496
ATLAS
  • Gatcha
    Halisztok! PvE vagy PvP -s játékost keresek atlaszban!
  • PiszkosFred
    Pontosan, procgen miatt elegge idiota alakuak, sok sziget layout ismetlodik es nagyon uresek a szigetek. Oke, van kincskereses, de azon kivul egyszeruen nincs miert elmenni egy szigetre. Nincs titkos npc, nincsenek rejtett ladak, se dungeonok, se lore, barmi, amiert - mint minden jatekban -, vegigjarnal egy-egy sziget minden pontjat. Egyszeruen nem jutalmazza ezt a jatek.

Egyetlen "haszna" van elmenni es vegigjarni mindent - de ez is kenyszer -, a szintlepes. Az idiota megoldasuk miatt 51. utan csak DP-vel lepsz szintet, vagyis ekkor sem azert szallsz partra, mert kivancsi vagy mi van ott, hanem azert, mert "muszaj".

Szoval az elso par tucatnyi ora miatt megeri a penzt a jatek, de a piacon levo jelenlegi online survivalhoz kepest nagyon keveset nyujt. Bar, tovabbra is imadok hajokat epiteni es tervezni, csak hat az is potcselekedet, mert minek egy otodik brig, vagy tizedik schooner, stb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.12.31. 01:33:46
  • lammaer
    Nekem leginkábba copypaszte világgal van gond... mindenütt jellegtelen random generált szigetek, köztük az unalmas tenger.
    Amit írtál a sokféle nyersanyag megint csak agyatlan timesink. Valahogy nem volt meg a felfedezés élménye egy procedurálisan generált világban....
  • PiszkosFred
    Egyelore (es gyanitom, hogy kesobb sem) nincs annyi lehetoseg, mint az ARK-ban, igy nagyon sokan abbahagyjak par het utan.

A jatekosok szama novekszik az elmult idoszakhoz kepest, ez jo - ertem ezalatt, hogy pve eu szerveren a korabbi 3-4 fo helyett/grid 25-30 fos gridek vannak, foleg lawless teruleteken - csak hat ezek kozott sok az uj szolo jatekos, aki megepiti az elso "par kockas" bazist, az elso sloop/schoonert majd elindul valamerre es aztan megunja. Nagy korforgas van, es keves a jatekban marado es esetleges szovetsegeseket, egyuttmukodo kollektivakat kialakito jatekos. Kiveve a kinaiakat es az oroszokat, de veluk meg a kommunikacio kb Zuzu Petals szintjen van.

A wipe utan en is osszeszedtem egy rakas penzt, egy rakas harvester allatot (zsiraf, elefant, rhino, medve), igy kb barmit barmikor megepitek (3-4 ora alatt egy Galleont is, ha kell) egy 2x bonusz hetvegen, csak minek? Egy par kockas bazis meg 1-1 allat boven eleg minden alap dologra.

A hajozas tovabbra is lassu, es amig kisebb szintukent kezdetben menekulsz/kerulgeted a ship of the damnedeket, addig kesobb nagyobb szintukent egy ido utan mar az agyugolyot is sajnalod rajuk.

A kek es feletti receptekhez szukseges extra nyersanyagert 4-5 gridet utazni csak azert, hogy grindelj ott is, majd menj vissza vele a bazisra - alapbol nem lenne gond ezzel, ha ez nem azt jelentene, hogy ha belekezdesz most, akkor a kovetkezo 2-3 oraban nem tudsz kvazi "kiszallni". Ha beledkot egy-ket ship of the damned, akkor meg tovabbi ido, akar kikerulod, akar lenyomod oket.

A Taming eleinte jo es szorakoztato, de aztan ez is csak egy szukseges kotelezettseg, kozel sem annyira izgalmas es valtozatos, mint az ARK-ban. A paroztatas/szaporitas izgalmas lehet, azt akarom meg kiprobalni, mert az egyelore kimaradt, de meg bele kell asnom magam, hogy mennyire es mi valtozott az ARK-hoz kepest.

