57
A Plague Tale: Innocence
  • caps lock
    #57
    Jó lett a folytatás, viszont számomra negatívum hogy Hugo ugyanolyan életképtelen csecsemő mint Piás a Days Gone-ból. Oké hogy a kisöcsénk, meg hogy érzékeny lélek, de semmit nem fejlődött, holott annyi minden sorsfordító esemény történt már velük. Ellenben Amícia teljesen hiteles, rengeteget változik az utazásuk során, valós érzelmeket mutat, az ő szenvedései, örömei élővé teszik a karaktert. Látszik hogy az írók rá fókuszáltak, és az ő felnőtté válásának ára az volt hogy Hugo gyerek maradjon. Csakhogy ez kicsit kizökkent az élményből, Hugo inkább bosszantó mintsem azt éreznéd hogy mindenáron meg akarod védeni. De majd meglátjuk hova lyukad ki a történet, meg a jellemfejlődés, hetedik fejezetnél tartok a tizenhétből.
  • Hunor1
    #56
    Megjelent! (virágboltban is...)
  • Hayako
    #55
    Pár kép az új játékból:





  • caps lock
    #54
  • AnuluWork #53
    A Plague Tale: Innocence jövő héten úgy néz ki igyenes lesz az epic(b)en ...
  • hunbalee
    #52
    Atomic Heart ez is Game Passba nyit



    A Plague Tale: Requiem Coming in 2022,One Day Xbox Game Pass


    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.06.13. 19:56:13
  • grebber
    #51
    A Plague Tale: Innocence - túl az egymillión
  • grebber
    #50
    Totál esélytelen.Ezt a MS tudná csak belerakni ő meg soha nem fogja.

    Ha tudnék angolul tuti írnék a fejlesztőknek hátha alapon. Csak legalább azért milyen indokkal küldenének anyámba..
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.01.22. 18:42:15
  • s77evcsenko
    #49
    Ez ki lett amúgy próbálva?
    Sehogy nem lehet rávarázsolni a gamepass-os verzióra?
  • grebber
    #48
    Hamarosan jön game passba.

