273
bannerkep
  • perko
    #233
    Elküldtem neki a linket privátban de még nem válaszolt.
  • Botond #232
    Csak az az egy sziget veszteséges, de összességében nyereséges vagy, akkor ne foglalkozz vele. Illetve az olajos szigeten is a kikötőben állítsd be, hogy a felesleg menjen exportra, azt megveszik az arra járó hajók, és dől a pénz.
    Az újság fontos még, hogy olyan cikkjeid legyenek, hogy x%-al több pénz, x%-al kevesebb termék kelljen a lakosoknak és végül vmi jó kedv, vagy lázadás csökkentési esélyes cikk, mert a manipulált cikkekre ugrik a lakosság.
    Emellett általános szabály, hogy ha kevés a pénz, akkor még be kell népesíteni szigetet sok-sok 1-2 szintű emberrel, éppen hogy csak az alap dolgokat megadva nekik, és akkor dől a pénz.
  • turiluifan
    #231
    Szia Láma és Botond! Tanácsotok szerint sikeresen eljutottam az olajkitermelésig. Egy szigetemre vitetem az olajat, ez az "Ipar" szigetem. Ott minden szükséges; gépet gőzhajót , traktort tudok építeni elektromos árammal, de nem bírom felvinni ezen a szigeten a -12 000 keresetet, tehát itt ennyi mínuszban vagyok. Egyébként meg van mindenütt sör pálinka bunda, mindegyik akar fejlődni, de az ipari költségek ilyen magasak. Ha elosztanám a többi szigetre, akkor meg mindenhova olajat kell szállítani. Mi lehet a gond?? Köszönöm a segítségedet; Lui
  • nagykispeter
    #230
    Szia
    Sikerült megszerezni?Egyébként ha megvan az áprilisi verzió az ugyanúgy jó a szövegeket nem ériontette a frissítés,csak felül kell írni nem is lett újra fordítva.

    Utoljára szerkesztette: nagykispeter, 2022.05.23. 08:52:50
  • Plata
    #229
    Szerintem kérdezz rá a gépimagyarítások topic-ban.
    Egyébként vicces volt a balhé,jókat derültem az állandó idióta veszekedéseiken.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.05.19. 09:12:16
  • HDFRasputyi
    #228
    Köszi! Nem is gondoltam, hogy egy olyan oldal aminek a magyarítások készítése, és az olyan emberek segítése a feladata mint én is aki angolból gyengécske, ilyen feszültségeket tud kihozni az emberekből. Sajnos a Facen sincsenek. Ha esetleg valakinek elfekvőben ott pihen a gépén az utolsó verzió letöltve, kérem ossza meg velem ha ideje engedi. Előre is köszi
  • Plata
    #227
    Hát azt hiszem a gépimagyarításoknál nagy hiszti volt meg balhé meg sok anyázás.
    Itt az SG-n is hetekig ment az ereszd el a hajamat.Többször le is zárták a topic-ot az agyatlan horda miatt.
    Elvileg talán a frászbúkon lehet megtalálni őket.
    Bár ezt nem tudom biztosra.
    Már nem használok gépimagyarítást,mert általában selejtesek meg néha még jobban elcseszik a játékot.Bár némelyik vicces,mert olyan ordas baromságokat lehet benne találni hogy legalább egy jót röhög rajta az ember.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.05.18. 21:49:55
  • HDFRasputyi
    #226
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, sajnos a Gépi magyarítások oldalt nem érem el és nem is tudom mi történt vele, így a játék magyarítása sem elérhető. Valaki el tudná nekem küldeni az utolsó verziót? Előre is köszönöm.
  • turiluifan
    #225
    Nagyon Köszönöm!
  • Láma!
    #224
    annyival egészíteném ki, hogy érdemes kinevezni egy fő szigetet, ahol a lakosságot minél magasabbra húzod, és a Botond által is javasolt "termelő" szigetekről lásd el kereskedelmi utakkal a szükséges nyersanyagokkal. Érdemes specializálni is a szigeteket, pl egyik csak sört és kenyeret gyártson, egy másik disznót meg konzervet, harmadik ruhát meg snapszot stb. A fő szigeten pedig leépíteni 0 közelébe a termelést, pláne azokat amik szennyezik a levegőt, vagy nem tetszik a lakóknak (pl gyárak, kohók, disznótelepek).így a termelő szigetek magas számú de alacsony társadalmi szintű lakossága kevéssel is beéri és fizet, a fő szigeten pedig jöhetnek a módosabbak, akik még többet fizetnek:)