Oke, az unalomig eltelik 100-200 ora es ez az ido az marhajo es szorakoztato, de amikor vege ennek, akkor mar csak unalom van. Neha balnazol, vagy osszealltok es bossokat oltok, de az is csak eloszor erdekes. PVE-n nincs miert fejlodni es fejleszteni a hajodat, ellentetben a PVP szerverekkel, ahol nincs idod unatkozni es ahol muszaj a legjobbnak lenned, vagy torekedned ra. Csak, nekem meg ahhoz nincs idom, turelmem es idegrendszerem :)

Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.12.30. 15:03:46
  • lammaer
    PVEn nem találtunk magyar társaságot, és nekem személy szerint elég hamar unalomba fulladt a játék (mondjuk lehet csak egyszerűen nem jött be a kalózos téma, mert Arkba meg beleraktam vagy 3000 órát).

De az is lehet nem véletlen hogy gyakorlatilag már ingyen adják a játékot (minden hónapban sokáig le van akciózva 4-8 EUR-ra)...
  • Libra7
    Köszi szèpen, leginkább pve szerver èrdekel. De ha nem találok mást, megpróbálom amit ajánlottál.:)
  • lammaer
    PVE vagy PVP?

PVP esetben keresd Juhász Attilát (FB link), ő benne vagy egy tribeban (egy haver 3 napja csatlakozott hozzá, vannak páran).

• Libra7
    Sziasztok, a steam leèrtèkelès alkalmával èn is beszereztem az Atlast. Tudtok nekem ajánlani olyan szervert ahol találhatóak magyar bandák? Az offical EU szerverre lèptem be, de ott nem sok kalóz tesót találni. Válaszokat előre is köszönöm, Ahoj!
  • PiszkosFred
    Hol kezdtetek vegul?
  • PiszkosFred
    Hat sok sikert es kitartast nektek!

PVE jatekoskent anno megprobaltuk mi is, - igaz csak oten voltunk -, de kevesnek talaltattunk, nem birtuk a vegen se idovel, se idegekkel azt a folyamatos nyomast (es "ujrakezdest/ujraepitest"), amelyet a megak gyakoroltak, ha az uri kedvunk ugy tartotta.
  • Axsys
    Sziasztok,

mivel most volt/van egy jó kis leértékelés (4eur steamen) jópáran megvettük és elkezdtük a játékot.
    ARK-ot sokat toltuk így nagyjából tisztában vagyunk az alapokkal és jó eséllyel hamar elsajátítjuk a játékot :-)
    kb 10-en vagyunk, akinek van kedve csatlakozni szívesen látjuk PVP Offi szerveren.

Discordon megtaláltok: Pretor#3624
  • PiszkosFred
    Irtam lent, M6 grid. Azon belul is eszaki sziget. Viszont, mivel kozel van a freeporthoz (vagyis kezdozona szomszedja) es lawless terulet, ezert eleg surun lakott, sok friss kalandor itt er szarazfoldet eloszor es lerak egy kis kunyhot, emiatt nehez talalni ures helyet, foleg akkorat, amellyel lehet is kezdeni valamit hosszutavon. En csak azert jottem ide, mert csukott szemmel ismerem a helyet es amig nem lesz kesz a Brigantine, addig jo. Aztan "bring me that horizon" :)
  • atibacsi1977
    Huhh hat ez teljesen kielegito valasz volt mindkettotoktol koszonom szepen.
    Annyira olcso hogy adok neki egy eselyt, bar nem hoztatok meg a kedvem. Sajnos ugy tunik ebben is benne marad a potencial. 4 eurot akkor is feccolok bele, es majd leirom enis elmenyeim.
    Fred, ha megmondod hol jaccol lehet miis oda mennenk.
    Udv.
  • PiszkosFred
    - En a szigetekkel vagyok nagy bajban, ruhellem oket. Marmint azt, hogy - ahogy irtad, az ugy is tortent - proc.gen. mindegyik, emiatt olyan elmebeteg kialakitasu, amelyet a termeszet soha, semmilyen korulmenyek kozott nem alakitana ki. Ez meg hagyjan is lenne, de mivel random az egesz felszin, rengeteg olyan fennsik van, ahova nem tudsz feljutni, meg csaklyaval sem. En ertem, hogy tobb szaz griden tobb ezer sziget van a jatekban, ez tetszik, de basszus finomithattak volna a rendszeren.

