449
Call of Duty: Modern Warfare (2019)
  • undY1ng #125
    Mmint erre akartam érteni, bocsi. :D
  • hawkie22
    #124
    Nem, valahogy a WWII nem jött be nekem. Ez viszont nagyon, mind a multi, mind a szóló.
  • undY1ng #123
    Nem jött át neked?
  • hawkie22
    #122
    Lineárisnak lineáris, de nagyon élvezetes. Legalábbis nekem bejött, igaz, az utolsó CoD, amivel játszottam, a WWII volt, de azzal se sokáig.
  • undY1ng #121
    Tényleg nagyon lineáris az egész kampányosdi? :( Anno az MW 1/2/3 nekem nagyon tetszett, talán azután szünt meg a "kedvem" ahhoz, hogy bármiféle SP játékot végigtoljak, de itt azt írták, nagyon fapados az egész.
  • Árnyvadász
    #120
    18 órát írt a játék. Nem tudom ez csak a multi? Mert ha igen, akkor még a kampány és a co-op hozzájön. Érdekes módon ez a borderless fullscreen úgy néz ki működik. Ma jött egy újabb patch, de nem értem ez miért mindig 7 GB? Természetesen a shader újratöltést újrakezdte emiatt. Nagyjából csákánnyal verném szét a fejét annak aki ezt leprogramozta.

    Amúgy megérkezett a public játékba a Kill Confirmed. Ja meg azoknak a tetveknek is járna a csákány, akik shotgunt op fegyverré tették. Esély ellenük = 0. Én meg rühellem a shotit, nem fogok arra váltani.
  • MoRT2195
    #119
    Akkor nem hinném, hogy játszottál 25 órát. Én 13 óra alatt lettem 45-ös, pedig nem játszom olyan hú de jól. :D
    Ezt a 25 órát meg már 3 napja írtad. Mostmár akkor még több azóta? Nincs az most se 25. :)
  • Árnyvadász
    #118
    Most 48 ha jól emlékszem.

    hawkie22: Nem csak nálam. Sajnos.
  • MoRT2195
    #117
    Hányas szintű vagy?
  • hawkie22
    #116
    Ez sok embernél elöjön vagy csak nálad? Én a megjelenés napja óta játszom, egy fagyás sem volt nálam. Ha elmegy a net, akkor rögtön kilép, de más hibám eddig nem volt vele.
  • Árnyvadász
    #115
    Ezzel foglalkozó YT videó hozzászólás alatt találtam olyan, rakjam borderless fullscreen-be, akkor jó lesz. 1 órát nyomtam így és egyelőre jó volt. Előtte 5 majd, újabb 5 perc után fagyott. Nyilván ez sem végleges megoldás, de hátha valakinek segít.

    Egyébként nekem a steam-es F1 2016 csinált ilyen fagyásokat annak idején. És kurva sokat kellett várni, mire megcsinálták. Jószerivel addigra hagytam az egészet. No meg a Skyrim. Ott nagyon résen kellett lenni, menteni ahogy tudott az ember, mert veszett minden, ha kilépet. Lehet volt hibaüzenet ezeknél, már nem emlékszem, de a Skyrim egyértelműen memory leak-es volt. Aztán a Bethesda kijavította, de az sem két perc alatt ment.
  • Árnyvadász
    #114
    Megcsináltam. Beléptem csapat alapú deathmatch játékba, majd 5 perc után kifagyott, kidobott az asztalra. Szerintem még adok neki egy hetet, hátha addig jön javítás, aztán kuka. Kérem vissza az árát. Ez valami memory leak hiba lehet (szvsz), de nem igaz ezt nem lehetett kideríteni a tesztek alatt. Ha volt egyáltalán. Bánom már a vételt. Kampány is a szokásos cső, csak azt csinálhatod ami előre meg van írva, ugyanazok a hatásvadász dolgok történnek, mint akármelyik cod részbe.

