84
Age of Empires IV topic
  • FrezeR
    #44
  • Daermon
    #43
    Elkészült a játék :)
  • Daermon
    #42
    Elvileg már dolgoznak a további népeken is.
  • Savaran
    #41
    Ami újítás és jó, hogy minden nép ruházata és páncéljai egyediek, most már van értelme a falaknak, amugy a grafika szerintem még nem a végleges volt, csak azt sajnálom hogy mi is és a lengyelek is kimaradtak a játékból, reménykedem még egy dlc ben hátha szerepet kapnak.
  • Daermon
    #40
    Anno rongyosra játszottam a 2-t, abból az új kiadás is megvan, szóval vártam ezt is.
    Hozza a régi feelinget, hibái ellenére összeségében pozitív a véleményem.
    A béta simán futott, nem volt semmi gondom szerencsére.
    Hangok nagyon jók, grafika viszont szerintem lehetett volna szebb is.
    A HUD-ot hamar meglehet szokni, 10-20p elteltével már rutinból tudja az ember mit hol nézzen, szóval teljesen átlátható.
    A mikromenedzsment teljesen rendben van, kényelmes, látod melyik fejlesztés/épitkezés mivel jár.
    Induláskor 8 nemzet lesz, ezt továbbra is kevésnek érzem, mert azért akkora eltérés nem lesz a népek között.
    Maga a gameplay hozza a régi széria érzését, ami jó is meg rossz is szerintem. A jót nem ecsetelem ettől Age og az Age of… Viszont. 2021-ben szerintem illettvolna itt is fejlődni. Azért pl egy Total War után visszaállni arra, hogy a lovasok nem rohanják le a gyalogosokat, hanem ütik egymást állva, valamint az épületeket is kardal verjük le, nem ostrom géppel, azért… na
  • Savaran
    #39
    Kb 5 órát játszottam, elég felemás tapasztalataim vannak. Vacillálok hogy meg vegyem-e
  • Savaran
    #38
    Most szedem a játékot, az szomorú ha nincs lovasroham, pedig számoltam rá, a battle of middle earth-ben is nagyszerűen működött
  • Daermon
    #37
    2 versus után:
    Kicsit a grafika olyan homályosnak tűnik. Gondolom valami még nem kerek…
    A gameplay hozza a régi stílust (vissza is kellett szoknom, hogy itt nincs pl lovas roham, mint a Total Warban :D), valamimt teljesen simán futott, hangok okék, a kezelőfelelületet még szokni kell.
    Azért 1-2 menetet majd még lenyomok hétvégén.
  • undY1ng #36
    Csak hozzon egy AOE 2 hangulatot modernebb grafikával és jó lehet!
  • JonasSandor
    #35
    Nudlinak tűnik, de a felújított verziók is símán benyaltak 6 giga vramot.
  • Daermon
    #34
    Sima. :)
  • robicarlos6
    #33
    Minimum Configuration:


    Requires a 64-bit processor and operating system
    Operating system: Windows 10 64bit
    Processor: Intel Core i5-6300U
    Memory: 8GB RAM
    Graphics: Intel HD 520
    DirectX version: 12
    Storage space: 50 GB free space required

    Recommended Configuration:

    Requires a 64-bit processor and operating system
    Operating system: Windows 10 64bit
    Processor: 3.6GHz 6-core (Intel i5)
    Memory: 16GB RAM
    Graphics: NVIDIA GeForce 970 (4GB video memory)
    DirectX version: 12
    Storage space: 50GB free space required.
  • robicarlos6
    #32
  • robicarlos6
    #31
    Age of Empires IV - a háború eszközei
  • robicarlos6
    #30
    Age of Empires IV - vitorlát bonts!



    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.08.01. 12:15:08
  • hunbalee
    #29
    Leleplezték az Age of Empires IV utolsó játszható népeit és kampányait
  • Daermon
    #28
    Jó lenne, ha felfednék már mind a 8 (kicsit kevés) nemzetet.
  • hunbalee
    #27
    Dátumot hozott az Age of Empires 4 legújabb trailere

  • AnuluWork #26
    Mókás ahogy a mongolok összepakolják a cuccost. :)
  • hunbalee
    #25




    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.04.10. 19:53:49
  • hunbalee
    #24
  • hunbalee
    #23
    Hamarosan többet is megtudhatunk az Age of Empires 4-ről
  • JonasSandor
    #22
    Éppenhogy becsúszott még 2020-ba loooooool.
  • hunbalee
    #21
    Végre életjelet adott magáról az Age of Empires IV
  • grebber
    #20
    Age of Empires IV - Később konzolokra is jöhet?
  • FrezeR
    #19
  • FrezeR
    #18
  • JonasSandor
    #17
    Ami egy semmitmondó szarság. Grafikailag látszik a külömbség, de semmi több megint csalódás lett.
  • JonasSandor
    #16
    Este végre gameplay.
  • MuldR
    #15
    Valaki....régi aoe.hu-sok közül? IP? 14 14 14 14
    :)
  • Piko888
    #14
    Köszi a felvilágosítást
  • TBTPumpa
    #13
    Ez teljesen új rész lesz, a Relictől (Company of Heroes széria, Warhammer széria, csakhogy a legismertebbeket említsem).

