2918
banner
  • Torzonborz
    #633
    Bullshit
  • Montanosz
    #632
    közlemény a hibákrol
  • gregoryan
    #631
    Aki mondta égen h lehet private lobbyt csiálni,,. elmagyarazna pls hogy hogy kell? hogy csak friendek legyenek??
    THX
  • oneal1
    #630
    tegnap meg volt a próba itt is, 4k ban ez valami eszméletlen élmény! :)

    Sokat állatgattam, sikerült belőli úgy, hogy medium high-on maradtak a dolgok, és 50 alá nem esik az fps.
    Megnéztem 2k-ban is, sajnos nagysárgrendekkel trébbül néz ki. így marad az 50-60 fps.

    viszint amit többen írtak, hogy akadások vannak azt nem tapasztaltuk egyikünk sem
  • AnuluWork #629
    Nem a belehalás a lényeg, hanem hogy kitett a játék egy ikont az asztalra, hogy launcher nélkül indítsuk, erre kéri az ikon után is a launchert, ami előidézi ezt a barom hibát, amire annyit mondanak: antivírus okozza, pedig nem. :)

    Volt egy építtető ismerősöm. Na, ő mindent, mindenkinek meg tudott magyarázni ha hibáztak, és folyamatosan, mindenhol el nem kúrtak valamit. Egészen addig, míg egy halál nyugis, szemüveges, alacsony, négygyerekes apuka, akinek az építtető anno eladott egy ikerházrész, 1 évvel azután, hogy a házban minden el nem szaródott, és ezt az építtető ismét meg akarta magyarázni, hirtelen, egy ütéssel el nem törte az építtető orrát és állkapcsát. Na, ahogy kijött a kórházból az építtető, utána a szakmai kivitelezés minősége is változott. De kellett hozzá egy ütés.

    Hogy a Rockstarnak milyen ütést kellene bevinni, mert hasonlókban próbálja megmagyarázni mi lehet a hiba oka, azt nem tudom, de miért van az, hogy egy CD Projekt Rednél 24 óra után nem így kezelnék a helyzetet, ahogy most a Rockstar kezeli. Mert az RDR2 jó játék, én élveztem, de hogy képtelenek 24 óra után egy LAUNCHER bugot kijavítani, az felháborító! Ha a steames megjelenésig nem javítják ki, tényleg NE csináljanak PC verziókat!
  • molnibalage83
    #628
    Hát, akkor kivárom. Addig talán helyrepofozzák és akkor ott lesz a Steamen, nem külön helyen. Ebbe a kis időbe nem halok bele.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.11.06. 10:26:12
  • jarlaxxe
    #627
    Pont hogy nem hiba hanem okosság, egy hónap múlva javitva lesznek a problámák akkor már nem kell szopni csak játszani.
  • Alexease
    #626
    Csak gyari Win irtot hasznalok, semmi mast. Nem azert kapcsolom ki, mert valami virusos, bugos, kiakad vagy hasonlo, hanem a hatterben levo toltogetesek (es ennel a programnal azert van boseggel nonstop) es file irogatasoknal valszeg mindent vizsgalgatnak, ami lassit(hat)ja a programot (kisebbb megakadasok). Persze nem hasonlitottam sebesseget, talan semmit nem szamit, de logikusnak tunik:D
  • lwb
    #625
    Steamen ugyanúgy kell majd a RS. Hiba abból kiindulni, hogy majd steamen jó lesz. Legfeljebb csak azért, mert addig kipeccselik. Egyébként nekem szerencsére nem dobott azóta se semmi hibát, nem univerzális a probléma, ami elég baj, nehezebb így gondolom reprodukálni és kijavítani is.
  • Alexease
    #624
    En mindent vezetek, aminek kereke (vagy laba) van:D
  • lwb
    #623
    Azért akinek annak idején kimaradt az első rész konzolon (sose volt pc-n), az a játék előtt szerintem nézzen meg egy összefoglalót. Sokat dob az élvezeti értékén a második résznek, hogy tudjuk ki az a John Marston, Abigail, Bill Williamson, Javier, Dutch stb.
  • PiszkosFred
    #622
    Steames GTAV nem inditja el/keri a RS launchert (azota, amiota megjelent a launcher - 3-4 hete)? Mert akkor a RDR2 is kerni fogja feltehetoleg. Ha nem keri, akkor az lesz a megoldas, varni par hetet es nem beleoszulni a sok RS hulyesegbe.
  • molnibalage83
    #621
    A technikai problémákra gondolsz hitt, hogy elindítani művészet a játék? Mert kíváncsi vagyok arra, hogy ha közlöm, hogy kiadóval, hogy nem működik és kérem vissza pénzem mit mondana. Mert a faszom fog hátraszaltós bukfencet vetni, hogy működjön. Akkor megveszem majd Steamen.
  • Árnyvadász
    #620
    Azt kifelejtettem, de lehet nem új infó nektek, szóval többféle nézet van a játékban. TPS-ből van 3 ami egyre távolibb és van FPS nézet is. Váltogattam. Hol ez, hol az volt jobb, attól függően miről szerettem volna bővebb információt megtudni. Na ennyi. Back to work. :)
  • lonvard
    #619
    Hehe
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.11.06. 09:58:20
  • mike01010101
    #618
    Nálam ugyanez van. Néha megakad a kép, a hang megy tovább. Ez van, hogy pár percenként jelentkezik, van hogy egymás után 2x-3x. Nem frame rate gond, mert az megvan 40-45 folyamatosan.

