85
  • mrzed001
    #85
    Na és hol van a te állításodra az alátámasztó link ?
  • Sequoyah
    #84
    Linket mire? A sajat linkedet nyisd mar meg, es olvasd el a cimet...
    Vagy ertelmezo szotarra mutassak linket?

    In 2016 there were 14,255 motor vehicles stolen in New York State


    https://www.criminaljustice.ny.gov/ofpa/pdfdocs/2017_mvt_statewide_plan.pdf
  • mrzed001
    #83
    Linket, vagy hazudsz ....
  • Sequoyah
    #82
    Olvasd mar a sajat linkedet amit kuldozgetsz!

    14,255 2016-ban.

    Csak azt felejted el, hogy ez New York ALLAM, nem a varos. A masik linked pedig a komplett agglomeracioja New Yorknak.

    Mind ketto 20 MILLIO embert takart.


    Komolyan, ha ezek a ferditesek jelentik szamodra a "tenyt" es a "logikat", akkor mar ertem miert beszelsz ennyi hulyeseget...
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2019.07.03. 21:25:13
  • mrzed001
    #81
    "es nem 42.000, hanem ~7.000. Ne hazudj be tenyeket hogy igaznak tunjon amit allitasz"
    Linket, vagy hazudsz ....

    Én ugyebár odatettem a linket. Annyi tévedés lehet, hogy külön kocsilopás nincs benne, mert az a Grand Larceny alá tartozik.
    Ez pedig 42.648.

    Ok, meg is vannak az adatok, hazudsz :D
    Itt a link (mert én nem csak hasra ütésre bemondok valamit mint a csúúúnya libsik, hanem ALÁ IS TÁMASZTOM TÉNYEKKEL !):
    https://www.criminaljustice.ny.gov/ofpa/pdfdocs/2017_mvt_statewide_plan.pdf
    14,255 2016-ban.
    Ami már tök jó, mert 1999-ben még 80.000 volt (ugyanitt táblázat)

    Vagy ez: https://www.nicb.org/sites/files/2017-10/2016-Hot-Spots-Report.pdf
    New York-Newark-Jersey City, NY-NJ-PA Metropolitan Statistical Area: 21,145

    Aham 7.000 .... na ki is hazudik itt mint a vízfolyás ? (khhmm ... TE)


    "Szoval szamodra balos es liberalis mindenki aki nem azt mondja amit te:D"
    Látom megy már keményen a liberális személyeskedés, szóval kapod majd te is, ne félj :D

    "Igy azert mindjart ertheto a sok hulyeseg amit mondasz."
    Mármint az a sok ostobaság amit TE összehordasz, se egy tény, se egy link semmi ami akár egy icipicit is képes lenne alátámasztani légből kapott fantáziálásaidat.
    Gyerekes vagy. És vitaképtelen.
    Egy DEMIÉÉÉRT kölökben több intelligencia van, mint benned ...

  • Sequoyah
    #80
    , nagy értékű (autó) lopás (42.000 VS 1000)

    Most csak veletlenszeruen utananeztem ennek az egynek, es nem 42.000, hanem ~7.000. Ne hazudj be tenyeket hogy igaznak tunjon amit allitasz.


    Mivel a Jobbik is betagozódott balra

    Szoval szamodra balos es liberalis mindenki aki nem azt mondja amit te:D Igy azert mindjart ertheto a sok hulyeseg amit mondasz. Szoval te egyaltalan nem az igazsagot keresed, azt te mar kitalaltad magadnak hogy mit hiszel igaznak, es barki aki esetleg rajon a valodi igazsagra, az automatikusan az ellenseged:D
    Es meg te beszelsz problemak feltarasarol...LOL:D
  • mrzed001
    #79
    "a netes keresesnek pedig nem sok koze van ahhoz..."
    Na ja a booking.com is csak viccnek van meg a többi netes szállás és egyéb kereső is ...
    Most mégis kit akarsz átverni, engem, vagy magad ?


    "NY tradicionalisan igencsak liberalis"
    Erős konzervatív ellensúllyal.

    "mig Budapest pedig elegge jobbos most... "
    Mármint a liberális SZDSZ gyermeke a Szabad helyett Fiatal Demokraták Szövetsége? Jobbos?
    Vagy az LMP, vagy az MSZP jobbos ?
    Te tudod egyáltalán mi az a bal, és mi az a jobb ? Mert ezek mind (ex)kommunisták.


