380
Star Wars Jedi: Fallen Order
  • Árnyvadász
    #241
    Végeztem Kashyyk bolygón a küldetés szerint. Igaz 97%-on áll a mutató. Viszont Bogano kész 100%-ra, de 4 láda még nincs kinyitva. Mindegy. Egyelőre megcsinálom a vörös bolygót, aztán foglalkozok ezekkel. Zeffo-ra is vissza kell menjek, ott maradt ki a legtöbb láda/titok.

    Azért Bogano megérte 100%, mert:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jaro Tapal egyik tanpályája végén (a nagy szörny alatti részen) sikerült egy újabb életerő növelést találni. Nem volt egyszerű az odaút, de végül rájöttem mit kell csinálni. Közben a harcsafejű nézte fentről. :)
  • lonvard
    #242
    Na egy kicsit fejlesztve a Calt, elkezdett tetszeni a harc. Kicsit tovább tart a slow, kicsit jobban védekezem, bejön F-re az a gyors támadás, és mindjárt nem érzem magam balfasz jedinek. :)
  • Árnyvadász
    #243
    Így van. Rossz választ adtam korábban. Ezzel kiküszöbölhető a rontás.
  • Moby
    #244
    Technikai kérdés: SSD-ről fut a játék(eredeti). Mégis néha amikor tölt, úgy szaggat, mint a rosseb. 16GB ram. Hetet-nyolcat használ. Semmilyen másik játéknál nem láttam még ilyet. Van erre valami okosság?
  • wedge31
    #245
    Nálam fix 60fps volt, pedig nincs is SSD-m.
  • Moby
    #246
    Amikor épp nem tölt, akkor nálam is fix60-al karcol, aztán elkezd tölteni (gondolom), és ilyen 2-3 másodpercre szaggat. Cutscene közben, meg a pályán haladva időnként.
  • wedge31
    #247
  • Moby
    #248
    Utánaolvastam, redditen is többeknek van ilyen gondja, steamen is találtam bejegyzést, de kb mindenki erre jutott :)
    Ezek szerint ez ilyen. Van, akit nem szeret.
  • wedge31
    #249
    Ha bejön a játék észre se fogod venni, legalábbis engem nagyon megfogott a sw feeling.
  • Moby
    #250
    Már a végefelé járok, nem akadályozott a játékban, csak mostmár kissé bosszant :)
  • Árnyvadász
    #251
    Nálam is jelentkezett. Megszoktam. Patch idővel megoldja. Csak addigra végzünk vele.
  • lonvard
    #252
    Úgy elkeveredtem abban a szeles-golyóbisos templomban, mint annak a rendje. Ez a része tiszta Tomb Raider , csak míg abban a feladvány megoldása a feltétele volt a továbbhaladásnak, itt nem. Pl. nem sikerült a sok szélcsatornás csarnokban középre varázsolnom a golyót, de semmi baj, tovább mentem, aztán legnagyobb csodálkozásomra már vagy 3 nagy kamrával arrább járok és már ilyen guardianokat ölök, és tulajdonképpen fogalmam sincs mi a célom. :D
  • SzirmosSzisza
    #253
    Ha jól rémlik az első csak forcet ad, utána viszont nekem pont a fordítottja volt, a 2. feladvány tökre tetszett aztán kiderült, hogy muszáj is volt mert úgy lehet kijutni :)
  • lonvard
    #254
    az mit jelent, hogy forcet ad?
  • SzirmosSzisza
    #255
    Force-t. Tudsz felvenni élet meg erő növelést (ki is írja, hogy 1/3 pl).
  • hawkie22
    #256
    Elsöre én is, de aztán csak rájöttem, hogy mi merre hány méter. Egyébként nagyon élvezem, most jutottam el Kashyyk-ra. :)
  • jarlaxxe
    #257
    Narancssárga meg vörös kristályt merre találom? mert most már van vagy öt szinem de ezek nincsenek közte.
  • wedge31
    #258
    Vörös szerintem nincs is a játékban mivel itt te vagy a jó fiú...a narancs meg pre-order ficsör volt.
  • jarlaxxe
    #259
    Kár, az a két szin tettszik a legjobban, mindegy akkor marad a lilla az se rossz.
  • wedge31
    #260
    Hagyomány tiszteletböl én kékkel toltam végig, mindig is a kék meg a vörös lézerkard tetszett a legjobban.
  • lonvard
    #261
    Jah, kék a jedik színe. A többi szín azér van, hogy mikor sokan vannak, legyen valami változatosság ahogy ott villog minden. :D

    Kijutottam a templomból. Jah, hogy a push képesség bejött, bocs. Én meg egy órát szenvedtem a szélcsatornás rejtvénynél, hogy középre menjen a golyó. Nem sikerült. Pushkodással persze könnyű. :P
  • SzirmosSzisza
    #262
    Lehet push nélkül is, annyi hogy a közepsőt ki kell kapcsolni és így a 2 szélső középen tartja, majd akkor kell benyomni a középsőt (amúgy mindig elfújódik oldalra).
  • caps lock
    #263
    A barlangban van pár természetes hasadék amit nem lehet bezárni, ezek fújják körbe a fal mentén amíg neki nem ütközik egy kiszögellésnek az egyik szélső kapcsolónál. Ezt meg kell nyitni aztán hagyni hogy középre fújja, majd gyorsan elzárni különben túlgurul a golyó. Még így is van egy kis lendülete, ezért nem kell megvárni hogy pont középre érjen, még előtte be kell csukni a szélcsatornát és így szépen megáll a jó helyen. Ki kell centizni de meg lehet csinálni.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2019.11.23. 14:43:58
  • SzirmosSzisza
    #264
    A nyitható szélcsatorna meg a szélcsatorna ami a fal mögött van hajszál pontosan középen a középső előtt tartja a golyót és csak ki kell nyitni és egyből középre fújja, nem kell centizni.
  • caps lock
    #265
    Többféleképpen is megoldható, lényeg hogy betaláljon a lyukba :)
  • lwb
    #266
    Na, végigvittem. Hosszú ideje az első játék, amit lényegében folyamatos játékkal - ahogy időm engedte -, együltőben befejeztem. Nem tökéletes, van egy rakás hibája, de így is a legjobb SW játék, kb a KOTOR2 óta. Erős Jedi Academy utóérzéseim voltak, ami nagyon jó jel. Egy csipet soulsbourne, egy csipet Tomb Raider és egy kis Uncharted, mindez a SW univerzumban, egy korrekt kampánnyal, aminek van eleje, közepe és vége. Nem érezzük úgy, hogy félbehagyták, hogy eladjanak dlc-ket nekünk, sőt, az egész játék alatt felnőttként vagyunk kezelve, nem kétlábon járó pénztárcaként, mint az összes többi (100%, tényleg, nem 99.9%, hanem 100%) AAA játékban manapság.