+ Amit viszont nagyon szeretek, az a hajoepites :) Nyilvan egy Slooppal tul sok midnent nem lehet kezdeni - bar azert vannak olyan harci sloopok is, hogy beszaras -, de egy schooner vagy brig mar kellokeppen alakithato es formazhato, es ezzel napokat el tudok tolteni. Mas kerdes, hogy a napok tenyleg azert napok, mert rengeteg nyersanyag kell mindenhez, ami nem ket perc, foleg official 2x szorzok mellett. (bar most eppen 6x szorzo van a halaadas miatt).

- Nyilvan, ha van allatod (mammut a fakra, zsiraf a szalmara, rhino a kovekre, stb.), akkor megvan gyorsan, de ezeket befogni csak ugy tudod, hogy egy, epitesz egy szallitasukra alkalmas hajot, ketto, olyan szigeten talalod meg oket, ahol tudsz csapdat epiteni a kozelben (nagyon sok sziget tele van 3-foundationnal - lasd ARK pillar szpemjet anno) es van megfelelo kajad (mert az alap bogyokkal es nem "kedvenc" kajaval iszonyu hosszu ido a folymat). Illetve, nekem a tame rendszerbol nagyon hianyzik az ARK fele tranq dart/arrow.

- szinten negativum, hogy a random generalt felszineken neha olyan mennyisegu allatot spawnol a jatek - foleg a ragadozokbol -, hogy instant death, ahogy meglatnak, ha nincs egy magas szintu medved, tigrised, barmid, amivel szet tudsz csapni kozottuk.

- A kincsesterkepek szorakoztatoak lennenek, de legalabb egy medve nelkul felesleges belevagni, illetve neha olyan helyekre rakja a kincset, amely nem elerheto, ha belegebedsz akkor sem (lasd elso bekezdes elerhetetlen fennsikjai).

+ A Ship of the Damnedekkel valo harcot imadom, egy 8-10 agyus schoonerrel barmelyiket levadaszod, akar egyszerre tobbet is, csak kell vagy 200% resistance, hogy birjak a palankok a sebzest, kulonben elsullyedsz.

- A hajozas aranylag gyors speed vitorlakkal, hatszelben, viszont ha szembeszelet kapsz es nincs handling vitorlad, beleoszulsz, mire eljutsz oda, ahova szeretned. Ilyenkor jon a "cikk-cakk", de meg ugy is evekbe telik. Handling vitorlakkal nincs gond, viszont akkor meg a sebesseg csokken, igy ha epp arut/allatot szallitasz egy kereskedelmi hajoddal (ertsd, se agyu, se legenyseg) es beledkot egy SOTD, akkor baj lesz, mert nem biztos, hogy le tudod razni.

Grafikaval es teljesitmennyel nincs bajom, amiota upgradeltem a gepet par hete, azota megy csont nelkul. Elotte meg, hat, kellett hozza turelem, mire megtalalod a megfelelo beallitast... :)

Ingyenes skill reset egeszen 50-51 szintig van, utana mar csak aranyert tudunk resetelni (250 arany).

