10
  • A1274815
    #10
    "A microsoft nem valoszinu, hogy beszallna utolsokent (mar egyszer nekifutottak, az nt3.x meg ismerte a posix api-t, csak nagyon gyenge volt hozza a tamogatas)."

    De nem a kernel, hanem azt egy futtató alrendszer tette, mint ahogy a Windows (NT) kernel nem ismeri a WIN(32/64) API-t sem. Soha sem ismerte.

    Windows eddig 5 kernel felett futott, amelyik egyikke sem "beszélte" a Windows "nyelvet":
    DOS (Windows 2.11/286-ig, később Win3.0 valós és standard mód, Win3.1 standard mód, Win9x/ME telepítők első fázisig)
    VMM (Windows 2.0/386-tól ME-ig)
    OS/2
    NT (NT 3.1-től Win10-ig)
    NK (WinCE kernel)

    Egyébként is rossz az állításod, mert a POSIX futtató alrendszer egész Win8-ig elérhető volt (NT 6.2), Win8.1-ből hiányzott. Windows 10 pedig már érkezik Linux futtató alrendszerrel.
  • dyra
    #9
    Háát ahogy most kinéznek a dolgok "modern" OS egyenlő egy jó böngészővel.
  • mrzed001
    #8
    Tudom, hogy van a Win Sandbox.
    Viszont mintha régebben láttam volna valami preziben olyat, hogy pl gépre nincs Excel telepítve de egy ugyanott lévő virtual gépre van.
    Képernyőre rendesen Excel ikon, elindul Excel mintha a valós gépen futna, és közben a háttérben a virtuális gépben fut (nem kell virtual gépet indítani, frissíteni, nem egy második képernyő van a képernyőben).
    Ennek is volt értelme.
  • NEXUS6
    #7
    Volt nekik valami Singularity nevű projektjük. Kíváncsi lennék, hogy azt élesztik-e újra?
  • TokraFan
    #6
    "a rendszernek mindig naprakésznek kell lennie anélkül, hogy ezzel megzavarná a felhasználót. "

    Hahaha, számalmas ezt leírva látni annak a cégnek az egyik vezetőjétől, akiknek a szara mai napig képtelen ennek a feltételnek megfelelni. A Spy10 közismerten hírhedt és szar kényszerfrissítési rendszere jelenleg a lehető legjobban zavarja a felhasználót, nem beszélve a milliónyi anomáliáról, amit okoz.
  • zola2000
    #5
    Nemsokára:
    "A modern operációs rendszer - ami nem Windows/Android/iOS?

    A Huawei egyik vezetője felvázolta a jövő operációs rendszerének legfontosabb jellemzőit. "
  • Atyuska
    #4
    Egy piszok fontos dolog azonban kimaradt az MS emberének felsorolásából!
    A visszafelé kompatibilitás / programok rendelkezésre állása.
  • Ellaberin
    #3
    Szeretem ezeket a man-egereket; nap-mint-nap feltalálják a meleg vizet.
    Utoljára szerkesztette: Ellaberin, 2019.05.30. 11:23:32
  • kvp
    #2
    "Amúgy a MS szerintem mondta, hogy fejleszt valami oprendszert, ami nem Windows. Mármint mostanában."

    Meg eleg sokszor nekifutottak, de vagy jo rendszert irnak vagy kompatibilisat a meglevo winapi-val. Az elso keson jonne a linux kulonbozo valtozatai (pl. Google Android) es az Apple osx/ios utan, mig a masodik a visszafele kompatibilitas miatt nem nagyon lehet mas mint egy ujabb windows.

    Egyebkent kernel api szintjen az android es az osx alatt is csak egy posix szabvanyu rendszer van (linux, illetve mach/bsd). A microsoft nem valoszinu, hogy beszallna utolsokent (mar egyszer nekifutottak, az nt3.x meg ismerte a posix api-t, csak nagyon gyenge volt hozza a tamogatas).
  • wraithLord
    #1
    "Érdekesség, hogy a leírásban egyszer sem szerepel a Windows szó." Hát mert az nem tartozik ebbe a kategóriába. :D

    Amúgy a MS szerintem mondta, hogy fejleszt valami oprendszert, ami nem Windows. Mármint mostanában.