161
The Outer Worlds
  • wedge31
    #81
  • wedge31
    #80


    Megjelenés Október 25-én.
  • Kissssss0 #79
    engem...
  • CrashBoostZoom
    #78
    Elég gyenge lehetett az a hit ha egy egyszerű tulajdonosváltás (a semmi helyett a Microsoft) hazavágta. Ki halált érdekel, hogy melyik platformon árulják ha jó játékot hoznak össze?
  • Although
    #77
    Nézem a videot, az arcokat. Akik elhozták nekünk a PoE részeket. Mondom, mi voltunk azok akik hittek bennük. És ki többet ki kevesebbet tett oda. Olyan idegen fejek lettek. Nem vagyok kíváncsi senki kizárólagos bizniszére. Nem kell exclusive kiadása. Ha így lesz rohadjanak meg, amiért eladták magukat. Lehet mesélni nem így van.
  • wedge31
    #76
  • lwb
    #75
    Veled nem is volt vitám. Neked amúgy is van vitakultúrád, szóval ha lett volna se lenne akkora baj.
  • PiszkosFred
    #74
    Hja oke, akkor lukra futottam az alattam levo komment miatt. Nem kovettem a jatek fejleszteset az elso trailerig (azt sem tudtam, hogy keszul), csak utana lett varolistas, mea culpa.
  • Daermon
    #73
    Ah megvan. Ezt majd leboxoljátok :D
  • lwb
    #72
    Kérdezd meg a hazugozó kollégát lent, aki már backereket meg visszafizetést vizionál. Két személyeskedés között, persze.
  • lwb
    #71
    "3. Az Outer Worlds SOHA nem volt Kickstarteren. Egy játékról beszélünk? Egyébként GOG-ot sem jeleztek, csak steam logo volt az első traileren, ez aligha ígéret ... Nem tartoznak senkinek semmivel ." lwb #62

    (néha jobb előbb olvasni, mint írni)
  • Daermon
    #70
    Milyen Kickstarter? Erről nem tudok.
  • Daermon
    #69
  • lwb
    #68
    OK gyerekek, linkeljétek be szépen azt a kickstarter kampányt. Köszönöm. Amúgy meg k nem érdekel, milyen logo volt meg mi hol volt, meggondolták magukat. Nem kell? Nem veszed meg. Ennyi.
  • Daermon
    #67
    Trailer végén ott a Steam logo. Steamen oldalt feltették és 2019-es megjelenés volt megjelölve. Én igy raktam be kivánságlistára, hogy intant tudjam venni. Tehát duplán fel volt tüntetve a Steam.
    Erre most hirtelen Epic only. Azaz: hazudtak. Azaz: akkor bekaphatják, majd megveszem késöbb, akciósan, hogy meglegyen, de minél kevesebb pénzt kapjanak.
    Ha nincs ez az ökörködés instant buy lett volna.
  • lwb
    #66
    Először is, ha nem tudsz kulturáltan beszélni, akkor minek szólsz hozzám? Keresed a letiltást, de te ugatsz bele? Akkor minek kommentelsz nekem, ha utána szaladsz letiltani? Tartsd meg magadnak a szar véleményed, oké?

    "hazudsz"
    Mielőtt másokat hazugsággal vádolsz meg, google-zd ki, hogy hány játék érhető ma el steamen kívül. Meg fogsz lepődni, milyen kevés. Nyilván nem tudom, hogy te mivel játszol, ha csak solitaire-ezel egész nap, akkor nem igaz rád a mondás. Ha csak wow-ozol, akkor sem. De értetted te, hogy mit írtam, csak kötekedni akarsz, meg beszólogatni. Mi lenne ha ezt inkább otthon folytatnád magányodba?