    Az Avast-nál hozzáadtam az egész red dead mappát a kivételekhez és azóta szépen indul, nem kell kikapcsolni a virusírtót.
  • AnuluWork #617
    Ebből se működött semmi, de hátha más rájön mi a gáz:
    Lehetőségek
  • AnuluWork #616
    Javítsák már ki! Lassan 24 óra eltelt a start óta ...
  • Montanosz
    #615
  • AnuluWork #614
    Ha minden rockstar játék megy, elindul, akkor itt más a gond, nem az, hogy hová pakolod a játékot. Szerintem, de én nem értek hozzá.
  • AnuluWork #613
    Emlékszem a PCs GTAVre, de ez bakker ..., mintha nem csak a budapesti városházán lenne időgépe a fiúknak ami visszafelé működik.
  • Árnyvadász
    #612
    Tegnapi tapasztalatok.

    A játék tetszik. Ez a legfontosabb, mert aggódtam miatta. Technikai oldalról van bánat és öröm is. A festményszerű, látványos grafika tényleg megvan. Még akkor is, ha elég vegyes felvágott a grafikai menüben a beállítások zöme. Hagytam úgy mindent, ahogy a program belőtte. Főleg a közepes érvényesül, különösen a fejlettebb részénél. De így is hozza azt, amit a képeken látni.

    Technikai oldalról nálam csak egy dolog jelentkezett. Az apró és elég gyakori képmerevedés 4-5 másodpercre. Miközben a hang és cselekmény ment tovább, de azt csak hallottam. Volt amikor ez egy fél óráig nem jelentkezett, de volt percen belül több is.

    Az első fejezetet befejeztem. Jó volt, élveztem a játékot, igaz itt még teljesen a betanulós rész megy és mederben terelve. Sajnos a második fejezethez érve azért már érezhető volt a lassulás, szóval itt majd még bele kell nyúlni a beállításokba, hogy legalább a Chapter 1 szintjét hozza és akkor rendben vagyok.

    Milyen a játék? Rengeteg párbeszéd és átvezető van. Ezek közt vannak a küldetések és olyan az egész, mint egy film. Egy jobbfajta western film. Igazából nem igen volt még lehetőségem felfedezni. Csak a küldetéseket csináltam és néztem a játék motorjával készült átvezetőket. Ahol most vagyok, ott fog beindulni a játék szerintem.

    Azért elég in-medias res az eleje, mert:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Történik leszámolás, vonatrablás és sok egyéb, amit nem pont a játék legelejétől vártam, de mellette meg sok olyan jellegű küldetés is volt, ami a játék alapjait, irányítását, vadászatot és egyebeket tanította meg.