En most tertem vissza a wipe utan, nagyon lassan haladva az M6-on epitgetek egy kis bazist (itt eltem a megjelenes ota - pre wipe -, es ide tertem vissza most is). A cel ujra megepiteni a wipe elotti mobil baziskent funkcionalo brigemet - amelyet imadtam es tenyleg kurva jol osszeraktam, nagyon rosszul esett, hogy a wipe torolte, pedig nem vagyok szentimentalis tipus -, aztan felrakom ra medveimet, felberelek par matrozt es elindulok a nagyvilagba es szetnezek azokon a szigeteken is, ahol eddig meg sosem voltam, szerzek meg par allatot, kivancsisagbol, es ennyi. Hogy mikorra leszek kesz es nem fogom e menet kozben megunni, azt nem tudom. Sanszos. :)

(a PVE endgame - world bossok, magas szintu SOTD, stb - nem erdekelnek, ahogy a jobb cuccokat ado tervrajzok utan sem kajtatok, annyit nem er nekem jelenlegi allapotaban ez a jatek)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.11.30. 10:16:43
  • lammaer
    Én is behúztam a fiammal pár hete (fene gondolta hogy még olcsóbb lesz mint egy ZS kategóriás indie játék). Előre mondom, személyes tapasztalatom 50 óra , plusz a haverok tapasztalatai akikkel együtt játszottam és kezdetektől fogva játszogatnak az Atlassal.
    Azért lett 50 óra, mert kb ennyi kelett hogy megunjam (szemben a 2000+ óra arkkal :D )

Mivel ennyire olcsó, sztem vegyétek meg. (amúgy biztos oka van hogy ennyire olcsó, de ezt majd később :D )

Technikailag a játék játszható - hivatalos PVE szerveren nézegettem pár haverral (rágták már a fülem egy ideje hogy Ark után menjek ide is, próbáljam ki, utána itélkezzek), nem disconnectel, stabil. Erőforrásigénye nagyobb mint az Arké, tehát jobban le kell butítani grafikailag hogy jól fusson, ezért csúnyábban néz ki :)
    Ha PVPzni akarsz az csak nagy (20+) létszámmal kivitelezhető, mig arkban a smalltribe megoldható, itt úgy tudom/úgy mondták esélytelen.

A tartalom viszont szerintem halovány - persze megint csak az Ark után.
    Ha az Arkról nem tud az ember, akkor egy egész jó open world játék. Nagyon grindelős, elég sokat kell farmolni, a hajók sok nyersanyagot kívánnak.
    A hajókázás nekem elég unalmas volt, sok idő amig az ember A-ból B-be jut (még ha csak a szomszédosszektorokról is van szó), a játék random küldözget ide oda pl aranyásásnál (ami egy fontos része a játéknak, tehát sokat kell csinálni).

Számomra a PVE content elég repetitív és uncsi, a szigeteknek nincs igazi hangulata, olyan procedurálisan generáltnak tűnnek.

A karakterfejlődés/skillfa rendszer nem rosz, viszont ez is megkereseriti az ember életét - példa: szintenként kapot a skillpontot, és még max szinten se elég hogy mindent kitanulhass. Bár van lehetőség szintenként egyszer újraosztani a pontot, marhára idegesitő volt nekem az elején, hogy mondjuk ha kardot akarok gyártani, ahoz a kardozási skillfa kell. Persze 10 perc múlva mondjuk jön szembe egy magaszintű állat amit jó lenne befogni, de ahhoz meg az állatnevelési skillfa kell. OK, mondjuk maradt pontom, kihúzom.
    Na menjünk farmerkodni - óbazze, ahhoz meg a farmer skillfa kell.

Előbb utóbb az ember belefut a fülesbe, hogy csinálna valamit, de az egy másik skill, resetet meg elhasználta, felesleges pontja meg nincs.
    4-5 embernél már meg lehet beszélni ki mire specializálódik, de akkor is zavaró hogy mondjuk te nem tudsz elmenni fát szedni az elefánttal, mert az állat használata is skillt igényel, te meg a hajóépítő vagy.
    Érthető hogy a játék szándékosan ilyen, igy próbálták meg ösztönözni az embereket a csapatmunkára, de vhogy ettől NEKEM nem lett jobb a játék.

