57
Dragon Age 4
  • Daermon #57
    Kiváncsi vagyok EAP streamen mondanak-e valamit majd. 5 éve volt a DAI, szóval valami infót vàrnék:
    - Megerősítést, hogy single player
    - Egy 30mp-s teasert legalább, ami nem egy szobor végig
    - Egy talánt, hogy jövő évvégére tervezik a megjelenést
    - 1-2 pici infót, hogy hol és merre játszódik majd a játék (Tevinter remélem)
    - Valamint, hogy ismét új hőst kapunk-e (mondjuk tuti)

Az biztos, hogy kimondják, hogy coop vagy multi lesz, ott rájuk gyútják az EAP-t :D
  • lwb #56
    Legyen igazad. Az én bizalmamat totálisan elveszítették.
  • grebber #55
    Anthem-el szépen pofára estek... lassan most már valamit villantani kéne. Lehet ezzel kezdik majd újra :) Akármi megeshet.
  • lwb #54
    Ezt hol írtam? Nem látom, hogy ilyet írtam volna. Attól még megvan a véleményem a játékról az eddigi infok alapján (Schreier cikke főleg). És igen, ez a vélemény a BW és az EA eddigi teljesítményéből ered. Hosszú, sokéves kemény munkával elbaszták a renomét.
  • j0nNyKa - VIP
    temessuk el a gecibe mar most 0 infoval, a topicot meg zarjuk is be, igazad van
  • lwb #52
    Attól, hogy live service és van benne multi, attól még lehet single player is. A kettő nem zárja ki egymást. Simán lehet olyan single RPG-t csinálni, ami közben folyamatosan online kell lenni, mikrotranzakciókkal van tele, time gate van, hogy grind ne legyen olyan vészes és van egy dedikált multi része is ezen felül.
    Nézd meg pl. az újabb Assassin's Creed játékokat.

Ezt kéne elkerülni, de nem fogják.
  • Daermon #51
    Én megvárom mit mondanak majd hivatalosan. Twitteren is, EA fórumon is folyamat vannak egy ideje hozzászólások, érvek, stb, hogy single RPG maradjon és nem kell live service és multi (én is irtam itt is ott is ezzel kapcsolatban), és volt rá community manager reakció is, tehát biztos eljutott a fejlesztőkhöz. Elég öngyilkosság lenne, ha Dragon Age szériát coop vagy multi cimmé tennék.
    Frostbite szerintem is birítékolható. Bár, ha a Respawnnak megengedték, hogy mást használjon, akkor a Bionak is megengedhetnék.
    Az Anthem PR katasztrófa után meg főleg meglepne, ha most nem single lenne, és koncepció nélkül mennének neki.
  • lwb #50
    Azért "jó" tudni, hogy miután a kivételesen ígéretesnek hangzó Joplint lesöpörték és jött helyette a Morrison, azon "már" legalább elkezdtek dolgozni. Frostbyte engine, live service, multi, mikrotranzakciók - ezek mind borítékolhatóak.

Évekre van még, tehát nyilván next genre jön csak már ki. Egyelőre nem mondanám, hogy remeg a térdem az izgalomtól.
  • Daermon #49
    Akkor már megy a meló a 4-en :)
  • Daermon #48
    Biztos Frostbite lesz, ebben valahogy biztos vagyok :D Mert kétlem, hogy az EA licenszelne vagy hagyná a Biot, hogy fejleszenek egyet maguknak.
  • j0nNyKa - VIP
    hat az is fontos infonak tunik hogy a frostbyte vagy melyik motort toljak (ami anthem alatt fut), pl a ui, meg a teruletek -szerintem- a 3. reszre fognak hajazni ez alapjan, es nem mondjuk az originsra vagy a masodik reszre
  • Daermon #46
    Én remélem E3-on már kapunk egy teasert meg némi infót is.
    Mert ugye hivatalosan annyit tudunk, hogy készül a 4, és a teaserből Solas szereplését. Eddig mást hivatalosan nem mondtak.
    A Kotakus cikkek után meg illene is mitatni majd valamit, valamint reagálni ezekre.
  • j0nNyKa - VIP
    az ugrott be nekem is egybol, hogy vegulis mertek mar meglepni, es ja elsore nekem is kb mindenki kihullott
    bar olyan mintha ezekkel az uj... iranyaikkal nem a mely tartalomra mennenek ra, hanem a mennyisegre, es egyelore a pici infok alapjan nem latom hogy a dragon age 4 mas iranyba haladna
  • PiszkosFred #44
    Adja Isten! :) A masodik felet mar lattuk toluk egyebkent, lasd ME2 ongyilkos kuldetese, ami szamomra minden idok legnagyobb finaleja a jatektortenelemben (nyilvan az elso vegigjatszas soran szerzett elmeny alapjan, amikor "vakon" voltal).
  • Daermon #43
    Ha elég kreativ lenne és bátor az EAWare, akkor:
    Most a 4. résszel jönne ez a Tevinteri dolog, tevinteri hőssel.
    És akkor jönne az utolsó 5. rész, ami lezárná a Dragon Age érát. Ez amolyan Bosszúállók félén: minden rész fő karaktere benne lenne (Hero of Ferelden, Hawk/Stroud, Inquisitor, Tevinteri hős), mint companion vagy játszható. Valamint sok fontosabb/népszerű csapattársaz előző részekből, pár újal persze. A végén egy tényleg epic csatával. És mondjuk a történet alatt már 2-3 társ meghal, a végén meg 5-6 még. Mindezt single rpg-ben. Na! Ez lenne, amit, ha jól csinálnának, jól írnának meg, akkor gamer történelembe kerülnének.
    De ez nem lesz :D
  • j0nNyKa - VIP
    ah!

