7
  • Tank84
    #7
    assemblyre igény? tünik el kérem szépen. Memória olcsó, CPU gyors.

    Az én 20 év tapasztalatom alapján assembly-re manapság csak gyanus embereknek kell. Szoftverek kevesebb mint 1% assembly.
    Utoljára szerkesztette: Tank84, 2018.11.24. 14:14:03
  • Tank84
    #6
    "37 százaléka egyértelműen el tudja képzelni magát mérnökként"

    Aha, mert van egy PlayStation-e és fel tud állítani egy LAN partyt. Aztán úgy kibukik h csak na, vagy megutálja.
  • nlght
    #5
    én ugyan nem fejlesztek, de sok fejlesztő haverom van, tőlük tudom, hogy igenis van rá igény, mert ha gyors kódot akarsz akkor assembly betétekkel rakod meg az egyéb nyelvű kódod ahol szükséges, szóval ez igenis hasznos, de a turbo pascal tanítása már más kérdés
  • factorian
    #4
    Aztán szomorúan fogják tapasztalni szegénykék hogy az egyetemről kikerülve kb. semmit nem tudnak aminek gyakorlati haszna is lenne. :D Én 13 éves korom óta foglalkozok programozással, így megy minden szépen hisz otthon megtanultam amit kell meg kialakult a gondolkodásmódom hozzá. Egyetemen fél éves tárgy assembly XDDDD Mivan? :D Ezek esküszöm a 90-es években élnek agyilag, valahol ott leragadtak. Nyilván annak van előnye NÉHAA ha tudod hogy fizikailag hogy hajtja végre az utasításokat a processzor (bár az a szánalmas assembly oktatás amit kaptam erre sem jó, de mindegy) de ezt az ember ezt megtanulja pár óra alatt és kész. 1-2 nap ha nagyon el akar benned mélyedni. De egy fél éves tárgy ezért.. Ép ember nem gondolhatja ezt komolyan. Stb..stb..stb...
  • fonak
    #3
    Sokan akarnak, de hányan alkalmasak rá? Ez egy adott populációban véges szokott lenni. Persze lehet tovább csökkenteni a követelményeket, pl. a matek és a fizika (vagy az elméletibb szaktárgyak, mint a villamosságtan stb.) oktatását vissza lehet venni akár egy advanced középiskolai szintig, hogy ne legyenek "szórótárgyak".
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2018.11.16. 07:48:56
  • morguldae
    #2
    Menjél inkább hegesztőnek, azzal többre mész!
  • Zoliz
    #1
    Hát programozó meg épülettervező.
    Ennyi amire szükség van a gyakorlatban.
    Csak az utóbbihoz kell diploma.