    "Nekem ugy tunik szokas szerint a jobbosok takargatjak a bunozesi adataikat..."
    Mivel a Jobbik is betagozódott balra, így "jobbos" a Mi Hazánk maradt. Nos nem, ők nem takargatják. Sőt, ők (egyedül) akarják hogy legyen.
    És ők se igazi konzervatív párt, mert az Mo-on az elmúlt 100 évben olyan nem volt.
    Annyira, hogy én már egy Trump(lee) féle idióta konzervatívnak is tapsikolva örülnék.


    "Manhatten kifejezetten biztonsagos, ejszaka atsetalva rajta is kb annyi eselyed van hogy bajba kerulj, mint Bp belvarosaban"
    https://index.hu/belfold/2018/02/15/brfk_bunozes_budapest/
    (sajnos nem azonos formátum, mások a kategóriák)
    Azért ha a fegyveres rablás statisztikákat megnézed (20.000 VS 270), meg a lövöldözések (900 VS itthon kb 1/év), nagy értékű (autó) lopás (42.000 VS 1000) ... ott azért elég durva több nagyságrendbeli eltérés van !
  • Sequoyah
    #78
    Ha esetleg tudtam segíteni innen is a lakáskeresésben, szívesen

    Nem, nem tudtal... En latom ezeket a valosagokat, a netes keresesnek pedig nem sok koze van ahhoz...

    hála NY kevésbé liberális szárnyának

    NY tradicionalisan igencsak liberalis, mig Budapest pedig elegge jobbos most... Nekem ugy tunik szokas szerint a jobbosok takargatjak a bunozesi adataikat...

    Biztonságosnak azért semmiképpen se nevezném ...

    Budapesten kb 40-50 gyilkossag jellemzo evente, persze nagy a fluktuacio, volt h csak 30, volt hogy tobb mint 50. Szorozd fel 5-tel, es maris ottjarunk hogy nagysagrendnyileg ~200.
    Manhatten kifejezetten biztonsagos, ejszaka atsetalva rajta is kb annyi eselyed van hogy bajba kerulj, mint Bp belvarosaban. Elkerulendo kornyek van mind2 helyen.
  • mrzed001
    #77
    " Ennyiert maximum egy szobat kapsz itt, de joparszor lyukra futottam mar ilyen hirdetesekkel mert "jajj eppen elkelt, de itt van ez a masik "
    20 oldalon át vannak CSAK ezen a linken. Ha esetleg tudtam segíteni innen is a lakáskeresésben, szívesen :)
    (habár az azért nem fehér embernek való környék ... illetve ez is változóban)


    "Hat bizony fordulat, de a te fordulatod, mert a bunozesrol szo sem volt eddig, hanem, a szegenysegrol."
    Most már így a 76-os hozzászólásnál lehet ÉRDEMES lenne elolvasnod az egész topic-ot, hogy értsd miről is van szó.
    Lásd #3 ... pont a bűnözésről, pont a NY-i gyilkossági statisztikákról.
    Várj, ha még eddig se jutottál el, akkor mégis miről is beszélsz, mit is akarsz itt bizonyítani ?!?


    "New Yorkban kifejezetten biztonsagosnak szamit, autos lovoldozes szinte egyaltalan nincs, a gyilkossagok szama lakossagra vetitve pedig alig nagyobb mint pl Budapesten..."

    NY lakossága 8,3M szemben BP 1,8 Millió, szóval NY kb 4,5x BP ...

    Nos, először is hála NY kevésbé liberális szárnyának pontos számokat tudunk (nem úgy mint idehaza meg egész EU, ahol statisztikázni is tilos, illetve a rassz feltüntetése egyenesen nááááááci)
    https://www1.nyc.gov/assets/nypd/downloads/pdf/analysis_and_planning/year-end-2018-enforcement-report.pdf

    Tehát 2018-ban NY
    - 288 gyilkosság (4,6% fehér elkövető)
    - 1343 nemi erőszak (7,2% fehér elkövető)
    - 14.046 rablás (5,7% fehér elkövető)
    - 20.380 Felonious Assault - fegyveres rablás (8,1% fehér elkövető)
    - 42.648 nagy értékű lopás (14,1% fehér elkövető)
    - 355 hate crime (46% fehér áldozat, 51% fehér elkövető)
    - 897 lövöldözés (2,2% fehér elkövető)

    Ugyanakkor utolsót ha megnézed, és összeveted, hogy 2018-ban 15 embert öltek meg rendőrök lövöldözés közben NY-ban, ebből 5 (33% volt fehér)
    Országosan pedig 992 halálból 452 fehér (46%) ... de ez már csak úgy érdekesség képen.
    Szóval fehér emberként nem jó dolog a rendőr pisztolya elé kerülni arrafelé ...
    https://www.washingtonpost.com/graphics/2018/national/police-shootings-2018/?utm_term=.449d2f9e28c4

    Biztonságosnak azért semmiképpen se nevezném ...
  • Sequoyah
    #76
    Még csak nem is egy szar 50 nm-es panel !!!

