13
  • Atyuska
    #13
    Sajna mindez a TV-k és a lejátszók árának emelését eredményezi és a piac megosztását.
  • kvp
    #12
    Mindket technologia csak abbol all, hogy a nem HDR kepek melle odateszik a javasolt dinamikatartomanyt amit eddig a tevek maguktol probaltak kitalalni. Ez arra jo, hogy a rosszabb minosegu kepek konnyebben legyenek feljavithatoak. Igazabol csak az adatforumatum es a dolby logo az amiert a lejatszoktol (tv gyartoktol) penzt kerhetnek. Raadasul egy-egy kep melle oda lehet tenni mindket adatot. Kb. mint a jpeg file-okba az iso erteket, meg a zaridot. A kep persze ettol meg nem lesz annyira jo mint valodi HDR eseten, viszont legalabb nem is igenyel jelentos extra savszelesseget.
  • zola2000
    #11
    Igen, ez Magyarországon problémás, de Magyarország sem a netflixnek sem a bluraynek nem piac (a crunchyrollnak mégúgysem)
  • Mentol
    #10
    Feltéve, hogy ismersz idegen nyelveket (pl.: angol)...
  • Sequoyah
    #9
    Amazonon is fizetni kell a filmekert, egyenkent. Persze van par film amit elofizetessel megkapsz, de azok tipikusan nem az uj mozifilmek szoktak lenni.

    De ha kulon fizetni is kell minden jatekert is sokkal kenyelmesebb a Steamen megvenni, mint kulon lemezen. Es legtobben ott is veszik meg...
  • zola2000
    #8
    A különbség annyi, hogy havonta 2-4 ezer forintból (attól függ mennyire kell a HD-4K) annyi filmet nézhetsz amennyit akarsz, addig konzol játéknál nincs ilyen előfizetési lehetőség ... még (de már az is alakul)
  • Sequoyah
    #7
    Filmre ott a Netflix, Amazon stb, jatekra Steam es tarsai, esatobbi.

    Szoval mig a DVD-t mindenki ismerte es hasznalta, ezek mar csak retegtermekek. En pl szoktam filmezni es jatszani is, de bluray lemezt meg eletemben n em fogtam a kezemben...
  • VolJin
    #6
    Ha a hardverek mindkettőt támogatják, de az egyik használata ingyővan, akkor nem nehéz a jóslat, hogy melyik fog elterjedni!
  • NEXUS6
    #5
    Dehogynem használják. Rengeteg videójátékot adnak el konzolokra ilyen formátumos adathordozóval.

    Mondjuk nem tudom mikor vettem utoljára lemezest, én is inkább a storeból veszem. Tekintve ha a lemezről valamit fel is rak egy játékot, az indítás után azonban rögtön 10GB-okat tölt le frissítésre.
    XD
  • Sequoyah
    #4
    Egyiket se hasznalja senki, mind elbukott. A hagyomanyos DVD-t, VHS-t es CD-t annak idejen nagysagrendekkel nagyobb mennyisegben adtak el...
  • molnibalage83
    #3
    Csak a BR meg elvérzett az USB és streaminggel szemben...
  • mrzed001
    #2
    Ott pedig egyértelműen a Blu-ray nyert.
    Ez más. Az hardver háború volt, ez szoftver háború.
    Míg 2 külön fizikai rendszerrel kompatibilis hardvert csinálni iszonyat drága, addig 2 szoftverrel (codec) kompatibiliset nem. Sőt hardveres dekóder is kezeli mindkettőt.
    Tehát amint látszik is, egyszerűen mindkettővel kompatibilis eszközöket gyártanak.
    A kettő tehát egymás mellett is jól elvan.
    Ez tehát nem háború (egyik nyer, másik kihal), hanem terület felosztás.
    És a DV egy kicsit szebb képet ad.
  • Csatabika
    #1
    Nekem rémlik "valami" Blue-ray vs. HD DVD harc a 2000-es évek elejéről, amit 2008-ra elvileg a Blue-ray nyert, de a gyakorlatban inkább egyik sem...