637
  • Archenemy
    #20
    "ezt ugy birom, az eggyiknek az a baja hogy ateista volt"

    Nem baja senkinek, csak ennek fényében röhögségesek az ilyen "Most már a csillagok közt jár" hozzászólások, nem jár sehol, megeszik a kukacok.
  • Archenemy
    #19
    "Segítek, nem Albert Einstein"

    Baszki, a SAJÁT linkeden írják, amit te hoztál cáfolatnak hogy DE, EINSTEINTŐL VAN az idézet.

    "Einstein az idézett mondatot Eric Gutkind filozófusnak 1954-ben kelt levelében írta le németül, reflektálva arra, hogy megkapta annak "Choose Life: The Biblical Call to Revolt". c. könyvét "

    Mondd csak, nem érzed ilyenkor tök hülyén magad?

  • wollnerd #18
    Nem.
    Az egész életét az világegyetemnek, univerzumnak szentelte. A fekete lyukakat, csillagokat és az ősrobbanást kutatta elsősorban.
    Ezért mondtam ezt... Tiszteletképpen.
    Az egyik idézete: "I think the human race has no future if it doesn’t go to space."
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2018.03.16. 00:46:31
  • Sequoyah
    #17
    Komolyan nem tudod abbahagyni a trollkodast? Ha nem tudsz pozitivan hozzaszolni a temahoz, akkor ne szolj hozza egyaltalan.
    Keress idevonatkozo topicot, vagy nyiss egy ujat neki. Ez itt a tisztelet helye, nem a trollkodase.

    Stephen Hawkingnak fajna a legjobban, ha mindenfele vallasos maszlagba keverned az o nevet, mikozben o nyilvan eppen a tudomanyos munkassagarol lett hires. Kerlek add meg a tiszteletet, es ne rugj bele egy frissen eltavozottba, csak mert nem hitt abban, hogy barmifele felsobb tudat iranyitana az univerzumot.

  • yamato41
    #16
    Hát, nem tudom mit olvastál, de mindkét mondatot ő írta. Az értelmezésén lehet vitatkozni, de az eredeten nem.
  • Sequoyah
    #15
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tetsuo, Irasidus, yamato41, Jani Hun: Kerlek titeket, hogy ne most es ne itt... Napestig lehet ezen vitatkozni, de kifejezetten serto az emlekere itt tenni ezt.


    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2018.03.15. 19:00:42
  • Sequoyah
    #14
    Mar egy ideje a listamon van ez a konyv, ugyhogy azt hiszem most van itt az ideje, hogy valoban elolvassam. Ezt es az "Universe in a Nutshell"-t.
  • Tetsuo
    #13
    A kitalált idézetekkel Einstein és Churchill vezet toronymagasan. :-)
  • Irasidus
    #12
    Segítek, nem Albert Einstein. Ez egy HAMIS állítás, amit például olyan portálok terjesztettek el, mint például a Magyarországi Krisnatudatú hívők. Szépen belefutottál ebbe. klikk
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.03.15. 17:43:59
  • Tetsuo
    #11
    Én csak kérdeztem. Mert nem értem, ha ateista volt és a sok szcientista vagy naiv realista hozzászóló is annyira spiritualitástagadó, akkor hogy kell értelmezni az ilyen nyugodjon békében!, szelleme fent lebeg a csillagok között stb. kívánságokat?
  • yamato41
    #10
    „A tudomány vallás nélkül sánta. A vallás tudomány nélkül vak."
    „Bárki, aki tudományos kutatásba fog, nem kerülheti el azt a meggyőződést, hogy abban, amit mi természettörvénynek nevezünk, valamilyen szellem nyilvánul meg. Mérhetetlenül kiválóbb szellem ez, mint az emberi értelem, s az embernek a maga szerény képességével alázatot kell érezni előtte."
    Vajon ki mondta ezeket?
  • Jani Hun
    #9
    ezt ugy birom, az eggyiknek az a baja hogy ateista volt, a másik meg kiakad egy metaforán, kajak vallási háborut kell szitani a komment szekcióban?
    Szerintem az a lényeg inkább hogy mit tett, mit hagyott hátra,és hogy mennyit szenvedett betegségével, mégis élt még "1-2" évet. Tökmindegy hogy ateistaként fogják temetni vagy black matterként lebeg az univerzumban.
    Utoljára szerkesztette: Jani Hun, 2018.03.15. 14:43:24
  • Tetsuo
    #8
    "Ő most már a csillagok között utazik, szerte a galaxis(ok)ban."
    Ez valami új vallás?
  • wollnerd #7
    Nyugodjon békében Hawking! Ő most már a csillagok között utazik, szerte a galaxis(ok)ban. Nagyon sokat tanultunk Hawking professzortól.
    Csodás elméje volt. Hiányozni fog. :(
  • Tetsuo
    #6
    A legnagyobb erényét nem is említi a cikk, miszerint ő volt az, aki laikusoknak érthető módon ismeretet terjesztett kozmológia témakörben, ami miatt ennyire népszerű is lett.
    Az idő rövid története túlzás nélkül világhíres könyv.
  • yamato41
    #5
    Nyugodjék békében.
    Ateista volt. Kár.
  • kgpro
    #4
    Rajongtam érte!
    Borzasztóan fáj, hogy távozott!
    Remélem elméje egyszer visszatér valahogy a tér-idő mentén...
    300 évvel Galilei halála és Newton születése után született, és mint Einstein, 3.14 -én (PI napján) távozott. (persze ez csak számmisztika, semmi egyéb)
    Könyveivel Ő mégis velünk marad.
    Nyugodj békében Hawking Professzor!
  • GOTY
    #3
    Szívemből szóltál! A legnagyobb tisztelettel adózom ennek az embernek. Megismételhetetlen, brilliáns elme volt! Nyugodjon békében, Hawking professzor!
  • F4T4L_3RR0R #2
    Egy rendkívül briliáns elme távozott el személyében. Ő volt az az ember aki által megismerhettem még jobban a kozmológiát. Nyugodjék békében Mr. Hawking!
  • Sequoyah
    #1
    Kettos erzesek kavarognak bennem. Egyreszt sajnalom, hogy elment. Masreszt viszont orulok, hogy teljes eletet sikerult elnie, es kihozta az eletebol amit lehetett, sot az o eseteben annal meg sokkal tobbet is. Nyugodjek bekeben.