19
  • Ender Wiggin #19
    Ha a Hang nélküllel hasonlítjuk össze, akkor sokkal jobb. Már azzal nyer, hogy Bullock gyönyörű. De a szerző/forgatókönyvíró/rendező (akárki, akinek a sztoriba beleszülása van) megint elkerülte, hogy a mikrodrámán kívül valami intelligensebb, tudományosabb aspektusát is láthassuk a történetnek.

    Ami a személyeskedő megmondótrollt illeti, ott hibázik a logikája, hogy ami szerintem szar (vagyis csak szart nézek), az sokak szerint (lehet, hogy még ő maga szerint is) jó. IÉs az sem elhanyagolható tény, hogy százával vannak jó filmek, csak azokról nem nagyon esik szó az SG-n, tehát nem lehet pozitív kritikát, hozzászólást megfogalmazni (nem mintha abba nem tudna belekötni).
  • KoLaMan
    #18
    Nem bonyolítanám túlzottan (pláne nem kalapos szintjén, csak hogy leírhassam a "hisztispicsa" szót - mert az olyan jó...), szóval csak annyit említenék meg, hogy - nem értem.
    Komolyan nem értem. Nekem sem tetszett a film, de nem ez a gond.
    Mert odáig rendben van, hogy eltérőek vagyunk, más az ízlésünk, stb. Nem szoktam azon fennakadni, ha véleményemmel kisebbségben maradok is. Viszont próbálom megérteni a másik oldalt, az esetek többségében sikerül is.
    Most nem.
    Ha megfeszülök sem vagyok képes megérteni, hogy ez a film hogyan tetszhetett valakinek is, hogyan volt képes több mint két órán át lekötni. Én személy szerint halálosan untam (személyeskedő kalaposnak üzenem: csak azért néztem végig, mert csak arról lehet véleményem, amit láttam).
    Nem az alapsztori (akármilyen gyerekes), nem a színészek, nem is az ábrázolt világ a bajom - hanem a történet, és a megvalósítás. Végig unalmasnak, erőltetettnek, logikátlannak éreztem, röhejes befejezéssel. Próbáltam megérteni, hogy akinek tetszett, mi tetszett benne - nem sikerült.
    Ugyanez éreztem a Hang nélkül, vagy (Relixo-ra reflektálva) az Arrival esetében.
    Utoljára szerkesztette: KoLaMan, 2019.01.02. 05:19:49
  • Tinman #16
    Hidd el nem mindenre nyávogok.

    Idén is volt legalább 5 olyan film, amit kiemelkedőnek éltem meg és volt legalább 10 olyan játék, ami előtt meghajoltam. De ez a kisebbség. Viszont ez a minőségi kisebbség. Miért tapsoljak az átlagnak? Nem fogok.
  • end3
    #15
    Az agyat táplálni kell, mert különben semmi sem sablon. - Ahol hiányzik az "életünk történelméből" pár tízezer olvasott oldal évente, nos, ott a valódi (kulturális-és nem csak..!) választás lehetősége is hiányzik. Nem is tudhatják miről beszéltek.
  • scagnetti
    #14
    Osztom Tinman véleményét.
    Ez semmi nem volt. Csak egy gyerekszintü ötletre felépített kliséhalmaz.
    Két óra kiszámíthatóság. Semmit nem tett hozzá a posztapok filmekhez. A legidegeítőbb meg, hogy milyen anya az, aki nem képes nevet adni a gyermekének? Ilyen a világon nincs. Hogy lehet egy ilyen szar történet világsiker könyvön?
    És ez nem hisztizés kedves kalapos, hanem tény.
  • Yagami
    #13
    Én is úgy vagyok vele, hogy nekem már újat kurva nehezen mutatnak sztoriban. Maximum innen-onnan felhasznált elemeket vegyítve tudnak kerekíteni/összegyúrni egy olyat, amin még néha meglepődöm, vagy "na ez igen" felkiáltással élek (mint mondjuk egy Predestination, ami képes volt úgy pofán baszni, hogy előtte már láttam kb. az összes időutazós sztorit). Bár még nem láttam ezt a filmet, és érdekel is egyébként a Hang nélkül mellett, majd pótolom őket. Abban viszont kalaposnak van igaza (bár végtelenül rühellem a stílusát itt, zetor-ral és mo(l)nikával együtt, hogy személyeskedjek én is egyet), hogy a mai emberek iszonyat picsa-rinya gépek. Mindenre. Én úgy vagyok vele, hogy imádom a filmeket, és még mindig be tudnak úgy húzni, mint fiatalabb koromban. Mellettük ott vannak a sorozatok, amiket már 15 éve biztos pörgetek (Hősök óta kb.) és ANNYI nézni való van szerencsére, hogy idő is alig van rá. Csak meg kell találni a jókat, vagy azokat, amik téged érdekelnek, a többit meg elkerülni/leszarni nagy ívben.
  • Tinman #12
    Én meg az vettem észre, hogy egyre több az igénytelen kretén, akiknek az elvárásaik a béka segge alatt van és habzó szájjal képesek tapsolni egy olyan filmnek is, amiben ezredszerre sütik el u.a. a hálivúdi' kliséket.