    Nagyon megérdemel minden dicsérete a Respawn ezért. Remélem lesz még több ilyen a sok live service szar mellett és helyett.
  • Daermon
    #267
    Én is végeztem. A sztori tetszett, karakterek rendben voltak, a harcok, ellenségek jók. Kicsit sok volt már az ugra-bugra, meg egy-két apró dolog nem tetszett, de összességében az egyik legjobb SW játék lett. Ez egy határozott 8/10 nálam.
  • MrStokes
    #268
    Szinten SSD, en tegnap kezdtem el a jatekot es az elejen a kezdeti cutscen tobb helyen akadozott. Szerencsere azota nem volt semmi ilyen, maga a jatek szepen fut 50-60 fps-sel (RTX 2060).
  • lonvard
    #269
    Épp a Kasshykon (vagy mi a neve) szenvedek. Van az a platformos csata a lépegetővel, ami önmagában kihívás lenne, mert nincs fedezék, mint a korábbi alkalomkor, de mellé még bedobnak egy robotot, meg egy rakat rohamosztagost. Kicsit hogy is mondjam csak túllőttek a célon. :)
  • SzirmosSzisza
    #270
    Robotokat át tudod állítani a saját oldalara, szóval néha még segítenek is, mert őket lövi a lépegető.
  • lonvard
    #271
    Hogyan állítom át?
  • SzirmosSzisza
    #272
    Mikor kb 20% életen van akkor nyomsz egy R-t, bár kell hozzá BD-1 upgrade, ha jól rémlik.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2019.11.25. 18:24:03
  • lonvard
    #273
    Hm. Megnézem megvan-e. Valamit hegesztettem a kis dögön, amit nem is értettem, hogy mit, szóval lehet ez lesz az.
  • Daermon
    #274
    Ha a Kashyyyk vagy még csak, akkor biztos nincs meg a hack. Egyébként Esc és megtudod nézni mik vannak a droidon.
  • lonvard
    #275
    Jah, túljutottam egyébként. Olyan lehetetlen feladatok vannak, de aztán az ember csak átverekszi magát, szó szerint.
  • Nomad90Hun
    #276
    Igen van pár olyan helyzet ahol kicsit tervezni / taktikázni kell.

    Amúgy most olvastam GS-en, hogy valaki megmoddolta a játékot, és Cal-ból csinált egy borostás, majdnem kopasz csávót, mert "túl babaarcú".
    Ezt kicsit nem értem, mert ha a story-t nézzük, akkor jóindulattal is egy 14-15 éves kamasz srácról beszélünk, nagyon max 17-18 éves lehet.
  • Árnyvadász
    #277
    Hétvégén nekem is sikerült befejezni. Ettől függetlenül úgy döntöttem, megcsinálom a bolygókat 100%-ra így még maradok egy darabig (4-5 óra talán) a játék világában. Nekem is tetszett, bár lehettek volna kisebb pályák és több bolygó, kevesebb ugrálós rész és még több sztori vezérelt karakter.

    Nézzük a dolgok negatív oldalát:

    Volt 3-4 nagyon idegesítő rész, ahol számtalan alkalommal a mélyben végeztem, mert nem volt egyértelmű mit kell csinálni. A pályákra visszajárni sem volt annyira felemelő, ezt a következő részben (ha lesz egyáltalán) én nem erőltetném, csak és kizárólag akkor, ha a sztori része, de ládákért, rejtett helyekért, amiket nem lehet elérni a megfelelő képesség hiányában inkább ne kelljen vissza és vissza jönni.

    Összességében azért elégedett vagyok, jó vétel volt és ha lesz new game + vagy hasonló, akkor végigjátszom még egyszer. Most már hamarabb menne, hiszen tudom mi merre van. 24 óra volt elsőre, igaz sokat felfedeztem és vissza vissza tértem bolygókra. Nagyjából 80-90% körüli felfedezéssel. Igaz most, hogy vittem tovább már 3 bolygó 100%.
  • caps lock
    #278
    Én mindig figyelem a nexus oldalát hátha van valami jó kis mod. Most csak azt használom ami gyorsabbá teszi a játék indulását. Ha majd lesz Second Sister skin meg efféle, az feldobná az újrajátszást. Idővel talán lesz Darth Vader is. A történet nem valami bonyolult de örülnék majd egy magyarításnak is.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2019.11.26. 09:55:40
  • SzirmosSzisza
    #279
    Elvileg 17 éves.

    Dathomir spoiler
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    pont egyidős a nightsisterrel
  • Szabi #280
    beindultak a modderek.. :D