273
bannerkep
  • kapalaci1972
    #273
    Szia!
    Végignéztem nem egyszer ,de semmiféle automata ker út ,vagy kikötőben beállított vásárlás nincsen ill.ami volt leállítottam,de így sem jön össze a matek?!
  • Botond #272
    Vannak automata kereskedelmi utak, amik importálnak vmit, vagy a kikötőkben be van állítva, hogy vásároljanak nyakra-főre vmit, esetleg, bizonyos limitig vásárlással töltsék a készleteket egyes dolgokból?

    /szerk: amúgy ha nincs elég bevétel, akkor fel kell húzni pár pénztermelő szigetet, ahol a legalapabb dolgok vannak csak, 1-2es szintű polgárok, hal, ruha, krumplipálinka, és végtelen mennyiségben 1-2es szintű házak, amíg csak a piactértől elér a dolog. Kis követ odavinni, lekövezni az utat, hogy még messzebb elérjen a piac hatása, és féléjük se nézni többet, csak dőljön onnan a zs.
    Utoljára szerkesztette: Botond, 2023.07.03. 17:41:12
  • kapalaci1972
    #271
    Sziasztok!
    Kérdésem a következő: nem értem ezt a pénzügyi elszámolást ,mert vagy megint én vagyok a hlye és valamit megint benéztem vagy bugos!
    A lényeg ,pl állok -10.000-nél (per pillanati elszámolás),de rákantintva a részletes elszámolásra a minden szigeteknél matekozva sehogy sem jön ki a összeg ,mert ha összeadom,kivonom akkor nem hogy -10.000-nél nem állok ,hanem mondjuk csak -1000-nél!? Mi a fen van? Előre is köszönöm a segítséget!
  • perko
    #270
    Előfordul mindenkivel. Örülök, hogy tudtam segíteni. Jó szórakozást.
  • kapalaci1972
    #269
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget ,hát én voltam a balfasz ! Nem a HUN mappa tartalmát másoltam be ,hanem közvetlenül a HUN mappát és onnan indítottam az egészet! De érdekes módon az egyik régebbi verzióval így ahogy elősször csináltam úgy is egyből működött!
    No comment! Jövök egy sörrel!
  • perko
    #268
    Ezt tartalmazza a magyarítás csomag. Ebben benne van a data99.rda fájl ami a lefordított magyar szöveget tartalmazza.

    Utoljára szerkesztette: perko, 2023.05.19. 15:55:06
  • perko
    #267
    Az én maindata könyvtáram így néz ki. A tiédből hiányzik a data99.rda fájl. Ez tartalmazza a magyarított szöveget.
  • kapalaci1972
    #266
    Hol a hiba? Mert már az összes .......kivan!
  • kapalaci1972
    #265
  • perko
    #264
    A kicsomagolt magyarítást be kell másolni a ANNO1800/maindata könyvtárba és ott kell a txt-ben leírtakat abban a sorrendben végrehajtani.
  • kapalaci1972
    #263
    Pontosan így csináltam! De én a letöltött magyarítást kicsomagoltam mert gondolom úgy kellett ,vagy nem is kel? Ja de ki kel mert máshogy nem is engedi

    Utoljára szerkesztette: kapalaci1972, 2023.05.19. 14:51:19
  • perko
    #262
    Így kell kinéznie, ha jól csinálod.
  • kapalaci1972
    #261
    Hát ez az pont úgy csináltam én is ,de vmiért nem jó! De 100% ,hogy nálam van a hiba,de hogy mi tudja a mkkom!
  • perko
    #260
    Van a csomagban egy MagyarításMenete txt fájl. Ebben 7 lépésben van leírva, mit kell csinálni. Én az alapján csináltam meg és jól működik.
  • kapalaci1972
    #259
    Köszi de pont innen töltöttem le és pont úgy csináltam de semmi és azt a bizonyos RDA-t meg nem is találom !
  • nagykispeter
    #258
    Mindhez jó az összes verzió max. szöveg helyen üres marad a mező..Lehet a gépeden újra kell generálni az RDA-t.Nem telepíteni kell hanem felülírni