hat mivel fantasyrol beszelunk, ha nem tepte valami darabjaira, akkor meg el :D szoval kerem vissza a poenjaival egyutt
  • Daermon #41
    De, ahogy minden Szürke Kamarásnak (Grey Wardennek), elöbb-útóbb meghallják a fertőzés miatt a Hívást. Ekkor mennek ugye a Mélyutakra meghalni, és annyi dögöt megölni, amenyit tudnak mielött meghalnak, vagy a fertőzés végez velük.
    Egy levélből meg tudjuk, hogy az Origins főhőse ennek az ellenszerét keresi.
  • j0nNyKa - VIP
    oo? fejtsd ki plz, tudtommal Oghrennek semmi baja, mint ahogy a fohosnek se?!
  • Daermon #39
    Oghrent nem hiszem, hogy látjuk már.
    Én az Origines main karim akarom vissza :D Mondjuk, mert megtalálta a fertőzés ellenszerét. Akkor lenne esélye Oghrennek is felbukkani.
  • j0nNyKa - VIP
  • j0nNyKa - VIP
    solasról tudjuk hogy lesz
    ogrhent!!!!!!44444444
  • Daermon #36
    Ja meg ideje lenne Weisshauptot is rendesen meglátogatni.
  • Daermon #35
    Én nekem alap verzió van fent mai napig, nem is tervezek modot vagy ilyesmit feltenni. De ez én vagyok :)

Gondolkodtam, hogy kiket látnák szívesen egy-egy cameora vagy mellékküldetésben a korábbi részekből. Őket:
    - Pala (Shale)
    - Alistair
    - Sten
    - Cassandra
    - Hawke vagy Stroud
    - Varric
    - Merill
    - Velanna
    - Blackwall

Tippre Morrigan és Solas úgy is bent lesz. Valamint remélem a Tevinteri terület igaz lesz, de meglátjuk.

• j0nNyKa - VIP
    beleolvasva a hivatalos leírásba, én nem hagynám ki, ahogy látom csak javít, egyébként nem babrál
    én ha most kezdenék bele, felraknám
    már csak emiatt is: Restored 18 interparty banters that previously would not play at all
    ezek... ezek zseniálisak
  • molnibalage83 #33
    Okas, köszi. Akkor szerintem a következő gamme a DAO lesz. Csak azt nem tudom, hogy a nemrég jött nagy rajongói izével vagy sem.
    Erre gondolok. Mivel enélkül is ikon a játék nem vagyok benne biztos, hogy erre szükség van.
  • Daermon #32
    Vannak visszakösző dolgok, szereplők. De ezek akkor a legjobbak, ha sorban játszod ki :)
    Viszont ugye a főszereplők mások, és a történet egybe van fűzve minimálisan egyikből a másikba, de ettől még jól elkülönülnek. Ezért hagyták el a számozást is.
    Persze, mint minden ilyen RPG-nél (pl Baldurs Gate, Witcherek, Mass Effectek): a legjobb sorban, figyelmesen kijátszani, mert az adja az igazi ízét :) (ráadásul TALÁN évvégén már a DAI is magyar lesz).
  • j0nNyKa - VIP
    az a resz mese habbal, iszonyat minimalis a rahatas, es teljesen rendben van az elore beepitett "tortenelem"

1-2 szereplo persze visszakoszon, es az kurvanagy klimax tud lenni, emiatt erdemes vegigmenni a reszeken, beleertve a kiegeszitoket, mert pl az elso reszbol egy kiegeszitos karakter megy at a masodikba

viszont az is van, hogy ahogy haladunk elore a jatekokban, egyre kevesbe karakteresek a companionok, igy egyre kevesbe utos, ha mondjuk megjelenik valamelyikuk egy kesobbi reszben

mig az elso resz utan nem tudtam elkepzelni hogy mit csinaljak az eletemmel ogrhen meg morrigan nelkul, a masodik reszbol mar fel se tudnam sorolni a companionokat, a harmadikbol meg talan a felet... talan
  • molnibalage83 #30