    Mondom hogy itt lakok par merfoldre ettol! Ennyiert maximum egy szobat kapsz itt, de joparszor lyukra futottam mar ilyen hirdetesekkel mert "jajj eppen elkelt, de itt van ez a masik ami fele akkora, messzebb van, es dragabb is"... Egy ido utan rajottem, hogy azok a hirdetesek amik tul szepek hogy igazak legyenek, azok sosem igazak...

    ogy a NY-i gyilkosságok 96% -át elkövető (...) kezd érdekes fordulatot venni ez a kis eszmecsere .

    Hat bizony fordulat, de a te fordulatod, mert a bunozesrol szo sem volt eddig, hanem, a szegenysegrol. Amugy van 2-3 getto-negyed es ott tortennek ezek, nem Manhettenben.
    Egyebkent akar Budapestet, akar teljes MAgyarorszagot

    égse megy boltokat fosztogatni, mégse nyom egy drive-by-t, nem árul narkót vagy magát a sarkon ....

    WTF, ott allnak az utszelen a kurvak a 3-as ut mellett Borsod iranyaba, es narkot sem olyan nehez szerezni:D
    Amugy meg tul sok filmet nezel, mert New Yorkban kifejezetten biztonsagosnak szamit, autos lovoldozes szinte egyaltalan nincs, a gyilkossagok szama lakossagra vetitve pedig alig nagyobb mint pl Budapesten...

    Szoval mit miert?
  • mrzed001
    #75
    "Tok jok ezek a lakasok, mert fel sem kell kelned az agyadbol hogy elerd a hutot, vagy a mosdot a masik oldalon:D
    Szoval ha neked az jolet hogy egy vegtelenul lepukkant 15negyzetmeteres garzonban laksz"

    Milyen 15 nm? 2 hálószobás nappalis is van közötte 1700-2000$ között ?!??
    Ez b+ https://www.nakedapartments.com/apartment/145-Edgecombe-Ave/10030/d3 nem egy baktalórántházi kisputri, hanem egy normál lakás.
    Még csak nem is egy szar 50 nm-es panel !!!


    "a varos megfizethetetlen az ott dolgozok jelentos resze szamara, szoval oriasi tomegek kenyszerulnek ki a kulvarosokba, hogy aztan ingazniuk kelljen, a vegletekig terhelve az utakat es tomegkozlekedesi rendszert. "
    Na akkor most már odáig jutunk, hogy a NY-i gyilkosságok 96% -át elkövető (afro+hispán) már nem is NY-i, hanem beingázó ?!??
    Huhh, kezd érdekes fordulatot venni ez a kis eszmecsere ....

    "es meg eppen marad annyi penzed hogy egyel (de etteremre vagy sorre mar nem), akkor hajra...:D Neked biztos elorelepesnek tunik ez, de az en nezompontombol ez elegge szegenyes eletmodnak szamit."
    Mond ezt a kelet Mo-i szegényeknek, akik havi 30 eFt-ból ($100) élnek.
    Lakás, kaja, minden ennyiből.
    Mégse megy boltokat fosztogatni, mégse nyom egy drive-by-t, nem árul narkót vagy magát a sarkon ....
    Na, miért ?

  • Sequoyah
    #74
    Tok jok ezek a lakasok, mert fel sem kell kelned az agyadbol hogy elerd a hutot, vagy a mosdot a masik oldalon:D
    Es az adot sem szamoltad bele, szoval az maris csak $40k elkoltheto penz. Es azt sem, hogy Manhattenben nincs Walmart, igy meg a vajaskenyer is joval dragabb mint mashol. Kell meg egeszsegbiztositas is, ami szinten nem olcso.

    Szoval ha neked az jolet hogy egy vegtelenul lepukkant 15negyzetmeteres garzonban laksz, es meg eppen marad annyi penzed hogy egyel (de etteremre vagy sorre mar nem), akkor hajra...:D Neked biztos elorelepesnek tunik ez, de az en nezompontombol ez elegge szegenyes eletmodnak szamit.

