7
  • ostoros
    #7
    :)
  • ostoros
    #6
    Miért akarnának kilépni a világpiacra? Kína a világpiac.
  • Cat #5
    (Kína egyébként ugyanezt csinálja, például a pandáknál. Minden óriáspanda kínai tulajdon, és "kegyből" osztogatják azokat külföldi állatkerteknek. Az az ország "kap", amelyikkel Kína jóban van. Namost ettől még a panda nem az övék, sőt, minden külföldön született óriáspanda is automatikusan kínai tulajdon. Azaz nagyon is tudatában vannak a "szerzői jognak", és azt a külföld be is tartja, de ők szarnak rá. Ez hosszú távon biztosan nem fog működni, már csak azért sem, mert az ottani inkubátorban felnőtt cégek is ki akarnak lépni a világpiacra, és elvárják majd, hogy az ő fejlesztéseiket mások ne lopják el.)
  • kvp
    #4
    "Vegye meg teljes áron, és használhatja amennyit akarja."

    Jopar termeknel ez az opcio megszunt. Innentol offline csak limitalt ideig lehet oket hasznalni, tehat teljesen ki van szolgaltatva a vasarlo a gyartonak. Ez nem jo, orvosi muszernel pedig egyenesen erkolcstelen. Raadasul Kinaban meg mellekesen torvenytelen is, ott semmilyen szerzoi jogot nem ismernek el torvenyesnek, minden ilyen jellegu tulajdon automatikusan a nepe, azaz a politikai vezetes dont rola. Titkositani pedig csak ugy szabad, ha az allam kap feloldokulcsot. Igaz ez a kommunikaciora, de igaz minden masolasvedelemre, legyen az filmes vagy szoftveres.

    ps: Erre mondjak azt, hogy ha nem akarjak betartani a kinai torvenyeket, ne aruljak es ne gyartassak a cuccukat kinaban... Ha meg megis odamennek, ne csodalkozzanak, hogy addig fogja rugdosni oket az allam, amig nem teljesitik a helyi torvenyeket, meg akkor is ha ettol az adott ceg mondjuk eppen csodbe megy.
    Utoljára szerkesztette: kvp, 2018.02.09. 10:43:52
  • Cat #3
    "ha egy korhaz eppen nem tud fizetni a rontgenfelvetelert"
    Azt kihagyod a képletből, hogy ilyenkor az üzleti modell arról szól, hogy kb. ingyen odaadják a röntgengépet! És utána használat arányosan fizetnek. Lehet kritizálni, de nem árulnak zsákbamacskát, választás kérdése, hogy azonnal fizetsz magas költséget, és utána csak az üzemeltetés díját, vagy alacsony/ingyen eszköz, és utána magas áron működteted.. (Ugyanez a modell működik a konzoloknál, a borotváknál, a nyomtatóknál, a kapszulás kávéfőzőknél stb. Egyiknél se fizeted ki valójában az eszköz árát, hanem a később vásárolt töltőanyagokkal hozod ki nyereségesre a céget.)

    "ott fog meghalni a beteg"
    Vegye meg teljes áron, és használhatja amennyit akarja.
    Utoljára szerkesztette: Cat, 2018.02.08. 16:40:19
  • kvp
    #2
    A lenyeg, hogy ez egy olyan ceg, ami lehetove teszi, hogy a szerzoi es egyeb kapcsolt jogokat barhol a vilagon a technologia segitsegevel ervenyesiteni lehessen, nagyjabol fuggetlenul a helyi tovenyektol.

    Peldaul ha egy korhaz eppen nem tud fizetni a rontgenfelvetelert, akkor ott fog meghalni a beteg. Ilyenkor ne csodalkozzon a ceg ha pl. Kinaban a hadsereg probalja oket rabirni, hogy megse korlatozzak az orvosi eszkozok eletmento kepesseget. Es meg csodalkoznak rajta, hogy a fel vilag szamara kozellensegek?

    ps: A cikk arra jo, hogy tudjuk hogy leteznek es tisztan erkolcsileg elitelheto tevekenyseget vegeznek. Innentol (tisztan erkolcsi, nem jogi szempontbol) szabad preda a ceg.
  • Skylake
    #1
    Köszönjük a Wibu AG reklámját, kedves SG! Legközelebb legyetek már szívesek az (x)-et is a cikk végére odatenni!