206
Total War: Three Kingdoms
  • Yag
    #206
    A \Total War Three Kingdoms\data\ mappába másold. Oda ahova más MODokat is tölti a játék. Effektíve a magyarosítás is egy MOD.
  • Yag
    #205
    Hali.

    Nekem kölcsönzött példány van meg (még) így gyári ModManagerest nem tudtam még tesztelni ... hm. Másoljátok be mindkettőt a data mappába :)
    3K_TW_local_hu.pack
    3K_TW_local_hu_mov.pack

    ha így sem megy akkor van még az a megoldás hogy :
    c:\Users\XXX\AppData\Roaming\The Creative Assembly\ThreeKingdoms\ mappával trükköztök.

    Bizti másolás a ThreeKingdoms mappáról. Majd a mappát törlöd. A játékot elindítod, majd kilépsz. Utána a save_games mappát
    visszamásolod a ThreeKingdomson belülre és így a játékot onnan folytathatod ahol éppen tartasz de már lehetőleg magyarul megy minden.
    Launch és remélhetőleg minden ami eddig le lett fordítva, magyar lészen. A jövőben már csak a két fájlt kell felülírnotok az éppen aktuális letölthetö verzióval.
  • Dlite
    #204
    Sziasztok!

    Nekem is az lenne a kérdésem, hogy a "magyarosítás" hogy működik. A MOD nélkülit hiába másolom bárhová, az bizony nem lesz magyar :)
  • kopaszeger
    #203
    hali!

    Köszi a munkát de egy olyan kérdésem lenne hogy hiába másolom be a local könyvtárba nekem semmi nem lesz magyar.
    Választ előre is köszönöm.
  • sakkay
    #202
    Ja gondolkodtam is, de ha netán mégis, akkor valami mod inkább.
  • Although
    #201
    Kevertem pocoksari volt :)
  • Montanosz
    #200
    köszi, amugy bocsi nem ide szántam :-D
  • Yag
    #199
    Szerintem a híradós elfogadható kompromisszum. Feladatait tekintve nem csak a felderíté hanem a vészjelzés is feladata volt.
  • Montanosz
    #198
    tunesia 1943-at forditgatom, teli van katonai szlengel.

    Signallers-t mire fordítanátok? lehetne híradós egységnek fordítani mert egy telefonkagyló ikon jelzi a térképen? viszont a funkciója konkrétan riasztás (jelzőfénnyel), kapcsolattartás, kommunikáció. Egy kettő-háromfős csapatról van szó az első harcvonalban, nem gépkocsizósok.
  • Yag
    #197
    Tesztelhető állapotban a 3K magyarosítás. Folyamatosan bővítem és frissítem. Erre az oldalra töltjük fel : www.totalwarmagyaritasok.webtelek.hu
    Észrevételeket módosítási javaslatokat írjatok, figyelembe fogom venni.
  • Although
    #196
    Képzelem :) Még emlékszem miközben szenvedtem a CK2-vel arról beszéltél tulajdonképpen egyszerű.
  • sakkay
    #195
    Na végre végeztem Chaoval, 247 vh-legendary fokozaton. Nagyon nehéz volt
  • Darkman86
    #194
  • Darkman86
    #193
    8 Princes DLC- Augusztus 8.
  • Darkman86
    #192
    1.1.1. beta
  • Yag
    #191
    Én is hasonlóan vagyok vele. Néhol zavarba ejtően részletes, máshol meg szög egyszerű. Még meg kell szokni a panelek tördelését és a kezelés felépítését. Majd ha már lesz egy kisebb magyar fordítása akkor talán könnyebben lehet belesüppedni a játékmenetbe is. Meglátjuk ...
  • sakkay
    #190
    Hogy álltok vele? Meglepő játék. Hétről hétre egyre jobb. Így még nem voltam tw-vel.
  • kopaszeger
    #189
    nagyon köszi
  • ShaiHulud
    #188
    itt leirjak jol hogy melyik karakterfajta miket tud recruitolni, illetve melyik unlock karakterfajta fuggetlenul recruitolhato, es melyik unlock ami specifikus:
    https://www.reddit.com/r/totalwar/comments/btdfjz/three_kingdoms_a_noobs_guide_to_unlocking_and/
  • kopaszeger
    #187
    köszi
  • ShaiHulud
    #186
    végre jön már, de csak 27.-én
  • sakkay
    #185
    Három dolog.
    1. fejlesztési fa-miket fejlesztesz ki-de nem olyan direkt mint a régiekben
    2. a vezér-vagy alvezér "kategóriája, pl. (piros) csatározó vezér soha nem fog tudni kardos elit egységet sorozni-de pl. lovast igen.
    3. A vezér szintje. Vannak átfedések ebben a háromban-de alapvetően ezek számítanak.
  • kopaszeger
    #184
    Köszi megtaláltam.
    Azonban vki leírhatná ha nem túl bonyolult hogy a fenébe tudom a jobb kifejlesztett egységeket betenni a seregembe,mert akármit csinálok fejlesztek építkezem csak a szar alap egységek elérhetők.
  • sakkay
    #183
    A menüben tudsz egység kártya fajtát váltani,de megtaláltad már
    szerintem.
  • kopaszeger
    #182
    hali!
    Olyan kérdésem lenne hogy az egység kártyákat hogy, hol lehet úgy beállítani hogy ne csak elmosódott, fél képeket lássam hanem az egészet élesben.
    Előre is köszönöm a választ.
  • Hunor1
    #181
    no igen! ott legalább tudnám hogy ki kivel van, mely országok, vagy fejedelmekkel állok kapcsolatban vagy diplomáciában, és hogy merre is vannak a térképen!
  • sakkay
    #180
    Nagyon mély ez a játék-csak bármi lehetne csak ne kínai. Egy dolog szól mellette , hogy itt aztán mindenféle táj van. Ugyanez középkorban-te jó ég!!!!
  • Hunor1
    #179
    brrrr. a francba, akkor figyelmetlen voltam, mivel tényleg van több opció is a házasságnál. ehh ezt elbasztam akkor, vagy visszatöltök akkor egy korábbi állást. csak sajnálnám a sok csatát... de köszi!
  • ShaiHulud
    #178
    edes istenem...szoval a hazassagnal ket fele lehetoseg van, te adod hozza a gyereked a masikhoz es akkor csaladot valt es toled lelep es a masik csalad tagja lesz. vagy a te gyerekedhez adjak hozza a masik csaladbol es akkro az uj hazastars valik a te csaladod/torzsed tagjava. direkt irja mi fog tortenni mielott ranyomsz az acceptre. irja hogy midnketten a masik torzshoz fognak tartozni vagy a tiedhez.
    A karaktereid kozt mar nem lesz ott, nicns is ott. de a csaladfan ott van, mivel a fiad. ha megnezed az arca melett a zaszlo mar nem a te bannered hanem aze akihez hozzaadtad. a loyalitas meg mar nem hozzad fuzodik hanem az uj csaladjahoz.
  • Hunor1
    #177
    hali, most megint nem értem mi van? A fiam 22 éves, legendary vanguard. volt is egy kis serege és minden fasza volt. meg akartam házasítani, ami sikerült is. no most ő a házassággal "eltűnt" a térképről. ott van a családfában, DE NEM tudom újra kinevezni SEHOVÁ ! sem hadvezérnek, sem adminisztrátornak a courtban, de még promótálni sem tudom ! és szépen megy le a lojalitása mert nagyobb rangra vágyik, de az istennek sem tudom "kimozdítani" a családfáról ! mi a faszt csináljak így vele?
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2019.06.10. 23:34:11
  • Hunor1
    #176
    igen köszi.
  • sakkay
    #175
    Ja tényleg, fontos:a dipó menüben van egy olyan választási lehetőség, hogy quick deal. Azokat szűri le, akik megegyeznek veled biztosan valamiben. Minden körben érdemes megnyitni így, nagyon sokat gyorsít. Persze a komolyabb dolgokat manuálba is megpróbálhatod-de ott már biztosan valamit neked is kell ajánlani.
  • Hunor1
    #174
    köszi! szóval akkor amikor kirak a térképre (az administrator választásnál) akkor még rá is kell klikkelnem a báros bannerére? ja.
  • dartonite
    #173
    Nagyon nezd meg milyen bonuszokat adnak a kulonbozo adminok, a terkepre pedig azert rak ki hogy kivalaszd melyik teruletre kuldod.Pl amelyik commerce bonust ad, azt ertelemszeruen olyan teruletre kell kuldeni ahol a legnagyobb bevetel ebbol van.Az sem mindegy milyen epuleteket huzol fel, nagyon durva beveteleket tudnak generalni az epuletek, adminisztratorok, skillek, sot targyak is.Assignment szinten nagyon fontos hogy hova kuldod es milyen bonussal a vezereket.

