86
  • MsUser
    #86
    Pontosabb lenne az hogy az USB-C szabvány könnyebben lehetővé teszi a 3,5 jack "fülalgató" elhelyezését a telefonon kívülre, ezzel helyet spórolnak az egyéb alkatrészeknek és lehetővé teszi a még vékonyabb kialakítást egyéb hasznos előnyeivel együtt.
  • Tikal #85
    Amúgy érdemes utána nézni máshol is a híreknek, nem kell rögtön köpködni..

    "Meanwhile, Qualcomm is facing off in court Friday against the US Federal Trade Commission, which has accused Qualcomm of abusive licensing of mobile chip patents. If the US government prevails in the case, that would strengthen Apple's hands in negotiations with Qualcomm."

    "In the past, Apple often used Qualcomm chips in iPhone models. But recently the companies haven't been getting along. Early last year, Apple sued Qualcomm in the United States and in China, accusing the company of extortion and anticompetitive conduct in its negotiations over patent licensing."
  • Tikal #84
    Remélem leköpöd a Samsung-ot is...gondolom hallottál már róla mekkora korrupt cég, megyek be is írok egy samsung-os hír alá én is :)
  • Sequoyah
    #83
    Semmilyen olyan telót nem vennék, ami jack nélküli.

    Akkor ne vegyel. De ehhez semmi szukseg duhrohamot kapni a forumokon... Csak menj be a boltba es vegyel amit akarsz. De azert engedtesd mar meg masoknak hogy ok is olyat vegyenek amilyet akarnak. Ugy nez ki az emberek tobbsege megvan jack nelkul.

    10+

    Oke, szoval elismered hogy tenyleg keves telefont lattal belulrol... Akkor nem ertem miert okoskodsz itt a mobiltelefon dizajnrol, ha csak ennyi tapasztalatod van rola...

    Mert a szűk helyen több kapcsolódási pont, külön kell tölteni őket, olyan SW és HW kell, ami kettőt kezel, stb. Nem standard megoldás.

    LOL, azt sem tudod hogy tervezik a telefonokat, de azert standardokkal peldalozol... Mifele standard? Nincs standard. A jack dugo meg a USB az standard, az akksik elrendezese viszont minden esetben egyedi.
    A tobb kapcsolodasi pont az akksinal pedig a legegyszerubb szerkezet a telefonon belul. Szo szerint barmi mas bonyolultabb ennel.
    Hamarosan amugy sokcellas akksik lesznek szetszorva, szoval keszulj... Az autokat mar most is igy epitik, es semmi baj vele...

    A hőmérséklet ingadozás többet jelent. Vagy esetleg szólhatnál a gyök2 usereknek, akiknek a nagy része életében nem állította még a fényerőt.

    Na neked sem adnek mernoki problemat megoldani soha:D Ha a fonokod eled all hogy mit kell megtervezni, akkor raboritod az asztalt hogy a user hasznalja inkabb maskepp? Neked lovesed nincs a mernoksegrol...
    A userek igenyeit kell kiszolgalni, nem tervezni valamit magadnak, aztan lehulyezni a usert hogy nem ugy hasznalja mint te...
    Ha rajtad mulna a fejlodes, akkor nem lenne auto sem, csak gyok2 user aki nem tudja hasznalni a lovaskocsit:D

    A valodi mernoki szakma ugy mukodik, hogy megtervezem a homerseklet managementet ES az automatikus fenyerot ES a maximalis akkukapacitast, es igy egyutt mar szignifikans hasznalati ido novekedest lehet elerni. De tudom nem mindenkinek megy a mernoki szemlelet...


    egy termék jóságát azzal támasztod alá, hogy te nem adnák ki érte pénzt.

    Szovegertelmezesi problema... A termek josagat azzal tamasztottam ala, hogy konnyu hasznalni, es jo a minosege. Az ar a termek josaganak az eredoje (es hogy mennyit hajnaldoak adni erte az emberek). Az ar az kozgazdasagi kerdes, amit a sales department allit be, nem a mernokok.

    Nem hülyének nézem, hanem ostoba tervezési elvnek tekintem.

