1486
Assassin's Creed: Origins
  • jarlaxxe
    #161
    Gondolom lesz bugírtó patch mindjárt éjféltöl.
  • Gary
    #162
    Jah, day one patch, izé, update! 1,2GB! :Đ
    Utoljára szerkesztette: Gary, 2017.10.27. 00:01:41
  • Gary
    #163
    Játék! JÁTÉK! :Đ
  • endorphinz
    #164
    úgy érzem a gyatrább értékelések állnak majd közelebb a valósághoz
  • AnuluWork #165
    Kb. :)
  • Árnyvadász
    #166
    1 órát beletettem. Tetszik eddig. Viszont a grafikai beállításokon majd állítgatni kell, mert nem túl acélos a futási sebesség. Ez pedig erősen rányomja a bélyegét az élvezeti értékre. Adatptive Quality az nem tűnik rossz megoldásnak, de majd délután szórakozok a többi megoldással is. Grafika az nagyon durva egyébként.

    Harcrendszer is eléggé bejövős, de persze szokni kell még. Küldetések, sztori eddig jó, a hangulat megvan. Igazából minden rendben van eddig, csak valahogy ki kell hoznom a 60 fps értéket. Egyszerűen zavaró ha már 40 környékére lemegy. Alapból High beállításra rak mindent a játék. Azt viszont nem értem a Geforce Exprience miért nem látja a játékok közt. Mert azzal lehet jobban be tudnám lőni.

    Pár apróság:
    - Az eléggé jó újítás, amikor íjjal becélzom az áldozat fejét és még kilövés előtt jelzi mennyi életerőt vesz majd le a nyílvessző.
    - Állatok közül a hiéna szép pettyes meg aranyos, de le kellett vadászni
    - Lovak, tevék kidolgozása kb. állejtős kategória (szerintem még az embereknél is jobban ki vannak dolgozva)
    - A kezdő boss harc nagyon jó volt, igaz ez még a betanuló rész
    - A térkép zseniális, ennyire jót még játékban nem láttam.
    - Homok kinézete is állat, meg ahogy fújja a szél és benne a lábnyomok meg a felvert por, haladásnál. Apró részlet de nagyon adja.
    - Bayek fürgén mozog szinte bármilyen megmászható tereptárgyon, legyen az szikla, épület, akármi.
    - Letisztult menürendszere és inventory rendszere van a játéknak.
    - Képességfa hasznos tulajdonságokkal bír és sok a passzív képesség is.
    - A gonosz karakterek kellően unszimpatikusak, már alig várom, hogy kivégezzem őket. :)

    Nagyjából ennyi. Nem sok idő az az 1 óra, jószerivel ez még amolyan tutorial és sok sok kezdőküldetés megcsinálásról szól. Világ természetesen él, az külön poén volt, mikor lóval haladtam az úton aztán egyszer csak felökleltem egy gyereket vele. Szólt rendesen, ahogy eltanyázott. Volt egy másik eset, amikor szintén lóval haladtam, erre szembe jön vágtázva két másik lovas, mire az egyik: Menjél már az utamból! Pont szembe kerültem vele, gyorsan ki is tértem.

    Sólymot még alig alig használtam, de felfedezni vele tökéletesen lehet. Szépen megjelöli amit kell és utána már könnyű beazonosítani a játékban merre kell haladni, hogy meglegyen. Ez pl. pont kapóra jött a hiénáknál, amik fent a hegyi sziklákon tanyáztak.

    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2017.10.27. 01:40:26
  • AnuluWork #167
    Na én pont azt állítgattam, de már bealszom. Ez lesz a végleges:



    Annyira tiszta az egész koncepció! A játékmenet is bejön eddig, de majd később to be.
  • MerlinW
    #168
    AC3 óta van mikrotranzakció az összes részben:) Hol timesaver hol másnak nevezték, de ott volt. Arcunkba sosem volt tolva.
  • Rony94
    #169
    Hát basszus, nem gondoltam volna, de egyelőre nagyon bejön. A grafika GYÖNYÖRŰ és a helyszínek nagyon hangulatosak. Viszont sajnos beigazolódott amitől tartottam, az optimalizáció fos. Valószínűleg a procim a hibás (i5 4460, 3.20 Ghz, 4 mag), de ettől függetlenül van 16 giga ramom, plusz a videókártyám is egy 6 gigás GTX 1060. Direkt megnéztem, még full lowon is sokszor lemegy 60 fps-ről 50, de még 40 alá is. Ez kurvára gáz szerintem. Bár nem vagyok meglepve, ugyanaz a csapat a felelős érte, aki a Black Flag-et is csinálta és mindannyian tudjuk hogy az is milyen jól fut (még egy GTX 1080-on sincs meg a fix 60 fps). Ja és Full HD-n játszok még mielőtt valamelyikőtök megjegyezné hogy egy 1060 nem 4K-ra vagy 1440p-re való.

