8
  • Skylake
    #8
    Az informatika alapjaiból van elb*szva. Az, hogy ez az anomália a Google kiskedvencén, a redmondi szemeten, vagy netán az almás csodán van jelen, tökmindegy, legfeljebb a mértékük más. Az almarajongók esetében a biztonság és a felhasználói minőség a legmagasabb: tekintettel arra, hogy kezelhető mennyiségű hardverre kell az adott szoftvert, drivereket, meg a többi karácsonyfadíszt optimalizálni. K*rva jó! Ezt viszont keményen megfizettetik a walled garden-nel, illetve a végfelhasználói árakban is megtalálhatók. Illetve és főleg önként és dalolva le kell tüdőzni azokat a sokszor orbitális f*szságokat, amiket Cupertino áttol, nyilván az userek érdekében, persze, köszönjük Tim Cook!

    A másik két architektúra küzd a nagyon sok hardverkombináció -> számtalan driver -> számtalan hibalehetőség -> ebből adódó mérhetetlen számú felhasználói és teljesítménybeli problémákkal, illetve támadási felületekkel. A redmondi húgyagyúak ezt most megfejelték azzal, hogy beálltak a "fél évenként új kiadás" modelljébe, holott a megszokott támogatási ciklus teljesítése elvárt minőségben (Apple) is tökre esélytelen számukra. (Ezért vett a cég ahol dolgozom, multi, rengeteg Win 8.1 licenszet, mert tudtuk, hogy a redmondi gyökereknek nem fog menni a rolling release. Nem is megy.)

    A "mindent adatot összegyűjtünk, de te ezt nem veszed észre, vagy ha igen, k*rvára örülsz ennek" birodalom által elkészített, és most hegemón rendszere pedig a mobilrendszerek Windows 98-a / XP SP0-ja. Ezt úgy értem, hogy hasonlóan ahhoz a két szeméthez, végre már relatíve összerakott rendszer, éppen csak a biztonsága ementáli. Annál most kb. ott tartunk biztonság terén, mint ezekben a hősi időkben, amikor a biztonsági tényezők körülbelül 0 szinten voltak jelen azokban az értékes szoftvertermékekben. Az Android esetében ez szükségszerűen megfejelődik a "kecskére káposztát" elvvel: azaz a rendszer annyiban lesz "biztonságos", amennyiben az Alphabet és szerződött partnerei a "digital data big business" üzleti modelljének működtetését nem zavarja. Tehát a felhasználó felé eljátsszuk a Google részéről, hogy mennyire védünk téged kis hülye userkém, még a fejecskédet is megsimizem témájú pávatáncot, a háttérben meg mindent, abszolút mindent piacra tolunk tőled. Lehet választani. Azért az gondolom látszik, hogy az Androidnál úgy fizettetik meg a biztonsági tényezők hiányát, és ezek externáliáit, hogy a következményeket az user viseli: "olcsón kell mobiloprendszer: itt van paraszt, a felelősség is a tied, úgysem tudsz mit tenni". A redmondi k*csögök modellje PC-n: fizetsz, kussolsz, örülsz, önkéntes bétatesztelő vagy. Úgysem tudod az x86 x64 rendszerű szoftvereket más rendszeren futtatni. Almaüzem: kisbogaram, te megvetted a létező legjobbat, úgyhogy innentől ráhagyod a nagyon okos programozó és hardverfejlesztő bácsikra és nénikre azt hogy neked mi a jó. Most roppantul elégedettnek érzed magad, így ennek örömére leszel szíves vásárolni még több hardverterméket és hozzájuk tartozó szoftvert tőlünk. Különben mehetsz vissza használni a szemetet.
  • seepheeerd
    #7
    Off
    Ugyanaz windózon: utolsó patch óta istennek sem megy a Logitech G35 mikrofonja: minden látja, bárhol kiválasztható, de bármivel próbálom, mindenhonnan hibaüzenet jön vissza: nem elérhető.
    Fasza!
  • 74auriga
    #6
    Én pl. jelenleg, semmi pénzért nem frissíteném fel az AndroidOne 7.1.2 Nougat szoftvert Oreo 8.0-ra, pedig január 1-én már megjelent!
    Semmi kedvem, hogy ne úgy működjön, mint a mostani 7.1.2. Ez hibátlan! Minden megy, mint a karikacsapás!
    Minden frissítés le van tiltva úgy, hogy még csak nem is jelez! Semmi értelme, hogy két heti szinten valami idiótaság végett valami szarságot frissítsen, ami után esetleg hibásan vagy egyáltalán nem úgy működik a dolog, ahogy kéne.
  • NEXUS6
    #5
    Minek után nem kötelező a régebbi telókra is kiadni az új Androidot minden gyártónak szíve joga hogy meddig támogatja. Előbb utóbb úgy is abbahagyja, mondjuk az gáz, hogy az sem igaz, amit bevállalt.