    A miheztartas vegett, New York mellett elek, szoval nalad jobban latom testkozelbol hogy mit kapsz te ott ennyiert, es mire eleg az az $1200 ami megmarad. New York (es San Francisco) egyik nagy problemaja, hogy a varos megfizethetetlen az ott dolgozok jelentos resze szamara, szoval oriasi tomegek kenyszerulnek ki a kulvarosokba, hogy aztan ingazniuk kelljen, a vegletekig terhelve az utakat es tomegkozlekedesi rendszert.
  • mrzed001
    #73
    $50.000 mint szegény?
    Első google keresésre havi $2.000 ALATT ilyen apartmanokat lehet bérelni Manhattan -ben:
    https://www.nakedapartments.com/renter/listings/search?bldid=&nids=23%2C211%2C6%2C21%2C203%2C191%2C194%2C18%2C24%2C76%2C204%2C205%2C10%2C14%2C195%2C1%2C5%2C25%2C93%2C206%2C22%2C17%2C207%2C13%2C155%2C16%2C72%2C2%2C9%2C20%2C19%2C73%2C7%2C208%2C209%2C192%2C8%2C74%2C210%2C11%2C4%2C3%2C26%2C212%2C12&aids=1%2C3%2C4%2C5&min_rent=&max_rent=2000&amids=&pets=&baths=&oh=&subl=&button=
    És van itt a Central Parktól 2-4 utcára lévő is (össz 20 oldalon át ... lehet válogatni)


    És hiába megy el az évi 50 majd fele 24 ezer$ a lakásra, marad havi 600 eFt kajára meg minden.
    Ez bizony tényleg nem a magyar tanár kategória (300 eFt jó esetben), pláne meg nem a zsíroskenyér kategória.

    Csak hogy az alapvető tényekkel tisztában legyél ...
  • Sequoyah
    #72
    Azt ugye erted, hogy evi $9,635-bol nem hogy Manhattenben, de ugy 1.5 oras utazasi tavolsagon belul meg a tagabb kornyeken sem kapsz meg egy 1 szobas garzont sem? Szoval meg nem vettel egy szelet vajaskenyeret sem, de mar reg kifutottal a penzedbol.
    $100.000 alatt meg sem fordul az emberek fejeben hogy Manhattenbe koltozzenek, de ennyiert is lakotarsat keresnek, hogy osztozzanak a koltsegeket. Szoval mar $50.000-re is szegeny valaki, es rosszabbul el mint Magyarorszagon egy tanar.

    Egyebkent nagoyn offtopic az egesz tema, de ha mar beleutod az orrodat, legalabb az alapveto tenyekkel legyel mar tisztaban. Ehhez kell egy altalanos hattertudas, nem eleg hogy bemasolod az elso google talalatot, mindenfele ertelmezes nelkul.
  • mrzed001
    #71
    "Nem a FOX news-nál dolgozol véletlenül? Remek példa a fake news-ra :D"
    Értem én, hogy poénos kiscsákót játszod (a'la kissé bunkó stohl buci), de ez (és a korábbi) akkor is személyeskedés.
    Egy vitában ilyennek helye NINCS. (PONT)
    Próbáltam megértetni veled korábban is, hogy személyeskedésre személyeskedéssel válaszoltam, nem vetted a lapot.
    Szájbarágósan remélem fogod.


    "lowest fifth was $9,635" ... havi 225 eFt.
    Az alsó 5% !!!! (átlagolva a 10 milliós NY-ból 500.000 ember ... egy kisebbség)

    És ez ugye még mindig nem a vajas kenyér egész napra kategória.
    Sőt, ez kb az itteni 1-2 diplomás tanár fizetése (volt 2013-ban, amikor az a cikk íródott).
    Várj, mi is idehaza az alsó 5% jövedelme ? Talán kimozdulhatnál, pl a keleti országrész felé (havi 25-30 eFt ... ölni tudnának a 220-ért ... ).

    És akár ott is végezhetnél egy etnikai elemzést, hogy az azonosan szegény magyar és kisebbségi családok (lesz az azonos létszám) közül melyikből mennyi a börtönviselt.
    És ha nem etnikai (mert az nem PC ), legyen gondolkodásmód szerint megkülönböztetve: van a szegény és ezt emelt fővel viselő rész, és van az ez miatt annyira dühös, hogy mindenki nála gazdagabbat (vagy szimplán mindenkit) ellenségnek tekintő rész.
    (elvonatkoztatva: a csimpánz és a gorilla)

    Ez utóbbi "felhergelt" rész akik a súlyos ember ellenes bűntényeket követik el (egy kis szociológia), mert szerintük ők többet érnek (média által sulykolt hamis önkép), tehát felhatalmazva érzik magukat, hogy brutális erőszakkal is elvehetnek javakat másoktól.
    Morál, etika, lelkiismeret: NULLA. Csak gyűlölet és agresszió.

    https://index.hu/gazdasag/2014/02/14/globalis_egyenlotlenseg/
    Írd be ide a havi 225000 Ft és egy átlag család 4 főt !
    "A jövedelme alapján a leggazdagabb 30 százalékban van."
    Szóval nem olyan szegények azok világviszonylatban. Vagy mondjuk úgy, hogy Mo >40%-a szegényebb MA IS náluk. Mégsem ül 4 millió magyar börtönben.