    Kemmel nem tudsz mozogni, csak egy nephez kuldheted ki oket.(Arra is figyelj hogy mikromenedzseld oket, mert ha nagyon magukra hagyod akkor atallhatnak az ellenseghez)
    Egyebkent is erdemes megnezni melyik vezerednek milyen igenyei vannak, nem ritkan erdemesebb kirugni egyiket masikat ha nem tudnak egyuttmukodni egymassal, es megvarni amig ujat tudsz felvenni.

    Ha pedig van egy csomo targyad, akkor azokat is felhasznalhatod a diplomaciaban, sot varosokat, falvakat, banyakat is csereberelhetsz a tobbiekkel ha eleg sok mindent ajanlasz fel nekik.Kong Ronggal pl szinte csak igy lehet ervenyesulni mert ott minden plusz sereg egy csomo levonassal jar, a diplomaciaval es kereskedelemmel viszont siman terjeszkedhetsz.

    Ezen kivul ami meg eszembe jutott hogy mindenkepp legyen egy-ket olyan commandery-d ami csak kajara van specializalva, halmozz fel egy csomo plusz kajat es idorol idore nezd vegig a kornyezo nepeket kinek van szuksege ra, mert cserelheted pl koronkenti bevetelre, teruletekre, targyakra is.
  • ShaiHulud
    #172
    https://academy.totalwar.com/three-kingdoms
  • Hunor1
    #171
    ...másik problémám: van 1 "administrator" helyem a councilban. kijelölöm a karaktert, berakom ablakba, majd confirm, erre kirak a térképre a fővárosomhoz, DE ott is van egy confirm AMI viszont inaktív! most akkor hogyan kéne? köszi
  • silverchain
    #170
    Kicsit broken még a game. Food-ból megvásárolja egész Kínát:)

  • Hunor1
    #169
    ezt értem, de ezek szerint nem használható a "régi" módon, hogy mászkálok vele a térképen, új területeket, népeket "megismerni" (+ diplók miatt)
  • sakkay
    #168
    A kémet egy fejedelemség területére küldheted, ha fixen beépül, ami nem mindig, nagyon beépülni meg csak ritkán sikerül, de ha igen-4 kategória szerint kb 30 lehetőséget használhatsz. Ilyen soha, semmilyen játékba nem volt még.
  • Hunor1
    #167
    ......amit még nem értek hogy egy livestock farmnak miért van 14(!!) egység garizonja, egy nagyvárosnak viszont csak 4 ??????!!!!