142
Call of Duty: Modern Warfare (2019)
  • Frank99
    10 napja szoptam a cuccal. SSD felrak HD helyett, win7 helyett w10 , az összes létező dev error javítás feltesz.

8 giga ramom volt. a gyereknek 12. nekem 960 gtx, neki 760. ua. proci, kicsivel jobb alaplap,a gyereknek ment alapból. Beraktam még 4 gb ramot. Tegnap 2* 1,5 órát toltam hiba nélkül. Ennyi. Akinek nincs 12 giga, tegyen bele.
    Szívesen :-)

Utoljára szerkesztette: Frank99, 2019.11.14. 19:46:42
  • Árnyvadász
    Hibákról nem beszéltem, de nekem most úgy működik a játék (3-4 napja), hogy 2-3 alkalommal még az első meccs 2/3 részénél elsötétül a képernyő és kilép az asztalra. Hibaüzenet továbbra sincs. Aztán ha ez lement, utána már órákon át lehet vele játszani gond nélkül. Néztem PH fórumot, ott is sokan írják ezt a fajta hibát.

Tegnap szomorú is voltam emiatt, mert rögtön az első meccsemen, hoztam egy olyan formát és pontszámot, meg egyebet, amit még soha. Aztán a második meccs és a harmadik is remekül indult, mindhárom nyertes lett volna... XP persze ugrott, utána mikor végre normálisan futott egyből nem ment úgy. Csak később "melegedtem" vissza.

Most az MP7 a favorit, Hardpoint, HQ meccsekre kiváló. Ezeken a meccseken már elég sokszor összefutottam az újabb sláger gyanús szettekkel. (Eddig ugye a sniper shotgun volt a menő.) Pajzsos és megfelelő pillanatban dobókéses fazonok. :)

• Árnyvadász
    Szavazás az nem lenne rossz. Valószínűleg ezt is visszarakják, a pályákra viszont sajnos várni kell, ahogy írod. Mondjuk nekem aki UT 99 alatt 1 évet ugyanazon a pályán játszott (Anubis), mindegy mennyi van benne, mert ha ami van és az jó és szeretem, nincs gond. De megértem az általad leírtakat. Hisz neked mások a szempontok.

Az jutott eszembe (nem most, még régebben) miért nem rakják bele az ikonikus CoD pályákat ebbe a részbe? MW2, MW3 pályákra gondolnék itt elsősorban, mint a például a Dome (MW3). Mert ami jó volt akkor, most is az lenne. Talán mintha azt olvastam volna a repteres az jön (MW2-ben volt ilyen, kedvencem volt amúgy), de hogy ez ugyanaz lesz e vagy más azt nem tudom.
  • MoRT2195
    Hát jön 38 pálya, de az csak szép lassan csordogál majd. Egyszerre kéne most 10 és nem lenne egy szavam se. Azért adja be 3x ugyanazt a pályát, mert mindig új lobbyba dob és ezért benne van a pakliban az ismétlődés. Sajnos itt nincs semmilyen szavazás, pedig lobbyba lépéskor jó lenne egy ilyen opció.
  • Árnyvadász
    Szerencsére jön még 38 pálya és akkor már nem mindig ugyanazokat fogja betenni vagy váltogatni. Nem is emlékszem ilyen CoD-ra, hogy háromszor egymás után ugyanazt a pályát adja be. Mondjuk nekem tetszenek, kivéve az angol (Piccadilly), bár most azon is változtattak. Fegyvereket is rendbe rakták és az új pálya Shoot House kicsit azt a pörgősebb CoD-ot hozta most vissza, mint amilyen az MW2, MW3 volt. Kikapcsolni tökéletes, kicsit a Nuketown (Black Ops) jut róla eszembe, de talán nem annyira pusztítóan gyors. :)
  • Árnyvadász
    Nekem adott tíz darabot. Igaz én már 100-as szint felett járok. Nyomom rendesen. :)
  • nordan
    mikor akarnak azzal kezdeni valamit,hogy a játék ne arról szóljon hogy kinek a fegyverét lehet előbb scope-ra tartani?
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.11.13. 18:48:32
  • MoRT2195
    Énse értem még el. Amennyire lelkes voltam a játékkal kapcsolatban az első másfél héten, annyira nem vagyok azóta lelkes. 48-as szinten vagyok, az elmúlt másfél hét alatt semmit nem játszottam, csak 2 meccset. Rohadt unalmasak a pályák, kéne sok új és jó lenne ez, de a jelenlegi pár pálya nagyon kevés és még csak nem is valami jók.
  • hawkie22
    Az fasza, az el fog tartani egy darabig, még csak 27-es vagyok. :)
  • MoRT2195
    Officer rankban kapod csak (55-ös szint után). Gondolom multi meccsek után, vagy csak úgy. (Bocsi, véletlen privátba küldtem először. :D)
  • hawkie22
    Ezeket a jegyeket hogy szerzed meg? Vagy mikor kapod öket? Mert ugye alapból nincs nálad egy se.
  • Árnyvadász
    Újra frissült. Most beletettek egy xp szerző játékot. Ebből két pályát csináltam meg. (Lehet 1-3 csillagig és teljesítménytől függően több xp jár.) Egyedül vagy, első pályán a feladat a felugró céltáblákat lelőni, túszokra ne lőj lehetőleg. Időre megy és ha hibázol, kihagysz táblát, időbüntetés jár érte. Második pályán már ellenfelek vannak (gépi kizárólag) és mindet ki kell lőni. Megkeresni, leszedni. Ez is időre pontoz.

