232
Pathfinder Kingmaker
  • JonasSandor
    Igen észrevettem hogy csak a heroes-hez hasonló részben lehet megnézni a hápét. Abba a részébe hogy lehet pénzt szerezni, a harcokon túl?
  • fluency
    Azért ez nem egy Dark Souls, de nem könnyű a játék az igaz. Már a Kingmaker sem volt az. Ha nem ismered a rendszert valamennyire, hamar frusztrált leszel. A Kingmakerhez viszonyítva sokkal felhasználóbarátabb lett a játék. Van enciklopédia, ahol részletesen leírja azokat a szörnyeket, akikkel találkoztál. HP nincs, gondolom azért mert nehézségi szintenként változik. De így már ismerheted a szörnyeket és lehet rájuk készülni. A logba mindent kiír és sokkal jobban látod mi miért történik. Jobban tudod optimalizálni a karaktereidet is ezáltal és a respec sem kerül már pénzbe. Sok téren történt előrelépés az előzőhöz képest, de a Kingmakerhez képest könnyebb nem lett. :)

• JonasSandor
    Azt hittem hogy az 1.0-ás állás a normál szint, mivel a többi játéknál is ez van, hogy van benne kihívás is, de nem az az idegesítően kínzó mint egy dark soulsba.
  • fluency
    Vedd le a nehézséget. Láthatóan nem ismered a pathfinder rendszert és a játék már normal fokozaton sem könnyű. Feleslegesen kínzod magad. Később lesznek olyan helyek, ahova nem érdemes bemenned kis szinten, mert simán bedarálnak a magas szintű szörnyek és csak frusztráltabb leszel.
    Én most futottam bele egy Vescavor Qeenbe, de nem tudom hányszor megborultam, mire sikerült megölnöm. :)
  • JonasSandor
    Csak úgy lehetett, hogy benézni, eltűntek a fő épületek belőle.
    Megnéztem ezt a részét is, és ugyan olyan elcseszett az egész a nehézségi szinttel mint a városos részben. Ezt valami patch-el kéne javítaniuk mert ez így egy nagy faszság az egész.
  • fluency
    Nem. Én sem tudtam visszamenni.
  • JonasSandor
    Levettem a nehézségi szintet, és kijutottam a városból. Oda akkor már nem is enged vissza?
  • JonasSandor
    Csak azért mert mikor a démonokkal harcoltunk a legelején akkor le lehetett rakni pihenő helyet.
  • fluency
    Nem. Csak pihenéskor gyógyulnak a karakterek. Meg persze, ha van aki tud gyógyítani, vagy scroll és poti.

