57
Dragon Age 4
  • PiszkosFred #17
    > Én azt nem értem eleve, hogy miért várják eleve messiásként a DA4-et,

Ratapintottal a lenyegre. Foleg, hogy ugyanazon emberek akik mar hangzatos szavakkal eltemettek a ceget a ME3 endingnel, az Andromedanal, az Anthemnel, stb. :) Hiaba minden, a gamer memoriaja kb. mint az aranyhale.
  • j0nNyKa - VIP
    da3 szintet azer csak megutik, kerdes hogy az a szint mire eleg.. :)
    da1et vegigtoltam vagy 5x, masodik reszt 3x, harmadiknak probaltam nekiesni masodjara is, eselytelen volt, nem elveztem, nyuglodtem
    vegulis ha 1 elvezheto vegigjatszast ki lehet preselni belole, en mar boldog vagyok
  • Darkman86 #15
    Azért még egy leheletnyi remény még van bennem, hátha végül összeszedik magukat és ha nem is DA1, de legalább egy DA3 szintű negyedik részt kapunk majd egyszer valamikor.
  • molnibalage83 #14
    Én azt nem értem eleve, hogy miért várják eleve messiásként a DA4-et, amikor az értékelések és kommentek alapján az DAO volt ikon, a 2-résszel már beleálltak a földbe. A 3. rész szép volt, de két szék közt a pad alá esett és hol grindölős MMO szerűség, hol meg akció RPG, de inkább Dio2 szint vagy alatta levő hack and slash...

Az, hogy piaci siker volt, annak semmi köze a minőséghez. Mert a kettő nem korrelál, lásd CoD széria. Amíg a szarra is van vevő...
  • Darkman86 #13
    Azt még tegyük hozzá, hogy a "nagy influencerek" is hozzátesznek ahhoz, hogy éppen mivel menő játszani(főleg a fiatalabb generációknál). Pl. a Moba vagy éppen a Battle Royal elsősorban ezért lett népszerű. Mindkettőnél volt 1-2 cím ami a streamerek és videósok miatt nagyon népszerű lett, majd a legtöbb kiadó szintén ráugrottak, hogy egy szeletet akarnak a tortából. Látni, hogy csak morzsák jutottak nekik.
  • lwb #12
    "a mély és szofisztikált történetekre sokkal kevesebb a kereslet, mint az egyszerű csimbummra"

Ez nem ilyen egyszerű. Ha megnézed a tavalyi eladási listákat, akkor az első helyeken mély és szofisztikált történetekkel rendelkező (elsősorban) single player játékok állnak. Pl. RDR2, Spiderman, God of War.
    A pénzt a csimbumm játékok azzal hozzák be, hogy ott nem az eladási ár számít, sok közülük ingyenes, mint az Apex pl. Hanem a mikrotranzakciók. Abból jön be a nagy lé. Azért fókuszál erre az EA is, meg más AAA kiadók is.

Ezt üzletileg értem, de mint fogyasztó, engem ezek a játékok nem érdekelnek, ezért nyilván háborgok miattuk. Ahogy nézem a DA4 is ebbe az irányba tart, ezért a lenti véleményem.
  • grebber #11
    Hülye szerintem erős...inkább türelmetlen. A jelenlegi game piac a türelmetlenekre épül ez főleg mobilon látszik meg ahol egyetlen egy pár megás f2p game termel annyit hogy le se lehet írni. A legtöbb ember csak játszani akar és nem akarja hogy meggátolják menet közben így ha ki van írva hogy várja 1 órát a fejlesztésre már veszi is hozzá a kristályt amivel egyből kész lesz...Ugyan ez van pc-n is kevesen fognak multizni 50 órát meg fejlesztgetni hogy meglegyen a "csúcs fegyver vagy ruha szett" nem 0. percbe nyomnak a buy gombra..
    Én is single párti vagyok és gyűlölök mindent ami multi de pár év és tényleg nem lesz értelmes single player game :(
    Mondjuk ennek örülnék mert 2000 játékkal elvagyok még 10 életet is..
  • j0nNyKa - VIP
    ezt a temat itt most le is zartuk, tovabbiakban probaljatok ki hogy a dragon age 4rol lesz szo
  • Morinad #9
    A liberális világszemlélet nem hirdeti, hogy a piac tökéletes. Ezt a liberális piacgazdasági elmélet tételezi fel, mint kiindulópont.

