7
  • Macropus Rufus
    #7
    Azért tetszik zetortraktor minden egyes megjegyzése, mert messziről lehet látni, hogy sok esetben semmi köze nincs a filmekhez.
    aszongya hogy:

    "Kérdés, hogy mi lesz a reakciód, ha mondjuk kiderül, hogy itthon vagy világszerte esetleg nagy siker a film. "
    szóval a bukás már akkor garantálva volt amikor ez a topic megnyílt. Jelenleg 5.6-on áll az imdb-n ami nem a siker jelzése. Mostanáig ~256.8millió dodót hozott ami nem a pénzügyi sikerre jellemző. Aztán ugye ott van az a tény is, hogy a 4 MiB film közül ez produkálta a legszarabb nyitó hétvégét, 50%-al kevesebb bevétele volt mint a MiB3-nak (ami a 4 megjelenéséig a legrosszabb nyitó hétvégét produkáló MiB volt) és ugye a MiB4-ből is van 3D, ami drágább mint a normál 2D, szóval ezekkel együtt is 50%-al kevesebb volt a bevétel mint a MiB3-nál.
  • Macropus Rufus
    #6
    MiB 1: $937,871,991.98
    MiB 2: $628,867,149.56
    MiB 3: $729,717,848.90
    (inflációval korrigált bevételek)
    A 3. rész bevétele nem a néző szám emelkedés miatt nőt elsősorban hanem azért mert volt 3D verzió is belőle. Azok a jegyek meg drágábbak mint a standart filmre szóló jegy. A meg nőt bevétel erről árulkodik.

    Látható, hogy a 2 rész zuhant meg de rendesen. A Namost a 4. részről is vannak már adatok:
    $106,449,989 igazán szép szám

    A nyitó hétvégék:

    MiB 1: $81,484,254
    MiB 2: $74,235,008
    MiB 3: $60,893,463
    MiB 4: $30,035,838

    Természetesen lehet még akármilyen csoda is. De nem hinném, hogy komoly változás lesz.

    források:
    https://www.the-numbers.com/movies/franchise/Men-in-Black#tab=summary
    https://www.boxofficemojo.com/about/adjuster.htm

  • Ender Wiggin #5
    A MiB3 nemzetközileg jól mutat, de olyan drága volt, hogy végül csak a mozis bevételt nézve óriási bukta lett. A MiB4-en sem biztos, hogy segít a külföldi bevétel, bár egy jó 100-assal olcsóbb volt.
  • zetortraktor
    #4
    Nem szoktam tippelni, mert tudom, hogy nincs sok értelme, én nem hiszem magamról azt, hogy tudnám előre, hogy milyen lesz a fogadtatás. De akkor én is adok pár adatot - nem nézettség, csak bevétel, de nemzetközi:

    MiB - 338M
    MiBII - 251M
    MiB3 - 445M

    Mi lesz a 4. rész?

    És pont ezért érdekes a dolog, mert Amerikában és Magyarországon csökkent az érdeklődés, itthon konkrétan megzuhant a harmadik részre, az USA-ban nem nagyot esett. Viszont más országokban meg nőtt a 3 részre, mert még Kína nélkül is több annak az Amerikán kívül bevétele.
  • Csaba161
    #3
    Nos a Magyar nézettségek:

    MiB: 485e
    MiBII: 470e
    MiB3: 193e

    Most tippelhetsz a MiB4 nézettségére...
  • zetortraktor
    #2
    Egyetértek. Szerintem is elég nagy meglepetés. Az ember azt gondolná, hogy a nézők torkán lazán le lehet nyomni az ilyesmit, illetve, hogy érdekli őket a gagyi, de szórakoztató látványfilmek.

    Kérdés, hogy mi lesz a reakciód, ha mondjuk kiderül, hogy itthon vagy világszerte esetleg nagy siker a film.
  • Wampapa
    #1
    Döbbenet