    Magyarán igen, nagy a szakadék a top 5 és low 5% között, és egyre nagyobb lesz.
    Ez ellen tenni nem sokat lehet (vagyonadó, szociális háló), de oktatással a low 5%-al meg lehet értetni, hogy tanulással és munkával ki tud jutni onnan.
    És semmi értelme az agresszivitásuknak, mert ezzel csak még mélyebbre süllyednek.

    Ja igen, és konzervatívként támogatom a halálbüntetést. Azaz ha valaki szánt szándékkal aljas indokból elveszi más életét, akkor neki sincs joga onnantól az élethez. És ezt is az oktatás részévé kellene tenni. Hogy megértsék mit kockáztatnak.
    Itt a liberálisok olyan mértékben lecsökkentették egy élet értékét EU-ban, hogy 5-10 éveket kapnak a gyilkosok.
    Ez erre ugyancsak felbátorítja őket (és a többieket) durva erőszakos bűncselekmények végrehajtására.
    0 elrettentő erő (egy amcsi liberális médiacumival itt kb Mexikó lenne ... ).

    Szóval kérdezz nyugodtan ...
  • Tikal #70
    #56-ban semmilyen nácizás nem volt, csupán egy tényt közöltem, hogy zsidóztál, ugye a tudjuk kikre utaltál, ezt hoztam fel. Paranoia? 61#-ben már a vádaskodásodra válaszoltam, hiszen megvádoltál, ezért kérdeztem rá, hogy akkor most már talán tényleg jöhet is a személyeskedés, ha már egyszer úgy is megvádoltál.
    Nem a FOX news-nál dolgozol véletlenül? Remek példa a fake news-ra :D

    Egyébkét elég hibás gondolkozás az hogy átváltottad nekem a dollár árakat forintra, kb semmi értelme, a másik meg hogy nekem úgy tűnik el se olvastad a cikkeket, csak a számokat másoltad ki belőle. Nézzük is a Slate-es linket:

    "Inequality. There is extraordinary income inequality in New York, and even more so in Manhattan, where the mean income of the lowest 20 percent of households was $9,635, compared with $389,007 for the top 20 percent and $799,969 for the top 5 percent. A relatively small number of luxury apartments catering to the super-wealthy bring up average rents, making them much higher than the median. And those eye-popping average rents are the ones the media lazily reports and repeats, without noting that most people actually pay somewhat less."


    És itt egy átlinkelés onnan:
    szegénység NY-ban
    "Manhattan retained the dubious distinction of having the biggest income gap of any big county in the country. The mean income of the lowest fifth was $9,635, compared with $389,007 for the top fifth and $799,969 for the top 5 percent — more than an eightyfold difference between bottom and top."

    inequality and poverty in NY

    De majd legközelebb téged KÉRDEZLEK, ha valamit nem tudnék, tényleg remek cikkekkel támasztottad alá az állításaimat, köszönöm.

    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2019.06.29. 09:50:20
  • mrzed001
    #69
    Köszönöm hogy megtiszteltél válaszoddal.

    #60 -ban ugyebár első 2 sor szólt neked, többi @Sequoyah és #58 -at idéztem


    "A válaszom, nem hiszem hogy sületlenséget írtam, szerintem a bűnözés egyik katalizátora a szegénység. Szerintem ezt nem olyan nehéz belátni, hogy miért van így."
    És ezzel azonnal vitára is szállnék.
    Mi is az a szegénység? Amikor 2 gyerek egész napos étele 1 konzerv májkrém és 2 szelet kenyér? Az az, és hidd el, én tudom.
    És nagyon sokan akik a gengszterváltásban nőttünk fel (elprivatizált és azonnal bezárt gyárak, óriási munkanélküliség).
    És nem lettünk bűnözők, vagy gengszterek.


