14
  • Andrevv
    #14
    "Miért nem tárolják ezt a saját felhőjükben?"
    Te vagy a felhőjük, azokat a frissítéseket mások tőled is megkaphatják, úgy működik mint a torrent. Hamarosan más titkosított adatokat is fogsz tárolni másoknak, ez óriási biznisz.
  • dyra
    #13
    KB 20 éve hasonlókat hallgatok. Esélytelen a dolog.
  • x3dgime
    #12
    Na ez aztán a nagy hír! :D :D :D Bármilyen op.rendszer vagy alkalmazás, amikor frissítése van, és az letöltődik, szerintetek az hova került? A levegőben lebeg? :D :D :D
  • Ellaberin
    #11
    Az azért érdekes, hogy más oprendszerek vígan elvannak hdd-n. Sőt még a win10 is ellavírozott úgy 1,5 évig, csak azután jött valami korszakalkotó ötlet - mint ez is - és azóta ajánlatos ssd-t használni.
    Olyan árúkapcsolás szaga volt, mint pl. ennek is ilyen bűze lenne.

    on
    Mondja már meg valaki, hogy miért kell telepítő fájlokat tárolnom? Addig míg felmegy, elindul a rendszer és kész. Ha nagyon akarom tárolni, leszeden _én_, letárolom ahova akarom. És nézegetem, ha ebben lelem kedvem. De megint miért az MS mondja meg, hogy én hogy leszek jobban, ráadásul a saját kontómra. Miért nem tárolják ezt a saját felhőjükben? Úgy is napi szinten kopizzák a meghajtóimat, ez már nem lehet akkora plusz. Swap meg szinte mindig is kellett....
  • Andrevv
    #10
    Nem fog sokáig tartani, én már rég Linuxot (többnyire Mint) szórok az ismerősök gépeire ha rám bízzák a telepítést. Mindenki elégedett, sehol nincsenek problémák, pedig nem szakmabeliek, lelkes amatőrök, többen 50 felett vannak és mégis könnyen kezelik, sőt, mindenki azt mondja jóval egyszerűbb mint a Windows. Ha ez a váltás az én kis "kísérleti" csoportomnál bejött, akkor előbb utóbb a világ is rájön a titokra.
  • takysoft
    #9
    "vagy a merevlemezen"
    Az a barbár ősember, aki arra oprendszert telepít...
  • dyra
    #8
    "új megoldás javíthat majd a Windows 10 teljesítményén" lósz*rt. Persze azért fizetik hogy ilyeneket mondjon. A kislányom gépe jó ideig nem tudott frissülni mert egy deka üres hely nem volt a C meghajtón és nem tudta sehova leszedni a 10 GIGA körüli "frissítéseit". Gondolom nem egyedi az eset, így hiába a WIN10 a platform továbbra is töredezett. Monopóliumban vannak azt csinálnak amit akarnak.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2019.01.13. 19:54:18
  • ugh
    #7
    A rom- ot meg ne hasznald mivel az a read only memory.
  • ugh
    #6
    Amugy a system folyamat "akad" be azon belul is a kernel.
    Utoljára szerkesztette: ugh, 2019.01.13. 10:21:56
  • ugh
    #5
    Persze hogy gondolt.
    Mar dorzsolik a kezuket mivel minden eladott uj eszkoz nekik licenszdij.
    Mocskos ciganyok.
  • ugh
    #4
    "A 20%-os tekerésre pedig rég van megoldás, reset-elni kell a Windows tűzfalát (gyári beállítások visszaállítása)."
    Aha.
    Es akkor ez igy rendben is van ugye?
    Mindent automatizalak es akkor ilyennel meg basakodni kell.
    Na latod ettol egy nagy halom szar ez a rendszer. Agepem egy skylake i7, azaz nem ocskavas es ezen is katasztrofa, namost ez egy jobb, de vasamnal gyengebb lapost total hasznalhatatlanna tesz
    Egy laikus meg csak nem is erti mirol beszelsz baszod. (en nem vagyok tok sakal hozza, de meg nekem is uj mivel nem talaltam merre semmi utalast a neten)
    Mit csinal?
    Elviszi egy hardverdebe ahol a tok hulye "szakik" mutatnak neki egy remek uj keszuleket hiszen ez azert lassul mert regi.

    Windows 10 minden szajbabaszott byte-ja ipari hulladek.
    Egy normalis kevesbe agyhalottak altal lakott bolygon a microsoftnak mar reg a birosagon kene magyarazkodnia.

    Utoljára szerkesztette: ugh, 2019.01.13. 10:17:20
  • zola2000
    #3
    Sok kínai gyártó kínál ma is intel atomos és windows 10es tabletet és mikro pct 32 giga rommal, (sőt régebben 16gigával is) azokra gondol e még a Microsoft?
  • MerlinW
    #2
    Kompakt gépeken többnyire nincs több meghajtó. Van egy 120-as SSD és annyi. Ne otthoni
    PC-ben gondolkodj, hanem a milliárdnyi mobil munkaállomásban, stb.

    A 20%-os tekerésre pedig rég van megoldás, reset-elni kell a Windows tűzfalát (gyári beállítások visszaállítása).
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2019.01.12. 17:59:50
  • ugh
    #1
    "Ugyanakkor kérdéses, hogy a megoldás hogyan működik majd az olyan készülékeken, amelyeket például kifejezetten kis tárolókapacitású SSD-meghajtóval láttak el és azokon a Windows 10 eleve sok helyet foglal el. Az új átmeneti tároló már kipróbálható az előzetes kiadásokban."

    Mondjuk, hogy konfigrulahatova tennek melyik meghajtora tegye.
    De ezek barmok, igy biztos kritikus hibakhoz vezetne.
    Mondjuk a D meghajtorol eltuntetne fileokat, meg hasonlo.

    En mar nagyon regen nem engedek fel semmi frissitest, sot valoszinuleg visszateszem a 1607-est mert az mukodott eddig a legjobban.

    A 17xx-ben meg eltunt a kijelolo keret es a kijeloles is igy vakon lehetett tenykedni a file expoler-ben.
    A 1803-ban neha a system 20%-on teker idle-ben (egy sky i7).
    Csak az ujrainditas segit.

    Ezek olyan barmok, hogy csak hanyni jar belejuk a lelek...
    Utoljára szerkesztette: ugh, 2019.01.11. 14:57:20