342
Metro Exodus
  • Dency
    #241
    Az igen. :D
    Más:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kár hogy a tikharhoz a legjobb/leghatásosabb kiegészítőt csak az utolsó fejezetben kapjuk meg.
  • Evoluti0N
    #242
    Végigjátszottam. Nagyon tetszett. Jó befejezést kaptam. Lehetett volna több helyszín és kicsit hosszabb. Lesznek majd DLC-k. Kivi vok, h miket kapunk bennük.
  • ttt1
    #243
    Mondjuk ha van egy kis ideje az embernek (én nem rohanok, még csak a sivatagi részen járok) akkor pont a grafika tud szép lenni. Pl sivatagnál az autóban a nyaklánon is gyönyörű a fényefekt, csillog mikor ráesik a nap és még a szíjon is mozog ahogy haladsz az autóval ( elsőre nem mentem érte hanem elkolbászoltam- aztán át is ugrottuk azt a "jelenetet" így végül visszatöltve másodjára lett csak meg) Azaz nem vagy "köteles" azt csinálni amit mondanak.
  • Dency
    #244
  • tom2004
    #245
    Szeretnék jó befejést, ezért újra játszom. Ha leöklözöm az ellenfelet, az még jó vagy az sem elég a jó befejéshez. Olvastam jó befejezésről, igaz traszlator fordította, ott nem értem ezt "Ne ölje meg az akolit katonákat a hídon, amikor elhagyja a Volgát" nem tudom értelmezni.
  • grebber
    #246
    Főként ne ölj, tehát a lopakodásé a hangsúly. Ha megadják magukat csak üsd le őket. A mellékküldiket csinálni ezerrel, a spártai katonákét is. Akkor tuti happy ending lesz.
    Ha csak szimplán a fő küldit fogod csinálni és igyekszel minél hamarabb végezni , instant bad ending
  • tom2004
    #247
    Mellék küldetések a kérdőjelek? és spártai katonáké?
  • grebber
    #248
    Nem tudom mi jelöli nekem nincs meg a játék csak azt írom amit azok írnak akik már végigjátszották.

    Metro Exodus Guide and Walkthrough
  • tom2004
    #249
    Köszönöm az infót, majd biztos kapok választ aki végig játszotta.
  • Dency
    #250
    Én is 2x végigtoltam mert először rossz befejezést kaptam. Lényeg a lényeg hogy bizonyos embereket megkell mentened (Duke,Damir,Alyosha). Mert ők meghalhatnak a küldetés során és ugyebár a végén szükség van sok emberre.
    Duke(volga):
    Melléküldetések: Találd meg a gitárt, és teddy macit.
    Mikor elkell lopni a hajót akkor ne ölj meg senkit, csak knockold őket tehát lopakodni kell. Én egyszerűen végigszaladtam az egészen, 1-2 lövést kaptam be csak. Aztán mikor felmásztok duke-al az erődítményre szintén lopakodj ne ölj meg senkit, jobb oldalt szépen végig lehet menni.
    Damir(caspian):
    Első küldetésnél mikor a kocsiért mész, rád fog ugrani csávó, őt ne öld meg szintén csak knockold (E-vel).
    Mikor a föld alatti részre érsz, akkor mondja a csaj hogy keresd meg neki a muterja fényképét, ezt is teljesítsd.
    Mellékküldetéseknél lesznek bezárva szolgák a ketrecekbe őket ki lehet szabadítni, valamint ügyelj rá hogy ne ölj meg egyet sem.
    Lesznek olyan részek is ahol szolgák szaladnak rád vascsővel, ezeket nem lehet knockolni legalábbis nem dobja fel a menüt hogy Q vagy E. Én akik rámlőttek azt simán lelőttem, így is jó befejezést kaptam.
    Alyosha(taiga):
    Ez az erdős rész, itt ugye az erdő "gyermekeit" nem szabad megölni. Amikor majd a bázishoz érsz én a földön maradtam végig, először bal oldalt elmentem a kapuig gugolva, nem vesznek észre. Kapunál vigyázz mert van 1 dinamit elrejtve én először beszoptam és felrobbantam. Ugye közel mész és kitudod szedni E-vel. Utána jobb oldalt végig mész , majd kicsit balra nézel és lesz 1 létra felfele a toronyhoz, felmászol itt lesz 1 őr kiütöd, tovább mész jobbra ahol majd a zipline lesz, ott is lesz 1 őr kiütöd. Lecsúszol a vezetéken, ott szintén jobbra mész felmászol 2 őr lesz kiütöd őket és ennyi. Elvileg mikor majd a csónakot kell elkötni akkor is lopakodnod kell és csak kiütni az embereket.