    Akit nem zavar a magyarítás hiánya (nem lehet rá feltelepíteni a buzi ms baromsága miatt) azok 300ft-ért letolhatják hamarosan. (300ft/3 hónap még mindig a pc-s game pass)
  • grebber
    #47
    Kiadtak demót a játékból!
  • lonvard
    #46
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Végére úgy éreztem elfogyott a kreativitás. AMikor azon a töméntelen mennyiségű patkánytengeren kellett átrágni magunkat, és már semmi érdekesség, csak patkányhegy patkányhegy hátán, az már nem tetszett. Lényegében be se fejeztem, most tartok ott, hogy a főellenséggel küzdök, de egyszerűen nincs kedvem folytatni. Majd azér megcsinálom, csak felbasztak na. :)
  • Danecay
    #45
    Talán abból profitálna mindenki a legtöbbet ha inkább társulnátok :)
  • grebber
    #44
    "A Vampyr csapata elkezdte a fordítást a miénkkel párhuzamosan, ami állítólag hivatalos is lesz. Ezt is véletlen egy facebook bejegyzésből tudtuk meg, mivel egyik szokásos helyen sem tüntették fel. Így részünkről felfüggesztve, amíg ki nem derül mennyire biztos ez."
  • TomStorm
    #43
    Fuu vége!:)
    Hát ez profi volt!!
  • caps lock
    #42
    Na végére értem, nagy élmény volt. A Hellblade óta nem volt ilyen jó csőjáték, üdítő változatosság a sok lövölde meg nyílt világú móka után. A zenéje is kimagasló volt, többször a witcher jutott eszembe róla, adta rendesen a középkori hangulatot. Szerencsére a történetében is van még potenciál, remélem kap majd folytatást.
  • Zegi Norbi HUN
    #41
    Pont ezen gondolkodtam én is, illetve reménykedem benne de nagyon! :D Szuper folytatás lehetne.
  • Xsillione #40
    Nincs olyan játék, ahol karaktert irányítasz, és a tps nézet hasznos, ám minden ilyen játékban szükséges és hasznos (főleg, ha hiányzik) az fps nézet.
  • lonvard
    #39
    Darkest Dungeont van kedvem játszani ez után a játék után. És az is francia, legalábbis franciás nevek vannak benne. Az egyik vestát Amiciának nevezem el. Egy leprásból meg Hugot csinálok. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.19. 13:53:23
  • lonvard
    #38
    Az angol táborban olcsón lehet gyilkolni, ott én legyilkoltam akit csak volt értelme. ÚGy a tábor háromnegyedét. Betolakodók, baszki. Elfoglalták fél Franciaországot. Most oké hogy az inkvizítorok elől menekülök, de ugyanakkor hazafi is vagyok. No meg egy parittyakőért nekem megéri legyilkolni bárkit. :D
  • caps lock
    #37
    Az egész játék olyan mint egy Dávid és Góliát küzdelem, a gyenge győzedelmeskedik az erős felett, egy parittyával leverjük az egész inkvizíciót. Tehát okosan használva amid van győztesen kerülhetsz ki a legreménytelenebb helyzetekből is. Tetszik hogy a taktikusságra épül és nem csinálnak belőlünk egy gyilkológépet, itt csak túl kell élni és a játékosra van bízva milyen módszereket alkalmaz. Le lehet gyakni az őröket, de ügyesen el is osonhatsz közöttük. Ennek a játékmenetnek nagyon jól áll a linearitás, nem működne ha nyílt világú lenne. A folytatás már lehetne ilyen, de akkor az egész koncepciót át kellene dolgozni.
  • lonvard
    #36
    Különbözik a Kingdomtól, itt nem harcrendszer van, hanem mint egy klasszikus kalandjátékban, minden újabb pályarészlet egy fejtörő, az őrök amolyan akadályozó tényezők, és vannak eszközeink az eltakarításukra. Ugyanakkor a fejlesztések ugyanazokból a komponensekből tevődnek össze, mint az eszközök, emiatt érdekeltek vagyunk minél olcsóbb eszközöket alkalmazni, hogy tudjunk a maradékból fejleszteni.
  • TomStorm
    #35
    Ja és igen a harcok Kingdom-ba elég buták.Itt azért jóval bővebb az action része(darabokban leverni a páncélt,enemy altatás,parittyázás stb..).
  • TomStorm
    #34
    Én az igényességet APT:I-ben látom.Kingdom-ba inkább a tartalmat mint a többi open world játék(ami persze nem rossz!).
    Kingdom-ból hiányzik a TPS nézet APT:I-ből viszont nem az FPS.

    Én egy Plague Tale nyílt világú játék folytatásra vágyok!!..
    Kingdom-ot már nem tudják jobbá pofozni ahogy a DLC-k is mutatják
  • lonvard
    #33
    Ez a játék olyan, mintha egy Kingdom Come DLC lenne, egy a kun támadást túlélő kislány története. :)

    Kingdomból a középkori brutalitást hiányolom, hogy a fegyverekkel jobban roncsoljuk az ellenséget, röpködjenek a végtagok, és ontódjanak a belek, aztán hiányolom még a karakter testalkatának, fejének és nemének a variálhatóságát, és egy magyarítást. Egyébként meg amilyen részletességgel megcsinálták a környezetet, a berendezési tárgyakat, az épületeket, várakat, az valami hihetetlen. Egy igazi darkos-brutális középkor-szim a vágyálmom, de olyan igényességgel mint a Kingdom. Ez totál off volt, de most el akartam mondani. :P
  • TomStorm
    #32
    Bár igaz ott a Kingdom Come de abból hiányzik ami itt van itt meg ami ott van:D
  • TomStorm
    #31
    Én most abba gondoltam bele(még nem vittem végig!),hogy lehet ezt ízelítőnek szánták a fejlesztők(remélem jó sokat bezsebelnek pénzből) és második nekifutásra kapunk egy nyílt világu játékot Amicia főszereplésével aki már egy harcos,akár idősebb is lehet egy jó nagy térképpel a Pestis utáni időszakból!
    Ez a Tech még jó ideig megállja a helyét szerintem.
    Milyen jó lenne.

