4
  • HyBrIDNyLA
    #4
    Hehe, ekkora baromságot! Szánalmas. Komoly vitám volt az egyik főnökömmel, aki mérni akarta mennyit dolgozok. Sysadminként dolgoztam már van 4 éve, amikor rájött, hogy mindenről kér riportot, minden tevékenységről. Mit csináltam, mennyi ideig, tudni akarta. Mondtam neki álljon le azonnal. Ha egy feladatot, egy problémát 5 perc alatt megoldok, amiért 10 évig tanultam, akkor hadd ne kelljen már ezek alapján megítélni. Nem lehet mindent HR eszközzel mérni, minden tevékenységre ráhúzni egy sablont és ez az informatikában egyre jobban jellemző. Ezt úgy kell kezelni, mint ahogy felépül. Működik, van fizetés, nem működik, nincs fizetés, azt hogy mennyit dolgoztál, meg hogy, az legyen mindenkinek a szociális magánügye. Amúgy egy sysadmin az olyan, mint egy tűzoltó, ha látod dolgozni, akkor ott nagy a baj!:)
  • HUIrnok
    #3
    Lassan már inkább ott van a hangsúly, hogy a munkáltató, és a HR-es páros ne kezdjen bele irracionális követelések megfogalmazásába. Teljesen jó az irány!

    A gyengén dolgozó az (elutasíthatatlan) alapjövedelem miatt rehabilitálni fogja tudni magát, (ha persze ő is akarja,) mert ez minőségváltást ídéz elő. Új ismereket szerezve, jobban átlátva a maga által kezelelhető helyzet okát, súlyát.

    Az abnormális munkáltatók meg lehúzhatják a rolót, aztán ők is a sebeiket nyalogathatják. Minőségváltást előídézve, szintén a feljebb írt módon.

    A versengéses gondolkodás csökkenését előídézve végre. A vásárló-használó és termelő-beszerző/értékesítő közti egyensúly örökletes stabilizációjával.

    Szintén ezt így az AJ kíséretében, ha nem követtek el fatális, anyagi szinten teljesen lenullázó hibát.

    Én tök örülök egyrészt, mert az emberi jogokkal kapcsolatos visszaélések tekintetében ad egy-egy támpontot. Én a cikkben felfedeztem erre utaló összefüggéseket.

    Bár azért van egy kis elnagyolás a munkahely elhatyásának indoklásával, ahogy a cikkben ezt picit jobban átértelmezve olvasom...
    Utoljára szerkesztette: HUIrnok, 2017.05.05. 05:35:54
  • Zsoltee_a_bator
    #2
    Nem arrol van szo, hogy kirugnak-e egy egyent valami fontosnak velt indok miatt, hanem hogy tud-e szerezni, meg meg tudja-e tartani a ceg a munkaerot. Ha kokorszaki megoldasok / bena limitaciok vannak ervenyben, sokkal valoszinubb a nem.

    A hatekony munkaerot zavarja a leginkabb, ha nem tud rendesen dolgozni valami miatt.
  • Macropus Rufus
    #1
    "Emellett az ezredfordulós generáció tagjai fogékonyabbak a szabályok áthágására, ha az informatika a sikerességük útjában áll. Ilyenkor megjelenik a kalózinformatika, a „nem jóváhagyott” kalózalkalmazások használata. "
    ez csak policy kérdése. Nálunk speciel egy ilyen húzásért azonnal kirúgják. Aztán mehet ahová akar.