    Az ifjúság kedvére tenni könnyebb, mivel a tájékozottságuk, a tapasztalatuk a témában harmatos. Amikor már olvastál pár 100 sci-fi könyvet, meg láttad kb. a filmtörténelem össze valamirevaló sci-fi/mystery/thriller moziját, akkor képben vagy, akkor kell olyat mutatni ami egyedi, eredeti, érdekes. Ez nem az. Akinek lófax tapasztalata van a témában az könnyen tapsikol minden szarnak...

    Megmondjam mi volt az mostanság ami elég eredeti volt? Az Arrival. Az úgy kapott el, hogy Jeremy Rennert ki nem állhatom, de mégis volt annyira jó és eredeti a film, hogy a végén meghajoltam előtte.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2018.12.30. 09:20:18
  • lac coo
    #11
    Nekem is bejött, Igaz, valóban maradt benne, de ha egy fél órát lecsíp a játékidőből , sűrűbb lett volna . Jah, és nekem a Solo is teszik ! :DD
  • Tinman #10
    If hisztis = igényes then true.

    Legutóbb amiért tudtam lelkesedni az a Dark c. sorozat volt netflixről, de szintén innen a Stranger Things-et is tudtam szeretni és ezekre emlékszem is, a Quiet Place-t alig pár hónapja láttam, mégis alig emlékszem már rá. Na kb. ekkora hatással volt rám és ennyire volt eredeti.

    Ez nem eredeti ötlet. Ez a maradjunk kussban copycatje, csak egy picit másképp. Erről is szól a cikk, nem tűnt fel?
  • kalapos01
    #9
    Egyébként azt veszem észre, hogy a Tinman által képviselt netgenerációs, hisztispicsa, folyton elégedetlen, "csak a negativitás!"-morál kezd visszaszorulni. A mai tiniknek ezer dolgát le lehet nézni, de ők legalább tudnak lelkesedni és pozitívak lenni. A kutya ott van elásva, hogy aki folyton hisztizik, az valahol joggal hisztizik, mint Relixo vagy Ender Wiggin, aki csupa szart néz és utána a filmekben keresi a hibát, és nem abban, hogy ő az, aki a szarokat megnézi, ő az, aki kihagyja a valóban jó filmeket. (És ez nem azt jelenti, hogy az a jó, ami mások szerint jó. Ezek az levegőfogyasztók arra képtelen sajnos, hogy a saját ízlésüknek megfelelő remek filmeket megtalálják, így a frusztráltságukat a mások által kedvelt filmeken vezetik le, amik nem nekik készültek. És ez persze párosul a falsnosztalgiás, "bezzeg a mi időnkben" marhasággal.)
  • kalapos01
    #8
    Látszik, hogy kifejezetten hisztis típus vagy. Mert mással nem magyarázható, hogy itt van egy tényleg eredeti történet, és neked ez már TÚÚÚL EREDETI.

    Viccen kívül. Ha azt mondod, hogy nem tetszett ez a film meg, hogy szar, azt is készséggel elhiszem, nyilván ezer dologba bele lehet kötni kapcsán, de (amellett, hogy egy valóban zseniálisan jó könyvön alapszik) azt sírni, hogy "Micsoda eredeti ötletek..." Talán nem az? Vagy az a baj, hogy az?
  • kalapos01
    #7
    Ha ennyire jól ismered a mai filmeket, akkor az azt jelenti, hogy te vagy a leglelkesebb fogyasztója a szaroknak. (És ahogy molnibalage83 írja, akármi is a mai helyzet, még mindig ezerszer jobb, mint 30 vagy 40 éve, amikor egyrészt negyedennyi film készült, másrészt hihetetlen nagy szarok is a remek darabok mellett.)

    Ez a film szerencsére nagyon jó volt. Jó sztori, nulla CIG és marháskodás.
  • grebber
    #6
    Nekem tetszett. Szerencsére elég hamar lett hozzá felirat is
  • lac coo
    #5
    Kinek mi, ertelmi kepessegei szerint...
    Nekem pl a kvantumfizika egy faszsag... ;)
  • molnibalage83
    #4
    Köszönjük a "régen minden jobb volt" dumát. Régen is pont ennyi hulladék film készült arányaiban, csak akkor nem volt neted, hogy mindet ismerd.
  • Tinman #2
    A következő hálivúdi szarban fingani nem szabad. Ha fingasz meghalsz. A címe:

    Fartalis - A halálos szélvihar

    Micsoda eredeti ötletek... az óvódásoknak vannak ilyen képzetei, hogy ha vonalra lépnek, akkor az nem jó, meg csendkirályoznak, ha rájuk jön.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2018.12.29. 13:15:32