Harmadikba nem kezdtem bele. Az elsőn 7000 xp, a másodikon 5000 xp kaptam.

Egyébként ehhez a játékmódhoz van 10 felhasználható jegy. Amint végeztél egy pályával és te úgy gondolod az ott elért érték, idő, csillag megfelelő, akkor beváltod a jegyed. Én ugye kettőt használtam fel. Nem rossz amúgy.

Amit még észrevettem: NVG helyett most már Realism Team Deathmatch lett az éjszaka pályák elnevezése.
  • Árnyvadász
    Hardpoint igen. Nem tudom miért írtam Demolition. De ahogy a dolgok alakulnak az is fog jönni.
  • foxxi
    Hardpoint ( ami szintén nagyon jóóó )
  • MoRT2195
    Demolition? Hardpoint jött, demolitiont nem látok sehol.
  • Árnyvadász
    Jött egy újabb frissítés. 12 GB és hozta a Demolition játékmódot, új pályákat és perfekt optimalizálást. Úgy fut most a játék, mint kés a vajban. Nem tudom miért csak most. Mindegy. Fagyás egy deka sincs, amivel régebben szívtam, de ez az driver és patch esetén minden alkalommal eljátszódó shader telepítéstől frászt kapok már. Nekem ebből az jön le, ez a régi motor és azért ennyire ostoba ez a megoldás.

Aki nem vágná: Egy shader install eltart vagy 15-20 percig. De mivel három fő játék van, mint MP, SP, CO-OP, mindnél külön meg kell csinálnia, így legalább egy 40 perc mire végez. Driver csak a COD miatt 2 volt már, aztán az RDR2 miatt is feltettem és a Jedi: FO miatt is tuti kell. Patch meg legalább másfél hetente. És rengeteg lesz még. 38 új pálya és egyéb érkezik.

Legalább gyorsabban végezne vele, nem érdekelne. Mindegy, ez van sajnos. A játék legalább patent.
  • fazerus
    Nem az. Nem hosszú, pár óra, de jó pofa, és a co-op is, de csak szingorúan a Single után! :-)
  • undY1ng
    Mmint erre akartam érteni, bocsi. :D
  • hawkie22
    Nem, valahogy a WWII nem jött be nekem. Ez viszont nagyon, mind a multi, mind a szóló.
  • undY1ng
    Nem jött át neked?
  • hawkie22
    Lineárisnak lineáris, de nagyon élvezetes. Legalábbis nekem bejött, igaz, az utolsó CoD, amivel játszottam, a WWII volt, de azzal se sokáig.
  • undY1ng
    Tényleg nagyon lineáris az egész kampányosdi? :( Anno az MW 1/2/3 nekem nagyon tetszett, talán azután szünt meg a "kedvem" ahhoz, hogy bármiféle SP játékot végigtoljak, de itt azt írták, nagyon fapados az egész.
  • Árnyvadász
    18 órát írt a játék. Nem tudom ez csak a multi? Mert ha igen, akkor még a kampány és a co-op hozzájön. Érdekes módon ez a borderless fullscreen úgy néz ki működik. Ma jött egy újabb patch, de nem értem ez miért mindig 7 GB? Természetesen a shader újratöltést újrakezdte emiatt. Nagyjából csákánnyal verném szét a fejét annak aki ezt leprogramozta.