    LOL:D Ugye azt erted, hogy ez a ketto gyakorlatilag egymas szinonimaja? Vedd eszre, hogy te vagy a kivetel akinek annyira nem tetszik, a tobbseg meg elvan vele. Szoval ezzel a logikaval neked van ostoba felhasznalasi szokasod...
    Az meg hogy nem erted a tervezesi elvet, az meg nem az elv hibaja, hanem a tied. Meg sem probalod megerteni, pedig joparszor le lett irva hogy miert lett elhagyva...
    De ezt bizd csak a mernokokre, ok jobban ertenek hozza mint te... Te csak egy felhasznalo vagy, es azt a termeket veszed amelyiket akarod. Ha elegen vannak a hozzad hasonlo vasarlok, akkor lesz neked termek, ha nem nem.

    Ez a rész meg abszolút óvódás.

    Pontosan. Ideje felnonod, es vitakulturat tanulnod, a haborgas, es barmifele fejlodes szidalmazasa helyett.
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2019.01.04. 14:34:50
  • Tinman #82
    "Apple szerint a Qualcomm indokolatlanul magas díjat követelt bizonyos szabadalmai alkalmazásáért. A társaság ezért 2017 közepe óta nem is fizet egykori partnerének. A Qualcomm szerint az Apple ezzel megsérti több szabadalmát. "

    Ennyire agy alja undorító cég, nincs még egy mint az Apple. Pedig nem ilyenek voltak a 80-as években.

    Lefordítom: Sokallom amit kérsz tőlem valamiért amit használok, így inkább nem fizetek érte SEMMIT! Retek tolvajszar bagázs!

    Akkor én meg sokallom az Apple telefonok árát, így hát bemegyek egy stora-be és elveszek egyet, vagy 10-et.
  • M2 #81
    Köszi! Nekem meg te vagy a tech világ Don Quijote de la Mancha!
  • molnibalage83
    #80
    Nagy szavak. Főleg tőled.
  • M2 #79
    Látom te csak szopsz a fejlődés minden ágán (telkom, energia). Hát van ez így.
    Esetleg elmehetnél mérnöknek, hogy megmondjad a tutit bele a fejükbe jól.
  • molnibalage83
    #78
    Ehhez kepest te kizarolag az iPhonet fikazod vallasos elhivatottsaggal, akar jogos akar nem
    Semmilyen olyan telót nem vennék, ami jack nélküli.


    Akkor az az n eleg alacsony szam lehet... De egy mernok magatol is rajon hogy van erre lehetoseg, es nem kell kulon megmutatni neki...
    10+.


    2db akksi az miota komplikalt? Ha ez mar bonyolult neked akkor ajanlom ne is nezz az aksik melle hogy a proci es a kamera hogy nez ki mert szivrohamot kapsz...
    Es miert lenne szutyok? Milyen hatranyai vannak a kette bontott akksinak?

    Mert a szűk helyen több kapcsolódási pont, külön kell tölteni őket, olyan SW és HW kell, ami kettőt kezel, stb. Nem standard megoldás.

    5-10% az tobb mint 1 ora hasznalati ido, mint irtam az egy specifikacioversenyben donto lehet, es a napi hasznalatban is eszreveheto. Vert izzadnak 5-10% fejlodesert.
    De mint irtam (ezek szerint nem volt vilagos) az akksi-nyereseg az nem kizarolagos indok. Van tobb elonye az elhagyasanak, es ezek osszeadodnak. Aztan a piac eldonti majd hogy ezek az elonyok elegendoek-e hogy ellensulyozzak a hatranyt.

    Gratulálok. A hőmérséklet ingadozás többet jelent. Vagy esetleg szólhatnál a gyök2 usereknek, akiknek a nagy része életében nem állította még a fényerőt.

    En voltam aki a leghangosabban rohogott az AirPodon hogy mekkora baromsag. Aztan kaptam egyet ajandekba, es kiderult hogy marha jol hasznalhato. 40k-t mondjuk sosem adnek ki a sajat penzembol, de egyebkent mint termek teljesne jo. Heti kb 1x kell toltore dugnom, es igazabol egyszer sem aggodtam alacsony toltottseg miatt. Legalabb probald ki azt amit szidsz, mert ha ilyen tudatlanul szidod akkor csak hulyenek fognak nezni.
    Nem tudom mi az, de vicces, hogy egy termék jóságát azzal támasztod alá, hogy te nem adnák ki érte pénzt. Megalol.

