436
Shadow of the Tomb Raider
  • caps lock
    #436
    Nincs gond vele. Olyan mint bármelyik film, kész helyzet elé állít minket és a történet során ismerjük meg a szereplőket és múltjukat. Van pár visszautalás a korábbi részekhez, de apróságok, az érthetőséget nem befolyásolja.
  • Timbu
    #435
    Köszi. A történetközpontúságból nincs olyan gond, hogy az első három rész nem járt PC-n?
  • caps lock
    #434
    Pár gondolat a nemrég megjelent PC-s Unchartedről. Ide írom mert felesleges külön topik neki érdeklődés hiánya végett, másrészt TR vonatkozásai is vannak. Szóval mindkét játékot az Indiana Jones filmek ihlették. Romantikus ködbe burkolt régész kalandorkodás sok akcióval, így lehetne legjobban leírni a stílust. De elemi különbségek vannak.

    A Tomb Raider, és itt most csak a rebootról van szó, egyértelműen az akció felé terelődött el, megfűszerezve szerepjátékos elemekkel mint a fejleszthető karakter és fegyverek. Lara az egyetlen jobban megírt szereplő, mindenki más csak asszisztál neki. A történet másodlagos, a rendkívül élvezetes játékmeneten van a hangsúly. Nagyon sok harc opcionális, a pályatervezés megengedi hogy kreatívan oldjuk meg a helyzeteket, akár a lopakodós, akár a rambós stílust kedveljük. Rengeteg tárgyat gyűjtögethetünk ami által jobban megismerhetjük a múltat, mindegyikhez tartozik narráció is, vagy pár extra rejtély. A felfedezés, régészkedés opcionális, nélkülük is halad a történet.

    Az Uncharted egész más. Inkább filmes élményt nyújt mint játékost. Sokszor éreztem azt hogy egy hosszúra nyúlt modern Indiana Jones mozit nézek. A történet az elsődleges, mindent ennek rendeltek alá. A játékmenet nagy részében a falakon mászunk vagy lengedezünk, ezt csak egyszerű - primitív - fedezék alapú lövöldözéses szekvenciák szakítják meg. Nem fejleszthetünk semmit. Nathan a főszereplő, de a társai vele egyenértékűek, jól megírtak, motivációik érthetőek. A legtöbb helyzet megoldható lopakodással, de ha így teszünk, könnyen unalmassá válhat a játék, hiszen az idő nagy részében amúgy is lógunk valahonnan. Éppen ezért kár hogy a harcok ennyire kidolgozatlanok. Rejtvényekből akad szép számmal, de amíg a TR-ben megbocsátható az általános iskolás színvonal, mivel más területeken erős a játék, itt már kevésbé. Itt is lehet gyűjtögetni, de a tárgyakhoz nem tartozik semmi leírás, egy sor szöveg sem, kivéve pár levelet. A feledezés/régészkedés a történet vezérfonala.

    Összességében az Uncharted egy kalandorfilm elég szegényesen megjátékosítva, míg a Tomb Raider egy ízig-vérig akciójáték filmes elemekkel. Csak vizuális szempontból egyenértékűek, a látvány mindkettőnél művészi igényű.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2022.11.04. 08:04:01
  • scomcomputers
    #433
    Ez egy jó deal az Epic-n,és mehet a game...LINK !
  • Savaran
    #432
    Köszi szépen, lehet rá is repülök az ünnepek alatt, kipörgetem megint :)
  • horobi36
    #431
    TBlint-től kaptunk egy remek, Karácsonyi ajándékot! Elkészítette a Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition magyarítás v1.02 legújabb változatát.
    KÖSZÖNJÜK!
    Innen lehet letölteni. Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition magyarítás v1.02
    Utoljára szerkesztette: horobi36, 2021.12.23. 19:00:18
  • horobi36
    #430
    Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition magyarítás v1.01
    TBlint-nek hála a magyarítások hozzáigazításra kerültek a játék legújabb javítócsomagjához. Elérhető a TombRaiderS.hu oldalon a Letöltések menüben.Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition magyarítás v1.01
    Utoljára szerkesztette: horobi36, 2021.10.25. 18:18:13
  • coolpet
    #429
    A 2013-as Tomb Raider Steamen 2.69Eur most!
  • eddie999
    #428
    Hajrá
  • JonasSandor
    #427
    Hát majd megnézem de elég fura a szitu.
  • eddie999
    #426
    Jogos
  • Piko888
    #425
    neki még a google keresés se ment egyedül
  • eddie999
    #424
    Pedig végtelenül egyszerűnek tűnik.
  • JonasSandor
    #423
    Megnéztem igen, de hiába tologattam azokat a kőtömböket valamiért nem lehetett, mire megmozdult kicsit el kell engedni mert halálra zúz a tüske.
  • MerlinW
    #422
    Nézd meg a videót dummy.
  • Savaran
    #421
    a 419. válaszban caps lock fórumtársunk kikereste neked mit kell csinálni,