    És milyenek is a keresetek akkor mondjuk a szegény fekete Harlem-ben ?
    Tessék:
    https://www.point2homes.com/US/Neighborhood/NY/Manhattan/Harlem-Demographics.html
    Average Household Income $68,266 = 19,1 MFt ... havi 1,590 MFt
    Median Household Income $42,010 = 11,8 MFt ... havi 0,980 MFt
    Természetesen /év és per háztartás.
    A median egy vásárlóerővel módosított érték, némi infó itt: https://blog.datawrapper.de/weekly-chart-income/
    Ja, a táblázatba ne is keresd Magyarországot, nem fért rá, az alján jócskán kicsúszott.

    De lássuk akkor a szegény fekete Brooklyn vagy Queens? (median, nem átlag !)
    Brooklyn’s $44,850 = 12,5 MFt ... havi 1,05 MFt
    Queens $54,373 = 15,2 MFt ... havi 1,27 MFt
    https://slate.com/business/2014/01/new-york-city-census-data-manhattan-and-brooklyn-are-much-poorer-than-you-think.html

    NY átlaga:
    $69,981 = 19,6 MFt ... havi 1,63 MFt
    https://www.payscale.com/research/US/Location=New-York-NY/Salary

    MILYEN SZEGÉNYSÉGRŐL BESZÉLSZ ???

    "Ha társadalom olyan körülményeket hoz létre egyes tagjai számára ahonnan nehéz kikaprniuk magukat, akkor ott bizony bűnözés lesz. Szerintem ez nem rassz kérdés."
    Ahol az átlagkereset egy családnak a LEGSZEGÉNYEBB környéken 1 milló Ft felett van (median, az nem a valós, a valós az 1,59 MFt !!!) ott milyen szegénységről beszélsz ??

    Te összekevered a divatgengszterizmust, meg a valódi szegénységet. A kettőnek pontosan semmi köze sincs egymáshoz.

    Talán így már érted a kérdést is amit feltettem:
    "Nagy mértékű bűnözés meg ott van ahol olyan körülményeket teremtenek"
    Kik ?

    Mert havi 1,5 misivel nekem ne magyarázza senki, hogy milyen K szegény, mert körberöhögöm. Meg a teljes Mo is a havi 0,32 MFt-os valós átlagkeresettel.


    "Akkor most te jössz, kérlek mutasd meg hol személyeskedtem veled, melyik az a kifejezés ami megbántott. "
    Szerintem te is tudod, hogy közel sem burkoltan náciztál a #56 -ban, amire #61 -ben rá is igazoltál.

    És pontosan ez az amit leírtam.
    Nem ismered a tényeket, még a NY-i jövedelmeket sem ismered.
    De ha valaki le meri írni, hogy a fekete+hispán a NY-t gyilkosságok össz 96% -át kövei el (linkelhetem, NY rendőrség hivatalos adat), vagy hogy a bankok vezetői kik (erről is van oldal, tényadatokkal, de nem fogom linkelni), akkor az illető náci.
    Előbb talán gondolkozz, nézz utána, értékeld a talált adatokat ... és ha még utána sem látod az összefüggést akkor KÉRDEZZ !
  • Tikal #68
    :)

    #60 Nem tudom itt nekem szólt e ez a kérdés, "Mondjuk mondj nekem kettő országos médiát, ami szélsőjobbos idehaza?"
    ha ez még nekem akkor a válaszom, nem tudok, nem követem ezeket.

    #62 "Ami a konteókat illeti, na ott az #57 -es. Te tényleg elhiszed azt a sok sületlenséget amit leírtál ?"
    A válaszom, nem hiszem hogy sületlenséget írtam, szerintem a bűnözés egyik katalizátora a szegénység. Szerintem ezt nem olyan nehéz belátni, hogy miért van így. Ha társadalom olyan körülményeket hoz létre egyes tagjai számára ahonnan nehéz kikaprniuk magukat, akkor ott bizony bűnözés lesz. Szerintem ez nem rassz kérdés.

    "Kik ?" Ezt az előzőben megválaszoltam, a társadalom. Nem a manhattani fiúk, vagy mások.