    Csak hogy itt nem en vagyok az aki hulyenek nez teged amiert jac dugot akarsz. Forditva, te nezed hulyenek a tobbieket akik megvannak jol jack dugo nelkul...
    Szövegértelmezésből 0. Én azt mondtam, hogy soha nem vennék jack nélküli telót, amíg lehet. És a bibi, hogy a trend el fog tűnni. Ennyit írtam. Te ebből kihozod azt, hogy hülyének nézem. Nem hülyének nézem, hanem ostoba tervezési elvnek tekintem. Ennyi.

    Te fikazod folyamatosan a jack dugo nelkuli telefonokat, mig en egy rossz szot nem szoltam a jack-et megtarto telefonokra...
    Ez a rész meg abszolút óvódás.
  • Sequoyah
    #77
    Nincs telefon vekonysagi verseny. Pl az uj iPhone-ok rendre vastagabbak a regieknel.

    Viszont vastagabbak sem kellenek. Nagyjabol ugy nez ki, hogy megtalaltak a szerintuk idealis vastagsagot, amihez tartani akarjak magukat.
  • Tikal #76
    Szerintem azért hogy sok pénzt keressenek. Felvásárolták az összes blutooth füles gyártót. Soros.
  • ostoros
    #75
    Bocs, hogy belepofázok, de a telefon vékonysági verseny ténylegesen agyatlan.
    Mert nem tudsz logikus érvet állítani mögé, hogy az miért is jó?
  • Sequoyah
    #74
    A világ nem csaj ájfon.

    Ehhez kepest te kizarolag az iPhonet fikazod vallasos elhivatottsaggal, akar jogos akar nem
    Én n+1 telt látta felnyitva, egy akksik volt mind.

    Akkor az az n eleg alacsony szam lehet... De egy mernok magatol is rajon hogy van erre lehetoseg, es nem kell kulon megmutatni neki...

    (...)elkomplikált szutyok.

    2db akksi az miota komplikalt? Ha ez mar bonyolult neked akkor ajanlom ne is nezz az aksik melle hogy a proci es a kamera hogy nez ki mert szivrohamot kapsz...
    Es miert lenne szutyok? Milyen hatranyai vannak a kette bontott akksinak?
    Most azért elhagyni a jacket hogy az akksi 5-10%-kal nagyobb legyen, hát kurvajó...

    5-10% az tobb mint 1 ora hasznalati ido, mint irtam az egy specifikacioversenyben donto lehet, es a napi hasznalatban is eszreveheto. Vert izzadnak 5-10% fejlodesert.
    De mint irtam (ezek szerint nem volt vilagos) az akksi-nyereseg az nem kizarolagos indok. Van tobb elonye az elhagyasanak, es ezek osszeadodnak. Aztan a piac eldonti majd hogy ezek az elonyok elegendoek-e hogy ellensulyozzak a hatranyt.
    A füllhalgató meg 10k helyet 40k és állandóan töltögetni kell.

    En voltam aki a leghangosabban rohogott az AirPodon hogy mekkora baromsag. Aztan kaptam egyet ajandekba, es kiderult hogy marha jol hasznalhato. 40k-t mondjuk sosem adnek ki a sajat penzembol, de egyebkent mint termek teljesne jo. Heti kb 1x kell toltore dugnom, es igazabol egyszer sem aggodtam alacsony toltottseg miatt. Legalabb probald ki azt amit szidsz, mert ha ilyen tudatlanul szidod akkor csak hulyenek fognak nezni.

    Esetleg te is megérthetnéd az, hogy egyesek műszaki és praktikussági alapon agyfaszt kapnak a vezeték nélküli fülhallgatótól.

