200
A Red Orchestra sorozat készítőinek új realistic FPS-e
  • Solt
    #80
    No újabb kedvenc... megtartjuk végig az első szektort, elfogy az ellenfél, de ők nyernek mert több pontjuk volt!? Ez elképesztően frusztráló! :D
  • yossarianHUN
    #79
    Bal gombbal. Jobb gombbal tüzérségi támogatást kér...
  • RatBaG #78
    a tutorial videók másnál is hiányoznak a menüből, vagy ez is bug?
  • etejedu
    #77
    Ja mégsem! :)
    A B-vel csak a csapatnak ad utasítást a mozgásra.
  • etejedu
    #76
    Ó köszönöm!
  • Solt
    #75
    SL esetén működik a jelölés B-l is....
  • etejedu
    #74
    Nem tudom miért nincs külön billentyűzet beállítás a helikopterre! Lehet más igen de én nem tudom irányítani vele a madarat! Így elég szívás lőni. Amúgy nálam otvar szarul megy, össze vissza repül...Hát még eltalálni egyáltalán vmit!
    Azt sem tudom miért más és más fegyvernként az érzékenység??? Ráadásul pont a snipernél hihetetlen gyors! Mintha elfelejtené az egér beállításokat!
  • etejedu
    #73
    Commandernek bombázási célpontot miért csak távcsővel lehet kijelölni? Nem túl életszerű! Azt még megértem hogy az SL úgy ad meg de egy elviekben akár kilométerre lévő parancsnok? Vagy hogy volt a vietnámi háborúban? Vagy azért van így hogy ne legyen túl egyszerű?
  • Solt
    #72
    :DD

    Köszi!
  • RatBaG #71
    ugye-ugye, a leggyorsabban betöltő, snipert lenyúlók átka? :DD
    squad, player neve, jobbra a slot szélén kis nyíl, klikk. promote to sl, kick, stb.
    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2017.06.08. 11:31:57
  • Solt
    #70
    Hogy? Olyan pipa voltam, hogy meg sem néztem mit lehet tenni ellene! :)
  • yossarianHUN
    #69
    Az SL-t egy mozdulattal átruházhatod.
  • Solt
    #68
    Ez, hogy átrak egy kör végén a másik csapatba, plusz a sniper-re rábassza az SL-t, komolyan legyalulja az idegrendszerem!
  • etejedu
    #67
    Ööö a szövegbevitelel hülyeségeket ír, nem tudom módosítani bocs!
    Elöbb lövök mégis én halok meg előbb.
  • etejedu
    #66
    Eddig nem figyeltem fel rá de tegnap minden a nyakamba zúdult, elakadás, nem vált fegyvert, előbb lövöldözés én hálók, gránát nem robban halál után stb... Az ördögöt festetted a falra! :)
    Visszatérve a tegnapi balanszra: de szarul osztja szét, simán váltok menet közben oldalt...Igaz custom szerver volt.
  • RatBaG #65
    sajnos ezek nem egyéni anomáliák, dugig van vele a reddit/fórum. néha előkerül pár ember, akinek simán fut, úgy látszik ti a szerencsések közé tartoztok, de a többségnek a péló másik vége jutott. nagyon bízom benne, hogy az első patch nagy segítség lesz, és az új rendering engine beválik.
  • yossarianHUN
    #64
    - az optimalizáció pedig nem rossz, ott szerintem nálad lesz a baj. Nekem 4590-nel semmi teljesítménygondom nincs, memory leak-et sem tapasztalok, fut a játék, mint az olajozott golyó. Esetleg próbálj meg egy vinyósöprögetést, netán ha belefér, win újrarakást.
    - crash nekem eddig egyszer volt, ha jól rémlik az is mapváltáskor, de átmeneti megingásnak fogtam fel, mert azelőtt, és azóta sem történt hasonló
    - a karaktermozgás tényleg kicsit esetlen, de nekem úgy rémlik, ez mindig a RO játékok sajátja volt
    - ilyen hitreg anomália viszont nekem is gyakran van, van, hogy istennek se akarnak megfeküdni az emberek, M16-tal egy sorozat arcba, aztán még ő lő le AK-val. Úgy rémlik, ilyen a béta wave 7-ben még egyáltalán nem volt, az open bétában figyeltem fel rá először, hogy mintha sokszor nem úgy sebeznének a fegyverek, mint kéne.
    - az UI szintén nekem is nagy szívfájdalmam, de ezt meg sem mertem említeni, mert féltem, hogy a RO veteránok lehurrognak :) Tudom, mindig ilyen volt, de nem értem, miért nem lehet egy normális UI-t csinálni ehelyett a spártai sufnibarkács stílus helyett. No mindegy, az idő nagy részében úgyis minimális UI van csak a képen, de azért egy normális arculat és dizájn hatalmasat dobna a felhasználói élményen meg a minőségérzeten

    Én mindenesetre a hibáival együtt élvezem, és még egyszer, teljesítményproblémákat illetőleg szerintem próbálj meg kicsit tisztogatni a gépeden, mert a te konfigoddal simán kéne mennie, bármi akadás nélkül.
  • Solt
    #63
    Az optimalizációval nekem nincs bajom, vaj simán fut minden térképen fix 60 FPS-l, két CPU mag 30-40% körül, kettő 15-20% körül, és a maradék 4 szál is 5-10% körül. A GPU meg malmozik... szerintem a 4K fix 60 FPS is simán meglenne a 980Ti-l. Memory leak-t sem tapasztalok, igaz nekem 16GB rendszer memóriám van.

