29
  • Sirály12
    #29
    Imádom a régi Alien filemeket.
    Ezt a filmet viszont csak végigszenvedni tudtam. Borzalmas.
    Sok helyen unalmas, vontatott semmi. Remélem nem lesz folytatása.
  • cateran
    #28
    A linkelt video melyik reszet nem ertetted? A feliratost vagy az echte magyart? Maga Ridley Scott mondja, hogy szerinte az Alienek biomechanikus fegyverek...persze, lehet, hogy os sem tudja...Meg persze lehet pl vallasi aldozat a Prometheus elejen az idegen, csak az...meg cikibb...vagy lehetett 1 orult tudos is...de mit ad isten...semmi magyarazat nem jon...(vagy csak nekem nem remlik, ami nem lenne nagy csoda...:D 1x veigszenvedtem azt a szart, de enyhen szolva sem hagyott mely nyomokat:P)
  • Zombee
    #27
    Kamerás, Aliens 80%-a. Vannak bajok.
  • Ragnaar
    #26
    Azt a Prometheus már megtette, sorozatírók sztorija (meg lehet nézni, hogy a Fringe a lény horrortól hol tar jelenleg dimenzióutazásos wtf...) (Aliens vs Cowboys , (Lost, 80 részes))és filozófia egy olyan filmben, ahol 1 sec alatt hal meg kb. akárki, egy kult faj SJ degradálása redneck humanoiddá, holott a fanok 95%-nak nyilvánvaló volt, hogy a SJ akármi lehetett, csak humanoid nem. Ezt a Covenant nem tudta resetelni, de szerencsére nem a Prometheus vége szálat vitte tovább. A Covenant egy tisztes iparosmunka, nem lesz klasszikus, de a Prometheusnál jóval jobb. Hogy a következő részt (ha lesz ) mennyire célszerű a Covenant és a Prometheus eseményei közé tenni, azt megint hagyjuk..
    A Prometheusnak köszönhetően amúgy nekem úgy működött a film, hogy mint mellékszálat néztem.
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2017.05.31. 11:01:22
  • Dagohun74
    #25
    Hát megnézve a filmet, ez valami borzalom. Tényleg ennyire telik ma Hollywood-ba? Ez a film arcul köpte és telibe sz@rta az alien univerzumot.
  • DantszEE
    #24
    Szóval a fejlettség egyenlő azzal, hogy nem csinálunk faszságokat?
    Nézz csak rá az emberiségre.

    Meg amúgy te szakértője vagy a filmben látott fiktív fajnak? Tudsz bármit is a logikájukról? Na ugye.
  • cateran
    #23
    "mert még kamerásan is jó és kellemes emlékeket ébreszt bennem. "

    Ez valoszinuleg annak tudhato be, hogy orditoan hajaz az Alienre...radiouzenet, leternek a palyarol, megtalaljak a tojasokat, elszabadul 1 potyautas.....kisse felturbozve, mert ez mar 1 folytatas es nem kezdofilm, mint az Alien volt..

    A Prometheusnak se fule, se farka..ertelmetlen katyvasz (1 idegen civilzacio, ami annyira fejlett, hogy oda-vissza szambazik a vilagegyetemben, ugy "teremt" eletetet, hogy egyikojuk lebomlik 1 ures bolygon? Aztan mikor latjak milyen gebaszos lett az uj faj, krealnak 1 biomechanikus fegyvert ellenuk.....tenyleg? Vagy csak ugy, poenbol?)


    Utoljára szerkesztette: cateran, 2017.05.30. 17:04:31
  • NEXUS6
    #22
    Lehet, hogy ellentmondásosnak fog tűnni az előbbiek után, de ahogy Obi Van is megmondta, miden nézőpont kérdése. XD

    Mint folytatás jobb az A:C, mint pl a SW folytatások, előzmény filmek? Szerintem igen!
    Ugyan nem az, amire számítottam. Bizonyos tekintetben, David szerepét illetően azt érzem, hogy a rendező szinte fricskát mutat az Alien rajongótábornak.
    De mint film, folytatás, jobb, érdekesebb, mint az új SW filmek. valszeg én is újra megnézem. ;)

    Szerintem.
  • Zombee
    #20
    Amikor ilyeneket olvasok, mindig azt kívánom, engedjük el a sorozatot, örüljünk annak, ami van. Idegenek a Földön? Teljesen megölné az űrhorrort, meg mindent, amiért szeretem ezeket a filmeket. Az AvP is szar lett, bár annak van egy sor egyéb baja is, meg az úgy igazán nem is része a történetnek. Még csak nem is spinoff, hanem alternatív univerzum.
  • Prof William
    #19
    Egyetértek. A Alien a lehető legjobb úton volt efelé hogy egy remek űr-horror trilógia/sorozat váljon belőle Cameron segédlete alatt.