    Csak hogy itt nem en vagyok az aki hulyenek nez teged amiert jac dugot akarsz. Forditva, te nezed hulyenek a tobbieket akik megvannak jol jack dugo nelkul...
    Te fikazod folyamatosan a jack dugo nelkuli telefonokat, mig en egy rossz szot nem szoltam a jack-et megtarto telefonokra...
  • Tikal #73
    Egyébként praktikussági szemponthoz csak annyit, hogy sokszor gecire idegesitő tud lenni a kábel, mindig be akad valamibe :D A lemerülés, meg a töltögetés viszont lehet valakit ugyanennyire zavar, mert mondjuk mi van ha elmész egy 10+ órás sétára a kutyáddal és a végére már nem marad zene, ááá ..
  • Tikal #72
    Még szerencse, így neked is van mit vásárolni. Most is vannak olyan telefonok amiken van jack, notch sincs rajtuk, akkor meg minek a rinya?
  • molnibalage83
    #71
    1. A világ nem csaj ájfon.

    2. Én n+1 telt látta felnyitva, egy akksik volt mind. Szóval a többség nem ilyen elkomplikált szutyok.

    3. Tudom, hogy áttilitoliznak. Azért írtam, hogy a plusz térfogatnyereség röhejesen kevés. Most azért elhagyni a jacket hogy az akksi 5-10%-kal nagyobb legyen, hát kurvajó.... A füllhalgató meg 10k helyet 40k és állandóan töltögetni kell.


    Esetleg te is megérthetnéd az, hogy egyesek műszaki és praktikussági alapon agyfaszt kapnak a vezeték nélküli fülhallgatótól.
  • Sequoyah
    #70
    Wow. ilyenkor komolyan elgondolkozok hogy tenyleg mernok vagy-e, vagy csak annak hazudod magad a monitor mogul... Problemamegoldokepesseged a nullahoz konvergal...


    Ha a muszaki parametereket ertened, es amellett probalnal ervelni, akkor tudnad, hogy:
    - Tobb telefonban is egynel tobb akkumlator van. Az iPhoneban technikailag L alakban vannak elrendezve, pont a szelen levo kis dolgoknak helyet hagyva.
    - A teglalap alak csak meg inkabb erv a jack elhagyasa mellett, mert 1 darab teglalap alaku akksi eseten nem eleg kivagni a jack helyet, hanem a teljes akksit feljebb kell tolni helyette. A teglalap alak a legrosszabb, es ennek artanak a leginkabb a szelen belogo dolgok.
    Ha jatszol Tetrist, akkor erted...
    - A telefon (vagy barmilyen muszaki cikk) tervezese nem ugy megy, hogy ha felszabadul egy kis hely a bal also sarokban akkor csak oda lehet egy ugyanakkora dolgot tenni. Ilyenkor az egesz belsejet argondoljak, tilitoliznak, hogy az OSSZES megmarado terfogatot ki tudjak tolteni akksival. Tudod ez az Apple mernokeinek a dolga, hogy addig tologassak az elemeket, amig sikerul szep nagy negyszogletes lyukakat kialakitani az akksinak. De persze ehhez mernoknek kell lenni hogy ertsd...
    - Oke, nezzuk meg az akksi vs jack terfogatat. Lathatot, hogy a jack akar az akksi terfogatanak 5%-at is elveheti. 5% az eleg ahhoz, hogy a versenytars ele keruljunk, vagy hogy kapjunk meg fel ora hasznalati idot.

    Szoval mar akksi szempontbol sem mindegy, de onmagaban persze ez nem lenne eleg hogy csak ezert kihagyjak az jacket. A fo erv az a kepernyo, a faltol falig kepernyo alatt egesz egyszeruen nem fert el anelkul, hogy noveltek volna a telefon vastagsagat, nem is kevessel. Ezt tobb iparagi szereplo is bevallotta.
  • molnibalage83
    #69
    Látom lassú a felfogásod. Ha a trend marad, akkor cirka 5 év múlva nem lesz jack-es telefon. Ami nincs, azt nem lehet megvenni.
    Milyen pluss akksi kapacitás? Az akkuk szabályos téglalap alakúak. A jack hiánya szélén nem ad több helyett. A több kis optikának van mondjuk helye vagy az elektronikának, de az akksikapacitást nem befolyásolja. Nézd már meg eleve jack térfogatát és az akksi teljes térfogatát.

