10
  • ostoros
    #10
    Pontosan...
  • Tetsuo
    #9
    Megmondom őszintén, egyre többször "uncanny valley" hatást érnek el nálam az emberek. Talán, mert nekik is lényegük hiányzik.
  • ostoros
    #8
    Az uncanny valley alján nem más csücsül, mint a zombi.
    Azaz azért irtózunk az emberszerű robottól, mert testileg jóllehet tökéletes, az ember lényege hiányzik belőle. És az ember lényege bizony nem a külseje.
    Ezekről a bábukról a Gyerekjátékból Chucky ugrik be.
  • wraithLord
    #7
    Ja, igen, az kimaradt. :D
  • Tetsuo
    #6
    Meg kivéve a majdani legjelentősebb felhasználását, szexrobotként. :-)
  • wraithLord
    #5
    Szerintem semennyire. Egyszerűen csak ne nézzek ki úgy, mint Megatron és haverjai, amitől összefossa magát az ember. :D Egy robot csinálja azt, amire kitalálták. És ebbe vélhetően nem tartozik bele más élőlények vagy az ember teljeskörű imitálása. Persze kivéve szemléltetés végett, de az megint egy más téma.
  • masuda
    #4
    Azt nem is vitatom, hogy létezik, csak nem értem miért. Ha tudom, hogy egy gép, akkor úgy is kezelem, még ha teljesen ember formájú is. Nem vált ki semmilyen negatív érzést belőlem.
  • Tetsuo
    #3
    Ez a hatás létezik, de túl egyszerűsítve magyarázzák. Nem csak a részletességtől, illetve hasonlóságtól függ, ráadásul el van túlozva a jelentősége, pláne itt az sg fórumán. :-)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.06.10. 19:29:07
  • NEXUS6
    #2
    Szerintem ez azzal van összefüggésben ahogy a beteg embereket is kezeljük. Persze együtt érzünk velük, de alapvető viszolygást, távolságtartást váltanak ki. És ez jól is van így, ez segített abban hogy sikeresebben túléljük a járványokat.

    A jelenlegi robotok, tekintve, hogy pillanatokon belül kiderül, hogy még milyen messze is vannak az embertől, másrészt persze milyen közel, ezt az érzést aktiválják bennünk. Épp ezért még évszázadokig, amíg el nem érik az ember szellemi szintjét, jobb nem is próbálkozni az emberi külsővel.
  • masuda
    #1
    Rám pl egyáltalán nem jellemző az uncanny valley hatás. Nem is igazán értem miért probléma ez az embereknél.