11
  • zola2000
    #11
    Egyelőre olaszország felől érkezve Európát basszák tönkre (a szó szerinti és átvitt értelmében is : )
  • duke
    #10
    Baromsag. Ezek az emberevok eddig jol elvoltak a fakon, most meg lemasznak, es jol tonkrebasszak az internetunket. Nem kene.
  • Vata111
    #9
    Fontos lépés ez a tuszi-hutu megbékélés frontján.
  • dartois83
    #8
    Az egyik idézett cikk szerint több éves jogi pereskedés után adta meg az ICANN a cikkben szereplő dél-afrikai szervezetnek a domainhez kapcsolódó jogosultságokat.
  • Fefy
    #7
    Igazából a tényleges munka nem volt több szerintem pár óránál, csak az .africa ott porosodott a fiókban. 2012-től lehet egyedi végződéseket igényelni az ICANN-nál. Induláskor nagyjából 2000 végződés érkezett be. Heti 5-10 végződést dolgoztak fel (heti 20 volt a terv, de szerintem ez bőven nem jött össze), gyanúsan náluk is 8 órás munkaidővel. Ebből kiszámolható, hogy afrika kb az első hullámban az utolsók között lehetett (4-8 órányi papírmunka azért biztosan van vele, ami technikailag annyi, hogy a bind9 konfigjába 2-3 perc alatt felveszik az új végződést (saját hálózaton csináltam ilyet, szóval tényleg nem tart semeddig)).

    Szerk.: Természetesen az jobban hangzik, hogy 4-5 év kitartó munkája kellett az egészhez, ami az igénylés jóváhagyásától számítva 3 perc a rendszergazdá(k)nak.
    Utoljára szerkesztette: Fefy, 2017.03.14. 14:39:55
  • gforce9
    #6
    Ki mondta, hogy baj? :) Én azzal a maszlaggal nem vagyok kibékülve, hogy 2012 óta dolgoztak egy nulla dolgon és mint egy nagy kegyet odaadják afrikának, ami kb kurvára semmit sem számít. Ez kb egy tollvonással el lehetett volna intézni. Nem kell hozzá 4 - 5 év munka.
  • hungi
    #5
    itthon sem tudják mi az a domain cim nemhogy ott. Azt sem tudják mi az a kereső...

    Akkor a .vodka gondolom az alkeszek identitástudata miatt kellett igaz?
    Ez tisztán üzlet, semmi más.
  • dartois83
    #4
    Ha ez tényleg fontos az identitásukhoz, akkor miért baj? Te sem örülnél gondolom, ha az összes .hu végződésű domaint holnaptól mondjuk .ro vagy .sk végződéssel kéne írni. Bár elvégre is, ki olvassa a domainek végződését? :)
  • gforce9
    #3
    igen, értsd jól :)
  • venpiro
    #2
    "bal egérgombon kívül"
    Akarod mondani a keze ujjain kívül.
  • gforce9
    #1
    Hát igen, erre volt ott szükség, főleg abban a világban, ahol már lassan azt sem tudja az átlag internet felhasználó, hogy miafranc az a domain, nem ír domainnevet címsorba bal egérgombon kívül alig használ valamit. Én azt hittem az álszentségnek is van határa.... hát nincs.