    "Szerinted tényleg ez a két lehetőség van?
    És ha igen, te melyik csoportba tartozol ?"
    nem, nem csak ez a két lehetőség van
    egyikbe se


    Akkor most te jössz, kérlek mutasd meg hol személyeskedtem veled, melyik az a kifejezés ami megbántott.
  • mrzed001
    #67
    Mármint én tartozom számadással neked, aki TOVÁBBRA sem válaszolt egyetlen kérdésre sem ?
    Próbáld újra, mert eddig süket dumán kívül más nem hagyta el a klaviatúrádat ...
    Utoljára szerkesztette: mrzed001, 2019.06.28. 18:47:04
  • Tikal #66
    Tehat megvadolsz szemelyeskedessel aztan mikor megkerdezem hogy hol es mikor arra mar nem akarsz valaszolni, te vagy a legjobb:)
  • mrzed001
    #65
    Amíg egy kérdésre se válaszolsz, ne várj mástól se választ ....
  • Tikal #64
    Nácizás? Hol náciztalak? Kérlek idézz már, elozo hozzaszolasomban is kertelek, mutasd mar meg hol tortent ez meg.

    Te tényleg elhiszed a sok suletleneseget amit leírtál?:(

    Tudod mit, IGAZAD VAN. ugy latom itt ugy is csak errol van szo, kinek van igaza, es még te panaszkodtal a vitak szinvonalara itt:D
  • Merces2
    #63
    Igen úgy gondolom hogy a nyilt erőszakra való buzditáson kivül semmi másnak nem kellene büntetőjogi kategóriának, még kevésbé magukat igazságjogi harcosoknak képzelő gyagyások álltal cenzorált tartalomnak lennie. A nem beszélünk a problémárol, föld alá kényszeritjük a nekünk nem tetsző véleményt vallókat , még soha nem oldott meg problémát csak elmérgesiti a helyzetet.
  • mrzed001
    #62
    A nácizás (burkolt vagy sem) már bizony az ... és hát amilyen az adjonisten, bizony olyan a fogadjisten ...
    Igen sajnálatos, ha nem érted mi a különbség a között, hogy valaki egy nép tagja, és hogy valakinek mi a világnézete (szerinted).
    Magyar vagy? Az. Ez tény kérdés.
    A csúnya (hazug) jelzőket meg ugyebár bárkire rá lehet ragasztani.
    És mint már írtam másnak is, már az óvónéni(d) is próbálta leszoktatni róla ... csak hát egyesek megragadtak a dedóban és nagyon nehezen tanulnak.

    Ami a konteókat illeti, na ott az #57 -es. Te tényleg elhiszed azt a sok sületlenséget amit leírtál ?

    "Nagy mértékű bűnözés meg ott van ahol olyan körülményeket teremtenek"
    Kik ?

    " gazdasági válságot azok tudnak okozni akiknek pénze is van rá, a többieknek marad a gyilkosság statisztikák rontása"
    Szerinted tényleg ez a két lehetőség van?
    És ha igen, te melyik csoportba tartozol ?
  • Tikal #61
    személyeskedés? Kérlek mutass már rá, hogy hol személyeskedtem!

    Jöjjön a nácizás? A burkolt zsidózásod után jó lesz? :DD

    Atyaég, te ott is rémeket látsz ahol nincs semmi. A konteókat meg tőled vártuk :D
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2019.06.27. 23:40:14
  • mrzed001
    #60
    És IGGGEN, máris itt az első példa a személyeskedére
    Köszönöm, köszönöm, nem tartott 3 hozzászóláson át hogy bebizonyítsd az IGAZAM :D

    De semmi gond, mert @Sequoyah rögtön indította is a figyelemelterelő flametengert ... mert nem ám az a kérdés, hogy akkor kik is okozták a nagy gazdasági válságokat, mely bankárok .... hanem az, hogy kik is élnek Manhattanben (gyémánttőzsde, wall street ... á hagyjuk is :D)
    Köszönöm, és ismét 1 hozzászólásba került, hogy bebizonyítsd AZ IGAZAM :D

    I rest my case ....

    Gyerünk skacok, húzzatok bele, még hiányzik a nácizás -ok ott volt az burkoltan- , aztán jöhet a konteo is, valami egyértelmű tény megkérdőjelezése :D

    Vagy talán már ez is megvolt.
    Volt itt egy hirtelen ugrás a Flamecunamiról a Fake news-ig: " Szerinted honnan indult ugy egyaltalan a "fake news"? Szelsojobbos mediabol... "
    Mondjuk mondj nekem kettő országos médiát, ami szélsőjobbos idehaza?
    OK, egyet ?
    Legalább egy icipicit lééééci ?
    Nyugodtan add fel ! :D

    USA-ban van pár kis újság, kis rádió akik valóban a szélsőjobbos elveket vallják.
    Ez is olyan, mint a nácizás.
    Van.
    USA-ban van talán pár 100 tagja a náci szervezetnek.
    És .... ENNYI :D
    De egy liberális még a bokorban is nácikat neszel :DDDD

  • ostoros
    #59
    A politikai korrektség kifejezés bizony nem a szélsőjobbtól indult, hanem szélső balról. Mao találmánya.
  • Sequoyah
    #58
    Manhattan ugyebár a gyémántnegyed

    Azert szep, hogy ennyire brutal feluletesen ismered a vilagot, es ez alapjan hangoztatod a hulyesegeket.