    Azokat a bugokat sem tapasztaltam amiket felsoroltál, pedig tegnap viszonylag sokat játszottam... talán egyszer volt olyan, hogy úgy éreztem én lőttem előbb de mégis én haltam meg. Amit furcsállok, hogy még egyszer sem volt "együttes" találatom... RO2-l sokszor előfordult, hogy reflexből pofán lőttük egymást és mentünk mindketten a levesbe. Itt úgy érzem az alapján dönt, hogy ki lőtt előbb... ugyanez érvényes gránát dobásra is. Bedobom közéjük a gránátot, lelőnek dobás közben vagy után, gránát robban, és semmi...

    A karakter animáció, elakadás tényleg vicc, ezen bőven lenne mit javítani. Az én kedvencem az, amikor teljesen véletlenszerűen rám dobja az SL-t... végre megszerezem a mesterlövész slotot, erre én leszek az SL, és ezzel ennyi is volt a messziről történő commander vadászatnak! :) Mondjuk emlékeim szerint már az előző résznél is beígérték, hogy a mesterlövész karaktert átdolgozzák, abból sem lett semmi.

    No meg lehet én megyek rossz szerverre, de alig valahol van bekapcsolva(?) a normális lövedék átütés... simán lehet bujkálni a vékony falak mögött is. Ennek és még pár alap dolognak alapértelmezettnek és nem kikapcsolhatónak kéne lennie... nem egy helyen találkoztam azzal is, hogy miután lelőnek, megmutatja honnan lőttek! Ne már... ezekkel egy ostoba lövöldévé degradálják, így is eléggé bazári lett az előző részekhez képest. Gondolom ezért is kerültek elő a gyökerek akiket említettél... mostanra mondjuk már alapnak kéne lennie, hogy a csapattárs lelövése esetén respawn! Ha nem is az első, de a második után...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2017.06.06. 15:46:07
  • RatBaG #62
    a kezdeti lelkesedés után kissé kiábrándultam. úgy érzem, mintha az utolsó beta hétvégén jobb lett volna az egész játék, főleg az optimalizáció. szóval:
    - fos optimalizáció, gyakorlatilag két magon fut
    - folyamatos stuttering, főleg hue cityn, song ben sok helyen szimplán szar az fps emellé
    - memory leak, egyre rosszabb a teljesítmény ha nem indítod újra a játékot
    - gyakran crashel a játék, nálam sokszor mapváltáskor, meg a már említett dshka bug, röhej.
    - nyögvenyelős karakter mozgás, minden láthatatlan élben megakad, fekvésből sprint bug. a fegyverváltás is kínszenvedés, van hogy háromszor nyomom be a számot és akkor sem vált.
    - hitreg bug, vagyis amit annak vélnek, még a fejlesztőknek sincs lövése. valaki feldobta, hogy lehet nem is hitreg bugos, hanem a sebzés. velem is megtörtént sokszor, egyes lövés vagy sorozat, mindegy, hallod is ahogy a lövéseid landolnak, és semmi sebzés, simán lelő az ellenfeled.
    - zavaros, átláthatatlan ui. tudom, kb ugyanaz, mint régen, de olyan baltával faragott az egész. kommunikálni alig lehet, chatet nem látod, a spawnscreen rálóg mindenre, stb.

    sorolhatnám még, de ezek már vagy kényelmi funkciók, vagy játékosokhoz köthető bosszúság. pl nagyon díjaznám, ha külön billkiosztás lenne a helikopterekhez, semmi szükség, hogy össze legyen rendelve a gyalogos irányítással, és sokkal hatékonyabban lehetne repülni.
    ha nem futna ilyen szarul az egész, akkor szemet tudnék hunyni a többi dolog felett, mert még így is jól szórakozok, de ez gáz, hogy u3 engines játék manapság így jöjjön ki, félkészen.
    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2017.06.06. 14:59:54
  • Solt
    #61
    Mik azok a kritikán aluli dolgok? Kíváncsi vagyok neked mi nem tetszik? :)
  • RatBaG #60
    nem lehetnek másfélszer annyian, mert kettővel többnél már fullt jelez, és csak a másik oldalra enged lépni.
    hacsak nem valami elcseszett custom serveren láttad, lehet nincs is ilyen beállítás.