Ha pihensz legyen egy karakter, akinek a nagy a religion skillje, mert az csökkentheti a pihenéskori corruption mértékét. Ez minél magasabb, annál nagyobb negatív buffot kapnak a karakterek. A biztonságos helyen való pihenés leszedi a corruptiont.
  • JonasSandor
    Lerakni gyógyítóhelyet nem lehet?
  • JonasSandor
    Most ráeresztettem ettől függetlenül és engedte feléledt hál istennek. Köszi szépen a tanácsokat.
  • JonasSandor
    Csak annyit ír hogy ez a karakter nem használhatja mást nem ír.
  • fluency
    Akkor az van, hogy az a karakter nem tudja alapból használni a scrollt. A scroll legtetején írja egyébként. Vagy egyáltalán nem tudja használni, vagy csak skillből tudja használni és alatta van a szükséges célszám, vagy a karakter tudja használni az adott scrollt és ilyenkor nincs célszám.
  • JonasSandor
    A másik karakter nem tudja használni akkor mivan?
  • JonasSandor
    Köszi megnézem.
  • fluency
    Vissaliy Rathimus az, aki scrollokat árul a kocsmában.
  • JonasSandor
    Jah észrevettem azt a kis dögöt is, abból volt egyszerre 3 is, de 4-es szinten éppen hogy elbírtam még vele. A halott hősök is léptek szintet de addig nem lehet használni míg fel nem gyógyítom őket, kitől lehet azt a 6000-ért venni?
  • fluency
    A Babau egy démon, akinek sneak attack támadása van. Elég kemény. A másik akire figyelj, az a Brimorak. Ez egy kicsi démon, aki fireballt dob és tüzet köp.
    Minden démonra érvényes, hogy cold iron (és ha lehet good) fegyverrel kell őket sebezni, mert sebzéscsökkentésük van sima fegyverekre. Ha nem cold iron fegyvereid vannak sürgősen cseréld le őket! Minden démon elvileg immunis az elektromosságra és a tűz, fagy, sav ellenállásuk 10-es.
  • JonasSandor
    Ja értem így most már. Most leszek 5-ös szintű. Van egy olyan ellenfél hogy Babau a 8 emberemmel püföltem és nem lehetett kinyírni, csak ha levettem a nehézségéből. Ez mi a dög? Az ellenfelek életerejét számokkal nem lehet kijeleztetni úgy mint a miénket?
  • fluency
    "Varázslatot hogy tanulok meg?" Scrollból csak arcane-t használó kasztok tanulhatnak. De azt látod. Ha jobb gombbal klikkelsz a scrollon és van copy opció, akkor van esélyed bemásolni a varázslataid közé. Ha kicsi a tulajdonságod vagy magas szintű a scroll, akkor bukhatod. Előtte érdemes menteni, ha nem vagy biztos a dolgodban.
    Cserélgetni meg a spellbook menüben tudod, de ez gondolom alap. Drag&drop.
    A főzetek a cookingot takarja? Mert azok passzív bónuszokat adnak addig amíg tartanak, elvileg. Ha az italokra gondolsz, azokat pihenés közben is tudsz gyártani (akárcsak scrollokat), ha van hozzá képzettséged, cuccod és rendelkezel varázslatokkal. Írja, hogy mekkora dc kell a sikerhez. Egyébként a főzeteket meg kell inni vagy eladni. :)
  • JonasSandor
    Varázslatot hogy tanulok meg?,mert a táramban lenne sok, de csak eldobja meg használja. Az az élesztős varázslat nem volt benne 6000-ért. Most 12 ezer meg egy kicsi van alapból, de a tárgyakkal rohadt sokat fel tudok szedni.
    Főzetekkel mit lehet kezdeni?
  • fluency
    Annyira azért nem vészes, de én az enemy size-t visszatettem standardra. Nem volt vicces a 8. szintű alchemist 12 db 2.szintű harcossal együtt, meg a 11. szintű oracle 5db 4. szintű és 4 db 5. szintű outsiderrel. :)

