29
  • M2 #29
    Nem te vagy az a gyerek A Hihetetlen családból? Minek fizetsz? 20 ms alatt kiérsz a következő kerületbe... :-)
  • etniez
    #28
    A Paypass-nál semmi nem gyorsabb.
  • SanMaster
    #27
    A Simple pedig egy nagy fos, töröltem a telefonomról. Egy szolgáltatás volt, ami érdekelt a parkolás, de az se működött rendesen... erről ennyit.
  • SanMaster
    #26
    Mekkora PR cikk, bazzz! Nem fog változni semmi, még jó, hogy nem fogom a bankkártyámat regisztrálni a mobilomra. Ellopják, aztán még fizetnek is vele. Ez az egész csak bizonyos korosztályt érint, aki egyáltalán felfogja, hogy miről van szó, mondjuk 18-49. Nagyon lassan fog ez növekedni... ahogy a készpénz se ment a kukába, a bankártya se fog.
  • wraithLord
    #25
    Gondolom, ugyanúgy az online felületen, mivel a telefon a kártyaadatokat használja (vagy lesz olyan menüpont).

    Vagy egy biztonsági app-pal leradíroztatod az egész telefont (persze ennek feltétele, hogy még a lopás előtt legyen rajta).
  • kgpro
    #24
    És, ha ellopják a mobilomat, mivel tiltom le a mobilos fizetést? :-)
  • TokraFan
    #23
    Mi ez a clickbait cím már megint? Semmilyen bankkártya nem megy a kukába, természetesen.
  • cateran
    #22
    "Nekem 10 ms-ben belül megvan egy fizetés, elpakolással együtt."

    Hat ez teljesen hiheto..ja, nem...Amugy ordit rolad, hogy meg az eletben nem fizettel erinteses megoldassal..na az nincs 2 sec..plusz amig kinyomtatja a szamlat, max 5 sec az egesz...
    Utoljára szerkesztette: cateran, 2017.06.22. 23:02:08
  • paby88
    #21
    10ms? tehát te 1 századmásodperc alatt elpakolsz meg fizetsz is? valahol esetleg nem tartasz kurzusokat, szivesen megtanulnám.
  • RelakS
    #20
    Ez most az OTP-nél hogy van?
    Eddig volt a Telecom + OTP esetén a Mobiltárca, de azt április elején lelőtték.

    Azt hiszem, megvan :)
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2017.06.22. 19:44:42
  • dzsagon
    #19
    kp a barátom
  • IXEMGabeo
    #18
    nalunk ilyen mar tavaly is volt Angliaban mikor a bufeben lattam par kollegam ezt a modszert alkalmazni...en "maradi" vagyok ugyhogy en csak maradok a contactlessnel bankkartyaval:DDD
  • Yagami
    #17
    Blablabla...még mindig a készpénz a leggyorsabb, ahogy nézem. Én csak sírok sorban állásnál a sok bankkártya-szerencsétlenkedőnél (meg fel is baszom magam rajtuk sokszor). Nekem 10 ms-ben belül megvan egy fizetés, elpakolással együtt. De ugyanez, ha jegyet akarok venni egy automatából, nekem 10 ms kb. bankkártyás tutyi-mutyinak meg egy perc, és feltart mindenkit. Hagyjuk már...inkább ne haladjatok a korral ezen a téren, jobban járnánk, és biztonságosabb is egyben.
  • Cat #16
    "Végre nem kell hozzá szuperspeciális Telekomos sim kártya?"
    Most pont hogy annál fordulhat elő probléma.
  • takysoft
    #15
    Felvilágosítana valaki, hogy miről szól a cikk?
    Évek óta van már telefonos fizetés. Mi változott?

