeinek", hogy csak így tovább, akkor nagyon elvagy tévedve!

    Nem! Putyin delikvenseinek két választásuk volt, vagy beszélnek, vagy addig kínozták őket, amíg bele nem haltak. Hogy végül is hány embert ölt meg így Putyin, azt nem csak Isten tudja, hanem a volt KGB tisztek egy része is, akiket szerte a világban megöletett, mielőtt beszéltek volna, amely gyilkosságoknak még egy Brit házaspár is vétlen áldozata lett...
  • TokraFan
    #22
    Egy a lényeg. Az utóbbi idők legpozitívabb fejleménye az volt, hogy széthullott a CCCP! Ön, és közveszélyes őrültek voltak (a maradék nosztalgiázók, akik a hatalomban tartják a KGB-s James Bondot, még mindig azok)!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.11.11. 13:02:58
  • ostoros
    #21
    Na és? Ezzel mit akartál mondani? Mondjam akkor az észak íreket? Vagy az erdélyi magyarokat? Vagy a szerbiai horvátokat, esetleg a horvátországi szerbeket, vagy akkor vegyük a bosnyákokat, albánokat, romániai szerbeket, szerbiai románokat?
    Sok államnak van hivatalos/kevésbé hivatalos területi követelése. Akkor mindegyiket a nácikhoz kell hasonlítani?

    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2019.11.10. 22:39:09
  • ostoros
    #20
    Ja, csak nem az amcsik, hanem a ruszkik nyerték azt a baszott háborút...
    Azért a tény ugyanis megmarad, hogy a németek erőinek 2/3-át a keleti front őrölte fel.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2019.11.10. 22:32:49
  • VolJin
    #19
    Ha egy háború beindul, azt nem állítják le a kitűzött célig, ha nyerésre állnak...
  • VolJin
    #18
    Szudéta németek=ukrajnai oroszok
  • ostoros
    #17
    Na, persze, meg hát. Egy frászt. Sajnos az a helyzet, hogy nem. Inkább a nevető harmadikként nézték ahogy a két szörny állam gyepálja egymást.
    Ha nem lett volna ott egy másik birodalom, amely mellé be lehet szállni, simán kibékültek volna a nácikkal.
    Persze, hidegháború ugyanúgy lett volna a nácik ellen irányulva, de annak végét már nem sok népcsoport élte volna meg a germán típusokon kívül.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2019.11.10. 17:52:38