    "Akkor csak bucira adnak vissza pénzt a nemlétező támogatóknak:"

    Nem, ennél egyszerűbb a megoldás: nem adtak vissza pénzt senkinek. Vagy, hogy a hozzád hasonló kommunikációs zérót idézzek

    "HAZUDSZ".
  • Xsillione #65
    1. Azért, hogy a reakciódból látható legyen nem érted amiről beszélünk, és sajnos keresni kell ismét a letiltás funkcióját, ami hiányzik, hogy többet ne kelljen a baromságaidat olvasni.
    2. Hazudsz, a játékaim döntő többsége több helyen is előfordul, és főleg nincs tilva sehonnan máshonnan, csak nincs más alapon nem raják ki egyéb helyekre, amint kicsit is értelmes lett a gog, szinte minden normális játék ott is elérhető.
    3. Akkor csak bucira adnak vissza pénzt a nemlétező támogatóknak:P (Lehet, hogy másik paltformon volt az előszervezés rendezve.)
  • lwb
    #64
    Nem függenek emberéletek, csak pont nem érdekel, hogy Gabe vagy Sweeney zsebét tömik ki az én pénzemmel a nap végén. A játék friss megjelenéskor ugyanannyiba kerül. Minek akadjak fenn azon, hogy más launcherrel kell elindítani?

    Persze, gazdaságilag jobban megéri éveket várni egy játékra és nagy akciókkal megvenni, de ez nekem nem szempont.
  • lwb
    #63
    Az kickstarteres játék volt. Az Outer Worlds meg nem. Egész más a leányzó fekvése, ha úgy kérek el pénzt, hogy mást ígérek, mint amire a pénzt elkérem. Egyébként a kickstarteresség is csak akkor probléma, ha konkrét ígéret volt a backereknek a steames megjelenés.
  • lwb
    #62
    1. OK? Ezt miért írod nekem?
    2. Mint írtam, eddig is launcher exkluzív játékok sokaságát vetted: steam exkluzív szinte minden játék ma is,
    3. Az Outer Worlds SOHA nem volt Kickstarteren. Egy játékról beszélünk? Egyébként GOG-ot sem jeleztek, csak steam logo volt az első traileren, ez aligha ígéret ... Nem tartoznak senkinek semmivel.
  • PiszkosFred
    #61
    A 3. pontot a Phoenix Point is eljatszotta alig 1-2 hettel ezelott. Valaki elobb utobb nagyon meguti a bokajat a kozossegi tamogatassal keszult projektek kozul...
  • Xsillione #60
    1. Nem fizettem előre ezért a játékért, van ES launcher telepítve és vettem is már ott játékot.
    2. Ettől még szánalmas és undorító az exkuzív játék koncepciója, az amit itt és még sok más esetben is tesznek (nem exkluzív, csak a steamre ne tedd ki és akkor fizetek egy vagon pénzt) az még szánalmasabb.
    3. A "hiszti" pedig azon megy, hogy a kickstaarter kampányban steam és gog opció volt feltüntetve, most pedig hirtelen csak epic lett a végeredmény, ami annyira kimeríti a szerződésszegés kategóriáját, hogy azonnal visszefizetést ajánlott a cég. Csak hogy a tiszteségtelen üzletpolitikának is van ára, mivel ezen korai támogatók révén lett olyan a helyzet, hogy az MS megvette őket, és az epic fizet az "exkluzív" opcióért, így egy sima visszafizetés eléggé szemenköpés kategória, érdemben kösz az ingyen hitelt 1-2-3 évre.
  • PiszkosFred
    #59
    Az biztos, hogy a mostansag konstans szopoalarcot hordo EA es a Bethesda pezsgot bontott, mert vegre az internet hisztis emberei az Epic vs Steam miatt mennek olre egymassal, es nem az o torzszulott fejleszteseiket/jatekaikat szidjak :)
  • Daermon
    #58
    Ennyi! :D
  • grebber
    #57
    De csak olyat lehet erre rábírni aki gyenge "szar" és mindent eldobva mintha emberéletek függnének tőle a megjelenés első percétől kezdve akar vele játszani.. Nos a sok ilyen fétissel ellátott ember fogja naggyá tenni az epic store-t úgy hogy a neten meg ünnepelteti magát és fujjol az epic store-ra.