Hogy a játék a jövőben hogyan alakul, ki tudja. Lehet itt is megcsinálják a smalltribest, lehet itt is óriási ötleteik lesznek amivel alapjaiban megreformálják majd a játékot.
    Jelenleg nekem ebben a formájában lapos, kevés. (és aki azzal jön hogy menjek PVPzni kérem ne tegye. Ha PVPzni akarok ott az Ark, Rust vagy a Destiny 2 :D , ha meg nem akarok akkor meg nem megoldás).
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.11.30. 08:49:21
  • atibacsi1977
    Hali!

Erdeklodnek hogy hogy all a jatek prr pillanat?
    Jatszhato mar?
    Tavaly nagyon lehuztak, most viszont nagyon olcso steamen. De ha jatszhatatlan, akkor meg ennyit sem szannek ra. Fiammal ketten jatszanank, szoval kettot kell vennem.
    Koszi elore is a valaszt.
    Udv.
  • Massive Attack
    EU PVP official szerverre keresünk játékosokat..:)
    Jelenleg 5 en vagyunk..:)
  • PiszkosFred
    Eddig nem, maximum ha egyedul voltal a szervereden (es akkor sem a teljes vilagot erted el, hanem csak azokat a zonakat, amennyi szervert futtattal/bereltel).
  • Ironman2
    Nem volt benne single-player? Nem is tudtam.
  • Ironman2
    oké!
  • PiszkosFred
    We’re excited to say that we are currently working on a single player experience! This has been a common request from many of you and it is currently being prototyped by our team. We expect that we will have it ready to test on a beta branch in Mid July. This mode will be a true single-player mode; you won’t have to run a server in the background using up your precious memory! Every piece of content will be available, that includes the same massive world, with each and every island.
  • Fakkika90
    Hello játszik még valaki eu pvp szerveren vagy magyar társaság ahova lehet csatlakozni ?
  • TDC Geronimo
    Holnap jön PTRre atlas 1.5.
  • Normen76
    Tud valaki valami infót ? Nagy a csend, alig van player. Mindenki várja a nagy updateot, a nagy startot. Elvileg 3 játékmód lesz. PVP nagy klánoknak, PVP kis klánoknak, PVE. Ez vajon azt jelenti, hogy 3-3 (az eddigi 2-2 helyett) official szerver lesz, 3 féle beállítással ?
  • PiszkosFred
    Marcius veget irt Jat twitteren a minap.
  • Normen76
    Szegasztok !

Official szerveren wipe lesz. Lehet tudni pontosan mikor ? Hatalmas változások lesznek a játékban. + 200 sziget, új biome, teljesen átdolgozott területfoglaló rendszer, új háborús rendszer stb. Elvileg a cél, hogy akár egyéni játékosok, vagy kis klánok is jól boldogulhassanak. A területfoglaló rendszer alapból teljesen rossz volt, épp ideje volt észre venni :) Rengeteg player elment, talán most visszajön egy része. Jó irányba megy nagyon a játék az utóbbi hetekben.
  • MerlinW
  • Normen76
    Az nem gond hogy szétlőtt :) Jó móka volt :). Senki nem panaszkodott a klánban, végignevettük az egészet :) Ragaszkodunk a PVP módhoz, pont azért hogy ilyen kalandok történjenek. Nem szeretünk másokat piszkálni, nem okoz játékélményt lerombolni amit más épített, de ha megtámadnak az más :) Akkor van ellenség, és nem sajnáljuk annyira amikor visszavágunk :). Nekünk ez pont így jó, nem bántunk senkit, de ha megtámadnak akkor már van ellenség és van ok :) DE akkor sem haragból, vagy utálatból... játékból :)