    Mert ez így tényleg jó de tartalomba nagyon kevés.Tényleg mintha csak egy prologue-al játszanék:/
  • lonvard
    #30
    Pont most olvasok Anjou Nagy Lajos királyunkról, aki 1348-ban, a játék és a pestis kitörésének időpontjában Nápolyba ment megbüntetni a testvére gyilkosát egy kisebb hadsereggel. kb. 1000 fős lovasíjász különítménnyel vágtatott át a közbenső vidéken, mindenki átengedte és jópofizott vele, aztán elfoglalta ostrom nélkül a kis királyságot. Pestis ott érte be, egy tavaszi misén a pap összeesett a város dómjában, erre kitört a pánik. Lajost a testőrei védték, a tömeg a templomban kigázolt, aztán utána elszabadult a pokol. Volt ott még egy erődített kolostor, abba zárkózott be a király, elszeparálva magát a pórnéptől. :D
  • grebber
    #29
    Készül a A Plague Tale: Innocence magyarítása GothMan és Patyek jóvoltából!
  • lonvard
    #28
    Játék közben elment az áram, gép kikapcsol ugye. Legközelebb elindítva kiírta, hogy valami baj van a mentéssel, nem tudja betölteni. Szóval a mentés nem atombiztos, előrehaladott játékban lehet érdemes backupolni a mentés fájlt, ami most nem tudom hol van hirtelen, ezt magamnak is mondom. :)
  • lonvard
    #27
    Szerintem is. A logikai feladványok miatt kicsit Tomb Raider, a szoros történetvezetés miatt kicsit Walking Dead, a környezet miatt kicsit Kingdom Come. Voltaképpen olyan, mint egy Kingdom Come spinoff. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.16. 19:06:20
  • Zegi Norbi HUN
    #26
    Szerintem elképesztő lett, egy igazi gyöngyszem! Nem játszottam még vele sokat, de a látvány fantasztikus és a játék már az elején is sok helyen nagyon szívbemarkoló tud lenni. A főszereplők szinkronszínészei is csodálatosak szerintem, de a többiekről sem tudok rosszat szólni. Megtapasztalni egy nővér és kisöccse történetét a járvány és háború idején, akiknek hirtelen örökre megváltozott az élete, ahogy lépten nyomon les rájuk a halál, ahogy egyre jobban kialakul a szoros kötelék köztük és közben a remélt válaszok után kutatnak... nagyon ott van a szeren.

    Egyetlen negatívum számomra talán, hogy nincs PC-re dobozos kiadás. :/ Pedig szerettem volna kitenni a polcra egy szép fémtokot vagy akár egy simát is.
  • grebber
    #25
    VGA teszt

    Itt vannak csúszkás képek. Min vs max grafika. Ezek a mai játékok 99%-ban már nem olyanok mint régen hogy a low az kb 5 évet jelentett vissza az időben.. Ma már az van hogy kb alig látsz különbséget de kb dupla lesz az fps-ed
  • caps lock
    #24
    Bőven megvan a gépigényem, mégis fura hogy ultra beállítások mellett sem észrevehetően szebb a játék. Én szeretem ha minden tűéles. Amúgy nem baj, nem a grafika miatt játszom vele.
  • sztar007
    #23
    Nem tudom milyen set upod van, de nekem full hd-ben tartja a 60 fps-t vsync nélkül, vsyncel 30. Nagyon részletesen ki van dolgozva minden, egyik legszebb játék amit valaha láttam.
  • lonvard
    #22
    Interaktív road movie. Nekem nagyon tetszik, főleg az atmoszférája miatt. Kicsit olyan mint a Kingdom Come, csak nincs benne szabadság, de amikor sétálok egy disznóólban, álmélkodom a berendezési tárgyakon, amikor sétálok az erdőben, akkor tisztára mintha időutazásban vennék részt. :)
  • caps lock
    #21
    A grafika nagyon életlen, elmosódott. Mindegy milyen beállítást használok nem lesz jobb. Nem engedi megváltoztatni a felbontást sem és ablakos módba se válthatok. A felskálázás sem segít. időnként droppol. Szóval vannak technikai problémák bőven. Szeretem a lopakodásra épülő játékokat, bár elég kiforratlan, helyenként esetlen megoldásokat alkalmaznak. Szerencsére a történet mindenért kárpótol, jó a színészi munka, a hangok, stb. El lehet lenni vele, de nem váltja meg a világot.
  • lonvard
    #20
    Patkányos Game of Thrones. A fővárosi patkánykrízissel egy időben adták ki, szerintem nem véletlenül! :D
  • Montanosz
    #19
    egy órácska játék után, jó játék de nem az én stilusom, részemről kiszáltam :-D
  • TomStorm
    #18
    Nálam sétálnak.Mondjuk kontrollerrel játszom