46
  • dyra
    #5
    ez a robot autós buli csak a gazdag országokban fog működni de ott se mindenhol. A csóringer országokban meg sose. Drága bonyolult eszközöket kreálnak a közlekedéshez miközben az emberek nagy többsége nem tud millákat perkálni a kocsikért. Büdös életben nem váltja ki a sofőröket csak ha az úthálózatokat is átépítjük. Ér annyit ez az egész?
  • NEXUS6
    #4
    Na, kb én is így látom a szitut, ahogy a cikkben van. Az hogy a 16 éves zéró gyakorlattal rendelkező tinit, meg a 70 éves juti jogsival bíró papit talán már lehagyja a robikcsi azért had ne öntsön el melegséggel.

    Engem már a 80-as években megvertek a sakkprogramok, de azért még kellett vagy 15 év mire Kaszparovot is legyőzte egy számítógép. Nem tatom magam jó vezetőnek, de szerintem ezeknél az egyemistákkal 2 hónap alatt összedobott progiknál többre vagyok képes. Szal úgy gondolom, amíg az én szintemet elérik is jó pár év, hát amíg azt lehet mondani, hogy a legjobb sofőröknél is jobban, biztonságosabban vezetnek.
  • Tetsuo
    #3
    Egyértelmű, hogy a robotautók adatbázisra állnak át idővel, de a lényeg a cikkben szerintem az, hogy a szenzoradatok feldolgozása még nagyon messze van attól a szinttől, amit elvárunk egy robotautótól. Vagyis nem csak egy egyszerű táblát téveszt el, hanem minden más objektumot is minimális eltérések miatt. Ez bizony "gáz".
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.08.09. 12:11:22
  • grobs
    #2
    Ameddig a közút kezelőknek emberekre kell készülniük addig marad a tábla. Adatbázisban jelenleg is tárolják az útszakaszokra vonatkozó információkat, de ahhoz, hogy a szükséges adatok publikusak legyenek nagyon sok törvényt kellene hozni ami tech analfabéta politikusok mellett nem biztos, hogy jó eredményt hoz.

    A tábla "frissítése" sem automatikus. Nagyon sokszor tapasztalja minden autós a "kint felejtett" táblákat. Ezen kívül itthon a rendőrségi jegyzőkönyv felülírhatja a közút kezelőnél lévő adatokat. Előfordult már, hogy rendőr szerelt vissza korlátozó táblát a mérés idejére, a bíróság pedig ezt szabályosnak találta.
  • molnibalage83
    #1
    Én azt az irányt egyelőer nem találom járhatónak, hogy az vezetésre vonatozó infókat táblákból kapja a kocsi. Azok azért vannak, mert az embernek szemei vannak és nem tud mindent megjegyezni. Az autónak ellenben végtelen memóriája van. A bibi az, hogy ki és mikor frissítse azt és mennyire sérülékeny külső támadással szemben...