    A 3+ik filmnél csúszott félre ezzel hogy Ripleyn kívül mindenkit kinyírtak.

    Cameron idővel akár még az Idegenek a Földön sztoriszálat is megcsinálhatta volna. Akár még ma is, hiszen Newt már felnőtt így őt bárki játszhatná, Hicks lenne az öreg kommandós, Ripley meg az idős mentor. Még passzolnának is a sztorihoz.
  • Paddy
    #18
    Előttem már elmondták páran mi a baj a filmmel. Fájó számomra az egész forgatókönyv és nehéz úgy fogalmazni egy kritikát, hogy ne kerüljön bele valamilyen spoiler. Szerintem azzal nem lövök bakot, ha olyan apróságokat emelek ki a filmből, mint egy android hajnövekedése, a xenomorph születésének felezési ideje...
    Ezt a filmet is elkapta az a betegség, hogy új nézőket akartak fogni vele és emiatt szétb@szták a történetet teljesen, a maradéka pedig debil szintű szájbarágás lesz tele logikátlanságokkal.
  • AZUL
    #17
    csak az első kettő volt.... a 3.-ban már csak a csaj meg a rendőrkapitány volt ugyanaz, meg asszem a polgármester. maga Murphy sem az volt már mint az első kettőben. és stílusban, látványban mindenben már gyengusz volt a 3. rész... olyan farvizen evezős... ha hagyták volna benne azt a nyers brutalitást, érzéketlenséget, ami volt addig, akkor jó lett volna. a sorozat meghát nocomment...

    az újragondolása viszont nagyon jó, karakterek erősek, érzelmet vittek bele... a brutalitást nem merték feltételezem a korhatár miatt... nem temetném...
  • NEXUS6
    #16
    Mondok még egy sorozatot. Robocop.
    Az eredeti felállással húztak vagy 3 részt és tv sorozatot csináltak belőle, egyszerűen nem hagyták kimúlni.

    Aztán sok évvel később a 2014-es reboot szerintem egész fogyasztható lett, bár nem lett siker, csak egy tisztes iparos munka, tisztelgés a korábbi film elött, de már nem tudott akkorát ütni, mert az újdonság varázsa elmúlt.

    Szal szerintem innen nincs felállás, a SW-t is hiába húzzák, van amikor a lovat már nem kell noszgatni, hogy talpra álljon, hanem öszinte jóindulatból csak fejbe lőni. Jobb az mindenkinek.
  • NEXUS6
    #15
    Nekem az összes folytatásból az első rész azon hangulata hiányzik, hogy van fél tucat emberke, egyszerű melósok, egymásra vannak utalva, ahogy a melóhelyen mindenki és nem a világot akarják megmenteni, csak a szaros seggüket. Pont.

