13
  • Andrevv
    #13
    Ezt a neoncsöves dolgot mi is kipróbáltuk a suliban :)
    De miért lenne lopás, ha senkit nem károsítasz vele? Napelemmel se lopom a nap energiáját. Az se lenne legális, hogy káros sugárzásoknak teszik ki az embereket, mégis magasról tojnak mindenkire.
  • t_robert
    #12
    úgy tudom hogy a dolog törvénytelen........ már mint megcsapolni energianyerési céllal a adók teljesítményét. Amúgy a dolog klasszikus. régen már mutattak olyat, hogy ha közel álltak, mondjuk a Lakihegyi rádióadó mellé egy feltartott neon csővel, akkor az világított az adó energiájától. Lopásnak számít egy adó energiájának megcsapolása.
  • takysoft
    #11
    Hát a sávszélesség-dolog az épp megoldódik majd.
    Az 5G pont ezt hivatott segíteni. Olyan a technológiai háttere, hogy könnyen bővíthető, skálázható, nem akad össze saját magával, mint a 4G sokszor.

    Csak ez árakban sokkal-sokkal később csapódik majd le ugye.

    cateran:
    úú, a UK is egy rettenet. Igaz 12-ben voltam ott utoljára, de akkor még nem hogy mobilnet, de térerő se volt a metróban :S (London)

    Vidékről csak annyit tudok, hogy okosan kell szolgáltatót választani, mert ők nem licencelték körbe a dolgot, mint itt nálunk.

    A birodalmi mértékegységeket amúgy már eldobták.
    Nyilván az utcán még van, de az iskolákban nem azt tanítják már, és a tudományos intézményekben sem azzal számolnak :)
  • bPatrik0521
    #10
    Hmm.. valóban. Erről lemaradtam. Akkor így a mostani ajánlatuk már nem olyan jó, ára is magasabb. Nekem szerencsére még korlátlant mutat. Gondolom többet mobilneteztek az emberek mint előre gondolták. Szerződéskötéskor pl mondta a hölgy hogy volt aki szerverhez használta és több terrát nyomott föl-le, és hogy azt nem díjazzák :)
  • Major
    #9
    A mai nappal (2018. október 16.) minden előzetes tájékoztatás nélkül visszavonta az értékesítésből a tavaly májusban promóciós jelleggel bevezetett, korlátlan mobiltelefonos adatfogyasztást lehetővé tevő Hello Data tarifacsaládját a Telenor Magyarország. A most kivezetett konstrukciók helyébe új ajánlat kerül Blue+ néven, 100 gigabájtos adatopcióval, korlátlan adat pedig mostantól csak a legdrágább díjcsomag mellé jár.
  • bPatrik0521
    #8
    november óta használom a korlátlan mobilnetet...telenor
  • Andrevv
    #7
    Egyik volt osztálytársam egy elektronikai zseni, képes építeni olyan házi világítást ami a mobil-antenna sugárzását használja. Az utóbbi években olyan nagy mértékű lett, hogy meg lehet valósítani az ingyen világítást. Az 5G-vel már szerintem a telefonok saját magukat képesek lesznek tölteni :)
  • dyra
    #6
    Most mit mondjak :D Múlt héten voltam a szolgáltatómnál és egy fantasztikus új csomagot ajánlottak 3GB adatforgalommal! Mondtam is a csajnak, hogy ez fantasztikus kb 2 - 3 óra alatt elhasználom :D Mondtam neki inkább maradok a WIFI-nél. (szerencse a céges telómra van 25GB)
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2018.10.18. 07:30:44
  • Alien69
    #5
    Me az egész egy hablaty. Mint a sávszélesség. Hiába qrva "nagy", ha nem lehet mondjuk csak havi pár gigát kapni sok-sok pénzért. Inkább ebben kellene lépniük.Korlátlan net 4-5E forintért, de ez ma legalább a duplája.
    Vezetékes oldalon is, nyomják a bullshitt marketinget a szolgáltatók. 1-2 gigás netet adnak már. De sokszor olyanokra is rá sózzák kamu dumával, akiknek még a 10-20 mega is bőven elegendő lenne. :-D Amúgy is, normál embernek tök felesleges gigás net ma még...
    Utoljára szerkesztette: Alien69, 2018.10.17. 19:18:04
  • Nos
    #4
    Koszi, jobb volt olvasni, mint a cikket.
  • cateran
    #3
    "Böszmemód ragasznkodnak minden régi dologhoz... sokkal inkább, mint más államok."