Egyébként a Gray Garrison után már kienged a városból. Többet nem írok, de nem rossz a történet eddig. Esetleg annyit, hogy nem árt tűzvédelem a Garrison-ba, mert sok ellenfél használ tüzet (én hüle nem tanultam varázslatot, de még csak scrollt se vettem).
  • JonasSandor
    Elég sok helyen vissza kell venni a nehézségből.
  • JonasSandor
    Csak azért mert amikor harcoltam azokkal az idióta varázslós genyákkal, és megőrültek az embereim, akkor -16-17 ben volt 2, de harc után amikor mákom volt a lövős csajjal bemenekült a pálya szélében nem keltek fel. Mikor volt olyan állásom is mikor lement -33-ra meg 39-re is akkor simán felkeltek utána.
  • fluency
    Jól emlékszel. Van egy olyan beállítás, hogy a halott companionok felélednek a harc után. A játék nehézségénél van, nekem is megütötte a szemem, meg a death door opció is. :)
  • lwb
    De ha jól emlékszem be is lehet állítani, hogy harc végén felkeljenek az elesett npc-k is. Ez nem biztos, de mintha lenne ilyen nehézségi beállítás.
  • fluency
    Szerintem nem. Ha nem támasztod fel őket, akkor valószínűleg halottak maradnak. Vegyél egy raise dead scrollt (6000 pénz!) és keltsd fel a halottat és meglátod szintet lép vagy sem.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2021.09.10. 11:42:58
  • JonasSandor
    Ha meghalnak az embereim akkor van olyan hogy ha szintet lépnek felélednek?
  • JonasSandor
    Jaja levettem lowra olyankor arra az 1 alkalomra. Mikor kerülünk ki a városból?
  • lwb
    Ahogy írtam: nexusmods-on keress rá a toy boxra. Leírják, hogy kell feltenni és az tele van csalással meg mindennel. De szerintem nincs rá szükség, vedd lejjebb a nehézséget inkább.
  • lwb
    Nekem a fő karakterem egy LE human sorcerer overwhelming mage. A csapat jelenleg: Camellia, Wenduag, Seelah (kicsit kilóg, de az egyetlen tankom), Regill, Daeran. Utóbbi nagyon jó healer - főleg a mythic past távgyógyító izével. A harcmező másik feléről dobja a cure serious woundsot. :)

Nenio volt sokáig Regill helyett, de lecseréltem és ez így most jobb.
  • JonasSandor
    Az árnyékokhoz eljutottam visszamentem ahol abbahagytam legutóbb, és volt ott egy sereg. Nagyon meglepődtem mikor levettem a körökre osztottat róla, mert késő van már és holnap meló, össze vissza mentek az embereim mert valami izét rám nyomott, és a nyilasom bemenekült a pályán kívülre ahol nem tudtak utánam jönni, és eltűntek a kijáratba az ellenfelek, pedig szarrá vertek volna mint állat. Ez egy bug lehetett?
    Megnyert csatának nyilvánította.
  • JonasSandor
    Ja értem köszi. Így több xp-t kapok meg izgalmasabb a játék. De nyílván nem lehet mindenhol ezt, így be kell áldozni néhány xp-t.
    Pap lett már amúgy.
  • fluency
    A kocsmában a Hilor nevű NPC respecel és ott tudsz "venni" zsoldost is. Ha Daring nehézségen tolod, akkor alapból a játék lépteti a követők szintjét. Azt ki tudod kapcsolni a nehézség menüben és érdemes is, ha te akarod őket kezelni.

Varázslatokat csak azt tud tanulni, aki képes varázsolni arcane varázslatokat. Ezt még nem néztem.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2021.09.08. 18:53:49
  • JonasSandor
    Láttam hogy varázslatokat is lehet tanulni, merész szinten tolom amúgy a játékot:D:D:D
    Azt hogy kell csinálni?
  • fluency
    Pont akartam írni, hogy inkább vedd le sztori módra a nehézséget, mint csalj. :D

Camellia nem pap alapból, hanem sámán. Ezért írtam, hogy respeceld és második szinttől legyen AA pap, úgy már tudsz vele gyógyítani és buffolni.
  • JonasSandor
    Egy lehetőséget láttam, hogy a legkönnyebb fokozatra állítottam, és úgy már siker volt. Az a papnő, a wolfi, a főhős, 1 fickó van a többi csaj.
  • fluency
    Mi a parti felállásod? Kasztok?
  • JonasSandor
    Ez az nálam is ezek vannak, de itt már nem enged csinálni semmit sem, nincsen hozzá valami csalások?
  • fluency
    Hát az én fő karakterem egy Tiefling (Motherless) Bloodrager (Mixed-Blooded Rager)- Monk. Egész jó lett. Nálam jelenleg Lann, Camellia, Seelah, Woljif és egy általam kreált Thundercaller-Angelfire Apostle Dhampir van a csapatba. Csatlakozott már Nenio, Ember, Daeran, de még nem tudom mihez kezdjek velük. :)