12
  • AcsMarci
    #12
    Az mondjuk túlzás, hogy az Osborne 1 hordozható. És is át tudom vinni az asztali gépem bárhova, csak nem fog menni, ha nincs a közelben egy konektor. Pont mint ahogy ez.
  • wraithLord
    #11
    Nem is azzal van a gond szerintem. Hanem, mint általában a hordozható cuccokkal: kicsi a kijelzője. Olyan, mint egy 5"-es okostelón dolgozni. Viszont ennek a beépített CRT monitora 24 sorban 52 karaktert tudott megjeleníteni. És nem mellesleg nem 160 g volt, hanem 11 kg, aktatáska kivitelben.

    Igaz, lehet rá külső monitort csatlakoztatni.
  • zola2000
    #10
    Miért, egy c64et mire használtak? Ebben volt szövegszerkesztő, táblázatkezelő ilyenek a cikk szerint.
  • NEXUS6
    #9
    Szerintem meg pont menőzésen kívül másra nem igazán volt alkalmas! XD
  • duke
    #8
    Azert kivancsi volnek, hogy aki meg vette, az mire tudta ezt hasznalni akkoriban ? Mert menozesre egy kicsit nehez volt.
  • wraithLord
    #7
    Nincs benne modem, csak port van rajta, amihez csatlakoztatni lehet külső modemet. (Mármint az Osborne 1-hez.)

    Úgy még poénosabb is lett volna, ha lehet mobiltelónak használni.
  • kvp
    #6
    Eloszor is van ra pacman. Masodszor van benne modem, szoval telefonalni es internetezni is lehetett vele. Mondjuk a tudasa nem sokra eleg, de megfelelo telefonvonallal meg ma is hasznalhato lenne. (muholdas kapcsolatu telefonnal meg egy repulorol is mukodne audio dial in modban, de felszinen egy alohanet-es kulso radios modemet lehetne meg bedugni a soros portba + a hordozhato aggregator mert aksi az nincs benne)
  • Tinman #5
    Jogos! Ha mindenki vitt volna az kövéren 5 tonna túlsúly lett volna, az akkoriban népszerű 747-esen :-D
  • wraithLord
    #4
    Manapság mindenki egy vagy több okostelóval mászkál. Mi lenne, ha annak idején mindenki vitt volna magával a repülőre egy ilyet, mint most okostelefont? :D 3-4 tonna plusz tömeg az utaskabinban... :D

    (Tudom, hogy ezzel nem lehetett telefonálni, de az okostelóval lehet számítógépezni. Csak nincs benne floppy meghajtó. :D)
  • Tinman #3
    Az tuti, főleg, hogy előbb ki kellene rá adni...
  • AgentKis
    #2
    Súlyos lehetett ezzel tolni a PACMAN-t a távolsági buszon! XD
  • zola2000
    #1
    Mai szemmel nézve azért eléggé furcsa az ilyen (sőt akkoriban is érdekes lehetett ha valaki elkezdett dolgozni egy ilyennel a repülőn)