A sebzés mechanizmust nem értem. pl. hogy miért nem tudunk egy ágyúval megsebezni egy malacot stb. vagy miért tudta a mi hajónkat elsüllyeszteni és miért nem tudta az idegen hajót, lőtte vagy 5 percig, és nem is sérült a másik hajó. Mienk 1 perc alatt kb. elsüllyedt. Szeretnénk tesztelni, kipróbálni a fegyvereket, ágyúkat, de semmit nm tudunk vele sebezni, csak a kézi fegyverekkel.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2019.01.20. 17:57:14
  • Caliph
    maciszekérrel mi is igy jártunk,elvileg csak ágyút lehet rárakni,eddig.
    Badco meg pvpve tehát ha beírod a klán névbe hogy pve akkor elvileg nem piszkálnak a pvpsek,cserébe te sem piszkálhatsz senkit. ha meg pvpzel,akkor benne van a pakliban
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.01.20. 17:37:59
  • Caliph
    ilyenek simán vannak még,sőt velem olyan is volt,hogy szektor átlépéskor egy piros ship of the damned mellé rakott be,két sorozattal el is süllyesztette a kis sloopomat...
  • Normen76
    opsz. már nem tudtam beszerkeszteni, egy hibajelenség eszembe jutott mégis. Amikor átmegyünk egyik zónából a másikba, tegnap jártunk úgy, hogy a társamnak a vállán ült a majma. Amint átértünk az új zónába, azt vettük észre, hogy valami kis pamacs lebeg előttünk kb. 100 méterre a tengeren, és mozog ahogy a hajó himbálózik. Utána vettük észre, hogy a majom eltűnt a társam válláról. Kb. 5 perc múlva kiírta a rendszer, hogy a társam lekilllete a majmát :) és a majom meghalt. Érdemes zónákon történő áthajózáskor, a sebességet minimálisra csökkenteni, minél gyorsabban haladunk át a zónán, a rendszer annál könnyebben keveri össze a hajón található mozgatható elemeket, éllatokat stb. áKiszámolja a sebességünkből, hogy amíg átmegyünk a zónahatáron, kb. hol kéne legyen a tárgy, "majom" amint átspawnoltunk a másik szerverre. Ha közben a folyamat lassan megy vége, és a hajó hátramarad, a majom meg előrespawnol a sebességből kiszámolt helyre.. Valami iesmi lehetett. Szal lassan érdemes átmenni a zóna határon.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2019.01.20. 10:15:23
  • Normen76
    Hát, nálam nincs gond egyenlőre. Igazából a mostani patchek nagyrészt amennyire én látom még a játék tartalmi elmeit, mechanikáját kóstolgatják. Szerintem még most alakul ki, hogy pontosan mi is lesz az, ami megvalósítható, vagy létrehozható. Kicsit olyan, mintha még az sem lenne teljesen eldöntve, pontosan hogy is kell majd ezt a játékot egyszer játszani :). Rengeteg olyan dologba ütközök nap. mint nap amit nem értek egyáltalán. Kevés a támpont is ahol utána lehet olvasni a dolgoknak. Pl. építünk egy tornyot a kikötő mellé, teszünk rá tüzérségi eszközöket, semmit nem tudunk sebezni velük. Malacot oldalba lövöm, piros pötty megjelenik rajta és ballag tovább. Nem tudom, hogy claimen belül lehet-nem lehet sebezni, rombolni vagy csak más miatt. Hiába állítok all targetet az eszközön. De ha puskával durrantok az állatra akkor kifekszik, ha ágyúval akkor semmi.
    Lehet szerver függő a dolog nemtom... Amikor kezdtünk a BadCampany-n fél napja sem voltunk a szerveren, jött egy galleon egyetlen játékossal, szarrá lőtte mindenünk gond nélkül, kezdő kishajónk volt még csak meg egy épülőfélben lévő kis erőd. Szétlőtte a kishajónk, de volt a claimünkön egy idegen hajó is amit valaki rég otthagyhatott, ágy sem vlt rajta.. azt hiába lőtte, meg sem karcolta. Lejött a csávó a hajójáról, hiába lőttük semmi. Végül barátnőm a sima favágószekercével levágta a fullra felpáncélozott, felfegyverzett faszit... 2-3 HP-t sebzett bele, de amíg a puskáját töltögette, és a lag miatt gondolom mindig mellélőtt...lefaragta a HP-ját kisbaltával :D. Mi bármire lövünk, megvan az effekt, de semmi sebzés... nem értem a rendszert :D... De legalább elefánttal király fát vágni :D. Mackó után hiába kötök szekeret, nem tud több súlyt elvinni, ugyanannyi fér bele, de legalább lassabb :), szekérbe külön nem lehet pakolni... ezt sem értem.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2019.01.20. 10:01:33
  • Daditsx
    Egyre jobbak ezek a patch-ek. A héten már 2 olyanba is belefutottam ami felbassza az agyam. Ha felmentem idegen hajóra ami le volt horgonyozva akkor remegett a kari egy helybe. Amint elindult tudtam mozogni rendesen. Most meg a házból nem tudok kimenni, mert az ajtóba remeg a karakter...egyáltalán javítanak ezek valamit vagy csak több bug-ot adnak hozzá??? XD
  • Normen76
    NEm kell kitanulni. Rá kell tenni alul az "övedre" a térképet, meg az ásót és ha rányomsz a térképre pl. ha az 5. helyre tetted az 5. gombra, akkor mutatja piros fénnyel a kincs helyét. Ha odaérsz előjönnek az őrök, szellemek, stb. azokat le kell nyomni. Érdemes többen menni.
  • Daditsx
    Sziasztok,

