9
  • veszettróka
    #9
    Jó ez a nyitókép. itt van nagyban, ha másnak is tetszik
  • gaszton421
    #8
    Lehetséges, nem vitatom hogy lehetett ilyen tendencia, viszont én 76-tól vagyok amatőrcsillagász, azóta egész jól megvoltunk az Európa névvel. csináltam egy gyors körkérdést a többi ismerősöm között és az Európa névre emlékezk mindenki. Gondolom azok akik mostanában , és főleg az interneten tájékozódnak azok már esetleg az Eurépe névvel találkoznak sűrűbben.
  • Csaba161
    #7
    A régi magyar neve Europé volt és egy régi csillagászati évkönyvben (keresem de még nem találom, de úgy egy '70-es évekbeli évkönyvben) volt erről egy cikk, hogy az amerikai elnevezésekről térjünk vissza a régi magyar nevekre, azóta újra visszanevezték a Jupiter holdjait, a Wikipédia is csak ezt követi...
  • Cyberdog
    #6
    Hát azok sem magyar nevek, hanem a görög és latin nevek, magyar átiratai.
  • gaszton421
    #5
    Különös! Én több mint 40 éve úgy ismerem ezt a holdat magyarul hogy Európa, az Europé verzióval még nem találkoztam korábban, csakmostanában, régebbi magyar csillagászati könyvekben kizárólag az Európa szerepel, azt hiszem egy wikipedia bejegyzés óta használják a másik irásmódot, szerintem amiatt terjedhetett el az újabb előfordulásknál mert sokan a wikipediat kritika nélkül átveszik.
  • Csaba161
    #4
    Ezért is hívják magyarul Europé-nek a Jupiter ezen holdját és a többinek is van magyar neve:
    Ió, Ganümédesz és Kallisztó

    Ahogy a Szaturnuszt sem hívjuk Saturn-nak...
  • overseer-7
    #3
    eszkimó módszerrel és felszereléssel kell odamenni

    lyukat kell vágni a jégbe.. bedobni a csalit és várni
  • overseer-7
    #2
    ott bújkálnak a kis dögök.. a jégpáncél alatt

  • Tinman #1


    Ma még nem vót'.