13
  • molnibalage83
    #13
    Valami gépelési hiba van. 100 Pa az 0,001 bar abszolút nyomás.
  • lapaleves
    #12
    jaja, nem kell félned, hogy a te kísérleti járműveid nyomába érnek.
  • dzsagon
    #11
    Elon Musk ezt üzente a mérnököknek " Ezért még ne kezdjük el egymás faszát szopni"
  • Vata111
    #10
    Tehát sok pénz elköltésével sikerült elérni a 113km/h álomsebességet, amit 1850 körül a jobb gőzmozdonyok is tudtak. Igy már érthető a tesztet végző mérnökök diadalmas mosolya :-)
  • gaszton421
    #9
    A teljes vákuum egy elméleti fogalom, teljesen üres, anyag néküli teret jelent, iyen viszont nincs, a naprendszerben, a bolygóközi térben is vannak részecskék, kb 1/cm3 nagyságrendben. Ebben a csőben biztosan nincs ilyen, ahogy írták kb 1 bar nyomas van, 100 pascal, vagyis kb. annyi mint 60 km magasan a légkörben.
  • Caro
    #8
    Valaki elmagyarázná, hogy a "teljes vákuum" mit takar? :)
  • Caro
    #7
    Vasúti kocsinak is eltörhet a kereke, meg a repülőgép is le tud zuhanni.
    De normális méretezéssel, karbantartással, biztonsági rendszerekkel ezek a kockázatok minimalizálhatók.
  • Whysper
    #6
    Én azt valami dermedő gél folymatos kispircelésével csillapítanám .. Persz e nem kell nekem ugrani ,mert értem ,hog ynem odlaná meg és szarrá menne a jármű. Én csak az utasokat vettem figyelembe!
  • cylontoaster
    #5
    Gondolom van rá szenzor, ekkor megáll a jármű és a csőben megnő a nyomás.
  • Balage74
    #4
    Én arra lennék kiváncsi, ha olyan baleset van amikor nem a cső, hanem maga a jármű szenved valamilyen kárt és elszökik belőle a levegő...
  • NEXUS6
    #3
    Tekintve, hogy ránézésre ez nem egy szuperszonikus, vagy transzónikus haladásra tervezett forma, a keletkező lökéshullám is oda vissza verődik a jármű és a cső fala között, nagyjából megjósolhatóan darabjaira esik ha egy gyakorlati vákuumot jelentő közegből viszonylag hirtelen átlép egy normál atmoszférájú közelibe.
  • Zulu12
    #2
    Hmmm. Én amúgy arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan mi történik mondjuk baleset esetén. Vagyis ha pl egy több 100km-es vákuum alatt lévő cső megrongálódik vagy ilyesmi és normál nyomás alá kezd kerülni. Nem számoltam ki még papíron de nekem nagyon sok energiának tűnűk az a mennyiség amit egy ilyen cső képes tárolni...
  • NEXUS6
    #1
    Hála istennek ezt porszívó összeépítve valami sűrített levegős lebegtetéssel típusú téveszmét, amit eredetileg Musk megálmodott úgy látszik dobták. Talán innen már lesz is értelme is, más kérdés, hogy újdonság értéke ettől kezdve zéró.