    A Volga , Caspian, Taiga fejezeteknek van jó és rossz befejezése.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Volga:
    Jó: Duke-al együtt leugrotok a vonat tetejére, így megmenekül.
    Rossz: Duke-ot lelövik és nem tud leugrani a vonatra.
    Caspian:
    Jó: Damir veled tart, lecsúszik a kötélen mielőtt felrobbanna az erődítmény.
    Rossz: Damir nem tart veled mikor lecsúszol a kötélen, ott marad az erődítményen.
    Taiga:
    Jó: Alyosha-val átcsúsztok a kötélen a vonathoz nem nyitnak tüzet az erdő "gyermekei" így megmenekül.
    Rossz: Mikor átcsúsztok a kötélen, akkor tüzet nyitnak rátok és Alyosha-t eltalálják.

    Tehát innen tudod hogy egy fejezetet hogyan fejezted be, és ha esetleg nem sikerül akkor azt a fejezetet kezdd újra.
    Egyébként ez a videó a segítségedre lesz:


    Utoljára szerkesztette: Dency, 2019.03.16. 17:11:10
  • molnibalage83
    #251
    Szóval tipikusan metrós lett az egész, nevetséges hülyeségekből jön ki a befejezés. Na, ezek után végképp nem érdekel, nézzen ki bármilyen jól. Kár. Annak ellenére érdekelt ez egy darabig, hogy az első két részt is legfeljebb középszerűnek tartottam.
  • Dency
    #252
    Ne ezek alapján ítélj, kezdd el a játékot. Összességében szerintem élvezetes és érdekes.
  • Sir Cryalot
    #253
    Teljesen elfogadhatatlan irányba megy a sorozat ez meg egy fórum ami arra való hogy akinek van véleménye meg tudja osztani. Pl. Lehetne arról beszélni ha a last lightot semmisnek tekintjük, akkor milyen hub rendszerű játékot lehetne elképzelni a fallout3 belvárosánál 5x nagyobb területen hasonló utazó kereskedőkkel és stb.
  • grebber
    #254
    Max szerinted. Totál jó lett így a game az eladások is rendben vannak.
  • tom2004
    #255
    Köszönöm a válaszokat így biztos jó befejezést kapok majd, Duke nekem meghalt.
  • gstup
    #256
    Szinte semmi köze élményben a könyvekhez és az előző részekhez. Próbáltak összehozni egy részt ami a nagy tömegnek is "ehető" legyen. Ezzel magyarázható a jó eladás.
    Utoljára szerkesztette: gstup, 2019.03.17. 09:59:37
  • grebber
    #257
    Last Light folytatása ,így nem értem miért ne lenne köze hozzá..

    De ha megint lent játszodna többségben akkor meg azért sírna az a pár embert hogy má megint lent vagyunk...
  • Danecay
    #258
    Azért vannak elvetemültek :)
  • tom2004
    #259
    Sziasztok zöld lasert hol lehet szerezni?
  • grebber
    #260
    Nem tudom mi az nincs meg a játék de a Googleba beírtam kiadta
  • grebber
    #261
    Epic storeban a Metro Exodus mos már akcióban 59.99-ről 34.99-re le van lőve. 3 hónap után majd 50% off biztos jól fogyhat :)
  • lonvard
    #262
    Jah, én a sivatagban abba hagytam. Átment Far Cryba, és attól a szériától menekülök. De aki a Far Cryokat végigvitte, az szerintem szeretni fogja. Magyarítással újra fogom kezdeni, egyszerűen Metro-fanként meg kell próbálnom. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.16. 19:09:29
  • Danecay
    #263
    Far Cry-ba???
  • Inquisitor
    #264
    Ez eléggé alaptalan rosszmájú megállapítás, hiszen éppen akciók vannak. És mondjuk az a Detroit 9.99-ért .... hmmm.
  • grebber
    #265
    Nem alaptalan. Mondjuk jobb mint a tomb raider az 1 hónap után kapott 50%-offot aztán a game passba találta magát. Remélem hamarosan ez is oda jut
  • lammaer
    #266
    A betöltési idők másnak is irdatlan nagyok?

