43
  • LSSAHPAUL
    #3
    Szerves anyagot csillagközi utazásnak (térmeghajtás vagy normál) szerintem csak nagyon indokolt esetben tesz ki bármelyik faj, viszont mesterséges intelligencia által irányított járművet felderítési célokra kiküldhettek, gondolom kurvára nem vennénk észre ha egy kisbolygót 4 órával felbukkanása előtt veszünk észre akkor egy szondát sohanapján.
    Ha nem dobja fel a talpát a nyomorék tudós akkor ő fog küldeni egy mikroszondát (nano űrhajónak nevezik ez azért túlzás, orosz milllárdos pénzeli) pont ebbe a rendszerbe, ahova 20 év mulva megérkezik szerintem +5 év mire visszaérkezik hozzánk a küldött adatok. https://www.youtube.com/watch?v=U2zCo6MCcCA
    Na kb ilyenek lehetnek, de soha nem fogjuk mi se észrevenni ha valaki küldött volna már ilyet.
    Utoljára szerkesztette: LSSAHPAUL, 2018.03.08. 11:43:53
  • petrov144
    #2
    Most még. Kb olyan, mintha egy vasat tartanának a tűzben arra az esetre, ha itt nagyon eldurvulnának a dolgok és a fejesek meg a kiválasztottak le tudjanak lépni, ha úgy adódik. Amíg ez nem fontos, nem aktuális, a csillagközi utazásra és annak fejlesztésére csak morzsák jutnak, ami érthető is. Addig marad a leskelődés a bolygóvadászat a feltérképezés.

    Ha igazán égető lenne a szitu, és sokkal nagyobb forrásokat pakolnának bele, más lenne a helyzet.

    Persze az is ok, hogy ha valahol kialakulhat értelmes élet, akkor akár ők jöhetnek előbb, ha kapnak egy célzott rádiójelet tőlünk.

  • felemelő
    #1
    Sohse értettem, hogy a sok fényévre levő bolygókkal mit akarnak.
    Nem mindegy hogy lakható vagy sem, ha semmi esélyünk sincs odajutni?