    Ma természetesen folytatom a kalandokat, kíváncsi leszek mi vár rám a második helyszínen. Itt már szeretnék felfedezni is. Jut eszembe lovaglás. Lovaglás amit sokan felróttak, mert nagy távokat kell megtenni és uncsi. Élvezetesnek találtam. Realisztikus és kellemes lovagolni. Szerintem ebben a játékban csinálták meg a legjobban. Egyébként ha unná valaki, belehet tenni ezeket a hosszabb utazásokat mozi (cinematic) nézetre és úgy nem kell az irányítással tökölni. Megy magától és még filmszerűen látványos is.

    Irányítás. Tényleg. Én a kontrollert választottam és kicsit meglepett a kiosztás, mert nem feltétlenül a megszokott, de már kézre áll és megszoktam. Harc. Na ez szerintem nagyon jó. Igazából egyszerű is, mert be kell bújni egy fedezékbe és nyugodtan van idő célozni, az ellenfelek sem Sniper Sanyik, inkább a fedezéket amortizálják, de ha be is érkezik egy két találat, Arthur kihordja lábon. Nem probléma.

    Kontrolleren nagyon jók a motoros visszajelzések. Vadászatnál, harcnál vagy például ha a ló megijed egy medvétől a távolban szépen átadják a rezgések azt az érzetet, hogy itt helyzet van. Szóval amit eddig láttam az tetszik. Jó a játék.

    Sajnálom akiknek nem indul el. Én megúsztam ezeket, igaz a MW-rel meg szívtam eleget, de aztán sikerült megoldást találni és azóta nem fagy ki. Remélem a Jedi: Fallen Order startja nem lesz ennyire problémás, mert ezek az AAA kiadók egyszerűen képtelenek időben, kiadásra kész lenni a portékáikkal. Közben meg jó, hogy nem a 100 eurót kérik már el az ilyen-olyan kiadásokkal. Nevetséges.
  • Torzonborz
    #611
    [ 13044] [1FC0] Last error: 122 (0x7a): A rendszerhívásnak átadott adatterület túl kicsi.

    Na most már ez van a logban.
  • PiszkosFred
    #610
    Azon tul, hogy mind a launcher, mind a rdr2.exe konstans admin jogot kapott, en negy kivetelt adtam hozza a virusirtohoz, meg akkor is, ha ezek reszint le-/atfedik egymast, de ezt javasoltak a redditen napkozben, en meg meg sem vartam, hogy anelkul megy e, vagy sem, eleve igy indittam. Megy is szerencsere. Szoval

    1. a RS launcher mappaja (nalam kulon particion van az osszes launcher)
    2. a dokuban a rockstar mappa teljes egesze (ez eleve benne volt a GTAV miatt, de megerositettem/duplaztam, az a biztos),
    3. a telepitett rdr2 jatek mappaja az ssdn
    4. es vegul a telepitesi mappan belul az rdr2.exe is kapott egy kivetelt.

    Abban nem vagyok biztos, hogy mindegyikre szukseg van, de biztosra mentem. Anno pl az XCOM2 photomodeja csak igy mukodott, mert az istennek nem engedte az AVG a mission utani fotokat lementeni, csak ha tulbiztositottam. Idiotak a secu rendszerek, de hat ez van.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.11.06. 09:07:26
  • Torzonborz
    #609
    Lehet vmi jog kezelés hiba lesz, a rockstar lancserben van egy log file az így indít:
    Not safe to check permissions: C:\ProgramData