    Jó lenne kicsit műszaki paraméterek mentén is érvelni, mert egy így mosolygásra késztet.
  • Sequoyah
    #68
    Mint mondtam, akkor te nem veszel jack nelkuli telefont. Engedd mar meg masoknak hogy masok legyenek a preferenciai mint neked. Nem te vagy az iparagi fogyasztoi merce egyszemelyben.

    Nekem pl volt gondom vele, gyujtott a szoszt... Masoknak meg a plusz akksi-kapacitas tetszik amit odapakolhatnak. Ha valaszthatnek en is visszakernem a jacket, de csak azert nem tagadom le az okokat, mert nekem masok a preferenciaim.

    Nem csak telefonjuk tört könnyen

    A telefonjuk NEM torik konnyen. Ne hazudj. Attol nem lesz igaz a mondatod elso fele is, csak mert a masodik fele igaz. Evek ota atmennek a toresteszteken, es hozzak az ipari atlagot legalabb.
  • molnibalage83
    #67
    15+ éve van mobiltelóm. Soha nem volt gond a jack megléte. Nem ázott el, nem koszolódott el úgy, hogy tokba soha nem tettem.

    Nem csak telefonjuk tört könnyen, hanem az új tabletjük.
  • Sequoyah
    #66
    Akkor te nem ezt veszed meg...:)
    De attol nem lesz agyatlan, csak mert NEKED szemely szerint nem tetszik. Tudod masoknak masok a preferenciai, nem mindenki azt szereti amit te szeretsz.

    Es a jack elhagyasanak igenis vannak elonyei. Tobb hely a telefonban, jobb vizallosag, nem gyujti a koszt, nem romlik el (ahogy nekem 4-bol 2 telefonban kb 2 evig birta a jack...). Persze vannak hatranyai is az elhagyasnak, nem is kicsi... De "agyatlannak" hivni csak azert mert nem vagy hajlando tudomasul venni az okait, az nem egy tul ertelmes dolog...

    (...) de legyen merevsége. Na ezen hasalnak el lassan az almás szutykok.

    WTF, hol melyik iPhone hasalt el rajta? Fogtal mar a kezedben iPhonet? Kalapacsnak is lehetne hasznalni olyan merev...
  • molnibalage83
    #65
    Amikor banánköztársaságok is vettek és azok szomszédja is erre hivatkozva, akkor azt te milyen szóval írnád le? Aztán az I. vh után kutyának sem kellettek már.

    Mindenki agyatlanul másolta azt, hogy csatahajó, amikor valódi erőt nem adott cserébe sokaknál, mert lényegtelen volt vagy 1 db hajó az nem hajó... Majmolták a többit értelem nélkül.

    Pontosan ilyen a jack kiölése, meg az agyatlan, "ez vékonyabb". Ki tökömet érdekli? Mérnökként engem a tömeg és méret együttes optimalizáció vesz meg. Nem baj, ja vastag, de legyen merevsége. Na ezen hasalnak el lassan az almás szutykok. Normál használatot nem bírják ki. Lol...
  • Sequoyah
    #64
    Ratapintottal a lenyegre, nem egy, hanem hamarosan zero csatlakozo lesz a telefonon, es gyanusan az Apple fogja meglepni:D Igazabol miota van vezeteknelkuli toltes nem is olyan nagy hulyeseg ez, van az a vasarloi reteg akinek ez tetszene.
  • Sequoyah
    #63
    Azt hiszem kicsit tagan ertelmezed a "divat" fogalmat:D Ha a divatot ugy definialod hogy barmi amit masok kovetnek, akkor persze igaz amit irsz, de szerintem te inkabb a "trend" szot keresed. Ugy mar persze igaz, hogy kovetik az Apple altal elinditott trendet.


    A fegyverkezesi versenyben nem csak felvagni akartak a hajoval. Az egy tipikus jatekelmeleti problema volt, amikor minden fel abban volt erdekelt, hogy erosebb flottaja legyen, ezert a racionalis kovetkezo lepes mindig az volt, hogy epitenek meg1 hajot. Persze osszessegeben mindenki veszitett, de barki aki nem szall bele a versenybe csak meg tobbet veszit, es az egyetlen jo megoldas az az lett volna ha mindenki szepen baratsagot kot a masikkal es egyutt allnak le. Ami viszont nem volt eletszeru...