    jelenlegi kedvenc bugom, az összes többi kritikán aluli dolog mellett: ha a cobra megszórja rakétával a dshka-t és te épp a közelben vagy, vagy a látómeződben van, akkor instant crashel a játék! :DDd
    ja, az összes köcsög csapattársnak meg, aki még felszállás előtt kilő pisztollyal a cobraból, szívesen kiszabnék pár év végbélrákot. remélem most csak a megjelenés miatt jelent meg ez a legalja, féreg réteg.
  • etejedu
    #59
    Sőt! Menet közben válthatsz oldalt illetve a végén újra lehetsz mondjuk az amcsikkal, nincs megkötés! Ezért van hogy valamikor az egyik oldalon másfélszer többen vannak! Nem tudom ez éledési időben jelent e valamit, mert ha igen akkor nem számítana, szépen tudná balanszolni a játék az egyenlőtlenséget!
  • Solt
    #58
    Akkor homályosak az emlékeim... :)
  • RatBaG #57
    de, a legelején ilyen volt... azt hiszem. aztán jött a campaign vagy hogy hívták, csak ahhoz még most kevés a map.
  • Solt
    #56
    Na jó, de a RO2-ben maradtál abban a csapatban ahol kezdtél... nem rakott át az oroszokhoz! :)
  • yossarianHUN
    #55
    Mert vetésforgóban megy a Territories mód? :) Egyik körben védekezel, következőben támadsz, aztán következő map.
  • Solt
    #54
    Urak,

    Az miért van, hogy a kör végén átrak a másik csapathoz?
  • RatBaG #53
    https://forums.tripwireinteractive.com/forum/rising-storm-2-vietnam/rs2-vietnam-news-and-announcements/news-and-announcements-ag/2295797-thank-you-and-the-road-to-1-01
  • Solt
    #52
    Egy próbát lehet, hogy megér... nekem semmi bajom a w10-l
  • yossarianHUN
    #51
    Nálam 970+4590, win7, tökéletesen fut.
  • RatBaG #50
    4690k + gtx 970, 2 éves win 8.1-en. nem tudom, hogy jobban járnék-e win 10-zel, sok negatívat is hallottam már játékokkal kapcsolatos teljesítményről, eddig még halogattam a váltást.
  • Solt
    #49
    Akkor passz! :) Én egy 4770K + 980Ti párossal játszom, 60 alatt még nem láttam FPS-t úgy, hogy minden maxon van. Ja és a kártya még egyszer sem volt maximum óra jelen, és így is csak 40-50% a kihasználtsága.
  • RatBaG #48
    ilyennel már nem tudnak átbaszni, mindig az az első. :)

    sajnos mások is ugyanerre panaszkodnak, szimplán fos, főleg song be-n.
  • Solt
    #47
    Próbáld meg teljes képernyős módra rakni, alapból keret nélküli ablakos módban van.
  • RatBaG #46
    az fxaa ennyit tud, nincs normális élsimítás.

    engem inkább az zavar, hogy hiába 50-60% a cpu és gpu kihasználtsága, egyes mapokon mégis stuttering van és 40-50 fpsre esik, pl hue city-n, meg a folyós supremacy pályán.
  • yossarianHUN
    #45
    Hát nem tudom, kérdezz meg még pár fórumozót, mert lehet, hogy én vagyok a vaksi, de én tényleg nem látok semmi rendelleneset.
  • etejedu
    #44
    Nem, nem elmosódott hanem konkrétan kis kockák vannak a távolban, de a fák lombján lehet látni igazán. Kb olyan mint PUBG-ben ha nincs bekapcsolva az anti aliasing. Ott többen panaszkodtak rá!
    Itt is az van hogy amit lehetne szépen látni , pl kuksoló manus egy picit mozog nem tudom kivenni hogy csak a környezet vagy tényleg van ott valaki pedig kéne látnom a különbséget. Videókon faszán kiveszem de itt borzasztoan kell fókuszálnom. 24 colos 144 hzes monitoron ennek nem kéne problémának lennie.
    Lehet monitorbeállítási gond? Mert én tisztán látom a képeken a pixelesedést!
    Utoljára szerkesztette: etejedu, 2017.06.02. 22:17:17
  • yossarianHUN
    #43
    Áháá. Hát én nem látok rajtuk semmi furcsát, ennek ilyennek kell lennie :) Ha arra gondolsz, hogy helyenként elmosódott a kép, az a depth of field miatt van, a szem fókuszálását próbálja szimulálni, tehát ha egy 100 méterre lévő fát nézel, akkor a kezedben tartott fegyver elmosódott lesz és vice versa. Ha ez a gond, ezt ki tudod kapcsolni a grafikai beállításokban.
  • etejedu
    #42
    Na csak megoldom! Ott van a többi is hátha meg tudod kukkantani!

    1kép
    Utoljára szerkesztette: etejedu, 2017.06.02. 21:56:47
  • etejedu
    #41
    Rosszul raktam be de nem is tudom feltölteni mert tul nagy és nincs kedvem szarozni vele, viszont a steamen nyilvánossá tettem a képeket!
    Maci vagyok ott.