    Na de ha admin jogot adok a lancsernek meg az exenek akkor is ez van, víruskergető se lehet gond mert kivételnek betettem de ki is kapcsoltam.
    Valamit nagyon elbasztak ezek a kufárok.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2019.11.06. 08:43:26
  • AnuluWork #608
    Nekem egy régi I7em van. (3770K). 980a gépemben. Eddig minden ment. A GTAV, az összes Rockstar szar, minden. Az, hogy a launcher vág ki, és az, hogy a RDR2 ikon IS launchert követel, na itt a gáz. A GTAV is virusíró kizárást követelt anno, a launcher legalábbis erre játszott, de ott meg startnál letöltés gebasz IS volt. Ott is csak 2.-3. nap után tudtak sokan játszani. De hogy a RS ez minden gamenél eljátssza? :D Most az RDR2nél viszont volt olyan, hogy NEM VOLT hibaüzenet, csak 1xűen nem indult el. :) Szóval nagy gondok vannak.
  • tobias88
    #607
    Online résznél később oldódnak fel majd a kinézethez kapcsolódó elemek vagy tényleg csak ennyi van? Például talán 6 fajta szakáll van összesen.
  • Torzonborz
    #606
    Mindent frissítettem, bios/chipset/win10 1903-ra. Úgy néz ki a zen procik kezelése körül lesz vmi mert akinek így se megy az van.
  • AnuluWork #605
  • RJoco
    #604
    Amelyik játéknál a vírusirtót ki kell kapcsolni, ott maga a vírusirtó a vírus.
    Soha ilyenre nem volt szükségem legális játékoknál. És virágboltinál is csak akkor, ha külön program törte az indítót.
    Az ESET-tel még nem volt gondom.
  • AnuluWork #603
    Torzi, az alaplapi driverjeid is rendben voltak?
  • AnuluWork #602
    Ez semmit se változott ...
  • hawkie22
    #601
    Én is végigtoltam az elsö fejezetet. Tényleg kötött bizonyos mértékben, de hát ez a tutorial úgymond. A játék gyönyörü. Mondom ezt úgy, hogy a lenti konfigon 1920x1080-ban minden High beállításon megy, tehát még nem is vittem túlzásba. Laggolás nem volt, nem is fagyott ki, semmi akadás nem volt. FPS-t nem tudok mondani, mert érdekes módon a Fraps nem jelzi ki nekem a képernyön, de érzésre a 40-50 fps simán megvolt.
    Ultrán csak a textúrarészletesség volt, de ez böven elég nekem, így is elég szép a játék.
    A játékmenet eddig tetszett, a kötöttség ellenére is, de mostantól kinyílik a világ. Valószínü itt is az lesz velem, mint anno a Witcher 3-ban, hogy órákig csak bóklászgatok, vadászat, gyüjtögetés, néha 1-1 bank vagy vonat kifosztása, aztán ha kedvem tartja, rátérek a küldetésekre. Egy darabig el leszek vele, az biztos.
  • grebber
    #600
    PC Maszterrész Red Dead Redemption 2 4K max grafikás képek
  • Danecay
    #599
    Ja, hogy lovaskocsit is vezetsz :D
  • Voltan
    #598
    Hát de akkor kérdezz! Mi érdekel? Itt sokan játszották már a konzolos verzát, szóval a játékot ismerik :D
  • Alexease
    #597
    Nalam azonnal elindult, nem volt semmi gond. Persze az alapok megvoltak elotte: friss Win update, uj GFX driver, virusirto off es kivetelbe rak, admin jogok (jatek + launcher); de ez altalaban minden jatek elott megvan.

    Az elso chapter-t toltam vegig, 6 resz. Persze ez a bevezeto, betanito resz; nekem kicsit gombnyomogatos, konzolos, elegge kotott. De most mar a taborbol szabadon lehet boklaszni. A kismillio gombot es lehetoseget hetekig kell majd tanulni:D Az iranyitast meg szokni kell. En fps-es vagyok, hozza kell loni a megszokott beallitasaimhoz. Plusz rengeteg a jatekmenet beallitas, valszeg teljesen szemelyre lehet szabni.

    Sebesseget nem neztem, mukodott. Fagyas, bug (eddig) nem volt.

    Jott valami launcher update, kilepesnel szedte-telepitette, nem tudom mit valtoztat.
  • lonvard
    #596
    De nem, mer most dráma van. A friss verzió optimalizálatlan, van akinek el se indul, és most próbálják a skacok kideríteni, hogy ez most mi az isten.
  • bakvarnyu
    #595
    Látom ez az sg sem sokat változik, semmi másról nincs szó csak ilyen uncsi konfigos dolgokról, kinek milyen gyorsan fut a gépén. Ez érdekel a legkevésbé:)
  • FartingSquirrel
    #594
    Nem. Mondjuk még mindig a very high kategóriában vagyok. Holnap talán kipróbálok valami presetet, és megpróbálom elérni legalább a 40-50 fps-t.