    Én nem hogy az 1 évet ,de az akár 3-4-5-öt is kivárom amíg bundleba szórják..szóval kettőnkből biztos nem fog táplálkozni az epic
  • Daermon
    #56
    Bullshit? Nem. Ez az exkluzivitás lényege :D
    Velem spec mellélőttél, mert én lentebb írtam, hogy én megvárom az 1 évet :)
  • grebber
    #55
    "hogy kierőszakolja az ottani vásárlást"
    Na ez a nagy bullshit..nézz már magad mögé. Látsz ott embereket az epictől akik fegyvert tartanak a fejedhez, hogy márpedig ott kell megvenned? NEM ilyen nem létezik. Ami be lett jelentve jön majd steam-re is. Ha nem tudsz várni? Nos az a te bajod és gyengeséged.
  • lwb
    #54
    Az Obsidian már MS tulajdon, szóval a Microsoft Store is saját játék, ha így vesszük. Egyébként innentől sanszos, hogy a MS saját stúdiói a saját platformján fognak csak megjelenni.

    "Erőlteti az exkluzívitás, hogy kierőszakolja az ottani vásárlást"

    Miért, a steam nem ezt csinálta? A jelenlegi játékok 90%-a steam exkluzív, ha nem akarsz steamet a gépedre, akkor az új megjelenések közül alig tudsz valamivel játszani majd. Jobb szolgáltatás? A steam 20 éve a piacon van, nem lehet jobb szolgáltatással megverni. A steam által nyújtott "szolgáltatások" többsége teljesen felesleges vagy 3rd party software-rel kiváltható. Kártyagyűjti? Leírások, kurátorok? Én jól megvagyok ezek nélkül is. Én a játékért adok pénzt, nem azért hogy facebook 2.0-t játsszak a steamen.

    A valve meg versenyezzen, ne hisztizzen. Engedjen az áraikból. Több pénz marad a cégeknél, az mindenkinek jó. Kevesebb eladással is visszajön pénz, nem fognak annyi franchise-t lelőni, mert nem hozta a számokat.
  • Daermon
    #53
    MS storeba se vettem semmit, de nem véletlen jön a Halo MCC Steamre...
    Beth launcherem sincs, mert nincs semmi ami tőlük kell. De a Beth saját játékait teszi rá. Ubisoft szintén a saját tartalmait teszi rá. EA? Szintén a sajátjait teszi az Originre.
    GOG régi/új tartalmakat tesz elérhetővé, plusz CDP saját platformja.
    Mit csinál az Epic? Erőlteti az exkluzívitás, hogy kierőszakolja az ottani vásárlást. Én ezt nem támogatom. ZS kategóriás vagy inde címek ingyen osztogatásával engem nem vesz meg.
    Legyen Epic Store, de ne ezzel az erőszakossággal próbáljon konkurencia lenni, hanem jobb szolgàltatással, jobb árakkal. Ja, ahoz ész és kreativitás kell? Meg a Fosnájton kívűl más is? Ja ugye, ha ez nem megy...
  • lwb
    #52
    Jajj, Istenem. Ezt a hisztit... Szegény, szegény Valve, most majd nem tud 30%-ot lenyúlni minden bevételből, vérzik a szívem. De a fejlesztők/kiadók a rohadékok, mert ők inkább olyan helyen árulnának, ahol csak 12%-ot nyúl le a bót és nem ott, ahol 30-at. Nem a Valve-nak kéne mondjuk kevésébé kapzsi rohadéknak lennie, nem, a kiadó a hibás, mert nem akarja a semmiért tömni Gabe zsebét.

    Akinek nem tetszik az ES, az vegye meg a Microsoft Store-ban és akkor elvileg xbox-ra is megkapja egyben. Azon eddig nem volt hiszti, most majd az is hiszti tárgya lesz? Akkor az originért, a uplayért miért nem hisztiztek? Beth launcher? Az sincs steamen. Ki a retkes f.szt érdekel, hogy melyik nagy cég szaros launcherén keresztül kell a játékot indítani? Egyáltalán nem érdekel a steam "feature"-ei, hogy Little Timmy meg Pistike tud "leírást" :))) írni, mert nem érdekel sem Timmy, sem Pistike véleménye a PUBG-ről meg úgy általában semmiről.
    Én elég öreg vagyok, hogy emlékezzek, amikor a steam kijött legalább ennyien bojkottáltak játékokat, mert kellett hozzá egy teljesen felesleges launcher, ami csak zabálta az erőforrást, de értelme semmi nem volt. Az az álláspont még védhetőbb volt, mert előtte csak simán elindítottad a cd-ről a játékot és már ment is, nem kellett semmi egyéb szar a kettő közé.