Amúgy megérkezett a public játékba a Kill Confirmed. Ja meg azoknak a tetveknek is járna a csákány, akik shotgunt op fegyverré tették. Esély ellenük = 0. Én meg rühellem a shotit, nem fogok arra váltani.
  • MoRT2195
    Akkor nem hinném, hogy játszottál 25 órát. Én 13 óra alatt lettem 45-ös, pedig nem játszom olyan hú de jól. :D
    Ezt a 25 órát meg már 3 napja írtad. Mostmár akkor még több azóta? Nincs az most se 25. :)
  • Árnyvadász
    Most 48 ha jól emlékszem.

hawkie22: Nem csak nálam. Sajnos.
  • MoRT2195
    Hányas szintű vagy?
  • hawkie22
    Ez sok embernél elöjön vagy csak nálad? Én a megjelenés napja óta játszom, egy fagyás sem volt nálam. Ha elmegy a net, akkor rögtön kilép, de más hibám eddig nem volt vele.
  • Árnyvadász
    Ezzel foglalkozó YT videó hozzászólás alatt találtam olyan, rakjam borderless fullscreen-be, akkor jó lesz. 1 órát nyomtam így és egyelőre jó volt. Előtte 5 majd, újabb 5 perc után fagyott. Nyilván ez sem végleges megoldás, de hátha valakinek segít.

Egyébként nekem a steam-es F1 2016 csinált ilyen fagyásokat annak idején. És kurva sokat kellett várni, mire megcsinálták. Jószerivel addigra hagytam az egészet. No meg a Skyrim. Ott nagyon résen kellett lenni, menteni ahogy tudott az ember, mert veszett minden, ha kilépet. Lehet volt hibaüzenet ezeknél, már nem emlékszem, de a Skyrim egyértelműen memory leak-es volt. Aztán a Bethesda kijavította, de az sem két perc alatt ment.
  • Árnyvadász
    Megcsináltam. Beléptem csapat alapú deathmatch játékba, majd 5 perc után kifagyott, kidobott az asztalra. Szerintem még adok neki egy hetet, hátha addig jön javítás, aztán kuka. Kérem vissza az árát. Ez valami memory leak hiba lehet (szvsz), de nem igaz ezt nem lehetett kideríteni a tesztek alatt. Ha volt egyáltalán. Bánom már a vételt. Kampány is a szokásos cső, csak azt csinálhatod ami előre meg van írva, ugyanazok a hatásvadász dolgok történnek, mint akármelyik cod részbe.

Multi az jó lenne, de könyörgöm. Ez így egy raklap fos. 2 óra játékból 4 fagyi és közben minden egyes visszalépésnél várni a kapcsolat felépítésére, mire meccset talál, arról nem beszélve, hogy az a meccs amin kifagytam, ott baszhatom az xp-met.
  • Árnyvadász
    Értem. Megpróbálom ezt. Co-Op shaderek még csak 14%-on vannak, de nem folytattam a telepítését. Akkor ez pipa. Co-Op része amúgy is egy fostenger. Tegnap még: Csináltam egy ellenőrzést a fájlokra, eltartott egy 10 percig. Nem lett hatása. Majd jött az új nvidia driver, feltettem. Emiatt újra elkezdte nulláról a shadereket telepíteni (kampány, multi, co-op külön). Technikai része borzalom ennek a játéknak. Legalább 20 perc mire mindegyikkel végez és érdemes megvárni. Mert akkor meg amiatt lesz szarabb a teljesítmény.

Visszatérítést megtaláltam, egyelőre még nem írtam nekik.
  • fazerus
    Dokumentumokban keresd meg a neved alatt a COD mappat, benne ami van Players2 torold ki a picsbe es a COOP shadereket ne engedd neki letolteni
  • Árnyvadász
    Nálam egyre rosszabb a helyzet. Kampányt folytattam, erre kilép mert megszakadt a szerverrel a kapcsolat. Amúgy az internetkapcsolatom rendben. Aztán multi, ott kétszer szokásos fagyás, majd harmadjára már a monitor sem kapott képet, de a játék ment tovább. Felraktam a legújabb nvidia meghajtót is. Kezd elegem lenni, ez egy bugos fos. Utánanézek visszatudom e kérni az árát.
  • hawkie22
    Szerintem megérdemelten. Most értem a kampány végére, igencsak élveztem. Volt benne egy-két megrázó rész, illetve érzelmi hullámvasút számomra, pl.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amikor a gyerekekkel menekülünk az oroszok elöl, elötte pedig ketten megöljük az orosz katonát a házban, csak hogy megmeneküljünk, vagy a másik, amikor a terrorista családját fenyegetjük a pisztollyal.