    A briteknek azert lenne ehhez 1-2 szava......

    Amugy meg lefedettseg? A "fejlett" UK-ban se 3 se 4, de van, hogy 2g sincs mindenhol.....(New Forest pl...Hampshire, Devon, Cumbria...)
  • zola2000
    #2
    Előbb-utóbb elérnünk oda, hogy lesz egy korlátlan mobilnet, aztán nem is kell vezetékes.
  • takysoft
    #1
    "Az új technológiák terén általában jelentős mértékben előttünk járó Egyesült Államokban"
    Itt vesztette el a hitelét a cikk :D
    CDMA, NTSC, birodalmi mértékegységek, és minden szolgáltatónál pocsék térerő :D
    Böszmemód ragasznkodnak minden régi dologhoz... sokkal inkább, mint más államok.

    "a Verizon, amely a piac nagy részét uralja, ennek megfelelően pedig hamarosan a korlátozott teszteket is elindítja"
    "az 5G Európa ezen táján még kevésbé ismert"

    Itt fejlesztük az Ericsson székházban :D Amin most dolgozom, az mutatja majd be a Verizon, csak mondom.
    Mi ez a Magyarország-utálat? Én se nyalom kishazánk seggét, de ez a fajta ellen-patriotizmus mármár fáj :S


    Hogy ne legyen nagyon off-topic... Azért tojnak bele az emberek, mert nincs rá szükségük. És nem is lesz. Mert a 4G pontosan ugyanolyan jó. És az 5G-nek a világon semmi előnye nincs. De komolyan, semmi. Még csak különösebben gyorsabb se lesz. Eleinte legalább is biztos nem.

    Nyilván az 5G-nek jóval jobb az elérési ideje. (latency, ping.. ki hogy ismeri)
    De az nem Neked fontos, hanem mondjuk az önvezető kocsidnak, ami még nem létezik.
    Vagy kompetetív játékra, de arra meg nem mobilnetet szoktunk alkalmazni, és 5G esetén se nagyon fogunk egy ideig.

    Nyilván az 5G gyorsabb, de minek? Torrentezni nem azon fogsz, mert árban azért az drága. Youtube-nak meg mindegy...

    Nyilván az 5G SOKKAL-SOKKAL jobb technológia olyan téren, hogy hány eszközt tud kezelni. a 4G ott megdöglik, hogy 100-an vagytok egy koncerten. Az 5G meg IoT-re van fejlesztve... ergo akár több ezer kütyü egy épületben.
    De ez kit érdekel, ha a 4G is megy? Téged nem. És nem is fog, mert a 4G működni is fog a jövőben is remekül. (mert az új eszközök 5G-sek, és nem zavarnak be)

    Nyilván a technikai megvalósításnak köszönhetően az 5G telekom szerverek virtualizáltak, meg mivel jobb az eszközkezelésük is (ahogy írtam), sokkal olcsóbb a fenttartása, üzemeltetése a hálózatnak.
    De Te teszel rá, mert a szolgáltatónál ugyanannyiba kerül az internet 4G-n meg 5G-n is.

    Szóval Neked a világon semmi szükséged 5G-re.

    A szolgáltatónak van. Méghozzá óriási, égető szüksége van rá.
    Meg a piac is jobb és olcsóbb lesz tőle. Idővel.

    De Neked, mint konkrét user-nek a 4G pontosan ugyanolyan jó, mint az 5G. Most legalább is. Meg a közeljövőben.
    Szóval ha épp telefont vennél, felesleges kivárni a jövő évet és ragasznodni az 5G telókhoz, mert "futureproofing".
    Vegyél nyugodtan egyet ma, és bőven ráérsz átülni az 5G-vonatra 2-3 év múlva, amikor amúgy is kell új teló, és amikor már amúgy is mindegyik 5G-s lesz.

    Anno a 3G nagy előrelépés volt sebességben.
    A 4G nagy előrelépés volt lefedettségben (főleg a 800mhz miatt már az erdő mélyén is van mobilnet)

    De az 5G a szolgáltatóknak fontos. Ők pusholják. Joggal, és okosan, mert remek cucc, de nem csodálom, hogy az átlagember tojik rá. Neki ez nem fontos.

    Szóval ezért nehéz elmagyaráznia a szolgáltatónak, hogy miért is olyan jó dolog el.

    Félreértés ne essék, az 5G nem hogy jó, konkrétan zseniális megvalósítás.
    Csak hát... a user ezt nem fogja látni :)
    Utoljára szerkesztette: takysoft, 2018.10.17. 14:59:57