Nekem ez alapján az jött le, hogy összefüggő a történet és az első rész döntései még a 3. részben is megjelennek.
  • Daermon #29
    Igen mindegyik DA rész külön álló. Viszont kihagyni kár lenne az Inquisitont. Szerintem bőven jobb, mint a 2, és ugye a sztori épít is annak egy részére.
  • molnibalage83 #28
    Okas. Köszi.
  • lwb #27
    DA 2-3 nem folytatja az első részt, hivatkozik itt-ott rá, de teljesen önálló történetek, önálló szereplőkkel. Szerintem a DA2-t azért próbáld meg, sokat szidták és okkal, de vannak benne jó ötletek még ha az egész játék nagyon igénytelen is (csomó minden újrahasznosítanak benne pl.). Egy végigjátszást megér, nekem változott róla a megjelenés óta a véleményem, pozitív irányba. A DAI-t szerintem ki lehet hagyni nyugodtan.
  • molnibalage83 #26
    A durva az, hogy az NWN első részét kb. 5-ször kezdtem el, de vinyó, rendszer vagy bármi más miatt asszem soha nem játszottam végig. A 4. fejezetig egyszer eljutottam, de a végére már nem is emlékszem. Emiatt csak az első két fejezetre emlékszem nagyon, de a végén már csak arra, hogy volt valami időutazás és legyőzhetetlen gólemekbe hiba elrejtése és valami fa ültetés. Hogy mi lett Aribeth-tel és a többiekkel nem tudom. Már arra sem emlékszem, hogy Luskanban mit kerestem és után mi volt. A HoU-t meg kétszer is kitoltam, de a másik kiegjét egyszer sem. Inkább a Tortured Hearts első részét csináltam meg. A másodikra ott sem volt már időm soha. Mai napig ott pihen a HDD-n.
  • Daermon #25
    Na igen a Divinity OS-t félbe hagytam. Egyszerűen annyira vontatott nekem a harcrendszere, hogy beleuntam. :/ A 2-t még meg se vettem (majd egy -60-70% azért behúzom, hátha egyszer megjön a kedv). Pedig álltalában nincs bajom a körökre osztottsággal, de itt nem jött be.
    Ellenben a Pillars of Eterniy 1-2 nekem az egyik kedvenceim lettek (5 és 3, de ha kint a magyaritás az 1-hez, jön a 6. végigpörgetés)
    Én amit többször megpróbáltam az a Skyrim, de egyszerűen nem szeretem :D Nem tartom jónak. De nem vagyunk egyformák :)
  • j0nNyKa - VIP
    ja hat igen a kotor is szamtalanszor vegigjatszos, mindket resze
    a jade empire volt az amit akartam szeretni es sose ment, nem tudom megfogalmazni miert
    ja es divinity original sinek?
  • Daermon #23
    Párszor azok is megvoltam. Olyan 2-3 az IWD 1-2.
    Az NWN nekem anno csalódás volt a BG-k után, így pl az csak 2 (1 régi, 1 EE), az NWN2 meg konkrétan 3, azt pont tavaly pörgettem ki újra.
    Még a KotOR 1-2 áll 3-3on, és régiek közül még a Jade Empire szégyen szemre 1. De gépen fent a SE, úgyhogy valamikor azt is újra tolom majd :)
  • j0nNyKa - VIP
    icewind dale? neverwinter nightsok?
  • Daermon #21
    Witcherrel ezt übereltem picit :)
    Tegyük hozzá, hogy ezeket mind megjelenéstől játszottam és sem anno, sem most nem jön évente annyi új cím számomra, hogy ne legyen mondjuk időm évente egyezer kitolni pár régi kedvencet. Baldur’s Gate 1-2nek van nagyon magas száma nálam.
  • molnibalage83 #20
    9...? Az igen.

Nekem a Gothic II + NoTR volt összesen 4 vagy talán 5, de ez kb. 2 éves átfogásban volt.

A Gothic III alap kiadás egyszer és még kétszer a CP 1.74 táján, de ezek között is évek voltak.

Azóta csak a Witcher szériánál volt az, hogy a 2. és 3. rész esetén kettőre volt időm. A 2. rész rövid volt amúgy is, a W3 az, ami hosszú.

A FO NV tetszik, de nem hinném, hogy lesz akár részleges újrázás, mert akkor DAO vagy FO3 vagy a 15 éve a listámon levő BG széria kéne, hogy jöjjön.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.10. 09:38:38
  • Daermon #19
    9 DAO (2 achi nincs kész, Darkspawn dlc-ből, mert az nem érdekelt annyira), 2 DA2, 3 DAI (lesz egy 4. is, amint kész a magyarítás) végigjátszás után mondom: álom a DAO szint, minumum a DAI, de jobb lenne fölé menni :)
  • molnibalage83 #18
    A DAO ultimate editin megvan évek óta, mert óccó volt, de amit halottam a 2. és 3. részről nem mertem elkezdeni, mert az első rész után érdekelne sanszosan a történet folytatása is, csak ha ócska a játék, akkor az inkább már szenvedés lenne...

A ME1-2-3-at is ezért nem mertem elkezdeni sem, mert annak lezárását is elhordták mindennek. Na, nem mintha lenne rá időm...