    Végre nem kell hozzá szuperspeciális Telekomos sim kártya? (nekem emiatt nem lehetett, mert céges sim-em volt)
  • wraithLord
    #14
    A cikkre reagáltam, mert azt írta, hogy gond lehet az NFC-s SIM kártya. Ezek szerint van olyan. Tudom, hogy a telefonnak kell NFC-snek lennie ebben az esetben.
  • etniez
    #13
    Mármint Magyarországon működő osztrák banknál.
  • etniez
    #12
    És ha beszarik a kártyád? Annak is akkora az esélye...
    Nekem telefonom még soha nem szart be, viszont kártyám igen. Mágnescsíkos is, chip-es is.
  • emberz
    #11
    Aztán beszarik a telefon, és tépheted a hajad.
  • etniez
    #10
    A Telenor és a Budapest Bank megoldása annyira kőkorszaki, innen Londonból nézve, hogy fájt olvasni.
    De az is fájt, hogy akartam a magyar számlámhoz dombornyomott-paypass-os kártyát rendelni az egyik osztrák banknál és közölték, hogy nincs. Vagy ilyen vagy olyan..
    Szánalom.
  • AgentKis
    #9
    Az NFC nem sim kártya függő, ahogyan a WIFI vagy a GPS sem. A készülék tudja, ha tudja.
  • grobs
    #8
    pl.:
    - Ha ujjlenyomat olvasós a telefon akkor nem kell beírni semmit.
    - Ha több NFC van a tárcádban akkor nehezen válogatja ki melyik kártyát akartad érinteni. Több bankkártyám van, és kevés olyan emberrel találkoztam akinek egy lenne.
    - Ha vastag a tárca (apró, vagy egyéb papírok miatt) akkor hiába érinted nem érzékel. Elővesz, kinyit, kikaparja a kártyát, érint ... és ezt visszafelé is.

    Alapvetően jó dolog lenne, de mivel a világnak ezen a felén kénytelen vagy KP-t is vinni ezért majdnem mindegy. Ha már muszáj elvinni a tárcám akkor nem az említett problémák okoznak nehézséget.
    Ha elmegyek itthonról akkor minimum vinnem kell jogosítványt, lakcímkártyát, KP-t. Ezek mellett nem a bankkártya a szűk keresztmetszet. Arról nem is beszélve, hogy mi van ha nem NFC-s kártyával szeretnék fizetni.
  • molnibalage83
    #7
    A kisebbekben is van már.
  • wraithLord
    #6
    Nálunk sem újdonság, csak eddig technikailag nem így volt megoldva.
  • Kara kán
    #5
    Nálunk újdonság.
    Amúgy haladunk mi a korral, mint egy teknősbéka.
  • muerte2
    #4
    Ez egy több eves funkcio, nem teljesen vagom most az ujdonsagot.
  • wraithLord
    #3
    Csak az sokszor problémás. Pl. ha sört veszek, szólni kell valakinek, hogy nézze meg a személyimet, hogy megvehetem-e.
  • MuldR
    #2
    Tehát előveszem a telefonom, beírom a pin kódot, aktiválom az NFC-t és érinthetek.
    Ez mennyivel kényelmesebb, mint az odaérintem a pénztárcám amin kereszül még úgyis érzékel a terminál? Ha meg nagyobb összegű a fizetés úgyis PIN-t kell beírni tökmindegy, hogy a telefonét vagy a bankkártyáét írom be.

    @wraithLord A nagyobb Tescokban van önkiszolgáló kassza.
  • wraithLord
    #1
    Nem rossz ötlet az OTP részéről, mert a telefont kisebb eséllyel hagyom el, mint a bankkártyát (bár még egyiket se hagytam el soha...).

    Viszont már előre látom a pénztároson az értetlenkedést, hogy mit akarok a telefonommal. Némelyik még azt sem érti, hogy a kártyámmal mit szeretnék kezdeni... :D
    (Nem tudom, miért nem lehet úgy megcsinálni, mint külföldön, hogy teljesen önkiszolgáló a fizetés a pénztárnál, még a nyugtát is te téped le magadnak, a vásárlónak kirakott nyomtatóból, ha kell.)

    Gondolom, egy 15 éves SIM-kártya nem lehet NFC-képes.