    Utoljára szerkesztette: nagykispeter, 2023.05.18. 15:49:56
  • perko
    #257
    Ezt használod? Mert ez működik. https://gep.monster/games/anno-1800
  • kapalaci1972
    #256
    Sziasztok!
    Annyi problémám lenne,hogy megvettem a Anno 1800 - Year 4 Complete Edition-t ,feltetepítettem volna rá a magyarítást (megfelelő verziót)
    psze úgy ahogy írták de még sem lett magyar?! Mi lehet a gond? Előre is köszönöm!
  • Botond #255
    Az csak grafikai elemeket tartalmazó csomag, azzal nem tudsz játszani. Ott az alapjáték az ubiconnect kliensben, azt töltsd le, vagy három csempén is reklámozzák, hogy itt-itt-itt.
    Xsx-en gyorsan lepörgettem a kampányt, hogy megnézzem a kontrolleres irányítást, zseniális.
  • talpi
    #254
    Sziasztok. Most néztem, hogy pár napig ingyenes próbára az anno 1800. Az Ubisof-nál az óvárosi csomag( Old Town Pack) 5 Euró. Ehhez nem kell valami plusz alapjáték, mert így nagyon olcsónak tűnik
  • Botond #253
  • perko
    #252
    A Facebookon a "Gépi Magyarítások" csoportban megtalálható a v15.0.1156840 működő magyarítása. @Multicornak köszönhetjük, megérdemli a támogatást.
  • JohnnyHun1
    #251
    Sziasztok! Messifan-nak nagyon köszönjük, de sajnos a 15.0.1156840 már nem működik! Reméljük valaki megcsinálja!
  • Botond #250
    Az a helyzet, hogy igen, csak a hét 7 estéjéből 4re fix egyéb géming van megbeszélve, a többi este meg aludni kellene, ha nem akarom pár éven belül beadni a kulcsot. :D
  • [HUN]ekehatatya
    #249
    sziasztok! valakit erdekelne hosszutavu co-op jatek?
  • perko
    #248
    A tegnapi frissítés után már nem működik az Anno 1800 a v14.3.1118176-hez Messifan által készített magyarítással. A verziószám 15.0.1156840-re változott. Remélem lesz valaki aki megcsinálja, mivel Messifan befejezte.
    Utoljára szerkesztette: perko, 2022.09.22. 15:04:38
  • perko
    #247
    Nincs mit. Sikerült megtalálni?
  • EltaGS
    #246
    Köszönöm.
  • perko
    #245
    Fent vagy a Discord-on? A 'Gépi játék magyaritások' 'Új-deepl-magyarítások' topikban megtalálod.
    Anno 1800 Complete Edition (Javított v1) (UBISOFT Platf. v14.3.1118176) DeepL magyarítás (Messifan)
    Vagy a Facebookon a 'Messifan Gépi Magyarítások' csoportban is megtalálható.
  • EltaGS
    #244
    Sziasztok olvastam hogy van gépi fordítás elvileg, java részt meg értem angolul is de vannak benne homályos részek, valaki meg tudna adni egy linket honnan lehet beszerezni a fordítást. Köszi előre is
  • nagykispeter
    #243
    Igen érthető,erre az alapanyag kiváltásra nem figyeltem.Köszönöm megnézem.
  • Láma!
    #242
    próbálj meg olyan item-eket használni amik kiváltják mint alapanyag, vagy olyanokat amik pluszban adnak azt amire felhasználod az aranyat. mindkét esetben koncentráld minél kisebb területre a gyárakat hogy 1-2 trade union-nal lefedd és akkor elegendő gyár "nem kér" aranyat vagy a másik oldal, hogy ugyanannyi termék előállítása gyáranként plusz terméket is biztosít.

    nem tudom érthető volt e :)
  • nagykispeter
    #241
    Sziasztok!
    Tud e valaki valami ötletet arany bányászattal kapcsolatba? Egy idő után mikor olyan sok a befektető és a mérnök már nem lesz elég.Se újvilágba se északon nincs új bánya és bónuszokat is bevetettem,hogy több termelés legyen.Vásárolni se tudok már senkitől elfogyott és a termelésük is kevés
  • nagykispeter
    #240
    Privátba átküldtem, nektek,ez gépi fordítás hibák lehetnek benne
    Utoljára szerkesztette: nagykispeter, 2022.05.25. 23:16:23
  • _RAYEN_
    #239
    magyarítás engemet is érdekelne,
  • koj
    #238
    Sziasztok!
    Valaki el tudná küldeni a magyarítást? Köszönöm szépen.
  • turiluifan
    #237
    Köszönöm a válaszokat!
  • nagykispeter
    #236
    városháza a neve
  • nagykispeter
    #235
    oké,köszi
  • Láma!
    #234
    illetve ezen a szinten már érdemes a trade union-ba betenni lila vagy arany szinű item-eket, amiket lehet kombózni, pl kevesebb ember kell a működtetéshez+olcsóbb a fenntartása. vagy ingyen van a nyersanyag ami kell bele, esetleg minden gyártáskor ad valamilyen plusz terméket. a költségcsökkentők (ha nem teljesen egyformák, de csökkentenek költséget) berakhatók egymás mellé is, így kis szerncsével akár ingyen, vagy 20%-os költségen tartható az ipari épület ott ahol a trade union kifejti a hatását. Ezzel jelentősen lehet csökkenteni a kiadást egy ipari részen. ezzel együtt pedig a lakossági övezetben a megfelelő épületbe (nem jut eszembe a neve de olyan mint a trade union csak a lakosokra hat) bevétel növelő itemeket lehet tenni pl.