    ez így leírva nagyon egyszerűen hangzik, kivitelezni azért eltart párszor 10 órát :D
  • Botond #223
    Folyamatosan építs városokat a többi szigetekre is, ahol maximum 2-3. szintig húzod fel a lakosságot, és azokat bővítsd folyamatosan, hogy dőljön a lóvé, meg a nagyobb termelő szigeteiden állítsd be, hogy adják el a kikötők a felesleges termékeket.
    Mittudom én, az alapvilágban, kieső sziget, ahol van kender oda fel tudsz húzni több száz olyan házat, amihez jut sok halász, meg kender és és abból póló/ruha (nem tudom minek magyarítja a magyarítás, angolul játszok), és akkor fel tudod húzni őket második szintre, leraksz még pár kolbászgyártót, meg megépíted a jó hangulat épületeket, mint templom és egy ilyen nagy telep rengeteg pénzt termel. A ruha/hal úgyis túl fog csordulni, arra beállítod ezen a szigeten a kikötőnél, hogy adják el a 100 fölötti készletet, akkor azt az arra járó kereskedőhajók időnként megveszik.
    Illetve amikor az újságnál lehet választani, hogy mi legyen a 3 cikk, akkor a több pénz (talán 25% a max, de nyilván, ami elérhető), meg a minél kevesebb nyersanyagot fogyasszanak a lakosok (abból 10% talán a max, de ami elérhető nyilván) és a lázadás csökkenését válaszd, így a pénzed maxolódik, a megharagudó npc hatást pár küldivel ellensúlyozod és a maximális esetben -50% lázadási esély ellensúlyozza a másik két módosított cikk miatti lakossági felháborodást.
    A kezdő világban van vagy 8 sziget amit az elején le tudsz foglalni, 3-4-5öt is érdemes ráállítani ilyen minimalista "pénzgyárnak", és csak a többin fejleszteni a magasabb szintekre, a magasabb igényekhez.
    Legalábbis én így szoktam. :)
  • Racecam
    #222
    Sziasztok! :)

    Merre találom a játék fordítását, tudna esetleg segíteni ebben valaki? :/
  • turiluifan
    #221
    Mit tegyek? Mikor elérem a mérnöki szintet, a költségeim; 7 -12 000 ig felmennek! Aztán elfogynak az addig gyűjtött pénzek.
  • turiluifan
    #220
    Nagyon köszönöm! MŰXIK!
  • turiluifan
    #219
    Hol találom az Anno 1800 v14.0.1097495 magyarosítást?
  • perko
    #218
    Köszi. Én is kiprbáltam az újat és működik.
  • attika1979
    #217
    Már fent van a javított ami működik.Az új 1Gb lett ,kipróbáltam minden okés.
  • perko
    #216
    Letöltötte valaki a legújabb verzió magyarítását? (v14.0.1097495) Nálam nem működik
  • Láma!
    #215
    A mobilnetesre nem tudom m lehet, de a második esetben olyankor a barátnődet tényleg le is dobja a net? Nekem is volt ilyen, arra azt mondta a szolgáltató hogy tul sokan vannak az adott frekvencián (lehet nem jól mondom) és állítottak rajta valamit. Olyan helyen ahol nagy a népsürüség, ott gyakoribb ez (társasház pl).

    Sajnos lehet hogy az anno nem tul hibatürö a stabil net tekintetében, de ha tényleg megszakad a kapcsolat akkor érdemes a router/szolgáltató vonalon is mozogni kicsit.
  • Volband
    #214
    Sziasztok. Nektek nem akadt gondotok a multival? Itt most nem azokra az időkre gondolok, amikor az Ubi szerverek bemondták az unalmast. Két külön netes gondunk is van:

    1. Az egyik az enyém, amikor mobilnetről szeretnék játszani. Kb. 5 másodpercenként megszakad a kapcsolat, szóval teljesen játszhatatlan multiban. Mortal Kombat 11-en kívül (ahol nem csak az otthoni wifis nem volt neki elég, hanem kábelre kellett váltani!!) nem találkoztam még olyan játékkal, ami így "sztrájkolt" volna a netem ellen. Minden akadás- és lagmentesen elfut a mobilnetemmel is, de az Anno nem. Csak az otthoni net jó neki...

    2. A másik barátnőmnél jelentkezik, aki otthoni netről tolja de néha ledobálja. Nem olyan durván, mint engem mobilnetről de 5-30 percenként szinte állandóan, szóval nagy kaka ez is.