    Igazabol egy teljesen mas problema mint ami most folyik. Senkinek sem lesz helyzeti elonye csak mert o is elhagyja a jack dugot (bevagas, vagy akarmi mas), sot rovid tavon mindenki veszitett vele, mert minden egyes telefont szidtak amivel ezt megleptek. Egesz egyszeruen ezek "szukseges", rovid tavon fajdalmas lepesek egy jovobeni cel erdekeben. Nem mondom hogy jo a cel, vagy hogy megeri, de a cel az letezik.

    Divat az lenne, ha az Apple csinalt volna valami meno dolgot amit mindenki imad, aztam mindenki lemasolja. De ez a tokeletes ellentete. Mindenki szidja/szidta az Applet ezek miatt, es ennek ELLENERE leptek meg masok is, a divattol teljesen eltero celok erdekeben.

  • M2 #62
    Ok, igazad van, ez jogos.
  • wraithLord
    #61
    De akkor sem csak wireless fülhallgatót lehetne használni, hanem raksz a vezetékes (3.5 mm jackes) fülhallgatóra egy jack - USB-C átalakítót, amitől 5 centivel hosszabb lesz a kábele, és kész. Vagy veszel USB-C-s fülhallgatót.

    Mondjuk tényleg kicsit idiótán néz ki, hogy visszatérünk abba az időbe, amikor a készüléken egyetlen csatlakozó volt, és abba kellett mindent beledugdosni, aztán a végén úgy lötyögött az egész, mint örömlányban a lóhímtag, plusz érintkezési problémák idegesítették az embert... de errefelé megyünk. Szerintem a kínaiak (pl. Oppo) lassan megjátsszák, hogy semmilyen fizikai csatlakozó nem lesz a telefonjukon, aztán később szép lassan az is elterjed (talán az is az Apple jóvoltából).
  • molnibalage83
    #60
    Az a baj, hogy ha folytatódik az ökör trend, akkor idővel semmilyen telefonon nem lesz jack dugó.
  • M2 #59
    Ezek szerint kétféle ember van:
    - egyiknek kényelmesebb a vezeték nélküliség, de nem okoz neki gondot a töltés,
    - másikat nem zavarja a vezeték, de gond neki a plusz eszköz töltögetése.

    Nem lehetne, hogy mindenki azt vesz, ami neki a megfelelő és nem győzködi és minősítgeti a másikat, aki a másik csoportba tartozik? Mi ez, ovis kiscsoport?
  • molnibalage83
    #58
    Fogalmazzunk úgy, hogy egy 10+ órás távollétet nem bír ki. Azzal is szórakozzon külön az ember, hogy hol a füllhalgató, hogy a telefon merül le? Marhaság az egész.

    Egy 4 órás tekerést sem bír talán. Röhej.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.01.03. 12:11:20
  • M2 #57
    "A BT-s fülhallgató bármikor lemerülhet"

    Nem bármikor lemerülhet, hanem van egy ilyen szám, ami százalékosan jelzi, hogy mennyi töltés van az aksijában. Na ha az közel eléri a nullát, akkor merül le. Tudom, kurva bonyolult, megértem ha rettegsz tőle!
    Utoljára szerkesztette: M2, 2019.01.03. 11:59:11
  • M2 #56
    Amit egy telefon tud, ahogy azon az emberek zenét hallgatnak, azt egy mai minőségi BT füles bőven át tudja adni. Igen, drágább, mint a vezetékes, de cserébe sokkal kényelmesebb. Nekem személy szerint ez megéri a felárat, annyi eszem meg van, hogy tudjam menedzselni a feltöltését.
    Havi 1-2 alkalommal, amikor meg igazi zenehallgatásra vágyok, akkor ott a hangfalak.
  • M2 #55
    "Max annál, aki képes a puszta logikával operáló cégeket érzelmeitől vezérelt emberekkel párhuzamba hozni. "

    Igen, erre gondoltam. Ezt nevezem én hülyének. Aki képes rácsodálkozni egy cégre, ha annak a profit az első. A kapitalizmusban.
  • molnibalage83
    #54
    De. Ennél sokkal komolyabb dolgokban volt, hogy majmolták az ökörséget. Konkrétan az egész elbaszott csathajó építési verseny ilyen volt. Kétszámjegyű %-os GDP-t basztak el rá a nagy semmiért.