    Sajna mivel nincs szankció ez a kegyes hazugság a marketingbe belefér. Bár egy jó ügyvéddel a fogyasztó megtévesztése címen indított per sikeres lehet. Kérdés a jó ügyvéd fogalma a világ legnagyobb tőzsdeértékű cégeivel szemben.

    Bank? A magam részéről pont ezért minimalizálom a telóhoz kapcsolódó személyes adataimat.
  • Cat #4
    A cikkben hol szerepel, hogy náluk minden rendben van? Biztos, hogy valaki megnézi nemsokára, hogy nem "füllentenek-e".

    Egyébként ezt a füllentés szót nagyon probléma-elkenésnek tartom. Miért nem lehet kimondani, hogy hazudnak? Ahol van jog, ott a csalás és a fogyasztók megtévesztése biztosan szerepel a paragrafusok között. Könnyen előfordulhat, hogy ezek a "füllentések" egyes embereknek komoly anyagi károkat okoztak már, tekintve hogy egyre több ember mobilon bankol, vagy azon tárolja a bankkártyáját, és azt használja fizetésre a pénztárnál.
  • MerlinW
    #3
    Milyen jó is ilyenkor a fos-szar-divat-ájfón:)
  • NEXUS6
    #2
    És ez még kiegészül azzal, ha a mobilszolgáltató baxik kiadni a frissítéseket a nem független, saját ROM-mal rendelkező telóira. Ilyen esetben a gyártó is megszakadhat, mert nem ők a szűk keresztmetszet.
  • Skylake
    #1
    Miért kellene ezen csodálkozni?

    Van jogszabályi szankció a gyártók felé a frissítések lefejlesztésére, a végponti eszközökre való eljuttatására? Nincs, és ez jelenlegi technológiai színvonalon ("big data harácsolásra épített digitális vadnyugat"), nem is lesz jó darabig.

    Képesek-e kontrollálni a hardver és szoftvergyártók eszközeik végfelhasználói felhasználását piaci igényeik szerint? Természetesen, az egész "okos" ökoszisztémában ez a legfontosabb hozadék számukra. Ezen eszközrendszer segítségével odahazudhatnak bármit az user képernyőjére? A lehető legkönnyebben, és ez piaci érdek is, hiszen nem kell a fejlesztéssel törődni. Van szankcionálási lehetőség erre bármilyen állami szervezet részéről? Nincs, lásd. előbb. Ha tehát bedől a krach, azaz óriási tömegekben döntik be az egyes oprendszereket hacker-szervezetek, ellenséges államok kormányzatai, illetve saját és szövetséges államok titkosszolgálatai, vagy ezek a f*sszopó szereplők együtt, akkor jobb mosniuk a kezeiket a gyártóknak, hogy mi "papíron" mindent megtettünk? Igen. Fog tudni bármit is ezekről egy átlaghülye, fészbúk-addikt, mindent kiposztoló Gipsz Jakab és Gipsz Jakabné kategóriás user, aki az aktuális, papíron- pofával frissített rendszert használja? Nem.

    Hát ennyi.