    SSD-ről megy a játék meg az oprendszer is, de az első betöltés is van vagy 2 perc ha nem több (a számláló egyesével megy felfelé), utána halálnál kicsit jobb de ott is van simán 1 perc... moszkvából most jutottam ki, szóval nyílt téren vagyok, e ez igazából elviselhetetlen... mintha tizenéves koromban c64-en tolnám, kazettáról...
  • lonvard
    #267
    Engem nem zavart, legalábbis nem emlékszem, hogy ezt problémaként vetettem volna fel magamnak.
  • Evoluti0N
    #268
    Nem most játszottam, de nem rémlik, h bajok lettek volna a töltési idővel.
  • Dency
    #269
    Nekem HDD-n(seagate 3TB) van, de még itt sincs 2 perc a betöltési idő, sőt le is mértem neked a VOLGA 53 másodperc alatt betölt. Memória meg van az ajánlott hozzá?
  • Torzonborz
    #270
    Nálam nincs gond ssd-n, baromi gyorsan betöltött (Samsung 970 EVO 500 Gb).
  • lammaer
    #271
    Hát, a volga nálam 2:05 perc, az elején egyesével mászik fel a számláló.
    SSD, 16GB ram... nyilván akkor valamit az én gépemben nem szeret ha másnál meg minden OK. Ez van.
    (most a biztonság kedvéért a távcsöves pisztoly használatakot véletlenszerűen le is fagy (google szerint nem egyedi jelenség), hát asszem ez a játék nem lesz a barátom...

  • grebber
    #272
    PC Game Pass most 300ft/hó kb 100játékkal köztük az Exodussal.

    Aki az epic miatt nem vette meg most végigtolhatja
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.06.09. 16:05:08
  • lammaer
    #273
    Remélem hogy Xbox game pass tulajként (amit kizárólag PCsként vettem meg, mert eddig is voltak benne PCs játékok) én is megkapom a hozzáférést ezekhez... még van több mint 2 hónap előfizetésem rá...
  • Moby
    #274
    Nem kapod meg. 300ft-ért fizess elő 1 hónap pc-s izéra. Nekem is van még 2 hónapnyi xboxos, nem jó hozzá.
  • grebber
    #275
    Ketté van bontva a kettő. Külön kezeli a rendszer. Vedd meg az ULTIMATE-et 300ft-ért és akkor átkorvertálva lesz 3 hónap ultimate-et (mondtad még van 2 hónap game passod) és akkor lesz 3 hónap GOLD-od és 3 hónap xbox game passod is [bár ha nincs konzol ez neked nem sokat számít] ,de lesz 3 hónap pc-s gamepassod a 300ft-ért.
  • Savaran
    #276
    Elkezdtem játszani a játékkal, visszafogott beállításokkal 60-90 között váltakozik az fps, viszont a sivatagos részen már beesik 30 alá, XD optimalizálás power.....
  • Dency
    #277
    #235-öt nézd meg ha akarsz plusz fpst.
  • Savaran
    #278
    Hálás köszönetem mester!!!

    Most már 57 fps-nél nem mértem kevesebbet a rázós részeknél is, ja és pluszban a motionblurt is kinyomtam, mert idegesít....nem is értem miért nem lehet alapból offolni.
  • grebber
    #279
    Ha ki van kapcsolva ez az opció akkor már nem extremeről beszélünk (gondoltam csak szolok)
  • Dency
    #280
    Persze, de ha mondjuk menüből állítod high-ra akkor valószínű hogy több mindent lejjebb vesz , textúrát, fényeket, árnyék. Itt meg csak simán az árnyékot.