Hol lehet kitanulni azt, hogy ha kincses térkép van nálunk akkor azt mutassa piros/sárga körrel? Mit amikor a hullánkat mutatja csak más színnel jelöli.
  • PiszkosFred
    Van hasonlo mod is, a minap jott ki, csak felek tole, hogy hivatalos szerveren tovabbra sem lehet modot hasznalni, mint az ARK-ban.
  • lammaer
    Hát ez marhajó, nem gondoltam volna hogy lehet ilyet Arkban :)
  • Normen76
    Közben találtam megoldást a betűkészlet megváltoztatására. Illetve az ARK-ban ezzel a módszerrel lehetett és elvileg az ATLAS-ban is meglehet evvel a módszerrel.

https://the.biggest.cat/index.php/2017/07/25/install-ark-font/

Még nem próbáltam, nem tudok nyilatkozni róla, de bemásoltam a linket, hátha mást is érdekel egy esetleges hasonló megoldás, a betűkészlet olvashatóbbá tételére.
  • Normen76
    Hu, köszönöm mindenkinek, így sokkal világosabb a dolog. Ha hazaértem ki is próbállom :) Elég izgalmasan is hangzik, mindenképp mielőbb szeretném kipróbálni. Tényleg köszönöm a segítséget. Valószínűleg a csapdás módszert fogom / fogjuk alkalmazni majd. Gondolom itt feltétel a saját claim, de ahol most lakunk, ló is, medve is, malac is rendszeresen mászkál az erőd mellett.

Még egy dolog. Valami rettenetesen, de rettenetesen zavar a betűkészlet amit a játék használ. De ezzel a cimborák nagy része is így van akikkel játszom. Nem tudom miért ragaszkodnak hozzá, főleg annak a fényében, hogy keményen jelen vannak az európai, középeurópai piacon is (nincsenek nagyrészt ékezetes betűk). Számomra nagyon nehezen olvasható, értelmezhető a felirat a hajók, játékosok felett, vagy a cseten. Pl. ha a egy táblára írok, ott nagyon jól olvasható "Arial Black" jellegű betűkészlet van amin vannak ékezetek is. Van arra mód esetleg, hogy megváltoztassam az alap betűkészletet a játékban ? Nálam rengeteget dobna a játékélményen :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2019.01.14. 12:51:22
  • Caliph
    még annyi talán ha megvan a medve szerintem nem kell ló,a medve is megülhető,erősebb mint a ló és kiskocsit is lehet rákötni ha súlyt akarsz cipeltetni vele :D