    Ehelyett az egész elment valami kozmikus összeesküvésbe már a második rész tályán, de ott még kontrollált módon. Burke képviselte a társaságot, aki csak szimplán gyökér volt, a társaság meg inkább csak leszarta az embereket, minden bonyolult hátsó szándék nélkül, mert az elődleges a profit.
    Aztán ahogy lett a társaság valami X-atkákba hajló mindenhol ott levő főgonosz, úgy csökkent a filmek színvonala és nézhetősége. Ezt egyszerűen nem kellett volna megjátszani, bármilyen vonzó és aktuálisnak tűnő üzenetszerűeség is volt.
  • Sir Charles
    #14
    Pont ez jutott nekem is eszembe, hogy ugyanazt az utat járja be a két sorozat.
    Első részek nagyon jók, és megalapozzák a sztorit, a második részek áll-leesős, odabaszós, akcióval, látvánnyal, mindennel. A harmadik részek még elmennek egy- egy jobb film élménynek, de már lefele tart a szint(önismétlés, még egy bőr).
    Azután pedig konkrétan ZS kategóriába süllyedtek, főleg az Alien 4, meg az AVP, és természetesen az új Terminátor.
    Nekem a Prometheus egy nagy katyvasz volt, bár ha nem Alien filmnek vártuk volna, egy jó kis filozófikus SF-nek elmenne, az újat még nem láttam, bár a trailerből nekem egy az egyben Alien 1. Ha visszatérnének a második rész folytatásához, meg hangulatához, akkor még lehetne egy jó akció-SF sorozatot kihozni belőle.
    Olvastam anno(nemtom hivatalos vagy nem) folytatásokat könyvben, amik nagyon jók voltak(Alienek a Földön, nagy háború, Predatorokkal szövetségbe lépnek az emberek stb-stb), azokból lehetne valamit kezdeni.
    Sajnos nem látom, hogy Terminátort hogy lehetne ebből a szarból kihúzni.
  • NEXUS6
    #13
    Végül is hasonlóan beteg mindkettő! :D
  • NEXUS6
    #12
    Lett volna az egészből egy olyan jó kis széria, mint a Halálos fegyver, vagy a Drágán add az életed, csak ez az űrben.

    Ami nem feltétlen lett volna baj, Cameron erre felé indította el a második résszel.

    De aztán mindíg valami nem akciófilmes, hanem művészieskedő rendezőt találtak, saját víziókkal, ami nem tett jót a frencsájznak. Mintha a Mekiben VanGogh heteket rendeznének ropogósra sütött disznófüllel. Poénnak jó, de nem illeszkedik a profilba.
    A harmadik sem igazán volt Alien film, de egy önálló sztorinak elment. A negyediken én már nagyon éreztem, hogy a séf kukázott egyet, majd az egészet megbolondította valami sajátos ízzel, így készül a paella is végül, ami nem rossz kaja, de nem ezért megy az ember vissza mondjuk Spanyolba. :)
  • Blasta
    #11
    Az a másik David aki nem Lynch hanem Fincher votl, de értjuk ;)
  • Prof William
    #10
    Az Alien filmtörténelem egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) baklövésének tartom Hicks, Newt (és Bishop) kinyírását.
    Ott az LV 426-on kialakult egy REMEK csapat akik között nagyon jó összhang volt. Ripley - Hicks - Newt történetében még legalább egy remek film benne lehetett volna.
    Erre azonnal kukázták volna. Szinte halottam ahogy Lynch röhög hogy "Na most folytasd Cameronkám ha tudod. "
  • Wittgen
    #9
    Az első három nekem hibátlan, még úgy is, hogy harmadik filmben a 2. rész túlélőinek 3/4-e odaveszett már a forgatókönyv első sorában. A 4.ben csak az szúrta a szememet, hogy nem tudnak Ripley karakterétől szabadulni, azonban hihetetlen élvezetes film lett. Látványilag még mindig TOP.

    A Prom. teljesen súlytalan volt, sf-nek jó, de éliennek semmi. A szereplők is súlytalanok, még Rapace is. Arról nem is beszélve, hogy Scott hogy leírta a folytatásban a főszereplőjét. Nem, mintha az új angol csajszi sok vizet zavart volna az A:C-ban, aki látta a filmet, az tudja, hogy több részben ő sem fog játszani.