    Egyébként ha valaki túl halknak vélné a hangzást, az a Sound beállításoknál nyugodtan állítsa Night módra. Így minden hangosabb lesz, én ezt használom, nekem ez jobban bejön. :D

    Jó játékot mindenkinek és remélem hogy hamar jön erre az optimalizálatlanságra egy patch.

    Ja és igen, hogy még utoljára elmondjam: a játék GYÖNYÖRŰ!

    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2017.10.27. 03:15:51
  • kutyakiki81
    #170
    Én is elkezdtem még éjszaka.
    Nagyon rendben van a játék, annyi hogy elég Witcher 3 koppintás
    (Gondolom a Witcher iis máshonnan lopta a dolgokat, de nekem az volt az első ilyen játékom)

    A küldetések kiválasztása teljesen hasonló, ahogy az ellenfelek szintjének kijelzése is. De a harcrendszer is azt kopizza.
    Ami persze nem baj, mert jót másolni nem olyan nagy bűn :)
  • H Ádám
    #171
    Én is kipróbáltam de nálam a hanggal vannak bajok, a beszélgetéseket nem is hallom, az effekteket a játék zenéjét, szinte mindent hallok, de a beszélgetéseket nem, egyébként egy logitech g933-as fülesem van, és a virtuális hangzás is furcsa nekem, egyelőre nem találtam rá megoldást, pedig keresgettem, ha esetleg valakinek van valami ötlete, azt szívesen venném......
  • Árnyvadász
    #172
    Beszélgetések hangerejét tudod állítani a hangbeállításoknál. Alapból 0/100, míg a többi hanghatás mint zene egyéb fel van véve maximálisra. Lehet ott kell állítanod.

    Nekem meg olyan kérdésem lenne: a photomode opciót, hogyan lehet előhozni? A térképen látok egy csomó más játékosok által készített fotókat, de egyelőre nem találtam azt a gombot vagy beállítást amivel én is tudnék ilyet képeket csinálni.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2017.10.27. 10:13:52
  • Rony94
    #173
    Ha kontrollerrel játszol, akkor a két analóg kar egyszerre való lenyomásával tudod előhozni.
  • Árnyvadász
    #174
    Köszi!
  • grebber
    #175
    Assassins Creed Origins GTX 970 - GTX 1060 6GB - GTX 1070 OC | 1080p & 1440p Ultra FPS COMPARISON