    Multi az jó lenne, de könyörgöm. Ez így egy raklap fos. 2 óra játékból 4 fagyi és közben minden egyes visszalépésnél várni a kapcsolat felépítésére, mire meccset talál, arról nem beszélve, hogy az a meccs amin kifagytam, ott baszhatom az xp-met.
  • Árnyvadász
    #113
    Értem. Megpróbálom ezt. Co-Op shaderek még csak 14%-on vannak, de nem folytattam a telepítését. Akkor ez pipa. Co-Op része amúgy is egy fostenger. Tegnap még: Csináltam egy ellenőrzést a fájlokra, eltartott egy 10 percig. Nem lett hatása. Majd jött az új nvidia driver, feltettem. Emiatt újra elkezdte nulláról a shadereket telepíteni (kampány, multi, co-op külön). Technikai része borzalom ennek a játéknak. Legalább 20 perc mire mindegyikkel végez és érdemes megvárni. Mert akkor meg amiatt lesz szarabb a teljesítmény.

    Visszatérítést megtaláltam, egyelőre még nem írtam nekik.
  • fazerus
    #112
    Dokumentumokban keresd meg a neved alatt a COD mappat, benne ami van Players2 torold ki a picsbe es a COOP shadereket ne engedd neki letolteni
  • Árnyvadász
    #111
    Nálam egyre rosszabb a helyzet. Kampányt folytattam, erre kilép mert megszakadt a szerverrel a kapcsolat. Amúgy az internetkapcsolatom rendben. Aztán multi, ott kétszer szokásos fagyás, majd harmadjára már a monitor sem kapott képet, de a játék ment tovább. Felraktam a legújabb nvidia meghajtót is. Kezd elegem lenni, ez egy bugos fos. Utánanézek visszatudom e kérni az árát.
  • hawkie22
    #110
    Szerintem megérdemelten. Most értem a kampány végére, igencsak élveztem. Volt benne egy-két megrázó rész, illetve érzelmi hullámvasút számomra, pl.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amikor a gyerekekkel menekülünk az oroszok elöl, elötte pedig ketten megöljük az orosz katonát a házban, csak hogy megmeneküljünk, vagy a másik, amikor a terrorista családját fenyegetjük a pisztollyal.

    A PvP pedig továbbra is szuper. Legalábbis nekem. Ma kipróbáltam a Co-op módot is, az is jó móka, bár kicsit nehéznek érzem, igencsak sokszor estünk-keltünk, bár igaz az is, hoyg random csapattal mentem.
  • grebber
    #109
    Call of Duty: Modern Warfare – A sorozat legjobb rajtját produkálta

    Három nap alatt 600 millió dollárt hozott a Call of Duty: Modern Warfare
  • Árnyvadász
    #108
    Erős időszak jön az biztos. Szerintem is megérte, de azért foglalkozhatnának majd a javításokkal, mert lenne mit. Tegnap például már volt dev error is nálam a szokásosnak mondható 3-4 kifagyással együtt. Aztán újra jött egy 7 GB-os letöltés. Vagy újra letöltötte a korábbit? Nem tudom, minden esetre a shadereket újratöltötte megint a menüben (kampány, multi egyaránt), viszont ez lényegesen gyorsabb volt, mint elsőre.

    Változás: Mintha élesebbek lennének a textúrák, de lehet csak én beszélem be magamnak. Futás kifejezetten jó egyébként, talán jobb mint előtte, főleg a nagyobb méretű, létszámú pályákon tapasztalom. Multi olyan 75-125 fps közt megy, átlagban hozza a 90-100 közti értékeket, ami nem rossz. Ha modernebb cpu-m lenne, akkor 120-140 biztos meglenne stabilan. Mindegy, egyelőre jó ez így is.

    Sajnos sokkal jobban lefáraszt, mint az Overwatch. Itt a célzásra jobban kell koncentrálni, az egész meccs alatt koncentráltabb figyelem szükséges és állandó készenlét. OW-ban azért a karakterek váltása pihentetőbb volt. Ha huzamosabb ideig játszom, akkor megérzem. Csuklóm, kezem is tökre kivan most. Igaz péntek óta szerintem nyomtam vagy egy laza 25 órát. Nem csodálom, ha pihentetni kéne.