    Jó lenne, ha Scott és kedvenc forgatókönyvíróit már elzavarnák és az univerzumban teljesen új karakterek köré kanyarítanának filmeket. Meg ettől a maroknyi ember talál pár tojást vonaltól is el kéne már szakadni, nem kicsit unalmas sablon ennyi idő után. A 3. rész ezért volt élvezetes.
  • scagnetti
    #8
    A "remek" 3 résszel csak annyi volt a baj, hogy kiírták a másik két túlélőt az az Aliens-ből, akik egyébként nagyon jó karakterek voltak. Ezzel a húzással már le is degradálták a 3 rész lehetőségeit. Nem mondom, hogy rossz lett, de a jó-tol is messze van. Még a dir cut verzió se mentette meg az én szememben. Ezért mondom én is, hogy Bloomkamp koncepciója működhetne. Nem lenne kár a 3-4 részért.
  • Ender Wiggin #6
    Reméljük ezzel kukázzák is Scottot, és jöhet egy olyan folytatás Blompkamptól, ami az Aliens után folytatja a történetet és az összes katasztrófális szart figyelmen kívül hagyja a predátorokkal, klónozással, röhejes börtönbolygókkal, kopasz melákokkal, óriáspolipokkal együtt... Ripley-t, Hickst, Bishopot és Newtot akarok! :-)
    Utoljára szerkesztette: Ender Wiggin, 2017.05.30. 06:29:39
  • HyBrIDNyLA
    #5
    Én konzervatív alien rajongó vagyok. Ismerem az eredeti irányvonalat, ahol az engineer-eknek közük nem volt a humanoid kinézethez, teljesen más is a sztori. Igazából köszönő viszonyban sincs a kettő. Elég sok könyvet olvastam, még a képregényeket is ismerem. Ez az Alien franchise elfáradt. Aki rajongó az a régit ismeri, abból táplálkozik és neki HC akcióra van szüksége, mint az Alien 2 directors cut. A Prometheus-szal valóban új nézőközönséget sikerült megmozgatni, de ez az eredeti rajongók kárára sikerült csak, akik kiborultak a történet elfordításán és elpártoltak a szériától. Többek között én is. Ez a két szék közé a pad alá kategória.
    Az Alien és a Terminátor franchise sikeressége között erős a párhuzam.
    1 alap, 2 überszuper, 3 elmegy, 4 szódával fogyasztható. Többek között az is egy elfáradt széria.
    Viszont azt el kell ismernem, hogy mostanában egy meglévő felépített matériából nagyon nehéz új dolgot kisütni. Jobbat, ütősebbet alkotni.
  • Dewri
    #4
    Én még csak a trailert láttam, de abból nekem is az jött le, hogy ez egy Nyolcadik utas másolat: megtalálják a tojásokat, egyikükre ráugrik az arctámadó, beviszik magukhoz, ott kikel... Ez egy az egyben Alien 1... Persze lehet, hogy más is van még mellette, de mondom, a trailerből ennyit szűrtem le...
  • Zombee
    #3
    Nekem olyan érzésem volt, hogy Scott nem is akart. Elkezdett valamit anno a Prometheus-al, majd folytatni akarta, végül meggondolta magát, de nem eléggé. A film kb. 80%-ban Prometheus folytatás, a maradék időben meg korábbi Alien filmek jeleneteinek másolása. Mindez csak azért kár, mert a Prometheus jó volt, ha már annyira külön vált a történet, nem kellett volna összemosni. Már ott is érezhető volt, hogy siet Scott az Alien-hez, de akkor még visszafogta magát.
    Persze koránt sem biztos, hogy Neill Blomkamp Alien 5-jével jobban jártunk volna, mert ő meg a remek 3. részt akarta kukázni.
  • grebber
    #2
    Kiváncsi leszek mikor érzik majd ,hogy el kéne felejteni ezt a címet már... 567. rókabőr... egyszeren nem tudnak újat mutatni...
  • NEXUS6
    #1
    A "hatalmas" hazai sikert az adja szerintem, hogy minden alien-fan elment rá, már akit nem beszélt le róla az, aki már látta.

    A Prometheus után én mondjuk nem vártam sokat. Azt még túl is teljesítette. De ettől ez még nem egy jó Alien folytatás.

    Ahogy öregszik Scott az látszik, hogy egyre inkább el van a saját kis világában. Láthatólag egyre inkább már csak az évtizedes hobbijának hódol az übermensch bemutatásával kapcsolatban. Jobban érdeklik a robotok, vagy az élienek, mint a filmben szereplő emberek, akiket csak azért rak a filmjeibe, hogy ezeknek az ember fölötti lényeknek legyen kit lemészárolni.

    Hihetetlen, hogy ez az régebben tehetséges rendező, hogy tudott olyan összetettebb emberi sorsokat boncolgató, nézhető filmektől, mint a Fekete eső, vagy a Gladiátor, az ilyen elég gyerekes hozzáállásig eljutnia. Bár ez a témája az Alien, a Szárnyas fejvadász meg talán más mozijaiban is felbukkan. Na most végre kiélhette magát, mert egy egész fajt tudott elpusztítani.
    A következő lépés valszeg az emberiség lemészárlása lett volna.

    Ez a filmje sajna elég nagy hasalás lesz, szal erre talán nem fog lehetőséget kapni. Szerencsére.