  • H Ádám
    #176
    fel van húzva 100-ra a többit szinte le is vettem, de így sincs hang :) olvasgattam az ubi fórumán és sajnos többen vannak ebben a cipőben mint én......
  • MerlinW
    #177
    Proci valóban nem mai darab, tuti ő a gyenge láncszem. Vagy valamit félretekertél a beállításokban. Legfrissebb NV driver fent van?
    Egyébként az optimalizációval ahogy látom nincs sok probléma. 4 éves proci vs aktuális blockbuster játék általában nem teljesít jól - tisztelet a kivételnek :) Az hogy egy 4 éves 970-en hozza majdnem a 60fps-t maxon 1080p-ben, az elég sok mindent elárul:)
  • Rita79
    #178
    A teszt alapján a Ti 980 OC kártán kb. a GTX 1070 OC szintjét kell hozza. (na jó, 1-2 fps-el lehet kevesebbet, de nem többel). Neked is ez a tapasztalatod? Ma délután megveszem én is a játékot. Ahogy látom a Ti980-nak bírni kell az 1440-et is stabilan átlag 50 fps-el. A 4k-t max. csak kipróbálom, de valszeg azon játszhatatlan lesz.
  • grebber
    #179
    Nekem 2.5-3 év múlva lesz csak tapasztalom ezzel a játékkal akkor már nv voltaval.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.10.27. 11:57:29
  • AnuluWork #180
    Mi a bajod a 980addal? Teljesen oké vele a játék. :)
  • grebber
    #181
    Semmi bajom a 980Ti-mmel, csak a game akkor lesz meg :)
  • MerlinW
    #182
    Grebber csak magyar nyelven, $5 alatti játékokkal játszik.
  • AnuluWork #183
    Ja ok. :)
  • AnuluWork #184
    Pláne.
  • Rony94
    #185
    Úgy tűnik nem csak nekem vannak proci problémáim. Egy csomó ember arról számol be hogy még a csúcsszuper i7-es procijuk is 100%-on pörög...az összes mag. Itt valami nagyon el lett cseszve. Több terhelés kéne a GPU-ra és kevesebb a CPU-ra.
    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2017.10.27. 13:03:41
  • wedge31
    #186
    Végre elkezdhetem én is, 970 gtx-en pöpecül fut 1080p-ben, maga a játék igy pár óra után nagyon rendben van.
  • Voltan
    #187
    Az mit jelent, hogy pöpecül, és milyen procival?
  • Savaran
    #188
    Nem hinném hogy 100%-on pörögne egy I7-es, még a régebbiek sem, én ryzen 7 1700-al csapatom, de eddig egyszer ment fel 30%-ra a kihasználtság, de általában 18 és 25 % között ingadozik, a videókártyámat viszont izzasztja, fogcsikorgatva tudja 1080p very high beállításokon tartani a 35-40fpst! Ami még nem lenne katasztrófa viszont néha ledroppol 25-re, 3200mgb vramot eszik nálam, nem indokolja semmi a droppot.
  • wedge31
    #189
    A benchmark szerint átlag 54fps a proci meg i7-4790K, de a lényeg, hogy láthatóan jól és akadásmentesen fut a játék.
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2017.10.27. 18:13:48
  • Rony94
    #190
    Komoly optimalizációs problémák vannak. Reméljük hogy hamar jön hozzá valami patch.
  • Voltan
    #191
    És milyen beállításokkal?
  • wedge31
    #192
    Very high és high vegyesen.
  • Zegi Norbi HUN
    #193
    Nektek megy normálisan a célzás egérrel? Nekem egészen addig jó volt, míg nem kellett az íjjal lőnöm a szalmabábukra. Alapból most már meg sem akar moccanni, ha íjjal célzok akkor meg ugrál és akad össze-vissza a kép :/

    A játék valóban gyönyörű és aránylag egész jól fut, eddig piszkosul tetszik :)
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.10.27. 19:07:21
  • Zegi Norbi HUN
    #194
    Ahogy olvasom, másnak is beragadt az egér sajnos :(
  • jarlaxxe
    #195
    Nálam nincs vele gond.
  • Zegi Norbi HUN
    #196
    Jó neked :D

    Majd talán jön ki egy kisebb bugfix, mert egyszerűen nem tudok ezzel mit kezdeni. Így meg nyilván élvezhetetlen.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.10.27. 19:27:02
  • McFrost
    #197
    Nálam semmi gond nincs idáig. A fostalicska gépemen is high beállítással fut szépen: amd fx 6300, radeon rx 470 és 16 gb ram-al.
  • Voltan
    #198
    Megvettem én is, lekopogom, eddig jól fut, kis tweakelés után nagyjából high közeli beállításokon 1080p-ben 60 FPS-t eddig hozza, i7 4770k, és GTX 1070 társaságában. Az első településen nincs sebesség gond, de tartok a nagyobb városoktól, remélem, ott se fog belassulni.
    Viszont a játék valami gyönyörű! Eszméletlenül szép, csomószor csak nézelődök, és az állam keresem a padlón.
    A játékmenet is bejön eddig, a világ hatalmasnak tűnik, a hangulat nagyon ott van, szóval az eddigiek alapján igencsak jónak tűnik, remélem, nem lesz sebesség gond a nagyobb városokban.
  • Savaran
    #199
    Harcrendszer sokkal jobb mint amire számítottam. Eddig tetszik a játék.

    Apró problémáim:
    1.) Miért nem lehet sétálni? Ha lehet hogyan?
    2.) Régi ac-k hoz képest átláthatatlan a térkép, a gyűjtögethető tárgyak nem látszanak, kéne mivel 100%-ra hajtok.
    3.) Hol lehet megnézni a menüben az régi ac-k ban hasonlóan a haladáskövetőt ami mutatja mit kell még tennem a 100%-hoz?
  • Zegi Norbi HUN
    #200
    Y-nal tudsz sétálni PC-n, konzolon nem tudom.