  • hawkie22
    #107
    Én a kampány vége felé járhatok, de amit eddig láttam, nagyon bejön. Grafikailag a játék nálam álleejtös. GTX 1070 van a laptopomban, ezzel High beállításon van most minden, így van átlagban 60-65 FPS-em.
    Multit ma nem játszottam, csak szólóztam, bár nem sokat, 1-1,5 órát. Én nem sokalltam érte a 60€-t, így utólag is azt mondom, megérte a pénzét a játék, el leszek vele egy darabig.
    Bár 2 héten belül jön a Planet Zoo meg a SW Fallen Order és a kihagyhatatlan RDR2. :) Mind ott figyel már az accountomon, szóval el leszek látva egy darabig játékkal. :)
  • Gascan #106
    mondjuk meg azt lattam h az Activision a Windows elozo buildjet ajanlja ... a 1809est .. nekem meg mar az uj van 1903

    https://support.activision.com/articles/en_US/FAQ/Updating-Video-Card-Drivers-on-a-PC/?l=en_US&c=Game_Title%3ACall_of_Duty_Modern_Warfare&fs=Search&pn=1
  • Gascan #105
    mondjuk az erdekes h a beta verzio siman futott :)
  • Gascan #104
    ugy gondolom eleg sokan szenvednek vele.. 3 perc utan lefagy a jatek es kidob egy ilyen uzenettel "directx error 6068" ... hasznalhatatlan a program, az elso par single palya kozben meg 5-10 percig futott es csak utana dobott ki, grafikai glitchek nekem is voltak ..

    https://support.activision.com/community/s/question/0D54P00006koTzdSAE/dev-error-6068-direct-x-encountered-an-unrecoverable-errorthis-happens-about-4-minutes-into-every-mulitplayer-match-help?t=1572104833177
  • nordan
    #103
    Hatalmas gratula ,hogy végre mindenki feka katona lehet! EZ hiánypótló volt már
  • Árnyvadász
    #102
    GTX 1070. Egyébként, ha már ez így szóba jött, akkor a kampány alatt mikor fejkendő van az általam alakított katonán (belső nézetből alul, felül lesz egy kis fekete sáv), akkor a két sáv villódzik és nem hagyja abba. Lehet az ultrawide képernyő, esetleg a 100 Hz képfrissítés vagy a Freesync nem tetszik neki. Ugyanez multi meccsen szintén megvan, amikor megkaptam a juggernaut killstreak-et (nyugi, care package-ből esett, nem én öltem le zsinórba 14 embert, vagy mennyi kell hozzá). Ez is idegesítő, de javíthatnak rajta majdan. Nem tudom, de lehet az új nvidia driver sem az igazi még amit kiadtak hozzá.

    Aztán szokott lenni, kisebb nagyobb mikró akadás, de nagyon elhanyagolható a mértéke. Ilyenkor nem játszódik le minden frame, kimaradnak jelenetek. Multis meccsek alatt fordult elő, lehet csak valami szerver oldali tüske. A ping értékeim azok nagyjából stabilak (ki is lehet íratni a felső sarokba, fps, gpu hő és egyéb adatok mellé.) Ping 40-50 között szokott lenni átlagban. Ezt nem mondanám rossznak, Overwatch alatt 50-60, régebben ADSL nettel volt 35. Mitől ment fel, mikor elköltöztem és kábeles lett nem tudom, de nem hátrány.

    Gascan: neked mi a konkrét problémád? Esetleg driver? Neked is van grafikai bugod?
  • Gascan #101
    melyik?
  • Árnyvadász
    #100
    Esetleg az szólhat mellette (60 euró), hogy most nem kell DLC-ket venni hozzá. Ami érkezik hozzá pluszban az már benne van az árban. Így nézve nem olyan sok pénzt. Meg egy ilyen játékot, ha bejön, szereted, legalább 1 évre veszel, ha nem unod és időd is van rá, minden nap tudsz vele játszani és a játékosbázis kihalása miatt sem kell aggódni. Egyrészt a crossplay miatt, másrészt mert jó lett és kevesen fogják végleg otthagyni. Szerintem.