    Az első rész felújított változata októberben érkezik. A második és harmadik rész felújított változata várhatóan 2018-ban, és a 4. rész 2019-ben.
  • Piko888
    #12
    Ez most az elő rész felújított verziója lesz vagy az első 3 részé?
  • molnibalage83
    #11
    Ha nem lehet értelmes MP formát adni neki, akkor értelmetlen lesz. Én eljutottam oda, hogy MI elleni strat/taktikai játéknak nem látom értelmét. Abban semmi poén nincs, hogy egy kőhülye, de pofátlanul csaló és a játék szabályain kívül játszó ellenfelet kell lenymoni. Ezért nem játszok már a Civvel és az TW szériával sem. Pedig az RTW2 Emp. Edition állítólag már jó.

    Egyszerűen az MI és dipmloácia egyetlen játékban sem működik igazából 20+ éve "fejlesztés" utána sem. Minden játékban, amivel játszottam semmi értelme nem volt a diplónaknak. Az MI semmit nem tartott be, a szövetséges mindig hátbatámad, ha meg nyerésre állsz, akkor irracionális összefogás van ellened...
  • Darun
    #10
    Én csak az elsőt játszottam, a másodiknak talán a demójával. Azért nem nyugtat meg, hogy nem csak én asszociáltam egyből arra, hogy valaki pénzt akar csinálni egy régi név előhúzásából. A Relic-ről én valamiért mindig a Soulstorm-ra asszociálok. Azért remélem azóta fejlődtek a fiúk valamicskét.
  • Plata
    #9
    Nekem a három volt a kedvenc,elsőt nem ismertem,de a hármat nagyon szerettem és játszottam vele online is,mivel volt hozzá multiplayer,bár az EA-hoz kellett regisztrálni a multihoz,ha jól emlékszem.Rég volt már nagyon.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.08.22. 14:16:58
  • TBTPumpa
    #8
    Ensemble már közel 10 éve nincs. Utolsó játékuk a Halo Wars első része volt. Aranyos volt, hogy tegnap a bejelentéskor a Microsoft előkotorta a kirúgott Ensemble-s fejlesztőket, hogy mondjanak szépeket a játékokról.
    Az Ensemble mellett volt egy másik csapat is, akik Rise of Nations-t készítettek - közösen utoljára az Age of Empires 3 2007-es The Asian Dynasties kiegészítőt rakták össze. Aztán mindkét csapatot szélnek eresztették, vannak, akik a Blizzardhoz mentek át StarCraft 2-t fejleszteni, van, aki a Creative Assembly-nél kötött ki (Halo Wars 2) és valaki a Relicnél (Company of Heroes 1 kiegészítői + CoH 2 + DoW sokadik rész).
    Szóval annyira nem ördögtől való dolog a Relic sem, de sajnos az elmúlt játékaik nem voltak annyira erősek és bizalomgerjesztőek, hogy epekedve várjam a negyedik részt. Első két rész a gyermekkorom szerves részét képezte (StarCraft és WarCraft 2 mellett), harmadikkal is nagyon jól elvoltam. Örülök és várom is a negyedik részt, de azért vannak fenntartásaim - főként, ha valóban XBox-ra is kihozzák, mert akkor hasonló kezelést tudok elképzelni, mint, ami a Halo Wars 2-ben is van.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2017.08.22. 13:49:00
  • Kurfürst
    #7
    Hmm, érdekes pár hónappal ezelőtt amúgy volt egy poll a relic oldalán, hogy mi az ami a CoH1-ben jó volt vagy ami a Coh2-ben javítás volt. Aki nem ismeri mindkettő világháborús RTS.

    Most vagy CoH3-at készítenek a srácok a DoW3 bukása után vagy az Age-hez vártak tippeket és valami modernebb korszakból lesz, teszem az viktoriánus kor, I vh, II vh.
  • gebali
    #6
    Az már elkészült Age of Empires Online címen.
  • gebali
    #5
    Szerintem meg pont nem ezt mondja a trailer, hanem csak simán elsorolja az eddigi játékok korait, és a végén feldobja, hogy akkor most jön az új kor (19-20. századra tippelnék, az amcsi függetlenségi háború és az első világháború között).