  • JonasSandor
    #420
    Nem tudtam hogy dlc-be van benne, de ezeket nem tudom mozgatni meg se moccannak.
  • caps lock
    #419
    Ez a "The Nightmare" DLC, kikerestem neked, 2 perc volt. 22:40 másodperctől jön a te részed:

  • eddie999
    #418
    Szia! Ahogy írták is, a YouTube tényleg tele van végigjátszásokkal. Rákeresel az adott pályarészre és szerintem találni fogsz róla videót.
  • JonasSandor
    #417
    Amiket lehetett behúztam de nem vettem észre semmit, ahol próbáltam ráugrani a rúdra olyan messze van, hogy egyszerűen nem megy, ha nincs előtte kiszedve az a mozgó fal.
  • Savaran
    #416
    You Tube a barátod, fel van téve mit kell csinálnod
  • dregnarr1 #415
    Én úgy emlékszem, hogy nem kell lekapcsolni őket, hanem ha meghúzod a karokat, ideiglenesen új utak nyílnak - általában a másik oldalon - amivel tovább lehet jutni.
  • JonasSandor
    #414
    Itt van a helyszín
  • dregnarr1 #413
    Jobban jársz ha képet is mutatsz :D
  • JonasSandor
    #412
    Az a rész mikor bunkósbotok agyonvágnak, és lentebb meg tüskék szúrnak halálra.
  • JonasSandor
    #411
    Mi az istent kell csinálni a csapdákkal teli kígyók városában?, működőképessé kéne tenni azokat a falakat de vagy 1 órát baszakodtam vele és egy nagy lófaszt se lehet csinálni.
  • Savaran
    #410
    42 óra 100%
    Minden percét élveztem, nekem ez a rész tetszett a legjobban! Kicsivel több horror kellett volna az első részből, de amúgy rendben van!

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.03.07. 23:03:29
  • Savaran
    #409
    Tényleg, valamiért négernek emlékszem rá, akkor ok, Lara arca is más, igazából csak öregebb szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.03.01. 12:11:04
  • caps lock
    #408
    Sose volt néger, maori, de az igaz hogy mindegyik részben változott az arca. Amúgy ez alól Lara sem kivétel.

  • Savaran
    #407
    Mindegy, de négernek kéne lennie eddig az volt
  • Probatbicol
    #406
    Nem mexikói, maori (Új Zéland)
  • Savaran
    #405
    Komolyan kérdeztem
  • Ironman2
    #404
    Nehogy feltűnő legyen a zsidó származása.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.02.29. 23:35:16
  • Savaran
    #403
    Nem értem Jonah-ból miért csináltak mexikóit
  • Savaran
    #402
    Megvettem én is, ilyen olcsón nem hagyhattam ki, most már teljes a trillógiám, lehet ma este el is kezdem
  • Ironman2
    #401
    Majd megdumáljuk,ha van hasonló értékben játék amit akarsz,szólj nyugodtan,aztán ajándékként elküldöm neked.Valamit valamiért :)
  • Ironman2
    #400
    Ja,mondjuk a season pass nem is kell már,mert tartalmazza a def kiadás.
  • PiszkosFred
    #399
    Jogos, az a kulcs korábbi volt és már nem aktív, így marad az alapjáték.
  • Ironman2
    #398
    Köszi!
  • grebber
    #397
    Season pass milyen bundleban volt? Mert hogy nem a haviban ahol az alap game az biztos