9
  • Bruce_Willis
    #9
    Na látod, te még akkor sem veszed észre ha rávilágítanak.
  • TokraFan
    #8
    Van ott sok bibi, bár én sem vagyok egy nyelvtani zseni, sőt! Így hirtelen ezeket szúrtam ki az írásodban:

    "kedves cikk író, nem kellett volna..."

    Kedves cikkíró! Nem kellett volna... (A megszólítás miatt nagy "K", továbbá felkiáltójellel zárunk és nem vesszővel. A "cikkíró" szót pedig egybeírjuk)

    "Tudod amiért a szavak helyesen vannak írva, attól még nyelvtanból egyest kapsz azt ugye tud?"

    Hibás mondatszerkezet! Egy lehetséges helyes(ebb) verzió: Azt ugye tudod, hogy bár a szavak helyesen vannak írva, de ettől még nyelvtanból egyest kapnál?

    "Nem vagyok nyelvtan náci, de b@zmeg, azért ez már fáj...."

    Nem vagyok nyelvtan náci, de b@zmeg, azért ez már fáj....(A "nyelvtannáci" szót egybeírjuk, a káromkodás pedig helyesen: b*szd meg, ugyanis az eredeti szó a b*szás, olyan nem létezik, hogy pl. megb*zom a csajt)

    "...az az adatottól függ"

    Gondolom ez csak elírás: esetleg "adattól", vagy "adatoktól". Olyan, hogy adatottól, nem létezik!
  • Macropus Rufus
    #7
    itt hol volt a bibi?

    a kérdés az volt: "Vajon meddig menne el valaki az adatok megszerzéséért? "
    a válasz: az az adattól függ. Teljes mondatban válaszolva "Hogy meddig menne el valaki, az az adattól függ" v. "Hogy meddig menne el valaki, az adattól függ" sztem, de ha tévednék akkor pls. korrigálj. ;)
  • end3
    #6
    "Adatgyarmatosítás"..., tetszik ez a fogalom, és a szimpatikus gondolatok hozzá. Bár megindokolja, hogy az "adatrabszolgaság" miért nem állja meg a helyét, de szerintem az is jól jellemzi a modern felhasználók helyzetét. (Igaz, minden hasonlat sántít, de ezúttal inkább azt érzem, hogy a szerző nem szeretné, ha kiátkoznák egyszer s mindenkorra a "kapitalista katedrákról", ezért a mondandóján enyhített egy kicsit.)
    Utoljára szerkesztette: end3, 2019.02.05. 11:24:53
  • end3
    #5
    Vannak a helyesírás-ellenőrző modulok, csak használni kéne.. (Sajnos, sokan vagyunk szemüvegesek, melléütünk és nem vesszük észre.
  • wraithLord
    #4
    Valóban nem volt egy óriási hiba a cím elírása.

    ...De azért különböztessük már meg a írót és az olvasót. Az újságírónak (cikkírónak) az írás a munkája. Szerintem maximálisan jogos elvárás tőle, hogy tudjon helyesen írni, figyeljen oda, amit ír, normálisan és igényesen írjon. És ne jöjjünk rögtön azzal, hogy az olvasó is tanuljon meg írni, mielőtt beszól a cikkírónak... Az olvasónak a nevében is benne van, hogy olvas, tehát legfeljebb olyan kategóriájú hibák róhatók fel neki joggal, hogy pl. képtelen értelmezni a cikkben leírtakat, és ennek hangot is ad...
  • Bruce_Willis
    #3
    Azért egy névelő hiányát nehezebb észrevenni mint egy elírást.
    De ha már nyelvtannáciskodsz, olyankor kínosan ügyelj arra hogy te se hibázz!

    "az az adatottól függ"
  • Sir Cryalot
    #2
    Hát :D

    szerintem ez most nem volt kiváltképp rossz címadás, a vr sisakok konstans szemüvegezésével ellentétben pl
    . #1, nerd rage :D.
  • Macropus Rufus
    #1
    "Vajon meddig menne el valaki adatok megszerzéséért?"
    kedves cikk író, nem kellett volna végignézni az irományodat, mielőtt publikálod? Tudod amiért a szavak helyesen vannak írva, attól még nyelvtanból egyest kapsz azt ugye tud? Nem vagyok nyelvtan náci, de b@zmeg, azért ez már fáj....
    Segítek "Vajon meddig menne el valaki, AZ adatok megszerzéséért?"

    A cikkhez: az az adatottól függ, de van olyan eset, hogy bármeddig.