    Szóval ,bárkinél bármi hasonló? Esetleg megoldás?
  • nagykispeter
    #213
    Oké
  • Bizó08
    #212
    Köszönöm, megoldódott egy win10 frissítéssel. A rendszeremmel lehetett valami gond!
  • nagykispeter
    #211
    Ja és a magyarítás is fent van,eredetin így is jó
    Utoljára szerkesztette: nagykispeter, 2022.03.13. 16:46:05
  • nagykispeter
    #210
    Igen szoktam a betűk méretébe.A kompatibilitást nem,de azt felesleges is szerintem.A játékom az eredeti,nem tudom a Tied milyen
  • Bizó08
    #209
    Köszönöm, hogy megnézted!
    Szoktál használni módosításokat a win10 rendszerben? Ilyenekre gondolok, mint például az ikon, és betűk méretének növelése? Illetve, a játék ikonjának tulajdonságaiban a kompatibilitási funkciók valamelyikét? Azért kérdezem, mert én igen, és talán ezek valamelyike blokkolhatja, de nem sikerült rájönnöm, akárhogy variáltam....
  • nagykispeter
    #208
    Megnéztem nálam win10 alatt normálisan működik bekapcsolva is marad.Valami más gond van ott.
  • Bizó08
    #207
    Sziasztok!
    Tudna valaki segíteni abban, hogy lehet megoldani azt a problémát win10 alatt, hogy a játék nem reagál a betűk nagyítására? Hiába pipálom be a funkciót, kiveszi a pipát következő indításkor, és nem növeli a betűket. Viszont, egy másik gépen próbálva, amin win7 van, működik. Bár a pipát ott is kiveszi... de legalább aktív marad a megnövelt szövegméret.
    Előre is köszönöm, ha tud valaki megoldást!
  • FrezeR
    #206
    Ok, köszi.
  • perko
    #205
  • Botond #204
    Szuper, akkor ez meg is oldódott. :)
  • perko
    #203
    A #200-ban írtam már, hogy a Gépi Játék Forditások Sg topikban találtam rá. A PC & PCVR JÁTÉKOK GÉPI MAGYARÍTÁSA Facebok csoportjukhoz kell csatlakozni és ott megtalálod a 2021.december 21.-i bejegyzésben a letöltési linket.
  • FrezeR
    #202
    Megoszthatnád velünk melyik az ami a legújabb verzióval is működik.
  • perko
    #201
    No, ki is próbáltam, működik.
  • perko
    #200
    Köszi, már találtam is valamit a Gépi Játék Fordítások topikban. Csatlakozni kell a Facebook csoporthoz. Meglátjuk sikerül-e. Majd jelzem, ha esetleg mást is érdekel.
  • Botond #199
    Passzolom, még soha semmihez nem használtam magyarítást.
    A railroad tycoon2höz csináltam a havernak még akkor, amikor az új játék volt az őskorban, de egyébként közelében sem jártam magyarításnak. :(
    A c64es időkben még volt az a jó vastag, vagy 1000 oldalas papír alapú szótár, azzal nyomtam az rpg-ket, amikben oldalnyi hosszú szövegek voltak. Volt, hogy 5 perc játékért órákat szótáraztam, hogy értsem mi van. :D
    Van magyarítás topik is itt vhol, lehet ott több sikerrel jársz amúgy.
  • perko
    #198
    Régi ANNO rajongó vagyok, az1404-el sokat játszottam. Az online, amig működött, napi betevőm volt. Egy ideje nem játszottam az 1800-al bár nagyon tetszik és remek játék azoknak akik ezt a stílust kedvelik. A korábbi verzióhoz (v9.2.972600) volt egy gépi magyarítás ami jól működött. Sajnos a mostani frissítés után ez a magyarítást nem lehet használni. Hiányos angol tudásom miatt ez sokat segített. Nagyjábol elboldogulok az angol nyelvel is, de sokat segítene és megkönnyítené a játék használatát, ha lenne magyar nyelvű segítség. Kérdésem, hogy várható-e valami, vagy le kell mondani róla? Tudom, ilyenkor azt szokták tanácsolni, hogy tanuljak meg angolul. Az a gond, hogy koromnál fogva ez már egy kicsit problémás.
  • nagykispeter
    #197
    Köszönöm!
  • Botond #196
    Az anno-union a legnagyobb közösség, annak a fórumán szoktak lenni insider infók, meg mindenféle egyéb hasznos tippek- trükkök.
  • nagykispeter
    #195
    Igen ebből gondoltam én is,hol lehet utána olvasni?Máshol nem találtam infót róla
    Utoljára szerkesztette: nagykispeter, 2022.01.02. 16:46:53
  • Botond #194
    Direkt nem olvastam utána, legyen meglepetés. A videó alapján én arra számítok, hogy haladunk tovább az ipari forradalommal, mert eléggé a gépek a hangsúlyosak abban a 40 másodpercben. De hogy ez a gyakorlatban mit jelent, azon majd meg fogok lepődni. :)
    /szerk: a trailerhez írt pár sort olvastam, hogy az új világgal fognak foglalkozni, és hogy a hely szűkös, szóval erre van ötletük, az alapján amúgy logikus amit írsz. Meglássuk hamarosan.
    Utoljára szerkesztette: Botond, 2022.01.02. 09:59:43