A piac nem tökéletes, hanem önszabályozó.

A liberális politikusok zöme jelenleg pont azokkal a közgazdászokkal ért egyet, akik szerint a pusztán piaci alapú szervezés nem jó, mert az "ingyenes" szolgáltatások (gyereknevelés, oktatás, törődés, stb) nem kapnak helyet benne, és nem tudnak érvényesülni.

De a játékok nem emiatt lesznek egyre szarabbak, hanem azért mert a játékipar elsősorban pénztermelő vállalkozásokból áll, azaz azt csinálják, amire nagy a kereslet. És bizony a mély és szofisztikált történetekre sokkal kevesebb a kereslet, mint az egyszerű csimbummra, lévén az emberiség nagy része de facto hülye.Az internet és a globális piac egyszerűen felgyorsította ezt a tendenciát. (nem csak a játékiparban)
    Utoljára szerkesztette: Morinad, 2019.04.10. 08:27:54
  • lwb #8
    Azt tudni kell, hogy az csak preproduction volt, tehát tervezőasztal, de még semmi sem volt kész, lefejlesztett formában. Egyébként a mostani, Morrison sincs. Nyilván lettek volna kompromisszumok az elképzelésekhez képest, de az alapkoncepció jónak tűnt. Kisebb világ, mint DAI (kevésbé mmo-s), fókuszált történet, nagyobb reaktivitás, érdekes, idegen világ (Tevinter Imperium). Közelebb lett volna a DAO-hoz, mint a DAI-hez és az jó.

Nyilván nem maradhatott így. Hogyan adnak el loot boxokat meg skineket amúgy?
  • Daermon #7
    Az a baj a Joplin nekem már túl jól hangzott, ahhoz, hogy igaz legyen. De franc tudja. Úgy se tudjuk meg mi az igaz.
  • Darkman86 #6
    Úúú... de jó lesz majd a játék 25%-át megkapni megjelenéskor. Ja nem :D. Az Anthemnél is végül csak azoknak lett igaza akik azt mondták, hogy ez így kaka lesz,de eső után köpönyeg, még egyszer nem hagyom hogy bepalizzon az EA/BIO páros.
  • lwb #5
    Ez összecseng azzal, amit már az Anthemes cikkben is sejtettek, több ez mint pletyka. Ráadásul a Joplin alaptörténete egy évekkel ezelőtti korai koncepció leaket is megerősít. Ezt most mind lesöpörték és jön a "jó öreg" game as a service DA4, amit az EA annnyira imád.

Egy rakás szar lesz, ez a jóslatom. Tessék majd idézni ezt, ha kijön kb 3-4 év múlva, nextgenre nyilván. Az egyetlen pozitívuma az lehet, ha ez végre megöli a Bioware-t és az EA végre elkezdhet csak sport, multi meg mobiljátékokat csinálni, amit amúgy is szeretnének. Őszintébb lenne.
  • Although #4
    Semmi meglepő nincs benne. Ezt jelenti a nagy cégek zömmel, a kreativitás halála. A piac egyáltalán nem tökéletes ahogy azt a liberális világszemlélet hirdeti. Csak éppen nincs jobb jelenleg.
    Jó olvasni, pont olyan szar cég az EA mint gondoltam. Nagybetűs nyugaton sem minden tökéletes :)
    Valószínű a DA4 is egy pénznyelő lesz, majd mint az Anthem. Hacsak addigra ez a multijáték biznisz ki nem fullad. Kicsi az esély rá. :)
  • Daermon #3
    Friss Kotaku PLETYKA a fejlesztésről
  • j0nNyKa - VIP
    egyenlőre a sorozatgyilkos darabol

szerk1: amúgy várós, első része az örök kedvenc játékom

szerk2: kis adalékinfó hozzá:

Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2019.03.28. 19:15:47
  • Daermon #1
    Mivel még nem volt topicja gondoltam megnyitom.
    Egyenlőre infó szinte semmi, de készül.