    Más kulcsos oldalon sem volt sokkal olcsóbb. Ha tényleg szereted a COD multit, ne habozz. Bőven vissza fogja hozni az árát. Játékóra/pénz tekintetében. Az meg ne ijesszen el, mert nincsen doboza. Kapnál egy gagyi dvd tokot, benne egy kulccsal és ennyi. Nem hiszem, hogy ez hiányozna annyira. :)

    Gascan: Nem, Nvidia van.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.10.28. 13:55:50
  • Gascan #99
    jatsza valaki ezt radeon grafikus kartyaval ... 580 vagy 590el?
  • Árnyvadász
    #98
    Batte.net-ről. Néztem a cdkeys-en, még a béta alatt kapható volt a teljes, de aztán eltűnt. Elfogyott? Mondjuk túl sokat nem spóroltam volna vele.

    MoRT2195: Akkor nálad is. Nálam is ennyiszer legalább a hétvége alatt. A három játék mód amit említettél, valóban jó volt. Ezeket el is felejtettem. Demolition az nagyon durva volt. Imádtam. :D Teljes káosz és pörgött ezerrel.

    A NVG játékot sem láttam még.(Ez az éjszakai bevetés, ahol nem a célkereszttel irányzol, hanem zöld lézerirányzékkal. Nehezebb, de nagyon hangulatos az éjszaka miatt és természetesen éjjellátóval vagy felszerelve.) Egyébként a tegnapi frissítéssel érkezett a TDM, DOM 20 játékosra. Indulásnál a GW sem volt.

    Ja és ami a bétában bosszantó hibának számított, az tegnap többször is előjött. Sok meccsen (talán a kifagyásos hiba miatt?), kevesebb az egyik csapat létszáma, nem is érkezik új, így meg nyerni... 10-ből 1-2-szer mondjuk, ha jók a csapatban lévő játékosok. Ezt is muszáj lesz rendbe tenni.
  • undY1ng #97
    Honnan vettétek meg? Cdkeys-en még mindig nincs fent és nem is lesz szerintem. Azt a 60 ojrót magyar viszonylatban meg sajnálom rá egy rohadt cd kulcsért.
  • MoRT2195
    #96
    Nálam is előjön ez a hiba sajnos. Eddig kb 5x volt ilyen és 30-as szintén vagyok. Szóval nem olyan gyakori probléma, de többször jön elő, mint amennyiszer kellene (0).:D

    A véleményem elég hasonló, én viszont a játék módokat hiányolom. Elég kevés van és a kedvenceim nincsenek benne. Nekem a cyber attack és a S&D helyett a demolition mód jött be nagyon még a régebbi CoD-okba, remélem be rakják majd ide is. Illetve a kill confirmed és a hardpoint is hiányzik nekem nagyon. Érdekes, hogy ez a két mód benne van a privát meccseknél, akkor publikus meccsnél miért nincs? Gondolom majd hálásnak kell lennünk ha bele teszik a játékba mint új mód...
  • Árnyvadász
    #95
    Tetszik. Olyan mint a drog. Alig lehet felállni mellőle. Kampányt egy darabig elvittem (nagyjából az 1/3-nál lehetek), de leginkább a multi az ami érdekelt és azzal nyomultam. Lvl38-at sikerült a hétvégén elérni. Sajnos van egy hiba ami viszont bosszantó. A játék véletlenszerűen (szerintem csak multiban) kifagy, aztán kilép a Windowsba. Hibaüzenet nincs.

    Van amikor 3-4 óra folyamatos játék után, de van amikor 40 perc után. Nincs benne semmi rendszer. Driverek frissek, nem tudom miért csinálja. Remélem a következő javítások megoldják. Más játék, egyéb alatt ilyen gondjaim nincsenek.

    Kampány jó, hozza a szokásost, talán még többet is. Szerintem aki életében először játszik vele, az tuti eldobja az agyát. Azért néha engem is meglepett. Az idegesítő golyóálló ellenfelek most legalább nincsenek. (Eltalálod, majd felkel, eltalálod, felkel és fekve még lelő.) Ez jó pont.