A PvP pedig továbbra is szuper. Legalábbis nekem. Ma kipróbáltam a Co-op módot is, az is jó móka, bár kicsit nehéznek érzem, igencsak sokszor estünk-keltünk, bár igaz az is, hoyg random csapattal mentem.
  • grebber
    Call of Duty: Modern Warfare – A sorozat legjobb rajtját produkálta

Három nap alatt 600 millió dollárt hozott a Call of Duty: Modern Warfare
  • Árnyvadász
    Erős időszak jön az biztos. Szerintem is megérte, de azért foglalkozhatnának majd a javításokkal, mert lenne mit. Tegnap például már volt dev error is nálam a szokásosnak mondható 3-4 kifagyással együtt. Aztán újra jött egy 7 GB-os letöltés. Vagy újra letöltötte a korábbit? Nem tudom, minden esetre a shadereket újratöltötte megint a menüben (kampány, multi egyaránt), viszont ez lényegesen gyorsabb volt, mint elsőre.

Változás: Mintha élesebbek lennének a textúrák, de lehet csak én beszélem be magamnak. Futás kifejezetten jó egyébként, talán jobb mint előtte, főleg a nagyobb méretű, létszámú pályákon tapasztalom. Multi olyan 75-125 fps közt megy, átlagban hozza a 90-100 közti értékeket, ami nem rossz. Ha modernebb cpu-m lenne, akkor 120-140 biztos meglenne stabilan. Mindegy, egyelőre jó ez így is.

Sajnos sokkal jobban lefáraszt, mint az Overwatch. Itt a célzásra jobban kell koncentrálni, az egész meccs alatt koncentráltabb figyelem szükséges és állandó készenlét. OW-ban azért a karakterek váltása pihentetőbb volt. Ha huzamosabb ideig játszom, akkor megérzem. Csuklóm, kezem is tökre kivan most. Igaz péntek óta szerintem nyomtam vagy egy laza 25 órát. Nem csodálom, ha pihentetni kéne.

• hawkie22
    Én a kampány vége felé járhatok, de amit eddig láttam, nagyon bejön. Grafikailag a játék nálam álleejtös. GTX 1070 van a laptopomban, ezzel High beállításon van most minden, így van átlagban 60-65 FPS-em.
    Multit ma nem játszottam, csak szólóztam, bár nem sokat, 1-1,5 órát. Én nem sokalltam érte a 60€-t, így utólag is azt mondom, megérte a pénzét a játék, el leszek vele egy darabig.
    Bár 2 héten belül jön a Planet Zoo meg a SW Fallen Order és a kihagyhatatlan RDR2. :) Mind ott figyel már az accountomon, szóval el leszek látva egy darabig játékkal. :)
  • Gascan
    mondjuk meg azt lattam h az Activision a Windows elozo buildjet ajanlja ... a 1809est .. nekem meg mar az uj van 1903

https://support.activision.com/articles/en_US/FAQ/Updating-Video-Card-Drivers-on-a-PC/?l=en_US&c=Game_Title%3ACall_of_Duty_Modern_Warfare&fs=Search&pn=1
  • Gascan
    mondjuk az erdekes h a beta verzio siman futott :)
  • Gascan
    ugy gondolom eleg sokan szenvednek vele.. 3 perc utan lefagy a jatek es kidob egy ilyen uzenettel "directx error 6068" ... hasznalhatatlan a program, az elso par single palya kozben meg 5-10 percig futott es csak utana dobott ki, grafikai glitchek nekem is voltak ..

https://support.activision.com/community/s/question/0D54P00006koTzdSAE/dev-error-6068-direct-x-encountered-an-unrecoverable-errorthis-happens-about-4-minutes-into-every-mulitplayer-match-help?t=1572104833177
  • nordan
    Hatalmas gratula ,hogy végre mindenki feka katona lehet! EZ hiánypótló volt már