    Ilyen kifejezes nincs, hogy "Manhattan a gyemantnegyed". Manhattenen BELUL van ugyan gyemant-negyed (meg kinai negyed, meg bulinegyed, meg etterem negyed, meg shopping negyed, meg meg 1000 mas negyed), ami nem tobb egyetlen utcacskanal, ami raadasul zsugorodik, mert a mai fiatalok koreben mar egyaltalan nem olyan meno a gyemant.

    Ha a gyemantkereskedelem kozpontjat keresed, az Belgiumban van.


    Próbáld ki nyugodtan, bármelyik képes pillanatok alatt elhallgattatni a józan ész szavát (az első érdekből, a második ostobaságból).
    Vagy ha az nem megy, akkor személyeskedéssel terelni, és a vitapartner "lejáratásával" hiteltelenné tenni.
    És ha még ez sem jött össze, ott a végső troll fegyver: a flame-cunami.

    Mi koze ennek a liberalizmushoz? Ezt eppenhogy a szelsojobbos szabadsag-ellenesek szoktak alkalmazni... Szerinted honnan indult ugy egyaltalan a "fake news"? Szelsojobbos mediabol...
  • Tikal #57
    Nagy mértékű bűnözés meg ott van ahol olyan körülményeket teremtenek, hogy ez megtörténhet. Nem véletlen hogy a feketék felelősek azért a sok gyilkosságért NY-ban, vagy éppen más államokban is.

    Szóval ugy van ahogy mondod, gazdasági válságot azok tudnak okozni akiknek pénze is van rá, a többieknek marad a gyilkosság statisztikák rontása..
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2019.06.27. 19:40:00
  • Tikal #56
    amire kihoztad az egészet az a szánalmas, a zsidózás, meg a na igen tudtam hogy úgyse ismered az amcsi szlenget :D

    A többihez csak annyit hogy nem nyom el téged itt senki. Más fórumon nem tudom, mert nem tudom hova irogatsz.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2019.06.27. 19:31:44
  • Sequoyah
    #55
    Es vonatkozik is rajuk is. Vagy ugy gondolod nem kene?
  • Archenemy
    #54
    "de tegyük hozzá a legutóbbi gazdasági válságot (is) meg fehérek okozták"

    bocsi de gazdasági válságot az tud okozni, aki a gazdaságot is csinálja, nem nagy truváj hogy nem egy afrikai faluból indult ki a világválság...
  • Merces2
    #53
    A szólásszabadság ugynúgy vonatkozik a kopaszra a nagyorrúra a szinesbőrűre a buzira , és ha megnyirbálják mert útálják a kopaszt , ugyanez a jogszabály fog vonatkozni a többiekre is az ő szabadságjoguk i csorbul . Azért mert léteznek beteg lekű emberek akik PTSD-t kapnak ha beszólnak nekik az interneten talán nem mindenki másnak kéne elszopnia a faszt.
  • ostoros
    #52
    Meg lesz ennek még a böjtje szerintem.
  • mrzed001
    #51
    Nem, ez a válasz ... na eeeeez, ez szánalmas
  • Tikal #50
    Uh ez mar szanalmas...
  • dyra
    #49
    Mindenki képes rá. Ez nem valami különleges skill csak a lényeg ebből, hogy gyorsabb lehet a tanulás mintha olvasnál. A fiatal generáció kevesebbet olvas.
  • ostoros
    #48
    Jaj, hagyd már Merkelt... azt mondja amit a stábja szerint a közönség hallani akar tőle. Mint minden mai politikus. Pont.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2019.06.27. 12:38:59
  • ostoros
    #47
    "A csináld magad videók alapján már az én 9 és 11 éves gyerekeim simán bütykölnek, rajzolnak, alkotnak stb"
    Erre minden gyerek képes.
  • ostoros
    #46
    "A baj az, hogy a "szabadsag" fogalmaba egyesek szamara csak es kizarolag a sajat szemelyes szabadsagjoguk fer bele. De ha mar masok szabadsagjogainak biztositasarol van szo, akkor elkezdenek haborogni... "
    A nemzeti önrendelkezés is egy szabadságjog. Erről is szeretnek elfelejtkezni.