19
-
#19 Más a ripple mint szoftver, és más az xrp mint kriptovaluta. -
lammaer #18 Ez igaz, a bitcoin láz viszont nem 2009ben kezdődött hanem jóval később.
(amúgy a ripple fejlesztése meg 2004-re nyúlik vissza)
-
#17 A bitcoin 2009 óta létezik -
lammaer #16 Sztem ha elolvasod mégegyszer a cikket illetve utánaolvasol a hátterének mondjuk a wikin https://en.wikipedia.org/wiki/Ripple_(payment_protocol) akkor észre fogod venni a különbséget az 54. crypo meg eközött.
Ott kezdődik a történet hogy ez nem a bitcoin láz miatt jött ki - 2012 óta létezik, az más kérdés hogy te most hallasz róla először (bevallom nekem januárban mutatta meg egy kolléga, szóval én se vagyok/voltam okosabb)
Szóval ez nem egy ilyen lemásolom az eddigieket hátha nyerészkedhetek rajta dolog. Hogy mi lesz belőle az más kérdés, mint ahogy az is hogy a spekulánsok használhatják 54. cryptodevizának.
Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.04.14. 15:31:48 -
#15 Ja a technó használható mögötte és pontosan itt ér véget a történet.
A 54. crypto amúgy mennyire forradalmasít bármit is? A shithole country Venezuela is próbálkozik vele kínjában és hát a hit az hegyeket képes megmozgatni, azt tudjuk... -
lammaer #14 Pontosan, nagyon jól megfogalmaztad. Az arany is csak a hit miatt érték, nem azért mert bármire jó lenne. Mondjuk jó elektromos vezető, de nyilvánvalóan nem ezért annyi az ára amennyi.
Most is, mert sziriában ugy nézett ki trump hupákol, megindult az arany ára, azt másnap meg is állt mert nincs hupák. Ez is csak az emberi hit és érzelmek miatt mocorog. -
lammaer #13 Hát... osztalékot nagyon sok részvény nem fizet, és igazából amikor megveszed a részvényt, akkor már nem is a cégnek fizetsz hanem a részvény éppen aktuális tulajdonosának - aki valószinüleg ugyanúgy spekuláns mint te :)
(mert ha jól tudom, a cég csak arészvény kibocsájtáskor kapja meg a pénzt, mondjuk ha kiad 1 millió részvényt 10 USDér, akkor ugye lesz 10 milkája, de ha 1 évvel később már 100 USDt ér, akkor az csak a részvénnyel kereskedőknek jó (illetve a részvények egyrészét birtokló tulajnak), de közvetlenül a cégnek már nem megyvissza.
Ráadásul a részvénypiac hasonlóan erősen emócionális... hiába termel egy cég konstans teljesitménnyel, jön valami hir, azt hirtelen leesik a részvényár (legutóbb márcisban, amikor az egész részvénypiac megijedt, hogy túl jól megy minden, és egyből leesett mindennek az ára 10-20%ot)
Valóban ezek a coinok egy lépssel szarabbak, de a részvénypiac sem egyértelműen arról szól hogy mi egy cég valódi értéke. Közel sem.
Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.04.13. 23:18:20 -
Sequoyah #12 Ezek kozul az arany sem kepvisel objektiven valodi erteket, mert az sem termel penzt. A gazdasagnak (egy-ket iparagat leszamitva) semmi szuksege az aranyra, ez csak egy darab haszontalan csillogo fem.
Viszont az arany az egyetlen olyan dolog amit a teljes emberi tortenelem folyaman elfogadtak mint ertektarto es fizetoeszkoz. Tehat a tortenelme miatt remenykedhetunk benne, hogy a jovoben is igy marad.
Az arany valsag eseten jol jon, mert tartja az erteket es mindig elfogadjak fizetoeszkozkent. De amikor nincsen valsag, es a gazdasag fejlodik, akkor az arany tartasaval penzt veszitunk. -
Sequoyah #11 Ha reszvenyed van akkor egy ceged van, ami a te penzedet felhasznalva termel valami termeket, eszkozt vagy szolgaltatast, es ezaltal profitot. Reszvenyt nem az ara miatt vesz a befekteto, hanem a nyereseg, es ezaltal az osztalek miatt. A reszveny ara akkor emelkedik, ha tortenik valami a ceggel ami miatt a jovoben tobb nyereseg varhato.
(Persze ha valaki ezt figyelmen kivul hagyva day-tradel, csupan az armozgasokat figyelve, az pont ugyanugy spekulal mint a bitcoinosok. A dotcom-lufinal is az volt a baj, hogy csupan a reszvenyarakat neztek, es senkit sem erdekelt, hogy az IT cegek nem nagyon termeltek valodi nyereseget)
Ha valutad van, akkor ennek az ellenkezoje zajlik. A nalad tartott valuta semmifele erteket nem termel, sot azaltal hogy a tartogatassal kivontad a piacrol, meg gyengiti is a gazdasagot. Valutat akkor kell venni, ha hasznalni akarjuk. Japan Yent akkor veszek, ha Japannal akarok kereskedni, vagy Japan gazdasagba akarok befektetni. A forex persze valamilyen szinten fontos, mert az biztositja a likviditast es az arakat ehhez.