    Multi az maga a mekka. Kurva jó lett, de a béta alatt is realizálódott már. Egyedül a GW (Ground War) maradt még ki, mert én nem vagyok egy BF alkat, a többi játékmódba mindbe voltam. Pályák nagyon jók, a játék taktikusabb, a feszes a tempó azért maradt, de kellemesen el lehet vadászgatni. Cyber Attack szvsz, az egyik legjobb játékfajta. Ebben minden benne van. Egy adag S&D, TD és a csapattársak felélesztése teljesen új szint visz bele. De még az is mikor hatástalanítva van a bomba és még nem ér véget a meccs, lehet átvinni az ellenfél szerveréhez.

    Fegyverek testre szabhatósága tökéletes. Csak az a fegyver fejlődik amit használok rendszer is. Multi lazán 10/10. Egyik legjobb a COD sorozatban. Kampány pedig amit eddig láttam, szintén hajaz erre. Még úgy is, hogy nekem már a könyököm jön ki ez a fajta akció orgia, de ha már megvettem, nyilván végigjátszom.

    Szóval válaszolva a kérdésedre röviden: Nagyon tetszik.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.10.28. 09:30:12
  • hawkie22
    #94
    Én arra várok, hogy haverjaim is megvegyék, és együtt mehessen a menet. Mobilon már nyomtuk csapatban, az jó buli volt. :)
  • undY1ng #93
    Csak stream-en láttam egy olyasmi conquest módot a játékhoz ami hasonlít a BF-re. Hát az nagyon fapados és unalmas volt... Ha meg is veszem, biztos az eredeti "receptnél" maradok, sima tdm, domination és a társai. Na meg egy társat 2v2-re.
  • CrashBoostZoom
    #92
    Pont az a 20 év probléma. Annyi idő alatt pont lassul annyit az ember, hogy a fiatalabbak gyorsabban lenyomják. Ezért van az, hogy az E-Sportolók a reflexeket igénylő játékokban ritkán öregebbek 24 évnél. Utána már csak a lejtmenet van :D
  • fazerus
    #91
    Szerintem azok a konzolosok lesznek :—D
  • MoRT2195
    #90
    Nekem nagyon bejön, alig tudom letenni, rég szippantott már be ennyire egy CoD.
    Tetszik, hogy vannak ilyen kisebb küldetések multiban, amikért különböző jutalom jár és így motiválnak arra, hogy minden módon és sok féle fegyverrel menjek. Jelenleg csak kispisztolyt használok, mert van ilyen küldetés is. Persze lehet sokakat ez nem érdekel, de nekem tetszik. Azt nem értem, hogy hogyan lehet éjszakai pályára menni, még egyszer sem voltam. De biztos le van írva neten, majd utána nézek.
  • hawkie22
    #89
    Na, kinek hogy tetszik a játék? Én tegnap toltam vele kicsit PvP-ben, elötte nap pedig kampányban. PvP-ben 6-os szinten vagyok, bár többször estem, mint keltem. :) Némely emberke igencsak emberfeletti reflexekkel rendelkezik a játékban, gyakorlatilag alig lát meg, mikor szembe jövök, de már halott vagyok. Killcam alapján ö céloz, de nagyon nem akarom elhinni, hogy ennyire béna lennék, több, mint 20 éves FPS-múlttal a hátam mögött.
    A kampány tetszik, még az elején vagyok, kíváncsi vagyok, milyen lesz még.
  • Synchronous
    #88
    Most néztem a thevr-os végigjátszásokat... náluk is laggolt mint az állat, de mondták is, hogy a töltés miatt van. Mondjuk érdekes, hogy a CoDWW2 is az átvezető moviek-nál töltött, és semmi szaggatás nem volt, még csak meg sem röccent. Ehhez képest itt meg majdnem diavietítés van... valamit elszabtak.
  • grebber
    #87
    Első 20 perc



    Ez pedig a teljes walktrough ismét jó hosszú lett a single rész azaz a szokásos Cod gametime



    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.10.25. 23:16:23
  • Gascan #86
    valszeg azert laggolt mert tolt ... nekem 6068 directx hibaval kidob ugy 10percenkent :)