7
  • end3
    #1
    Ez a nagyon ostoba kommentelőket érintő cenzúra nem vezet sehova. Ti., attól hogy letiltják, törlik, gazdáik nem lesznek okosabbak, találnak majd más közösségi szempontból kártékony lehetőséget. Lehet a nagy közösségi portálok üzemeltetésénél mégis csak egy kínaihoz hasonló bűntetőpont kreditrendszer működtetése lenne a megoldás. Amennyiben alkalmazásának szabályai nyilvánosak és kezdéskor elfogadtatják a portálra regisztrálókkal, úgy a nevelő hatása révén hosszabb távon önszabályzónak és pozitívabbnak tűnik minden részvevő számára. - Akinek alapból nem tetszik, az nem regisztrál és kimarad a kommentelés lehetőségéből is. Úgy gondolom, ilyen egyszerű lenne...
    Utoljára szerkesztette: end3, 2019.03.25. 10:10:36
  • Sydra
    #2
    Ez is csak attól retteg, hogy az AI logikai és nem politikai alapon hoz döntést.
  • Cat #3
    Én számos esetben láttam a saját szememmel, milyen döbbenetes különbség van emberek online és offline viselkedése/hozzáállása között. Pl. évek óta ismert munkatársam a neten egy állat, és fordított példa is van. Másrészt 40 évesnél idősebb embereket már nem tudsz nevelni sehova, és nem teljesen értem azt sem, hogy ha pl. nem szállhat fel a vonatra/repülőre (mint Kínában), akkor miért ne káromkodna az interneten.
  • csicso82
    #4
    Önmagában a fészbukkon való jelenlét nem rossz, pl. technikailag fenn vagy, használod a csetet stb. de hogy napi szinten 1-2 órát azzal tölts, hogy a mások életét és gondolatait figyeled az már káros.

    Tudatosan igyekszem MINIMÁLISRA szorítani a jelenlétemet kb. már egy éve semmit sem posztoltam, lájkoltam meg a fene tudja még mi van.

    Ettől még ha egy ismerősre rá kell írni meg lehet tenni. Erre hasznos, valamilyen találkozót szervezni is ideális pl. csoportot létrehozni erre a célra.
  • lammaer
    #5
    "mások életét és gondolatait figyeled az már káros."

    Ha belegondolsz, amikor beszélgetsz a barátoddal/szomszédoddal hogy mi történt vele, vagy hogy egy egy témában mik a gondolatai, az csak a személyes jelenlétben különbözik attól ha ezt a facebookon teszed.

    Véletlenszerü emberek hülye posztjaira időt fordítani (lefotózza a mekiben hogy vett egy hamburgert és társai) valóban botorság, de az hogy az ismeretségi körödben lévő emberekről ilyen módon is hallasz az szerintem nem káros....

    Pl húgod kap egy kiscicát. Miért káros az ha facebookon posztol róla egyet és te arra reagálsz ott valamit és miért NEM káros az ha felhív és elmondja ugyanezt amire te kb ugyanazt mondod....
    Sőt, bizonyos szempontból még a facebookon több infót is kapsz, hiszen LÁTOD a macskát, mig telefonon/élőben beszélgetve ez nem megoldható

    Maximum arról lehet beszélgetni hogy a telefonos kommunikáció egyfokkal élőbb, de hogy ettől a netes kommunikáció rögtön káros is lenne...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.03.25. 15:47:02
  • csicso82
    #6
    "Ha belegondolsz, amikor beszélgetsz a barátoddal/szomszédoddal hogy mi történt vele, vagy hogy egy egy témában mik a gondolatai, az csak a személyes jelenlétben különbözik attól ha ezt a facebookon teszed. W

    NA ez a hatalmas tévedés, mert a posztok követése, láljkolása mikor tudatalatti háttérnyomás van rajtad és tudod ezt a lájkot, hozzászólást MINDEN ismerősöd láthatja moderálásra késztet. Plusz sokszor olyan "ismerőseidet" életét is követed akikkel anno is minimális kapcsolatod volt és az azóta eltelt akár egy évtizedben pedig semmi.

    Ha a barátommal leülök beszélgetni mondjuk négyszemközt akkor olyan dolgok is felmerülnek, felmerülhetnek amiket mondjuk a páromnak, anyámnak, apámnak sem mondanék el.

    Persze ez megoldható fészbuk cseten is de mint írtam pont emiatt tartom még mindig hasznosnak a fészbukot mert a cset funkciója nagyon hasznos, és azt az egész üzenőfal használata nélkül is lehetséges használni.

    DE ha egy barátommal cseten beszélgetek az akkor sem lesz olyan mint amikor egymással szemben ülünk mondjuk egy csendes kiskocsmában és egy sört szürcsölgetve beszélgetünk + a kommunikáció 20% verbális a 80%-a nonverbális és ezt a cset kb. 99%-ban megöli (1%-ot lehet adni az írás stílusára, a különböző hangulatjelekre a válasz gyorsaságára is ami szintén sokat elárul a beszélgetőpartner állapotáról )
  • Zoliz
    #7
    Facebook a valódi és felnőtt gyerekek játszótere.
    Nem az Élet csak annak egy szelete.