Masik fontos szempont a penz szerepe ugy altalaban:
A gazdasag szamara olyan penzre van szukseg, ami lassan inflalodik, kulonben nem lesz fogyasztas. Ha a penzem minden nap egyre tobbet er, akkor nem veszek semmit, hanem elteszem, hiszem holnap tobbet er. Es ha senki nem vesz semmit, akkor a gazdasag oszeomlik, es a penz se fog akkor semmit se erni...
Ezzel ellentetes, hogy a penznek ertektarto szerepe is van, tehat holnap nem erhet sokkal kevesebbet sem, mert akkor az ellenkezoje fog tortenni. A fenti ketto egyensulya a fontos. -
Neocortex #10 a részvények mögött valódi érték van, egy jól menő cég részvényei, olaj, arany, államkötvény. Ezek mögött a coinok mögött nincs semmi, fejlett fizetőeszközök amiket senki nem használ fizetésre
-
lammaer #9 Mennyiben más az, amikor valaki részvényeket vesz annak reményében hogy emelkedik majd az ára? -
Sequoyah #8 Egy uj penzugyi rendszer kifejlesztese az egy dolog. A penz adas-vetele egy tok masik dolog. Az elso az egy hasznos dolog, es jo befektetes lehet, mig a masik pedig szintiszta spekulacio.
A hosszutavon is sikeres kriptovaluta arrol ismerszik meg, hogy stabil az ara, ergo nem tudsz jelentos penzt keresni csak azzal, hogy a valutat adod es veszed. Maskulonben valutakent hasznalhatatlan. -
bdzsana #7 Ja nincs mögötte semmi, éppen csak a nemzetközi utalásokat forradalmasítja, mert sokkal olcsóbb és sokkal gyorsabb megoldást kínál mint a jelenlegi SWIFT rendszer.
Jelenleg is sok pénzintézmény teszteli, és van ami már élesben használja.
Most ilyen kis apróságokról beszélek mint pl a MoneyGram, Bank of England, Bank of Thailand, Bank Indonesia..
de csak a teljesség kedvéért:
partners
Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2018.04.13. 14:44:26 -
lammaer #6 Én is megpróbáltam meglovagolni az őrületet, de sajnos az exchangen (bitstamp) nem approveolták az account kérelmemet, 3 hónap után elutasították az account létrehozást szabvány üzivel :)
Arttól meg ódzkodom hogy hogy vmi random telefonos appnak megadjam a kártyaszámomat, ami azt hirdeti hogy ad érte ripplét.
Amúgy statisztikailag most a ripplén van esély nagy kaszára, mert az értéke jelenleg nagyon alacsony. Plusz ez ellen nem ágálnak a bankok, mert mint ahogy a cikk is emliti, ez őkwet próbálja bevonni/segiteni. Ezzel mondjuk pont ellentéte a bitcoinnak, ami ugye a bankok megkerülésére játszik.
Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.04.13. 13:08:58 -
lammaer #5 Ebben igazad van.
Én sem szeretem ezt a hypeot, de ettől a tény még tény marad: ha most hozzádvág valaki 1000 ripplét egy exchangen, lesz belőle 600 dollárod.
Ugyanez a TNCvel nem megy.
A srác kitalált valait, felfuttatta, megmarketingelte, és most élvezi a gyümölcsét. Lényegében ugyanúgy munkát végzett mint bárki más - kitalált egy terméket amire igény van (vagy forditva, az igényt gerjesztette fel valahogy), megvalósította és most megy a bolt. -
Neocortex #4 amint felkerül valamelyik szaros kis exchangere ez valóban így van, kb 0.5 bitcoinért beregisztrálnak. Láttam már alap wordpress oldalas kriptovalutát, nagyon bizalomgerjesztő :) Dash forkból készül az új kriptok jelentős része, különösebb programozói kihívásokat nem rejteget. De lehet akármilyen fos, az emberek akkor is megveszik, aki ezt végigcsinálja sokat nyerhet rajta, aki ebbe "belefektet" ennyi erővel kaszinóba is járhat -
#3 Dehogynem!
Higgyetek benne! Csak hinnetek kell, hiszen pont úgy én se tudok mögötte SEMMIT felmutatni, mint a többi ilyen cryptolfx.
Szóval, hamarosan meg is kezdem a kibocsátását, nektek csak annyi a dolgotok, hogy bányásszátok, meg hisztek benne. Az gondolom menni fog, mert eddig ment a többi kamuszarnál ;-) -
lammaer #2 A baj csak az hogy a TNCt nem tudod dollárrá alakítani, a ripplét meg momentán igen :P
https://coinmarketcap.com/currencies/ripple/
Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.04.13. 09:33:53 -
#1 Szegény csórikám looool :-D
A tulajdonomban jelenleg 100% Tinman Coin (TNC) van, az értéke jelenleg 1 csillió Thai baht.
Na erre Marjatok gombÁt!