    Aztán az I. vh utáni all or nothing páncélelrendezés, amit akkora téveszme volt, mint kevés dolog a műszaki fejlődés történetében. Az angolok kitalálták és többen ész nélkül majmolták. Aztán amikor a kikötőben állva egyetlen találat gyakorlatilag úszóképtelenség határa kapta szét az egyik angol hajó az egyik francia csatahajót, akkor azért volt pislogás. Vagy amikor egyetlen szutyok bombatalálat miatt a Mushasi valami 2-4 ezer tonna vizet vett fel.

    A németek ezzel szemben ragaszkodtak a hagyományos páncélelrendezéshez és a ronccsá lőtt B-t maguk süllyesztették el végül. Bármelyik all or nothing hajó már régen elmerült volna.

    Na, ehhez képest a jack dugós majmolás olcsó. Én rettegek akkor a pillanattól, akikor ilyen szar telefonnal kell szórakozni. A BT-s fülhallgató bármikor lemerülhet és azonos hangzásélményért cserébe csak ötször annyiba kerül. Kösz, nem kell.
  • wraithLord
    #53
    Viszont vannak hordozható dedikált audiofil zenelejátszók. Igaz, minimum annyiba kerülnek, mint a legdrágább csúcstelefon. Pl. a Sony Walkman szériája, FiiO, Astell&Kern készülékek.
  • Tikal #52
    Mondjuk pont nem az a réteg szavazta meg aki sznob és divatbuzi mert iPhone-t vásárol ;)
  • Tinman #51
    Hallgass zenét a buszon, metrón, kerek erdő közepén. Mobilról tudsz, de ott sem mindegy, hogy teszed. Érthetetlen mit nem értesz ezen.
  • wraithLord
    #50
    Nem hülye az, aki azt képzeli, hogy "divatból" gyártanak bármit is. Előbb talán tisztázni kellene, hogy mi az, hogy "divatból gyártják"...

    Valamelyik cég behoz valamit, ami sikeres lesz, utána pedig a többiek azt másolják, mert plusz profithoz segíti őket hozzá, ahogy írtad is. Tehát trend, divat lesz belőle. Nem a cégeknek "divat" gyártani, hanem az embereknek "divat" megvenni.
    Nyilván mindenki ilyesmit ért rajta, még hozzá is szokták fűzni, hogy "azért, mert a retkes xy céget csak a profit érdekli". Sőt, igazából ez a "divat". Így belegondolva, olyan nem is létezik, amit lehülyéztél. Max annál, aki képes a puszta logikával operáló cégeket érzelmeitől vezérelt emberekkel párhuzamba hozni. Talán.
  • M2 #49
    Eleve hülye, aki azt képzeli, hogy "divatból" gyártanak bármit is. A marketingen lehet spórolni, ha valami hasonlít egy nagyon drága cuccra, tehát a dolog konkrét profitot hoz. Ezen túl jelenleg még technológiai szükségszerűség a notch. A Samsung kamerapöttye se sokkal elegánsabb megoldás.
  • M2 #48
    A minőségi zenehallgatás úgy kezdődik, hogy: nem telefonnal. Minden más csak sznob porhintés. Az emberek 99,9 százaléka megbukna egy-egy vakteszten, de ilyen fórumokon persze mindenki szuperhallású audiofil.
  • wraithLord
    #47
    Azt hiszem, prémiumnál is az a mentség rá, hogy a maga alá visszahajtott kijelző Apple szabadalom.
    De ettől még van egy pár telefon, aminek még így is indokolatlanul nagy a káva az alján. Van aki úgy oldja meg, hogy alul és felül is egy nagyon vékony káva van, plusz notch... :D