    (egyébként a döntést nem a fejlesztő hozza, hanem a kiadó: ez most a 2K, aki minden játéka vonatkozásában aláírt az Epic-kel)
  • jarlaxxe
    #51
    Engem se zavar, akit meg zavar az várjon...még egy klienst kell telepiteni, nagy dolog.
    Az meg nekünk is jó ha minél jobban megéri pc-re kiadni játékokat, nagyon is kellene a piacnak ha végre lenne egy komoly vetélytársa a steamnek / ez sajnos a közeljövöben még nem fog bekövetkezni /
    Utoljára szerkesztette: jarlaxxe, 2019.03.21. 02:43:11
  • DasIsFuck
    #50
    Én olyasmiket halottam, hogy előre leteszik a pénzt nekik, meg bizonyos mennyiségű eladást garantál az epic. Fejlesztői meg kiadói szempontból nagyon megéri, ellenben vásárlói/felhasználói szemszögből annál undorítóbb ez.
  • PiszkosFred
    #49
    Anyagilag biztos, hogy jobban jar igy a ceg, az eddigi infok alapjan minden fejleszto jol dontott penzugyileg, amikor az ES-re valtott. Emellett ott van a Microsoft, akik a sok penznel csak a meg tobb penzt szeretik jobban. Biztos, hogy nem ket sor mellett dontott ugy mult penteken az Obsidian, hogy akkor irany az ES, atgondoltak ezt.

    Semmi bajom az Epic Store rendszerevel, de amig ilyen fapados a biztonsagi rendszere, addig en egy fillert nem fogok ott kolteni. Az ingyen jatekokat behuzom, oszt' ennyi. Ha rendbeszedik a klienst es a hatterben futo rendszereket, akkor lehet beruhazok par jatekra majd, mert csak ma bejelentettek harom olyat, amit nagyon varok mar PC-n (QD jatekai). Ha nem, es marad ilyen, akkor nekem siman jo egy ev mulva is Steamen, nem oszt, nem szoroz.
  • fluency
    #48
    Ezzel igazából az a baj, hogy ez egy régi típusú rpg lesz, ami azért valljuk be rétegjáték. Pont azokat az embereket haragítják magukra, akik potenciális day 1 vásárlók lennének és ez szerintem nem tesz jót az üzletnek. Persze simán lehet, hogy tévedek, de én pl GOG-on szerettem volna megvenni, hogy ott virítson a többi hasonló típusú RPG-m mellett. Csak azért nem fogom megvenni és letölteni az Epyc Launchert, hogy ezzel az egy játékkal játszhassak a megjelenés napján. Nem igazán értem ezt az exkluzív dolgot és nem is ezt vártam tőlük. Nem baj. Tudok várni 1 évet simán, van/lesz mit pörgetnem addig. :)
  • PiszkosFred
    #47
    Hat, ahogy mondani szoktak, aki kurvanak all, az ne csodalkozzon ha megb... :)
  • fluency
    #46
    Hát b*meg bekaphatják! :)
    Ahogy nézem elszabadították a csalódottságvihart a twitteren...
  • Although
    #45
    Arcon köpik azokat akik akkor mikor ezek mint a Micro meg a többi semmi bevette őket. A kickstarteren saját pénzükön életben tartotta őket. Nem szállunk bele senki mocskos bizniszébe.
  • Although
    #44
    Nem tetszik a mentalitás, nem ilyenek voltak. Szóval várunk egy évet. És kb. mint Daermon.
    Szerk: egyik a másik után. Avellone végül Ray és Muzyka nyomdokán. Kár.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.03.20. 21:44:51
  • wedge31
    #43
    Nekem tökmindegy, egy kliensel több már nem számit.
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2019.03.20. 21:30:28
  • Kissssss0 #42
    na akkor ez is skip/torrent nekem.